Ортопед за бебета..?

  • 17 896
  • 98
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 713
И аз не съм чувала за снимка, ехограф да.

# 31
  • Мнения: 3 736
Че на бебе може ли да се направи рентгенова снимка преди да са се "втвърдили" костите? Аз отнякъде знам, сигурно съм чела, че ретген не може да се направи добре на толкова малко бебе, затова ехограф. И си мисля, че ехографът 'вижда" по-добре.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Не знам, ставаше дума снимката да бъде направена след ехографа, може би в малко по-късен месец  Thinking Но понеже аз така или иначе отказах снимка /при положение, че нямаше проблем видим при ехографа, да облъчвам малко дете с рентген с профилактична цел не ми е приемливо/ и не доизяснихме този въпрос.

# 33
  • Мнения: 14
Хмм.. хубаво е да го заведеш детето  това го знам от педито. Заведох мойта на 3 месеца и половина после мисля че на 6 пак ни казаха да отидем профилактично но не я заведох. Така че за твое успокоение поне веднаж го заведи хубаво е да го видят.

# 34
  • Мнения: 456
Хмм.. хубаво е да го заведеш детето  това го знам от педито. Заведох мойта на 3 месеца и половина после мисля че на 6 пак ни казаха да отидем профилактично но не я заведох. Така че за твое успокоение поне веднаж го заведи хубаво е да го видят.


Имаме  вече  час ще  го закарам и после ще споделя Peace

# 35
  • Мнения: 31
Здравейте.И аз да споделя своя опит с голямата си дъщеря.На три месеца  я отведох с направление на ортопед.Докторът и погледна крачетата и каза че всичко и е наред.Да ама не беше така.Когато проходи самостоятелно на около 1г и 2 мес.забелязах че се клати като ходи и хайде отново на доктор в Горна Баня.Оказа се че има луксация на лява тазобедрена става и взеха че ми се накараха че аз съм била виновна-не съм я водила на доктор.Слава богу попаднах на добър доктор който я пое.Наложи се да и направят 6 операции докато всичко бъде ок.Само аз знам ужаса и мъките през които минахме двете.
Затова сега близнаците ще ги отведа когато направят един месец .Вече имам уговорка с доктора.Той все още следи дъщеря ми .

# 36
  • Мнения: 1 359
Заведохме дъщеря ми  след навършени 2 месеца единствено и само за наше успокоение. Това бяха едни от най-добре похарчените 40 лв до сега. Simple Smile 10 мин преглед, показване на  упражнения, които трябва да правим и видеозон - " Ставите  са в идеално състояние! Ще се видим при навършени 10 месеца" Тръгнах си щастлива и олекнала от кабинета. Ще отида пак!  Peace

# 37
  • Мнения: 1 110
Както вече писах водих детето си като бебе на ортопед. Скоро попаднах на този материал http://media.framar.bg/%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B2%D1%8 … D0%B0%D1%81%D1%82, споменава се, че детето трябва да се води всяка година на ортопед. Разбирам го като вид превантивна мярка. Имате ли някакви наблюдения, дали личният лекар ще издава направление ежегодно за такъв преглед?

# 38
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 759
Имате ли някакви наблюдения, дали личният лекар ще издава направление ежегодно за такъв преглед?
Едва ли. Нашият личен лекар не ми даде направление и за първия преглед при ортопед на сина ми (на около 2-месечна възраст), въпреки че няколко пъти го помолих. Накрая отидох на платен преглед при специалист.

# 39
  • Мнения: 1 110
И аз водих сина си два пъти без направление. До колкото знам сега е регламентиран преглед през НЗОК през първите месеци на бебето. 

# 40
  • София
  • Мнения: 44 122
Аз назад писах според Драганов колко прегледа са нужно..всяка година малко прекалено ми идва.
За това ЛЛ дали ще дава направления зависи от него в крайна сметка. Ние когато сме ходили ни е давала.

# 41
  • Мнения: 456
И така,днес бяхме на преглед! Simple Smile
Всичко е ок!Дадоха ни снимки от  ехографията Peace
Но имам едно въпросче-Може ли от гела с който  го намаза  доктора,за да  го види на ехографа,да му излязат по крачетата ситни пъпчици?нека да  сподели,някой,който  е водил бебо на същия преглед!На двете  бедра му излязоха ситни пъпчици Sad

# 42
  • Мнения: 3 736
На моята дъщеря не са излизали, но това нищо не значи. Може би при по-чувствителна кожа е възможно.

# 43
  • София
  • Мнения: 44 122
И аз мисля че е напълно възможно, въпреки че и моят не е имал проблем. Но все пак всеки човек на различни неща реагира.

# 44
  • Мнения: 1 110
И при нас обриви не е е имало. Може би кожата на детенце е по-чувствителна. Намажи с някое леко кремче, като фенистил или с чиста розова вода.

Общи условия

Активация на акаунт