Коледна звездичка грее, Октомврийче все повече се смее!

  • 24 353
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 6 762
Деси, попадала съм на това, което пишеш за захранването в скрития текст. Засега чета малко хаотично и не си записвам, което ми харесва. Та молбата ми към теб е: може ли линк към блога на тази акушерка? Благодаря!  Hug
dion, а изресваш ли с гребенче крустите? Аз най-напред мажех с олио (това, което ползвам за тялото на бебка) и след два часа я къпехме. На следващия ден изресвахме с гребенче. За три-четири дни може би отминаха. А ако има зачервяване като обрив, което описваш, може би е добре да се посъветваш и с педиатъра.  newsm78   Hug

# 691
  • Мнения: 832
Тези крусти, за които говоря, са на личицето - точно където почва косичката на челото (на границата между косата и челото) и пред ушичките. Иначе в косичката също има, но те са си съвсем спокойни - няма зачервяване, тях не ги пипам засега. Но тези по лицето искам да оправя, поне да не са зачервени. Ако продължи така, ще ходим при педиатъра.


А относно захранването - препоръчва се до годинката първо да се кърми бебето (или да се дава АМ) и след това да се предлага твърдата храна, а след годинката последователността се обръща. Така кърмата не намалява, детето само си определя колко твърда храна да поеме.
Заместване на хранене - чак след навършване на годинка, тъй като все още нуждата от млечна храна е повече от 80%.

Аз лично при захранването на баткото се ръководех от този блог, направих си таблица с най-важното и ми беше много лесно така. Препоръчвам го  Peace

Последна редакция: сб, 12 яну 2013, 14:38 от dion

# 692
  • София
  • Мнения: 7 997
Привет и от мен!
Понеже заговорихте за захранване, та отворих руската книжка да погледна как препоръчва докторът. Та тук първите храни, които се въвеждат са кефир и каша. Искрено ме учуди, че в САЩ и Русия подходът е близък, като се има предвид, че обикновено са на двете крайности. Laughing Кашите трябвало да бъдат оризова, гречка (елда) или овесена. Изключвала се някаква каша (манная), която май се превежда на български като грис, но не съм сигурна. Това само от любопитство, за себе си още не съм решила как ще процедирам, има време.
За режима: мисля, че спокойно майката може да се води по детето, стига да не се появи проблем. Както е при нас с безсънието. Наложи се да въвеждам режим, за да започне да спи през деня, защото едно на ръка, че беше труден за понасяне, но и не мисля, че е здравословно да спи по 10 часа на денонощие, след като трябва да е двойно. За останалото се водя по него - гледам кога е ял последно и прибавям 3 часа, за да му е готово млякото. Часове на хранене няма. Има ориентировъчни часове на лягане и "затягам обръча", за да свикне с някакъв час. Разбира се, като попорасне, ще отвикне и ще се борим пак. Simple Smile

Деси, как му го даваш Еспумизана? Аз, откакто започнах да го давам с чайче около 15 мин. преди ядене, нещата осезателно се подобриха. А може и руското лекарство за разграждане на лактозата да е помогнало, не знам. В напрегнати моменти, когато вече коликите го мъчат много и нищо не помага, изсипвам Инфакол директно в устата (по ми е удобен с капкомера).

# 693
  • София
  • Мнения: 3 789
Фортуна, ето:  
http://www.namama.bg/author-elena-vasileva/14

Признавам, че не съм го разглеждала из основи  Peace Беше споменала, че има страница и във Фейсбук, но не съм я търсила, трябва да се разровя хубавичко  Simple Smile

Милинка, четох и аз руските автори, даже го обсъждахме тук - лично аз не бих дала на детето първо кефир или нещо от млечните заради бактерията, която съдържат  Peace Иначе "манная" - да, грис е  Peace
"Еспумизана" по принцип го капвам директно в млякото, точно затова се спрях на него, защото може да се добавя непосредствено в храната. Предишните капки ги давах преди или след ядене, но не особено успешно, защото преди храна ги плюеше, след храна стискаше устничките и не ми даваше да бутна лъжицата. Сега му ги дадох с лъжица, просто не се усети за какво става въпрос и ги глътна  Peace

