ВМ НВХ - част 54

  • 40 533
  • 750
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 0
добро утро моми4ета!тъкмо гледам по сутре6ният блок на бтв БАЙКОВА и умирам от яд в момента....отново развива теорията как на нова година и изоб6то по коледните празници наи се прекалявало с животинска мазнина и месо.как една опаковка мас имала 4000ккал,това били ккал за една седмица,колко е вредно да се яде МАЗНО МЕСО  и как трябва да си месим сладки6и от пълнозарнесто брашно и да ги ядем до кам 4 часа сд обед Shockedнаправо се 4удя как може да и вземат хората мнението за 4иста монета.....не я ли виждат как изглейда тая жена като физика, newsm78.как мойе някои с проблеми с теглото да се довери на диетолог които е мазен и налят,пак било тои и професор??? Hugохх дигнах си нервите от сутринта Embarassed

# 301
  • Мнения: 6 346
Байкова е решила да ни умори всичките, щом ни отпуска само по 4000 калории на седмица Laughing Или да не би да твърди, че това са калориите от мазнини за една седмица? newsm78 Абе, луда жена. Ама не е само тя #2gunfire

# 302
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Добър ден!   bouquet

Благодаря за коментарите! Значи няма нищо обезпокоително в сметаната и мога да продължа да си я консумирам. Много се радвам на тези от вас, които изяждат една сметана за седмица, аз мога да изям две на едно хранене.  Whistling Обаче съм я ограничила, че даже я бях и спряла. Сега с тахана е добре. Тази сутрин към смеската добавих и малко КМ 4.5% и повече какао. Определено със сушени сливи е вкусно.  Laughing Ама сушени плодове - по празници.

Не ме кефят въглените и не ги ям. Сладкото е друго, там е зависимост. Лекотота на корема, активността и цялостното ми добро състояние, са прекалено силни за да ги съсипя с безконтролно ядене на пици, спагети, хлябове, картофи и подобни. Нямам киселини, нямам подувания, нямам газове, що да съсипвам всичко това с ядене на пица!?  Rolling Eyes

Вчера сядаме в едно заведенетие - пицария. И започва голям оглед на менюто. Пици, спагети, палачинки. Салати - тук можеше да се избере и читава, ама аз вече нямам желание да си тъпча стомаха с толкова зеленчук на едно ядене. И то с някакъв вносен купешки, а не от селската българска градина. Едно-две месни ястия с подлютени меса или пък заляти с мед. Останаха само омлетите и едни яйца върху бекон. Както и цедено мляко с горски плодове. Мъкаааа.

# 303
  • Мнения: 0
вси4ко което казва е пална глупост,тя прилага явно и видно ву себе си своите отживели теории!ама е истина 4е не е виновен тоз дет дава баницата а този които я взема!

# 304
  • Мнения: 78
Cioccolata , aleksss14 ,
Много се чудя как така в мисленето ни се е забила мисълта че да се пости е едва ли не издигащо душата...и как "мазно " звучи...абе зле  Rolling Eyes
Как тази кампания срещу нормалната храна е взела властваща ...официална позиция . Все пак не говорим за толкова дълго време , я има я няма 2000 години и всичко нормално е добре скрито , омерзено и заплюто .
Може би защото масата е трябвало да преживява със зоб (месото не е боло достъпно за всички) . Сега , когато кило месо не струва повече от 3-4 кила картофи ( кое колко те нахранва и как е друг въпрос) . Мисля си че възстановяването на нормалния метаболизъм ще отнеме поколения неравна битка . (Всеки път се сещам за Бобето , ако не греша де , та момченцето й искало нещо сладичко . "Какво сладичко , бе диване?" "Месце бе мамо!" )

# 305
  • Мнения: 100
На всеки се случва да се отклони в една или друга степен, а и зависи кое определяме като отклонение Wink Не си го слагайте на сърцето, просто след празниците си се върнете на вашата си по-стриктна схема и толкова Hug

