Първо зъбче на вратата чука, сладко ЮЛЧЕ срички вече гука.

  • 31 937
  • 751
  •   1
Отговори
# 285
  • там някъде
  • Мнения: 234
Добър ден момичета! Какво снежно време ни налегна изведнъж. При нас валя дъжд 2 дена без спиране, а тази нощ го обърна на сняг. Сега си имаме снежна виелица навън и сняг колкото си искаш. Вече три дена не сме излизали навън и ми се стегна душата. По цял ден съм сама с малката и дори за 5 минути не мога да излезна да се поразходя.  Confused Ще взема да се раздвам дори и на ходенето до магазина. тази нощ Евка ми разказа играта. Писала съм няколко пъти, че става през 2-3 часа да яде. Дотук о'к. Ама тази нощ реши да се събуди в 3ч., яде и взе, че се разсъни. Към 4 започна да мрънка в леглото си и нямах избор просто - взех я на спалнята. Сигурно към 4,30ч. е заспала и в 6.30ч. вече виеше за цицата. Нахраних я и дремна до 7,30ч. и толкова беше съня й. В резултат на среднощното ми будуване днес ходя като пияна, а очите ми яко смъдят. през деня спането ми е мираж, защото нашата мадама спи на няколко пъти за ;половин час. Аз за толкова време не мога даже да се завия като хората  Simple Smile Ми оплаках ви се, не че се чувствам по-добре.  smile3556 ей така ще съм днес. Хайде гушки на дребосъците.

# 286
  • Мнения: 8
Ох как ги научавате за три дни да спят в креватчето незнам аз от три седмици го мъча, голям рев голямо чудо, хитреца се научи да заспи там за 15-20 мин и после да писне и да го взема и спи още 2 часа в мен, някакъв ужас е постоянно съм вързана за него и продължавам нищо да не мога да свърша в нас като хората.

# 287
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 491
Здравейте! Grinning
Ами Ния, Hug акушерката(норвежка) така ми каза, 5 мин да реве и да отивам, да го погалвам, успокоявам и пак наново. Оф, вчера вечерта безуспешно. 3 пъти го пусках и се връщах след малко, и баща му. Последният път направо се задушаваше от рев за няма и 3 мин. Cry След това го гушнах при мен на спалнята, сука малко и заспа. Пък аз си поплаках малко след това.  Cry Тъй жал ми стана. Към 5 сутринта се пробвах да го наместя в креватчето му. Усети и се размрънка. Прибрах го пак при мен и тъй се сгуши, душичка...Браво на мамите, които са го направили по-рано. Сега наистина ще е трудно. Tired Преди нали не трябваше да оставяме бебетата да реват, сега пък много лошо реват. Sad
Иначе захранването върви добре, пу пу. Вчера хапваше тиква с охота. Днес вече ще му дам и просо към тиквата, че ха дано да спи по-спокойно през нощта.
Лек ден, момичета! Hug  bouquet

# 288
  • Мнения: 72
Здравейте момичета,

виждам, че някои вече са в празнично настроение - говори се за банкети, танци, подаръци.

От все сърце ви желая една прекрасна Коледа, изпълнена с любов и хармония!
На всички мами пожелавам много здраве и сили! Да сте обичани и ценени от любимите хора, а сладките юлските подаръчета да растат здрави и усмихнати и много да ви радват! Децата са най-голямото щастие на този свят!

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ !

# 289
  • Видин
  • Мнения: 685
Мелина, аз видях, че акушерката те е посъветвала, аз само дадох мнение като изпатила Mr. Green Дано успееш в начинанието Hug Браво за захранването, ние може би ще опитаме след НГ Rolling Eyes
Ихтиандра, успех и на теб. Дано съвсем скоро свикне да спи по повече от 20 мин в креватчето Heart Eyes
Наполи, и аз съм като теб. Нощем се буди по 3-4 пъти, а през деня спи по 30 мин и аз не мога да си почина. Но спокойно още 1-2 години и ще спим по цяла нощ Crazy
Люси, и Ивайло не се обръща, даже не прави опити. Батко му и той се обърна чак на 9м., ама наистина дупетата им тежат Mr. Green

# 290
  • Мнения: 3
Здравейте,мамчета,отдавна не съм ви писала,но редовно ви чета  Simple Smile
Моята госпожоца навърши 5 м. на 11-ти - 5.800 и 60 см.От скоро започнах да я захранвам,кърмим се все още и като всички бебенца се обръща и не се спира на едно място.
От 2 дни е с температура около 37.5 -37.7 градуса и то предимно следобедните часове и неможем да си обясним от какво вдига,засега няма симптоми за не6то притеснително,само ни мъчат от време на време венци.Вчера пуснахме кръвни изследвания и урина-всичко е добре според педито и сега я караме на хомеопатия и панадоли и незнам до кога  newsm78.Ако има някои с такива проблеми моля да пише,ще съм благодарна.
Весело посрещане на коледните и новогодишни празници!
Хубав ден от нас  Simple Smile

# 291
  • Мнения: 7 993
На мен пък ми е по-добре да си спи при мен малката. И без това баща и не спи при нас.
Ние още сме с коша за новородено в количката. Все още и харесва.

