Първо зъбче на вратата чука, сладко ЮЛЧЕ срички вече гука.

  • 31 910
  • 751
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 732
Пепи ,а от кога се добавя яйце към пюрето -не ти ли каза ?Каква е тази каша ,че и ние имаме май проблем с ходенето по голяма нужда ?
Много ви се радвам ,че добре са минали банкетите ви .А че мама е незаменима спор няма Wink.
Лека вечер!

# 271
# 272
  • Мнения: 2 674
ако детето не е алергично яйце може да се даде към 9-ят / 10 -ят месец. По-скоро жълтък , отколкото белтък.

# 273
  • Видин
  • Мнения: 685
Добро утро Mr. Green
Страшна активност последните 2 дни Thinking
И ние сме в отбора на неспокойно спящите Tired НАдявах се, че след като избие зъба ще е по-спокоен, но не е. Ръцете са си все в устата, а друг зъб не виждам да избива в скоро време. Снощи заспа, но към 23ч се събуди и едвам заспа след това, т.е. заспива ми на ръцете, но когато го оставя в леглото се буди и плаче. И през деня се кърмим през 2ч, не че ми пречи, напротив, много ми е приятно, но се замислям дали не му стига кърмата. След кърмене има още кърма, така че проблема не е в количеството. Вече се чудя какво да правя. Дали да опитам пак със захранване newsm78
Относно количките, ние сме с комбинирана, не е с 2 коша. Според мен такъв модел е по-удобен за летните бебета, точно защото зимата те вече са големи за зимните кошове, а в летните е по-студено. Поне според мен де. Иначе и Ивайло като не спи иска да гледа и го слагам на малко по-повдигнато ниво в количката Peace
Пепи, мама е наистина незаменима. И Ивайло не признава нищо друго освен цица. Чай и вода не иска да лизне. Направо не знам какво ще прави майка ми февруари като ще трябва да го гледа 4 дни Thinking

# 274
  • Мнения: 0
Пепи ,а от кога се добавя яйце към пюрето -не ти ли каза ?Каква е тази каша ,че и ние имаме май проблем с ходенето по голяма нужда ?
Много ви се радвам ,че добре са минали банкетите ви .А че мама е незаменима спор няма Wink.
Лека вечер!

Елл7 каза ми чак 7 месец навършен, и то само жълтък разбира се, а кашата за която ти говоря е от елда, размесвам я с кърма или плодово пюре, много добре ни действа на стомахчето. Освен това ми изписа за всеки случай Лактулоза МИП, която се пие няколко седмици, като се почва по 5 мл докато се изходи, после се дава през ден по 5 мл, после през два, после през три, после през 4...и така докато я спреш, не се спира изведнъж. Дано не се наложи да я почваме, но имало доста деца, на които стомахчетата им били по-чувствителни и им трябвало повече време, за да свикнат с новата храна.
Нийче иска не иска ще се наложи да яде и без цица, щом е за 4 дни, но определено първия ден ще и е доста трудно, трябва да я подготвиш психически.  Hug Как е иначе Ивайло, почнахте ли масажите или още сте с гипс?  Hug
Рокси другия път ще си наваксаш с хората мацка, и мен ми се тропаше едно-две, но оркестъра свиреше съвсем друга музика  Rolling Eyes
Мел това просо явно е нашата елда  Simple Smile, а мерките на Кирил са супер, браво на момчето, височки вървите, ние сме тапашонки засега  Mr. Green
Любе как се смях с поста ти, затова че не си спомняш дали си го взела ти при теб, или Реан сам е излязъл от кошарката  Joy, аз съм същата работа не се притеснявай, толкова съм се сдухала.  Crazy Crazy Crazy
Люси какво казва вашия педиатър, не се притеснявай може да сте по-мързеливички, ти показваш ли му как да се обръща, прави го по няколко пъти на ден и ще видиш че ще се научите  Hug
Съни29 ние двечките сме изцяло от една партия относно реването на бебоците  Mr. Green, напълно те разбирам мила  Hug, чак се чувстваш после виновна, че си го оставила на някого, нали ?!
Аз да ви кажа питах педи за крем за студено време, и тя ми каза да си взема на Мустела, но да не ползвам ако кожата е спокойна, което ми се стори странно, защото тези кремове не са ли за предпазване, а не за последствията от студа  Shocked