А ако става въпрос за отслабване и мястото на мазнините, белтъчините и въглехидратите в него, наистина може по всякакви начини да се отслабне - знаете, има и плодуване, и разделно хранене, и броене на калории, и нискомаслени диети (които обикновено също са с ограничен прием на калории), има и монодиети, и Дюкан... Един шведски професор, отявлен противник на ВМ-НВХ, дори твърди, че можело да се отслабне и с желирани бонбони, ако човек яде само това - храната е еднообразна и затова според него гладът намалявал, на човек му се отщява да яде и така отслабва Rolling Eyes Което е истина до голяма степен и в много случаи работи. Или пък работи поне първия път, но ако се приложи много пъти, спира да работи. А и не е никак здравословно да отслабваш по този начин. Освен това наистина се смъкват някакви килограми, но дали те са само мазнини, както всички бихме искали, или не са и мускули? Мисля, че ако се набиват само желирани бонбони, няма как да се запази мускулната маса Rolling Eyes А и винаги стои въпросът за поддържане на новото тегло. При такава диета след това много бързо ще се върнат старите килограми, че и отгоре, защото ще се прояви инстинктът за съхранение на организма и стремежът ще бъде да се попълнят липсите, които са нанесени заради извратената диета, а и да се натрупат мазнинки като застраховка срещу бъдещи подобни опити за отслабване Wink Така че наистина може да се отслабне с всякакви методи, но въпросът е какво се сваля (дали само мазнини или и доволно количество мускулна маса), как това се отразява на организма и как после се поддържа новото тегло. А е от значение и как се чувства човек междувременно. За мен диетите с ограничаване на калориите, особено ако се ограничават съзнателно до много ниски стойности, са си мъчение и изискват голяма воля, а са много малко хората, които ще успеят да поддържат такъв режим дълго време. Да не говорим, че после организмът си отмъщава Wink

При мен се случи точно така след 2год. на хипокалорийна диета, демек "яж всичко, но по малко". Това е най-голямата тъпотия, която може да направи човек! След това просто все е дно нещо ме удари по главата и се чувствах адски гладна. Ужасно. И започнах отново да ям, ядох, ядох и за 2-3 год. си върнах почти всичките килограми. И сега се боря да ги смъкна пак. Хипокалорийната диета е напълно невъзможна за спазване в дългосрочен план, а последствията й са ново напълняване. Това е правило.

Относно постите: аз имам една теория, че всичко това е характерно най-вече за православния свят, където богатството и успеха се смятат за нещо неморално, мръсно и греховно. Доста е характерно за България - щом си беден, значи си добър и почтен, а "богатите и успелите/талантливите" са лоши и измамници. Какво ядат богатите, което бедните не могат да си позволят? Месо и животински продукти разбира се. На село богатите земевладелци да не би да са отглеждали само жито и боб. Хората са били скотовъдци, търгували даже с животни и са правели страшни пари, а бедняците са им завиждали. Но когато човек мисли като беден човек, той в един момент става такъв наистина.

Сега, в последните 40 години това нещо се разпространява от вегани и тем подобни луди, които наливат още масло в огъня. А лекарите просто искат да внушат на хората, че е хубаво да си беден, че е хубаво да лазиш в калта и да се храниш с боклуци, а както знаете незнаещите и бедните хора най-лесно се управляват и са най-уязвими. Освен това се създава усещането за невъзможност да контролираш собствения си живот само и само да опреш до услугите на лекар, психолог, врачка и т.н. Да си даваш изкараните с много труд парички да лекуваш тялото си, което си можел да спасиш просто, ако си знаел.

С моите родители много се караме по тези въпроси и постоянно получавам обвинения, че едва ли не съм лош човек. Изобщо не ми се признават услията, че искам да спася майка ми от това тежко заболяване. Все едно говоря на стената. Ако можеш само олио и хляб щяха да ядат, за да се мислят за "добри" хора. А това до какво ги доведе????? Само болести и проблеми.... Ама нали не сме като лошите, гадни, подли, мръсни богати хора....  hahaha

# 306
  • Мнения: 78
AGLIKKA ,
по презумпция лекарите сме добронамерени...И всеки от нас си мисли че прави най - доброто ( на което е способен) .
Не мисля че става дума за личностна позиция...по - скоро за доктрина и не само в лекарските среди ( но те са лесно управляеми - инак кой ще купува статините? Няколко лъже - научни статии и ей ти теб официална медицина ). А като си го учил в университета....
Слава Богу че и дори когато не бях чувала за ВМ НВХ не съм изписала през живота си и един статин .
да , наистина поста и святостта се обединяват в един образ...на изпития...гладуващ дух , който волю - неволю се помещава в тленно тяло Simple Smile
Обаче като си направиш равносметка как е изградено тялото ти....колко мазнини...полизахариди...белтъци ...в какво съотношение...

