Отговори
# 735
  • Мнения: 263
здравейте,знам,че сме го обсъждали и преди,но не ми се рови да видя кога и какво и за това направо пак да питам. пътувалите с кола от вас към българия какви маршрути (плюсове и недостатъци) познавате и най-вече ме интересува колко струват аутобаните? започваме тук да си правим сметка с какво да си ходим към бг лятото,изпуснахме евтините билети за самолет (имаме определени точни дати и немога да мърдам от тях) и незнам даже и за средно скъпите ще се класираме ли,та…..може  с кола да стане най-евтино.

Преди години си идвахме от България през Италия. Платихме към 250 франка за аутобани. В гугъл мапс можеш да намериш актуална информация. Аз почти за нищо на света не бих се прибрала отново с кола. Много дълго е и не си струва, освен ако нямаш мнооого багаж и т.н. Дано откриете билети за самолет.

# 736
  • Мнения: 15
За пътуването от Швейцария до БГ - зависи... От къде пътувате (Женева или Цюрих), с каква кола, колко човека, подобни. Ако пътувате от Женева, най-кратко е през Италия, но както каза долче_вита, аутобаните са скъпи. Ако пътувате от/през Цюрих, може да минете през Мюнхен и изцяло да избягате от италианските такси, но пътя е с около 200км по-дълъг, въпрос на приритети. Не за подценяване е и въпроса с колата в БГ - имате ли добра застраховка, къде да я паркирате и т.н., да не стане "спестихме 500 франка от билети и сега си търсим нова кола"  Crazy

Според мен най-важното е дали сте 2ма шофьори и може да се сменяте, дали колата ви е удобна и с място. Ако си сам(а) шофьор, с малка кола и повече хора - златни да са билетите, ще си заслужава!  Mr. Green

Дано си намерите билети

# 737
  • Мнения: 2 369
ужас! ами аз,мъжа и детето сме. колата колко е голяма какво значение има? за разхода на бензин ли? незнам колко е голяма (нисан юке). имаме пълно каско,защото е на лизинг и ни задължиха,но като ви слушам хич не се обнадеждих:) дано поне средно скъпите билети позадържат докато се опаричим. моя мъж много малко работи в псоледно време и заплатата му яко намаля.той си правеше заплатата от многото заработени часове (юберщунде),но нещо……май пак ще търси нова работа,ако така продължават нещата.

а в германия няма ли такси аутобани? те май с винетка бяха да…..ами то и по сърбия май имаше обаче такси. ако минем по маршрут,който не включва италия колко трябва да прихотвим за аутобан?

# 738
  • Мнения: 15
ужас! ами аз,мъжа и детето сме. колата колко е голяма какво значение има? за разхода на бензин ли? незнам колко е голяма (нисан юке). имаме пълно каско,защото е на лизинг и ни задължиха,но като ви слушам хич не се обнадеждих:) дано поне средно скъпите билети позадържат докато се опаричим. моя мъж много малко работи в псоледно време и заплатата му яко намаля.той си правеше заплатата от многото заработени часове (юберщунде),но нещо……май пак ще търси нова работа,ако така продължават нещата.

а в германия няма ли такси аутобани? те май с винетка бяха да…..ами то и по сърбия май имаше обаче такси. ако минем по маршрут,който не включва италия колко трябва да прихотвим за аутобан?

На първо място, колко е удобна за дълъг път, на второ място колко е сигурна и трето, разхода на гориво. Ако сте само тримата и нямате багаж по задните седалки така, че единия да е отзад със сина ти, докато другия кара, става...

В Германия няма такса за аутобани и от няколко години няма и винетка за леките автомобили (само бусове и камиони). Ако решите да минете през Италия по второкласните пътища, ще се измъчите - малки, тесни, криволичещи покрай аутобана, само с 2 платна (по едно във всяка посока) и почти винаги задръстено от пестеливи шофьори. Представи си пътя София-Самоков, и така стотици километри. Ха някой се е заблеял и чукне предния броня в броня леко, се почват едни тиради с ръкомахания, филмите на Фелини бледнеят. Ако трябва да избирам по-евтоното решение, винаги ще минавам през Германия с цената на повече километри и гориво, за сметка на спестени нерви по второкласните Италиански пътища...

Братята сърби нямат прескачане и таксите им са символични. Реалистично брой 22 часа път, с почивки за хапване и пиш, гориво според разхода на колата и доволна доза умора от карането по тъмно (неизбежно с тоя пробег). Преди дори да помисляш за пътуване с колата, потвърди с гаража на Нисан и застрахователя (писмо или имейл, но не по телефона), че можеш да караш колата до БГ и е застрахована във всяка от страните по пътя без изключение. Понякога дилърите спестяват ситния шрифт и колите са ОК само тук и съседните страни (Италия, Германия, Франция, Лихтенщайн).

Успех!

# 739
  • Мнения: 2 369
мерси,полезно инфо!

# 740
  • Мнения: 2 752
Момичета, има нова тема

Общи условия

Активация на акаунт