# 275
  • Видин
  • Мнения: 685
Пепи, още сме с гипс. На 28ми ще го махнем. Вече нямам търпение да си го къпя нормално, че сега слагам на гипса по 3 плика с ластички и е много трудно, но в крайна сметка нали е за негово добро. Вижда му се края. Искам само да приключи тази година, че малко в повече ми дойде Tired

# 276
  • Мнения: 117
Здравейте!
Ама че време - дъжд, вятър... И  днес ще пропуснем разходката. Confused
Мелина_3 , много хубави съвети ти е дала акушерката! Благодаря, че ги споделяш с нас! И аз мисля, че колкото по-големи стават по-трудно ще ги научим да си спят в леглата... И аз си блъскам главата как точно да стане?! Като беше по-малък си мислех, че има време да се научи, но вече виждам, че му е много добре така и няма да се откаже "без бой" Laughing Абсолютно сигурна съм, че е важно за бебето да се гушка при мама в първите му месеци! Но, как да го приучим след това да спи в легълцето си?! Аз пробвах и не се получава...плаче докато го взема при мен. Tired
Браво, че ходите на партита! Аз ще се лиша тази година, че веднъж оставих бебо на майка ми и бая си беше поревал. Заспива само с ц-ца...та, вече няма и да се пробвам... Tired
Сега се чудя как да се справя с избирането и купуването на коледни подаръци с бебо?! newsm78 Като знам какви тълпи са по моловете и магазините... А, толкова обичам да избирам подаръцииии. Още едно нещо от което ще трябва да се лиша... Но нали имам най-хубавия подарък, та другите не са толкова важни... Wink
Нийче, Hug

# 277
  • Мнения: 0
Пепи, още сме с гипс. На 28ми ще го махнем. Вече нямам търпение да си го къпя нормално, че сега слагам на гипса по 3 плика с ластички и е много трудно, но в крайна сметка нали е за негово добро. Вижда му се края. Искам само да приключи тази година, че малко в повече ми дойде Tired

 Hug още малко търпение мила, и всичко ще се нареди със сигурност  Hug

# 278
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 489
Здравейте! Grinning
ПепиHugи елда ще давам. Но в просото има повече желязо от елдата, ако не се лъжа.
Мики м, Hug с това спане голям зор наистина. Ама и аз все отлагах, отлагах, щото така ми беше по-удобно, пък и много хубаво...да си го гушкам. Heart Eyes Днес следобяд като не можа да заспи на цицата(той си има режим и следобяд спи час-два) реших да го пробвам и го сложих в креватчето му и излязох от стаята. 10 мин кротува, после взе да мрънка. Влязох, успокоих го и пак го пуснах в креватчето. След малко вече се дереше. Изтърпях 2 мин., върнах се успокоих го, пак го пуснах. После пак се дереше 2мин, пак повторих процедурата по успокояване(носене на ръце, гушкане, говорене). При следващото пускане вече почна веднага да реве. Отказах се, оставих го на постелката му за игра, щото видях, че от рев се е разсънил. Игра си около половин час и пак почна да примрънква, тъй както като му се спи. Нямах нерви и го пуснах в количката. Докато изляза от нас беше заспал.
А норвежците лесно си ги приспиват в креватчетата, щото са жестоки. Как не им трепва нещо като реват не знам. Може би щото и тях родителите им са ги гледали по същата схема. Самостоятелността е издигната на пиедестал. Спомням си като живяхме преди на квартира, живеехме точно до детск. градина. Една сутрин гледам от терасата едно момченце плаче до оградата. Само. Мина през всички фази на рева, никой не отиде при него. Накрая просто спря да плаче. Горкото...Аз не мога да изтърпя Кирил да плаче, не знам... Sad Ама ще продължа да пробвам. Само като се сетя, че преди няколко седмици го бях оставила и беше заспал 2 пъти сам в креватчето си сутринта. А аз после спрях опитите заради зъбките. Сега ми се струва почти невъзможно. Tired

