Въпроси към младите шофьор(к)и? – 10

  • 74 514
  • 798
  •   1
Отговори
# 750
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 88
Да се наредя аз и в тази тема (почти) официално Simple Smile Остава ми да мина БЧК, да си подам документите и да си взема книжката. Надявам се до края на този месец. Изпита си го взех тази седмица, от първи път. Само с две карания с друг инструктор (от друга школа) преди изпита, за които моя инструктор не разбра. Много ми помогна втория инструктор! Нямаше да съм толкова спокойна на изпита, без да съм покарала и с някой друг.

Освен, че някои (като мен, дет съм 1.55м) бяха обсъждали шофиране с възглавничка, че да се вдигнат по на високо, някои ползва ли тези т.нар. ортопедични облегалки за кръста? Дали да не си взема една, че дори у нас като седя на дивана и ме заболява кръста и започнах да си тикам едно сгънато одеяло.

Някой, ако кара с такава облегалка, нека сподели, моля, по-удобно ли е.  

# 751
  • София
  • Мнения: 4 548
Някои автомобили си имат такава регулация на седалката на шофьора, а също и повдигане на цялата седалка нагоре. Аз я вдигах, докато свикна с габаритите на нашата кола. Вече не го правя.

# 752
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 88
Моята седалка не се повдига. Само напред-назад и наклона на облегалката :/

ПП: ето тези имам предвид https://img26.olx.bg/images_prodavalnikcom/89828200_2_800x600_an … nal-ls-snimki.jpg

Последна редакция: сб, 05 ное 2016, 21:39 от Cornelia84

# 753
  • София
  • Мнения: 1 460
Колега на ММ има такава облегалка на служебната си кола. Карала съм я и е много удобно, но на колата, която карам не ми е необходима. Не чувствам умора в кръста. Simple Smile

# 754
  • Мнения: 8 942
Купих си такава облегалка от Джъмбо за три лева преди много време, много ми е удобно с нея.

# 755
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 88
Купих си такава облегалка от Джъмбо за три лева преди много време, много ми е удобно с нея.

Супер, на следващото посещение в Джъмбо ще проверя дали има. При автоаксесоарите ли да търся или някъде при офисконсумативите? Някой дали ги е мяркал скоро в Джъмбо? Ако ли не, ще сипоръчам от някъде т.нар. "ментета" от по 4-7лв, че по топшоповете ли къде има и по 25лв!

# 756
  • Мнения: 8 942
Да, има си ги в джъмбо винаги. В двата магазина, в които ходих са на различни места. В единия е при авто, в другия са на съвсем друго място в един кош.

# 757
  • София
  • Мнения: 12 006
Да, има си ги в джъмбо винаги. В двата магазина, в които ходих са на различни места. В единия е при авто, в другия са на съвсем друго място в един кош.
Нещо такова ли представляват?

# 758
  • Мнения: 8 942
Да, същото. Нали някой беше пуснал снимка по-горе и аз казах, че ги има в джъмбо?!

# 759
  • варна
  • Мнения: 1 228
Ето ме пак ,писала съм тук и друг път. Имам книжка от мин септември и не карам, защото мъжът ми ме напряга и претеснява с непрестанните си забележки, а сама не карам, защото съм с децата постоянно а ММ не дава да ги возя, и иначе ми вика "Еми карай де, що  е караш",  приключили сме темата ,аз съм му казала ,че с  него няма да се кача.
И в момента от половин час седя рева като идиот, чесно казано и аз незнам защо.Трябва да отида на открит урок на каката, бабата ще гледа малкия ще се чакаме пред градината на каката, аз трябва да се замъкна до другия край  на Варна с малкия без количка, с автобус и да тръгна 2 часа преди урока  ,че докато идем до спирката ,че после до градината ,.....
На въпроса дали ще ни закара, мъжа ми отговори НЕ нали съм имала книжка.Това е отговор с цел да не му мърморя ,че  не ми дава колата .Но той много добре знае че няма да взема колата ,защото ме е страх.Казва го нарочно.
Оф, много объркано стана, но много се ядосвам и незнам на мен или на него.
Имам огромно желание да карам и много ме е страх,а преди  е беше така.

# 760
  • Мнения: 8 942
А ти защо няма да го направиш?
Ако не караш, няма как да се преодолееш. Седни в колата и отиди, където трябва.
Ако седиш и ревеш у вас, няма как да ти се получи.
А мъжа ти няма да го коментирам, не те мотивира по този начин, напротив. Грешно му е поведението.

# 761
  • Мнения: 2 157
mimenceto123, във Варна по главните булеварди, ако караш бавно, но основно в дясна лента, няма да имаш много проблеми.  Peace
За текущата случка няма какво да кажа - като гледам часа вече сигурно си тръгнала. Но щом мъжът ти е у вас (предполагам, след като си искала да те закара), що не му оставиш малкия и не тръгнеш сама с колата? После връщането може да ти е терсене, но може и да ти е по-спокойно, защото си стигнала веднъж. Peace
Иначе следобедът е приятно време да хванеш колата, да оставиш децата на таткото или бабата и да направиш два-три тигела из квартала.

# 762
  • Мнения: X
Ами седи и реви тогава, аз наистина не знам какво да напиша вече в тази тема... Големи жени, МАЙКИ, ще седят и ще реват, понеже мъжът им не им "давал" колата. Вие съпруги ли сте, или робини?!

# 763
  • София
  • Мнения: 12 006
Ами седи и реви тогава, аз наистина не знам какво да напиша вече в тази тема... Големи жени, МАЙКИ, ще седят и ще реват, понеже мъжът им не им "давал" колата. Вие съпруги ли сте, или робини?!
Принципно и аз съм на мнение, че не трябва да се реве, а да се седне в колата и да се кара. Сега ако толкова не може или не е сигурна в способностите си да се качи сама, без децата и ще е по-спокойна, иначе ще я занимават, разсейват и т.н. А ако мъжа й не й дава колата, когато е с децата - следва сериозен разговор той как си я представя тая работа, да се обикаля града по 2 часа в едната посока, ами като свърши майчинството /предполагам авторката е в такова сега, щом има време през дена за децата/? Но за болднатото не съм съгласна, че е  виновна тя. Имат две малки деца, което си е разход, не знаем колко са им приходите и съответно разходите за 4 човека, но ако предположим, че не остават средства за автомобил, дори и да се събират на части или да се закупи с кредит/лизинг, какво да направи жената в случая? Освен да чака мъжа и да й даде колата?

# 764
  • Мнения: X
И ние имаме една кола. Не чакам мъжът ми да ми даде колата, а му казвам, че ще ми трябва тогава и тогава, и се уговаряме за ползването. Колата ни е обща, не е лично негова, защото сме семейство. А рефренът "искам да карам, ама мъжът ми не дава" се повтаря в тази тема периодично. Впрочем, аз вече не съм млад шофьор, та май ми е време да се отпиша.

Общи условия

Активация на акаунт