# 292
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен маминки! В Бургас времето е ужасно от вчера - такъм ураганен вятър а сутринта придлужен със сняг, който бързо спря, но пък вятъра си остана, та не можем да мръднем наникъде. Затова пък вчера го изкарах и се постреснах от вятъра малко, но го завих с дъждобрана и спа навън час и половина като къпан.
Да кажа на всички мами, на които бебчовците им не искат да спят - всичко това са периоди милички, ще отминат и те, Илиан не спеше вкъщи повече от 20 мин, на всеки три часа и имах чувството че го приспивам повече, отколкото самото спане. Сега като заспи, плътно два часа си ги прави, понякога по-малко но не и под един час, та успявам вече да свърша туй-онуй. Дано да ми е така добричък и по Коледа и Нова Година, та да мога да се приготвя на спокойствие.  Heart Eyes
Мел напълно те разбирам, аз също съм пробвала като теб, и то всеки месец - нямаме никакъв успех, обаче това което успях да постигна е от три дни, откакто се захранихме с каша следобед вечер си спи в кошарата докъм 2-3 и после го взимам при мен!
Днес за първи път дадох броколи с картоф - беше потресен просто, въобще не му хареса, но при мен тън-мън няма, изяде си това което му бях подготвила  Laughing
Нийче и аз точно това щях да пиша - мъките за спането минават след 2 години и ти си ме изпреварила  Joy
Вили как успя за три дни незнам, явно сте по-кротки, аз честно ти казвам, че колкото повече го оставям след като го успокоя , почва да реве два пъти по-силно, точно както Кирил на Мел  Crazy
Честита месечинка на малката Жаклин, браво на момичето. Само да ти кажа, че има и биотиква на ХИП мила, така че ако не ти занимава да режиш, вариш, пасираш, направо си вземи готова  Hug И браво за партито, ето всичко се е наредило както ти искаш.  Simple Smile
Кате, твоя Краско-прекраско голям послушан, браво на момчето  Heart Eyes
Пети как се смях с това "мумията се завръща" - браво че си успяла да свършиш всичко  Hug
Сега ви оставям да се погрижа и за нашия обяд, че вече усещам как "свирят цигулки" в корема ми.   chef

# 293
  • Мнения: 57
Мами, да се похвалим и ние. След одисеята с диарията и ние се захрнихме. Първите три дни - обаче днес, какъв рев ми тури. И не ще да яде. Толкова плака, че накрая чак заспа от умора. Изяде само 1/3 от пюрето. Аз пък се притесних и звъннах на докторката, да не го боли нищо. Тя вика, да продължавам с захранването и така. Някой да има такъв проблем. Посегна с лъжицата и рев.
Днес като се разрева на 3-4 път, го оставих да реве, спрях да предлагам. Не знам дали е правилно. Мисля като се събуди пак да го "нападам".
За нощното спане, досега е спал при нас по изключение. Ако съм много уморена или ако няма къде да спи(хижа). Ние пък си заспиваме на цица. Така като ви слушам май и там ще е прикючение.

# 294
  • Мнения: 28
Здравейте мацки  Hug
Първо да ви почерпя, защото Краско-Прекраско днес става на цеееееели 6 мес.  Heart Eyes

Сега да ви се оплача малко. Снощи ми вдигна Т, звъннах на педито, каза ми, че до 38,5 нищо не се дава за сваляне, но тъй като предстои нощ (беше 19.30), а неговата Т беше 38,1, да го проследя и ако до половин един час я вдига да му сложа свещичка Ефералган. Ами вдигаше се и сложих свещичка...През нощта беше нервничък, но без Т. Сутринта в 5,30 се събуди и гореше, Т 38.8, ами сложих му още една свещичка. Ходихме при педито към обяд, каза че няма нищо сериозно, гърлото е спокойно, дробчетата също. Изписа му вит Ц и осцилококцинум. Каза, че щом не повръща или да има разстройство, не кашля и т.н да не се притеснявам и да не бързам да свалям Т, защото това е естествена реакция на тялото срещу вируса. Сега пък и ми повърна два пъти, ама доста обилно...Тъкмо му бях дала лекарствата  ooooh! Сега заспа, дано да се оправя бързо, че...
По този повод днес не съм го и мъчила с пюре, и утре е ден Wink
Честити месечинки и на останалите бебоци! :*
mama_pettty голям ентусиазъм  Laughing
Sunny29 за заспиването сам и аз се чудя как ще стане. Преди си заспиваше, но вече не иска...само на цица...
Napoly аз вече се радвам на такива "разходки"...днес го оставих на свекъра да отида до аптеката и до магазина-ейййй, каква разходка само  Whistling
kammmiii бързо оздравяване на малката госпожица  Praynig
Нийче, Пепи, ама как само ме успокоихте с тези две години  Joy