# 307
  • Мнения: X
...като уточнява, че хората със сериозно затлъстяване трябва да изчислят на базата на идеалното, а не на действителното си тегло. Ето статията: http://ramblingsofacarnivore.blogspot.com/2012/12/diet-weight-lo … -composition.html

да
аз точно така раздвижих нещата навремето след Дюкан
в началото се целех в 80гр протеини и нямаше грам резултат
после смених на 60гр протеини дневно и воала, свалих за 3 месеца, това което тялото ми трупна след Дюкан

Аги, права си  Hug
ама само ние си го знаем, там е проблемът
ти правиш достатъчно за твоите, те като не искат да мислят сами и да свалят капаците, ти нищо повече не можеш да направиш
аз нали съм в същата позиция, разбирам те отлично
важното е, че не сме скрили за себе си познанието, а сме го разпостранили щедро
който иска, може да се възползва

тони, радвам се, че има лекари като теб и камелот  Hug Hug Hug
за съжаление от опита ми покрай майка с разни светила - те скачат като ужилени на всеки въпрос и всичко за тях е "интернет дивотии"
даже и да им дам публикации по темата, пак са упорити и твърдят, че такова животно няма

подобна бе ситуацията тук с режима и диабета
тукашните лекари извоюваха в буквален смисъл режима да бъде включен в официалните препоръки към диабетиците
именно защото единствено пациентът трябва да прави този избор и за тази цел трябва да бъде добре информиран

относно "проф." Рознер и неговите тъпотии с  гумените бонбони - връщайки се назад, установих, че моите сериозни проблеми започнаха, когато включих кафе със захар 2 пъти на ден
само за една година направих страхотен козунак около талията и постепенно развих хиперинсулинемия
само от 2л. захар на ден

а Байкова ... не знам докога ще продължи да се излага
лошото е, че освен че самата тя се излага, подлага на риск здравето и живота на хиляд хора с тъпотиите си
жалко, че нямаме лекари като Андреас и Аника да се противопоставят на такива простотии
все пак един лекар има авторитет
а Милко е един обикновен инженер-фитнесманиак в очите на обикновените хора

# 308
  • Мнения: 6 346
Тони, много е хубаво, че има лекари, които "проглеждат" и започват да слушат собствения си здрав разум вместо доктрините Hug Лошото е, че сте много малко още  Sad Но се надявам с времето да се подобри положението. Все пак излизат все повече проучвания, пишат се книги, и то от лекари (наскоро излезе още една книга от двама кардиолози за истината и митовете за холестерола и за това, че мазнините не са опасни, а опасната е захарта), говори се все повече в публичното пространство, обсъждат се нови неща и би трябвало да се променят разбиранията в един момент дори на официално ниво. Дано да не отнеме прекалено много години Rolling Eyes

А постенето си е тясно свързано с религията, с канона, и не само в православното християнство, защото има пости и в католическата църква. И до голяма степен религиозните предписания се преплитат със стари традиции на местно ниво, някои дори езически, но възприети от църквата, за да се възприеме по-лесно и новата вяра... Никой не може да ме убеди, че постенето е необходимо за пречистване на душата Rolling Eyes А и какво изобщо означава "пречистване на душата"? Вчера в разговор с моя близка, която е доста вярваща, стана въпрос, че за мен постенето е безсмислено, защото, пак за мен, тялото е едно, а душата е съвсем друго и не ми е необходимо да постя, за да се моля и да се чувствам свързана с Бог. Но тя настоя, че било точно обратното - трябвало да се пости, за да отправиш молитва към Бог Shocked Или поне така разбрах от обясненията й. Което ме шокира, честно казано, и отказвам да го приема Crossing Arms

# 309
# 310
  • Мнения: 6 346
И не ги обявяват, разбира се Rolling Eyes Знам, че в Русия са много стриктни по отношение на качеството на храните. Щом петима наши производители не отговарят на техните изисквания, значи наистина качеството им не е достатъчно добро. Трябва да ги обявят #2gunfire

# 311
  • Мнения: 599
Ппппфффффф, естествено че не ги казват кои са  #2gunfire #Cussing out ние да си ги ядем  Sick

# 312
  • Мнения: X
...
Вчера сядаме в едно заведенетие - пицария. И започва голям оглед на менюто. Пици, спагети, палачинки. Салати - тук можеше да се избере и читава, ама аз вече нямам желание да си тъпча стомаха с толкова зеленчук на едно ядене. И то с някакъв вносен купешки, а не от селската българска градина. Едно-две месни ястия с подлютени меса или пък заляти с мед. Останаха само омлетите и едни яйца върху бекон. Както и цедено мляко с горски плодове. Мъкаааа.