# 279
  • Мнения: 28
Здравейте момичета Wink
Не съм писала отдавна, но не мога да стигна до форума… Crazy
За мазането, и аз май ще трябва да взема колд крем, с този на Нивеа май не ни се получава. Гледам, че бузките му са станали по сухи и червени.
Гледам, че доста от вас вече са сменили кошовете на количката. Моята не е с отделни кошове, ами този за новородено с едни колани се пристяга и се преобразува в „летен”. Но аз още не съм направила промените. Веднъж или два пъти пробно го преобразувах, но Краси май не се впечатли много, той и така си е с повдигнато гръбче, не че вижда много, но явно си му е добре. Скоро си мисля обаче и аз да мина на следващото „ниво”.  Mr. Green
За нощните кърмения и аз си мисля, че му е време вече да поспре да се буди през нощта, но не…2-3-4 пъти всяка нощ…направо не знам какво да го правя, не ми се иска да го залъгвам с вода, той и без това не иска да я пие…Не стига, че през деня суче супер начесто, ами и през нощта няма почивка…Иначе поне си спи в леглото, но аз още към средата на септември го сложих там, докато е малък и не разбира. Мисля, че все по-трудно ще се учат от тук нататък да си спят по легълцата.
roxanna гледам, че и ти си тръгнала по банкети, дано на следващия да има хорца. Аз на първия друснах няколко, а сега в петък трябва да са дори повече  Party
Нийче и при нас същото, слава богу, че през нощта по-рядко го прави. Но през деня задължително, заспива в мен и в момента, в който го оставя в леглото все едно има трънчета. Успех с махането на гипса на Ивайло и дано всичко да е наред от тук нататък.
За партитата да си кажа и аз, защото някои момичета, нали нямат фейсбук. В събота бях на коледно от фирмата, в която работя. Нахраних малкия и тръгнах, като го оставих на татко му да го приспива. Е, приспал го човека, но Краси се събудил към 11,30, естествено не искал да пие кърма от шише, та си играеха и ме чакаха да се прибера, добре, че не закъснях, прибрах се към 12-12.30, накърмих го и заспа. Сега в петък сме на прати от фирмата на мъжа ми, та свекито ще го гледа, надявам се да няма проблем.
Иначе няма нищо ново около нас.
Честити месечинки и други поводи за празнуване на всички!  Hug

# 280
  • Мнения: 236
Здравейте, мен днес такава еуфорична коледна треска ме тресна, че болна-неболна, измиих прозорците на цялата къща. Слава богу, че бебка беше добричка и почти през цялото време спа или си играеше кротко в кошарката, та сколасах. Иначе се бях увила като "мумията се завръща" - шапка, качулка, поло, зимно яке....Ако някой ме беше бутнал да падна, сигурно нямаше да мога да стана.
Иначе подаръци имат вече всички, чез малката, ама в четвърък ще се занеса до Сердика, за да й купя нещо. В неделя видях Майка Зайка с Ники там.
Любе
, много съм се смяла с теб и Реан, понякога и аз имам такива нощни серии, та се чудя сънувах ли или се случи наистина.
Тези дни смятам да правим и коледни меденки у дома, за да зарадвам каката, ама май няма да е днес.

