Коледа 2012 - 5 част

  • 90 054
  • 704
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 658
За фондана, подкрепям напълно Tatitt! Не се прави никога с течната глюкоза от аптеките, консистенцията трябва да е като на мед. И не слагайте цялото количество пудра захар. На мен ми отива по-малко от кило захар, но оставям меко тестото, не да е като пластелин или готовите захарни теста. След като престои става с необходимата твърдост.  Peace

# 46
  • Мнения: 35
Tunata, браво на теб! Много ти благодаря !  bouquet Сега видях, че всички бонбони си имат и отдолу шоколад, но на снимката, която показах на някои от бонбоните изглежда така, всякаш имат само отстрани.
*Precious* , благодаря и на теб!   bouquet

А как да разтопя бял шоколад така, че да ми стане гладък и лъскав. Няколко пъти съм пробвала и хем на водна баня, все ми става един тричав.

# 47
  • Мнения: 36
момичета, когато подреждате кутиите със сладки за подарък разделяте ли с хартия за печене различните видове? примерно един ред меденки, хартия, линцери, хартия, шоколадови или не? как е най-удачно да се поднесат?

# 48
  • София
  • Мнения: 372
Направих айсинг - то не било толкова сложна работа Laughing

# 49
  • Мнения: 10
Хора, не мога да ви насмогна на НОВИТЕ теми.   Grinning  Тъкмо се запиша за някоя тема и хоп - нова тема. Пак съм назад с качването на лракомствата, но скоро ще покажа снимки.  Grinning

# 50
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 420
момичета, когато подреждате кутиите със сладки за подарък разделяте ли с хартия за печене различните видове? примерно един ред меденки, хартия, линцери, хартия, шоколадови или не? как е най-удачно да се поднесат?

amelie, аз понеже не обичам да ми се смесват ароматите на различните сладки, слагам всеки вид в малка целофанова торбичка, вързвам с панделка и тогава слагам в кутията. И в чинията не обичам да ми се допират различните яденета  Laughing

# 51
  • Мнения: 5
Момичета,утре или други ден ще се отчета, а за сега се записвам! Laughing
Кога стигнахте до 4-та страница? Thinking

# 52
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 643
Tattit, благодаря за новата тема!   bouquet

Лелее, много сте продуктивни, момичета! Кога успявате да направите толкова сладки? Аз я успея да докарам по един вид на седмица, я не  Grinning
Снощи опекох меденките на Джули, утре ще ги украсявам (с айсинг), понеже си взех ден отпуска.

Засега се записвам с едни джинджифилови бисквитки:



Skica, сега видях питането ти за белия шоколад. Аз го разтопявам на водна баня, като водата не ври (оставям я да заври и след това изключвам котлона) и съдът, в който слагам шоколада, не допира до водата. Оставям така и леко разбърквам от време на време. А, и гледай шоколадът ти да е с поне 30-35% съдържание на какаово масло  Peace.

Последна редакция: чт, 13 дек 2012, 23:36 от Роца

# 53
  • Мнения: 6 722
Да не ви изпусна. Малко изоставам в сладкоправенето, но колкото - толкова. Дано тези дни най-после да успея да направя линцерите и ванилените кравайчета, че ги правя от две седмици сигурно  Laughing , но поне меденки изпекох.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 40
Да се похваля направих две дози ванилени кравайчета две дози линцерови сладки една доза меденки на Джемма,утре продължавам.
Правих и забравените сладки но ми се разляха в тават каква може да е причината

# 55
  • Мнения: 3 453
Привет, дами!   bouquet
Покрай трескавата подготовка съм изпуснала чудесната тема. Записвам се с една коледна къща и елха.

Home for Christmas by Hоpe, on Flickr


Let it snow by Hоpe, on Flickr
 
Още малко снимки, ако ви се разглеждат.
И тази година не стигнах до щолена, надявам се да успея следващата Коледа.  Останаха ми малко линцери и меденки, и закривам сезона.  Peace

Роца,
чудесни са!   bouquet Дано ми остане време, за да ги забъркам и тях.

# 56
  • Мнения: 121
И от мен само запис, но като ви гледам няма да намеря смелост нито да показвам, нито да приказвам. Embarassed

# 57
  • Мнения: 1 210
Норе, страхотна коледна къщичка  newsm10

Моят АНГЛИЙСКИ КОЛЕДЕН КЕЙК също е готов, но ще продължавам да го "напивам" до Коледа   Grinning

# 58
  • Мнения: 1 163
Бързо я изписахте темата Simple Smile нека новата е пълна с още повече красиви сладки.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Ау, вече нова тема и на 4-та страница. То човек да не ви оставе един ден без да влиза.
Аз за сега съм готова само със щолени, меденките на Джули (за сега неукрасени), една доза линцери на Нат и 2 дози ванилени кравайчета.

Днес ще замеся тесто за меденките на Джема за къщчка и елхи, а другата седмица ще правя капучиновите звезди. И едни забравени сладки ще метна, чакам още малко белтъците да отлежат.

Общи условия

Активация на акаунт