# 295
  • София
  • Мнения: 1 184
И аз днес ходих до аптеката. Колко малко му трябва на човек понякога  Grinning
За съня. Досега Габи е заспивала в леглото си само 2,3 вечери и то когато е много изморена и нищо не я мъчи. Заспива с биберон на нашето легло като я гушна и и държа ръчичката. След като заспи добре я местим в нейното легло, че нашето е много малко и няма място за мама, татко и бебе. Трудното идва през нощта, защото се почва едно будене, някой път и през час. Ставане, гушкане, биберон, лягане понякога и кърмене, че не винаги иска и сутрин като се събуди в 6,30 мама едва гледа  Shocked.  Че и през деня не спи туй мойто - 30 минути и е готова. В количка, в легло, в мене разлика никаква. Имам още година и 7 месеца до наспиването  Laughing
katia_o_m честита ви половин  годишнина. Да сте живи и здрави и прекрасното дете да ви дарява с много щастие и усмивки.

# 296
  • Видин
  • Мнения: 685
Нийче, Пепи, ама как само ме успокоихте с тези две години  Joy
Честита ви половин годинка bouquet
Спокойно минава по-бързо от колкото си мислиш Mr. Green На мен като ми го казаха това преди да родя Марти и аз Shocked. Но минава толкова бързо и неусетно, че чак не ми се вярва. Я погледни кога се роди, кога минаха 6м Heart Eyes
Тереза, малко му трябва нали Mr. Green
Съни, не мога да ти дам съвет, още не сме се захранили.
Пепи, и аз се надявам, че е само период. С Марти беше по същия начин и към 8мия месец започна да спи 2 пъти на ден по 2-3ч Mr. Green
Аз всичко сравнявам с баткото, дано не съм ви отегчила Blush

# 297
  • там някъде
  • Мнения: 234
Момичета, благодаря за успокоението  Hug ахааа и ето наближават двете годинки. А дотогава на всяко око по една кибритена клечка и сме готови. За захранването само да кажа, без да се обижда никой  Praynig Аз от личен опит знам, че няма нужда да се дават пюретата на всяка цена. Количествата за възрастта са ориентировъчни и ако бебето не ще, ами голяма работа. Важното е да не го насилваме, че после си имаме потенциални злоядци. Аз си отглеждам един такъв вече почти 10 години, да ми е жив и здрав. Ето Ева яде разни пюренца от около 3 седмици. Ами повече от лъжичка досега не е изявявала желание да поеме. Като не иска, не иска нейна си работа. Все някой ден ще прояде, а междувременно кърмене на поискване и това е. Даже сега съм се замислила да спра захранването за седмица ии пак да опитам по-късно. Ами това е, хайде лекинка вечер и спокооооооойййна нощ.   bouquet

# 298
  • Мнения: 13 028
Кате,честита половин годинка!Как лети времето,уж вчера ги родихме,а ето че се търкулнаха  месеците,няма да се усетим и ще стягаме абитуриентските Mr. Green
Пепина,днес пратих татко ни за био пюре от тиква на Хип,само че той донесе морков:)Е,захранихме се с него,ама момата хич не е доволна.Първо изобщо не се сеща за какво иде реч и се опитва ад смуче лъжичката,второ плюе и се прави ,че ще повръща..не я зорих,ако ще,утре пак:)Опитах го пюрето много хубаво даже,ама тя не ще.Ама после как нападна цицката,сигурно си е мислила че няма да я види повече,чак я държеше с две ръчички,да не и избяга:)
С голямата ми дъщеря така се намъчих,кошарката я ползвахме за декор,а тя до година и седем месеца спеше в количката,то хубаво ама искаше и да я бутам,ако случайно задремех се изправяше и крещеше дий,дйи,сякаш съм магаре:))Та сега най големия ми ужас беше да няма 2-ра серия,затова още от първия ден в къщи слагам на спалнята ,загасям тока и излизам..и тя си заспива сама,понякога помрънква ,но не отивам до 10 минути е заспала.Така е свикнала,че ако се замотам ,а и се спи започва да плаче,като я занеса на тъмното заспива моментално.Та да знаете с вторите ще е по лесно или пък с третите:)))

# 299
  • Мнения: 15 084
Здравейте, момичета!
Кате, да е жив и здрав Краско-Прекраско!
Наполи, и аз като теб тази нощ имах премеждия. Алекс се събуди в 1 и заспа в 5, след час пък се сети, че му се яде и се свърши със спането. Не бях пила кафе от месеци, но си направих, че не можех да си стоя на краката.
Аз явно нямам толкова яки нерви, защото не мога да си представя да ми реве час или повече, защото Алекс по-малко не реве. Случва се да не мога да го взема и си реве по 1.5 часа и хич да не се уморява. И като ми каже някой, че щял да реве, да реве, пък да спре и се чудя колко трябва да удържа - може би 3 часа?
Тонче, весели празници и на теб, както и на всички останали.

Общи условия

Активация на акаунт