преди 2седмици бях с колеги в една от най-добрите в града пицарии (според тях)
пиците бяха огромни, с диаметър сигурно метър
но пък имаше и много други варианти - аз си избрах тел. пържола със зеленчуци и беарнез, както и чаша вино, от които пих само 2-3 глътки

шоки, при молитвения пост след 3 дни се стига "мазната нирвана", в която ние сме всеки ден
 Laughing
то явно затова се смята, че тогава са по-близко до Бог
ама много труд, да стигнеш до там, като може да си там всеки ден по нашия начин

# 313
  • В Балкана
  • Мнения: 672

преди 2седмици бях с колеги в една от най-добрите в града пицарии (според тях)
пиците бяха огромни, с диаметър сигурно метър
но пък имаше и много други варианти - аз си избрах тел. пържола със зеленчуци и беарнез, както и чаша вино, от които пих само 2-3 глътки

Ами и ние уж бяхме в добра пицария, ама нямаше ни една пържола. Може би трябваше да питам сервитьорката.  Rolling Eyes Възможно е някъде извън менюто, да е имало. Ядох три яйца върху бекон. След няколко часа, десертирах в нас с тахана и компания.   Laughing

Вчера идват едни познати в нас. "Новата диета на Аткинс" е сложена на масата с документация. Върху нея - тефтери, листи и други такива неща. Девойката веднага я видя.. И като нададе един вик - "На кого е тази книга?" - има предвид мен или съквартирантката. "Не се занимавайте с диети!!" Чувала ли съм за този Аткинс, до какво водел!? Аз спокойно й отговарям, че това не е диета, а режим, да се абстрахира от заглавието. Казвам й, че книгата съм я купила, защото е добре обяснено за мазнините, които са нашето гориво и без, които организмът ни не функционира, както трябва. Ответната реакция - вой. Мазнини - да, но не и животински. Те са най-лошото, най-вредното нещо. Да съм гледала ей този филм, който сега не мога да намеря. В някакъв сайт за онлайн гледане. Филмът е от тази година и в заглавието мисля, че имаше думата "глад". Там била истината и дрън-дрън. Аз им викам въглените са лоши. Те ми викат - "Да въглените са лоши, но не трябва да се ядат мазнини". Не трябвало да ядем готови подправки, супи  и полу-фабрикати.  Rolling Eyes Е викам, това какво общо има със сланината и кравето масло?  Rolling Eyes "Защо нито един диетолог не казва, че трябва да се ядат животински мазнини?" .. Била съм в голяма грешка и заблуда, те не можели да се съгласят с мен. Оп, стоп, кой ги кара да се съгласяват с мен!? И двамата знаят няколко езика - казах им да четат, да се образоват, да търсят чужди форуми, автори, сайтове и т.н. Аз съм прочела достатъчно, взела съм своето решение и няма да го променя.
Поради нарастналото напрежение казах, че отивам да си правя вечерята, защото огладнях, което не беше лъжа. Яйца с праз, пропуснах сланината и мас.  Joy Подозирам, че щяха да дойдат да готвят вместо мен.

Не искам, никой в нищо да убеждавам. Първо, защото не съм добре научила теорията и второ, защото нямам желание. И в спорове не ми се влиза.

Последна редакция: сб, 29 дек 2012, 08:26 от Rain*

# 314
  • Мнения: 6 346
Рейн, прегръдка! Hug Не се ядосвай Hug И аз се чувствам безсилна в такива моменти. Хората, естествено, разчитат на наученото от диетолози и женски списания Rolling Eyes Каквото и да обяснявам, най-положителната реакция, която мога да постигна, е, че всеки си има глава на раменете и си носи отговорност за себе си. Или пък реакцията "Ау, явно твоята диета е много ефикасна, но аз не мога да се откажа от хляба/картофите/шоколада" Rolling Eyes Така е, човек трябва да си намери неговата истина и да си вярва в нея, а и все пак всеки си носи отговорността за себе си.

Преди време пък влязох малко в спор с една вегетарианка (лакто-ово, не веганка), която има детенце на годинка и нещо. Беше по повод на това, че в Канада вече официално се препоръчва децата да започнат да се захранват с месо, не с плодове и зеленчуци (може да не цитирам точно, но беше в този стил - месото да се даде възможно най-рано, защото е щадяща храносмилателната система храна, за разлика от богатите на целулоза зеленчуци и плодове и зърнените храни). Тогава тя подскочи: как можело малко дете да нагъва пържоли Rolling Eyes Тя била чела книги, днес всеки можел да се информира и да реши какво е най-добро за него и за детето му Rolling Eyes Такива ми ти работи.

Общи условия

Активация на акаунт