Ортопед за бебета..?

  • 17 903
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 052
На 1 месец ходихме. Прави се ехографски преглед.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И аз водих дъщеря и на 1м,но понеже е по-рано родена се оказа че трябва да изчакаме малко,т.е.беше твърде малка за първи преглед.После я водихме и на 6м.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 262
И двата ги водих на 1вия месец, като проходиха и оттогава всяка година за профилактика.
Това са важни прегледи, така че препоръчвам да заведеш детето  Peace

# 18
  • Мнения: 1 110
Посетихме ортопед в третия и шестия месец. Докторът ни каза, че няма нужда от по-нататъчни прегледи или поне не вижда основания. Ако желеам може да заведем детето след прохождане и това беше. Доколкото съм запозната в повечето Европейски държави този преглед е задължителен точно в трети и шести месец на бебето.

# 19
  • София
  • Мнения: 357
Аз съм останала с впечатление, че това е задължителен преглед, но може и да греша Peace
Водих го на преглед при ортопед, когато беше на два месеца.

# 20
  • Мнения: 456
Реших  да  го заведа,и сега като се  обадих за  доктор Райков   във Варна,часът ни е  чак за  16.01.2013г Peace

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Момичета,води ли ли сте бебетата си на ортопед?...Говорих с  педито,и тя ми каза,че  не смята за  необходимо да  го водя Simple Smile
Водих го, но тогава не знаех, че трябва и кога и личната ни прати чак към края на втория, началото на третия месец, а ортопедът каза, че трябва още на първия месец.
Няма дете, при което да не е нужно. Обикновен педиатър трудно може да прецени дали всичко е наред. Peace

# 22
  • Мнения: 1
Здравейте, мами! Simple Smile Моята дъщеря е на 7 месеца, водих я на ортопед след 4-я и доки каза,че  всичко е повече от добре, НО.... притеснява ме факта,че още не скача, не стъпва здраво на твърда повърхност ( стъпва за 5 сек. и после иска да седне) иначе стои почти самостоятелно без помощ. Отдавам го на това, че като цяло е доста спокойно и кротко дете, спи, храни се, занимава се с играчки..просто може би е по-мързелива Simple Smile Като гледам децата на приятелките ми ... и се чудя,дали причината не е друга Sad Ако може да споделите как е било при вашите дечица. Благодаря!

# 23
  • София
  • Мнения: 39 771
Ако може да споделите как е било при вашите дечица. Благодаря!
Можете да попитате в МАЙски бебета 2012
Моята дъщеря на 7м стоеше изправена, хваната за преградата на леглото си. Проходи късно (1,3г).
Синът ми седна късно, изправи се късно, проходи късно...

# 24
  • Мнения: 506
Водих го като направи месец, практиката тук е такава  Peace

# 25
  • Мнения: 456
Всъщност,когато попитах педито,тя ми каза,че  не вижда  смисъл да  го водя,ако тя имала някакви съмнение,тогава  ще  ме прати.Но след  като прочетох тук,че  повечето бебешоци сте ги  водели,и аз  записах  час.Не знам дали няма да   е късно тогава ще  стане  на почти 7  месеца Thinking

# 26
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Водила съм децата на ортопед.

Първия преглед на 1мес.Много е важно той да не се пропуска,защото единствено тази ранна диагностика може да установи дали детето има вродена луксация и някакъв друг проблем.Навременната и ранна  намеса е предпоставка  за отстраняването им.Прегледа се състои в  ехографско изследване на тазобедрените стави.

Втори преглед на 5мес.Контролно ехографско изследване.Тогава започва вкостяването на бедрените кости/или поне така ми го обясниха/ и се проверява дали всичко е нормално състояние при бебето.

Трети преглед на 2г.Наблюдава се формата и извивката на краката дали са в нормално състояние;правилна походка на детето;извиване на свода на крачето/дюстабан/

Въобще за мен са много важни тези прегледи  Peace

# 27
  • Мнения: 6 713
И аз съм ги водила моите, бяха на 2 месеца.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Пропуснах да допълня, че освен ехографски преглед, ортопедът искаше профилактично да прави и рентгенова снимка, такава била практиката. Убеждаваше ме как облъчването от нея не било по-вредно от стоене 2-3 часа лятото на силно слънце, но аз все пак отказах и си останахме само с ехографския преглед.

# 29
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 760
ортопедът искаше профилактично да прави и рентгенова снимка, такава била практиката.
Странно.  Rolling Eyes Водила съм децата при различни ортопеди - никой не е споменавал подобно нещо.

Общи условия

Активация на акаунт