използвате ли инхалатори

  • 54 748
  • 88
  •   1
Отговори
# 75
  • Плевен
  • Мнения: 197
Здравейте
бяхме в болница с пневмония. Там прави инхалации с вентолин - около 5-8 минути едната, като не даваха накрайника а просто така дишаше излязлата пара. Наистина казваха, че като плаче вдишва по-дълбоко, та на 3 инхалация като свикна и не плачеше го карах да имитира "как се прозява баба Меца"  Wink
В крайна сметка вече съм убедена, че тази покупка трябва да се направи. Спрели сме се на Филипс-фемили

# 76
  • Мнения: 451
една от най-оправданите ми покупки досега  Peace ползваме на Омрон и съм много доволна Peace

започнат ли секрети или някаква лека кашлица,го изваждам веднага Whistling в домашни условия правя инхалации само с физ.разтвор Naughty

# 77
  • Мнения: 1 479
Здравейте и от мен
И ние сме с постоянна хрема, жилави секрети, които трудно излизат постоянно запушен нос, дори и капки не помагат
Когато успеем да издухаме нещо, то са жълто зелени
Скоро взимахме секрет не се изолираше нищо
Смятате ли, че иНхалации ще помогнат? Той де факто не може да вдиша нищо през носа

ПП Имаме инхалатор, но не сме го ползвали от поне две години

# 78
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Здравейте и от мен
И ние сме с постоянна хрема, жилави секрети, които трудно излизат постоянно запушен нос, дори и капки не помагат
Когато успеем да издухаме нещо, то са жълто зелени
Скоро взимахме секрет не се изолираше нищо
Смятате ли, че иНхалации ще помогнат? Той де факто не може да вдиша нищо през носа

ПП Имаме инхалатор, но не сме го ползвали от поне две години
Хремата задължително лекувайте.Може би трябва да ви изпишат АБ капки.
Инхалатора със сигурност ще ви помогне,най-малкото ще овлажни лигавицата на носа.

# 79
  • Мнения: 3 642
Колко физиологичен разтвор трябва да се сложи за възрастен?

# 80
  • Мнения: 2 102
Нашата "чашка" има лимит,над който е желателно да не се пълни. 5-8 мл някъде. Повече от 10 мл няма нужда. 10мин са достатъчни за една инхалация с физиологичен  Peace

# 81
  • Мнения: 3 642
Нашата "чашка" има лимит,над който е желателно да не се пълни. 5-8 мл някъде. Повече от 10 мл няма нужда. 10мин са достатъчни за една инхалация с физиологичен  Peace
Благодаря, направих си с 10 мл. Бременна съм, малката ми лепна някакъв вирус, по-леко го карам, защото нямам температура, но кашлям. Надявам се инхалациите да помогнат, до сега сме ползвали инхалатора само за нея.
А за дете на 5 г. профилактично, каква е препоръчителната доза? До сега сме правили по лекарско предписание 2мл разтвор+ 1 мл. лекарство.

# 82
  • Мнения: 2 102
И на децата/на 2 и на 11г/ правя по 10 мин с физиологичен. На  малката на 1г педиатъра ми беше казал по 5 -10 мин.

# 83
  • Мнения: 3 642
Моя инхалатор може би изпарява по-бавно. Сложих 10 мл. и мина почти половин час още имаше течност, накрая ми писна и го махнах. Утре ще сложа по-малко.  newsm78

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Имам Омрон.
Преди 2-3г правех грешката да правя инхалации на сина ми в начална фаза на разболяване - по препоръка на лекари, много хубаво било, "измивало", почиствало, глупости на търкалета. В резултат всеки сопол прерастваше в бронхит, гнойни храчки, дълбока кашлица, пиене на антибиотик и т.н.
От 2г насам инхалаторът стои изключен и всичко е наред. Ползвам го само при ларингит, дихателни проблеми и т.н. Вече сополите са си просто сополи, а не бронхит.
Лекар /и то добър, защото далеч не всички са такива/ ми обясни как мога с инхалатор да си докарам не само бронхит, а дори пневмония... и че това че всеки облива децата с физиологичен р-р на поразия и през носа и през инхалатора далеч не е добра идея... аз и на гърба си го изпитах де.
Има деца, които въпреки инхалациите не правят бронхит при всеки сопол. Явно просто имат силна имунна с-ма  Laughing