# 281
  • Мнения: 13 014
Здравейте,момичета,днес Жаклин стана на 5 месеца,бяхме на консултация тежи 6.560 кг и е висока 62 см,наддала е 450 гр за един месец.Нямахме ваксина,на 5 месеца не ги боцкали newsm78
Излишно се тревожих как ще мине.Като ви чета за неспането и нощните кърмения,осъзнавам че нямам право да мрънкам въобще.Малката заспива в 21.30 и откарва до 6,промрънква понякога,но не се кърмим,ще видим като тръгнат зъбките дали няма да се променят нещата...
Утре ще се захраним,исках да е с тиква,но не се чуствам добре да се боря с нея да я режа ,варя и т.н.,затова ще дам пюре от морков на Хип,уж е био.
Аз още се мъча с моя мъдрец,сега болката тръгна към ухото и е ужасна!Продължавам с принудителната диета супа и сок,вече съм минус 2 кила..ама ако трябваше да избирам щях да си седя дебеланка,ама да не търпя тези болки...
Банкета мина добре,въпреки че аз стоя само 3 часа,фризьорката ми направи страхотна прическа,която закриваше подутата ми буза и никой почти не разбра:)Бях с един панталон с много широки крачоли и с една много хубава риза,всички казаха че съм много отслабнала:))Тоалета и многоо високите обувки скриха някое килце:)Установих ,че толкова отдавна не съм излизала ,че съм забравила как се танцува,а и с тия кокили голямо клатушкане беше по дансинга:)

# 282
  • Мнения: 15 067
Здравейте, момичета!
Пепи, еднакви са ни сладурите. Но ще си ги ледаме, само да са живи и здрави! Най-смешното беше, че като се прибрах и го гушнах, той погледна баба си с победоносна усмивка Simple Smile
За заспиването сам, не знам как да стане, защото той вече отказва дори и нощем след кърмене да заспива сам. Преди след като го накърмех, го слагах в леглото и след малко той си заспиваше, а сега мрънка. Понякога пткарваме и по час приспиване, ако не го взема при мен. Ако се будеше само веднъж през нощта, си заслужава да се мъчим и двамата, но при положение, че се буди по 3-4 пъти, просто няма да ми остане време за сън.
Мама на Жаклин, да е жива и здрава малката.
Спокойна нощ!

# 283
  • Видин
  • Мнения: 685
Добър ден Mr. Green Как спахте Crazy При нас нищо ново с нощното спане. Но вчера успяхме да се храним на 2,5-3ч bowuu. Хубавото е, че той си е свикнал да спи в креватчето и през деня. Надявам се по този начин да свикне, че когато е в леглото трябва да спи и след време да си заспива сам с бибата Flutter
За сега банкетите за мен са мираж, но обмислям от средата на януари да заместя едното хранене с АМ, първо да свикне с шишето и второ да свикне с вкуса на АМ, защото иначе майка ми ще бере ядове февруари Thinking
Мама на Жаклин, радвам се че прическата е скрила подутата буза Heart Eyes, видя ли че колегите са оценили тоалета и тялото ти Mr. Green
Мелина, според мен няма смисъл от това да го гушкаш като се размрънка, защото ще се научи, че като плаче мама идва. Прави се точно като норвежците, оставяш го да реве докато не заспи, но за това ти трябват много силни нерви. С Марти го направих и после ми беше много по-лесно, добре че той не плака много и само за 3 дни се научи.

# 284
  • Мнения: 0
Люси и моят синковец не се обръща все още наникъде, всеки ден му показвам и подканям, но той един един единствен път се обърна от корем по гър преди 5 дни и това беше. Ами тежи му явно, гоним 10 килца все пак ..... Crazy. Не се притеснявай, рано или късно ще започнат.
През нощта все още се будим за цоцкане, но вече няколко вечере правим една пауза от 6-7 часа, което си е направо супер  Joy.
За заспиването - ами наистина се искат силни нерви и постоянство. На нас ни отне малко повече от 3 дни и сега някой път си помрънква повечко, но отивам само поговаря му малко, погалвам го и излизам от стаята. Иначе ако ме види вътре да се мотая, почва да мрънка...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт