Математически турнири - 19

  • 80 249
  • 750
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 240
Някой има ли резултатите от Салабашев в 107?

Ще поизчакам за отговор докато малкото спи и после ще отида. Ако някой се интересува да пиша, за да проверя и за други дечица докато съм там.

LiaDi, погледни, моля те колко е макс. резултат за 4 кл. Мерси предварително.

# 31
  • Мнения: 4 877
Черна станция, можеш ли да ни насочиш кои са важните математически състезания от 7 клас нагоре?

Прави ми впечатление, че силните СМГ-ейци в горните класове ги няма по някои състезания. Вероятно са на други по-важни турнири.

Ще бъде много полезно за нас с малко по-малките деца.

Ще се радвам да се включат и други родители на силни математици от горните класове.

Мерси!

# 32
  • София
  • Мнения: 767
LiaDi, погледни, моля те колко е макс. резултат за 4 кл. Мерси предварително.

И аз се интересувам от същото.  Praynig С тази разлика, че  синът ми е с 51 точки. Иска ми се да зная дали ще попадне в класацията с медалите.

# 33
  • Мнения: 41 061
Черна станция, можеш ли да ни насочиш кои са важните математически състезания от 7 клас нагоре?

О, не съм много в час вече, ама доколкото си спомням това са:

- олимпиадите
- есенните математически състезания
- зимните математически състезания
- пролетните математически състезания

ЕК си остава любимо за всички, макар и без практическа стойност. Добра тренировка за състезание на английски е и АК.

Но ако не се заблуждавам много от изброените състезания май не са свободни, а се явяват отбори от МГ-та главно. Чат-пат АК и още някои ентусиасти сигурно.

# 34
  • София
  • Мнения: 7 673
Резултати КМС 2012 Силистра
http://www.paisii.oisy.org/

# 35
  • Мнения: 21
Мили дами, имам нужда от помощ за решаването на една задача давана на 61-вата нац. олимпиада, общински кръг в Стара Загора за 5-ти клас.

В цирков номер участват слончетата Бимба, Джъмба и Кали, заедно с дресьорите Алба и Виктор. Алба и Бимба тежат общо 1.159 т, Бимба и Витор - 1.208 т, Виктор и Джъмба - 1.183 т, Джъмба и Кали - 2.402 т, Алба, Виктор и Кали - 1.488 т. Намерете колко тежи всяко от слончетата, както и всеки от дресьорите.

Отговори:
Бимба - 1.102 т
Джъмба - 1.077 т
Кали - 1.325 т
Виктор  - 106 кг
Алба - 57 кг

# 36
  • Varna
  • Мнения: 333
Не зная какво се учи в 5 клас, но едно примерно решение е:
Б = 1,159-А
В =1,208-(1,159-А)= 0,049+А
Д=1,183-(0,049+А)=1,134-А
К=2,402-(1,134-А)=1,268+А
А+0,049+А+1,268+А=1,488
3А+1,317=1,488
3А=0,171
А =0,057 т
После се заместват равенствата и се намират другите тегла

# 37
  • Мнения: 1 144
В ПЧМГ също е перфектна организацията. Мисля, че още утре-вдругиден ще качат резултати.

# 38
  • Мнения: 939
Черна станция, можеш ли да ни насочиш кои са важните математически състезания от 7 клас нагоре?

О, не съм много в час вече, ама доколкото си спомням това са:

- олимпиадите
- есенните математически състезания
- зимните математически състезания
- пролетните математически състезания

ЕК си остава любимо за всички, макар и без практическа стойност. Добра тренировка за състезание на английски е и АК.

Но ако не се заблуждавам много от изброените състезания май не са свободни, а се явяват отбори от МГ-та главно. Чат-пат АК и още някои ентусиасти сигурно.

Danybon, казаното от Черна Станция се отнася за състезанията след седми клас (с изключение на изпита в АК). ЕМТ и ПМТ са от 8-ми клас нагоре, като всяка година на тях допускат за участие и по-няколко седмокласника с неясна за мен цел.

Ако говорим за седми клас, според мен най-важното състезание е изпитът за прием в гимназия или в АК. Всички останали състезания са част от подготовката за поддържане на тонус Simple Smile. Родители и деца обаче се увличат и в седми клас продължават да следват изградения стереотип на поведение - участие във всяко едно възможно състезание. Седмокласниците от МГ-тата не винаги могат да избират и да избягат от това "препускане" - гледат да влезат в отбора за това или онова национално или международно състезание и понякога губят фокус. Наблюденията ми са, че този седмокласен маратон е изключително изтощителен, дори и за "печените" състезатели.

# 39
  • Мнения: 1 608
Във 2 СОУ квесторката е казала на първокласниците, че може с молив да пишат. Дали изобщо ще му погледната работата?

# 40
  • Мнения: 259
Здравейте! Извинявам се за глупавия въпрос, но се интересувам къде ще бъдат обявени официалните резултати от КМС по класове и по градове?

# 41
  • Мнения: 25
Вчера не успях да отида до 107, днес ще опитам пак. Видях въпросите на всички  Peace

# 42
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Момичета, моля за разяснения за последната (трета) задача. Чета отговорите и пак не разбирам каква е логиката. Явно има някаква тънка математическа хитрост, ама като не съм математик  Blush

http://math-bg.com/wp-content/uploads/2011/12/61_NOM_Sofia_4_kl_kriterii.pdf

Последна редакция: пн, 10 дек 2012, 09:58 от Айяла

# 43
  • Мнения: 11 927
Някой може ли да ми обясни как при максимален възможен брой 58т. на КМС, деца от Русе имат 60т? Shocked

# 44
  • София
  • Мнения: 7 673
Някой може ли да ми обясни как при максимален възможен брой 58т. на КМС, деца от Русе имат 60т? Shocked
По принцип макс. резултат на КМС е 60 точки, не 58.

Общи условия

Активация на акаунт