# 85
  • Мнения: 4 813
Лекар /и то добър, защото далеч не всички са такива/ ми обясни как мога с инхалатор да си докарам не само бронхит, а дори пневмония... и че това че всеки облива децата с физиологичен р-р на поразия и през носа и през инхалатора далеч не е добра идея... аз и на гърба си го изпитах де.

Би ли обяснила, че ми стана интересно, моля те. Синът ми също вече не прави бронхити и бронхиолити (не смея да се похваля, че е израстнал този проблем), но от една година на всеки 3-4 седмици прави ларингитни кризи, та пак вадим инхалатора. Като се замисля, рядко вадехме инхалатора при бронхит, ама той беше постоянно на фликсотид - като направеше бронхит, просто добавяхме вентолин, но не през инхалатора, а през помпата (като фликсотида). Та ако имаш време и желание, ще ми е любопитно да споделиш какво е казал лекарят. Мерси предварително.

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
В момента не мога да възпроизведа всички термини и 30-минутната лекция, която ми изнесе, но това, което ми помогна беше, че при начална фаза на разболяване, при обилни, бистри и воднисти секрети не бива в никакъв случай да се правят инхалации с физ.р-р, че обилното пръскане на физ.р-р в носа също не е добре. Конкретно за инхалациите в този случай ми обясни как точно слизат надолу проблемите и става бронхит, пневмония и т.н. Същия ден друг лекар ми беше казал да правя на детето /тогава на 2г и малко/ 7-8 ?! инхалации дневно с физ.р-р, за да се стопира разболяването. Добре че не го послушах. Детски пулмолог впоследствие ми каза, че дори и при нужда повече от 3-4 инхалации не е добре /ако няма някакви изрични и оправдани други препоръки/.
Въпросният лекар, който ми говори за инхалациите отрече и правенето им при гъсти, цветни сополи. Много лекари ги препоръчват уж за втечняване на секретите и прочие глупости. А това бил най-прекият път към пневмонията.
Имаше и още неща, но сега нямам време и една част ми е трудно да ги обясня по същия начин.
Накратко: инхалации само при нужда от Вентолин, Пулмикорт или други лекарства, при дихателни проблеми, при ларингит, не и само при сополи както се прави в последно време  Peace

# 87
  • Мнения: 4 813
Ясно, мерси. И аз така горе-долу си представях нещата. Втечняването на секретите не е достатъчно, трябва след това да се изхвърлят, а бебетата и малките деца нямат развит рефлекс да кашлят и съответно втечнените секрети им се затлачват в дробовете и стават бронхит или бронхиолит. Синът ми така направи бронхиолита - педиатърката в БГ ни изписа едно ''невинно'' сиропче Проспан, от което след 4 дни детето така се задръсти, че започна да свири, по Великден тичахме в спешното в Токуда, а там какъв цирк беше цяла седмица ooooh! След няколко месеца, като се осведомих малко повече за проблемите на сина ми, щях да им напиша един мейл за прословувата клинична пътека, която следват, ама така и не ми остана време.

# 88
  • София
  • Мнения: 17 592

Инхалаторът е на омрон.
За детето сега го ползвам изключително рядко. Аз съм астматичка, ползвам го (ама... по-често ме домързява, ако трябва да съм честна). За настинка - не виждам с какво ще помогне. Освен да концентрира микробите от извишания въздух. С лекарство (вентолин) - колкото е предписал лекар. С физиологичен разтвор - колкото често и по колкото време ми хрумне.

Общи условия

Активация на акаунт