# 694
  • Мнения: 747
http://www.youtube.com/watch?v=HfZCkY_b1iM
Специален поздрав за на Милинка и Деси непослушковците  Mr. Green При нас понякога действа успокояващо. И моето съкровище е  от една порода с вашите, все плачка, мрънка и се сърди, иска на ръце и никаква играчка не е в състояние да му отвлече вниманието повече от минута. Да живее ТВ-то  newsm62
Милинка, овеса съдържа глутен и тук в БГ препоръчват да става след навършени 8 месеца.
Аз мисля да започвам да си водя записки, че нещата се забравят.
За Еспумизана, моя буболечо супер го харесва. С лъжичка съм му го давала, а и капка по капка в устата също - голям фен му е  Laughing

# 695
  • Мнения: 3
Благодаря на всички момичета,които споделиха какво мислят по вълнуващите ме въпроси.  newsm51 newsm51 newsm51Аз засега се водя по детето.В смисъл, че ако е заспал и наближава часа за хранене - не го събуждам, но така ни се променя часът на къпане и варира от 18.30-19.00 до 22.00ч.Всичко зависи от това, кога ще се събуди през нощта.
Fortuna, аз задължително смесвам тиквата с кърма.Не съм давала в чист вид.Днес добавих круша и повече му хареса.Сега ще видим, как ще сме с акането.То по - скоро нашият проблем с акането ме провокира да започна захранването,както и факта че се цедя.Нещо доста умора ми се натрупа и започнах да се цедя 3-4 пъти, а това не отговаря на нарасналите нужди на Калоян и започнах да вземам от резервите във фризера.Отделно имам и домакински задължения, за които трябва да се погрижа.
Деси, публикувай блога на въпросната акушерка,моля те!

# 696
# 697
  • София
  • Мнения: 7 997
Деси, Стефи, в случая го дадох като пример. Не съм решила как да го захранвам, защото все още не ми е на дневен ред. Обикновено чета първо български, после английски и накрая руски източници. Откак като бременна тукашните лекари ме смахнаха с късия нос на бебето, не се доверявам безкритично.
Еспумизан може директно в храната, но при Андрей изобщо не действаше в тази конфигурация. Откакто го даваме преди ядене, страданията около коликите значително намаляха.
От днес дребният киселяк е с температура, май не го опазих от вируса. Мислех, че можело да се дава панадол или нурофен за бебета, но на мъжа ми в аптеката не му дали, защото не били подходящи за 2-месечна възраст. И му връчили парацетамол на свещички. Има ли такова нещо? Сега е с 38.1 и задържам и нищо не давам, но над 38.5 ще се наложи.

# 698
  • Мнения: 1 359
милинка на моята опаковка Panadol пише че е за бебета над 2 месеца. Педиатъра го изписа на консултация след навършени 2 месеца ( 2 и 4 дни).
  Дано съм ти била полезна  Wink

# 699
  • Мнения: 747
И при нас на тази възраст ни го изписаха и даже му давах след ваксината.

# 700
  • Мнения: 800
Става Панадолът, няма проблем. Но и свещичките ще свършат работа.

Моят син също го захраних с тиква, която примесвах с АМ и пасиран варен кестен. Ставаше приятно сладко и той го възприе. Преди това го мъчих с безвкусно картофено пюре (домашно приготвено), но без успех, плюеше го на общо основание. Трудно е да се захрани със зеленчук, твърде е необичаен вкуса му - кърмата и АМ леко сладнят и зеленчукът е направо драстична промяна. Но строго погледнато тиквата е зеленчук, така че...

# 701
  • София
  • Мнения: 3 789
Сребрина, в предишния си пост го пуснах, но ето го пак  Peace
http://www.namama.bg/author-elena-vasileva/14
Ето тук вляво са част от лекциите
http://www.ma-mabg.com/zapisvane.php

Светлето е била на всички лекции, дано се включи и да каже колко полезна е била тази за захранването  Hug

Стефи, мерси  Hug Това действаше докато беше по-малък, сега си иска други забавления  Mr. Green

# 702
  • Мнения: 3
Да, Деси, благодаря!Видях, че си го пуснала след като публикувах поста си  Embarassed Даже в момента го разглеждам!

# 703
  • Мнения: 3
Кофти е, че в по - малките градове не се организират такива мероприятия. Аз бих ги посещавала с удоволствие.В неделя в предаването"Такъв е животът!" по БТВ също дават интересни работи, дори писах на сайта на Уницеф,ама досега нямам отговор!

# 704
  • Мнения: 75
  свещички за понижаване на температурата съм ползвала едни с ефералган. Имат бързо действие и не дразнят стомаха. Но това като е била много висока температурата. Дано бързо да минава вируса.

Общи условия

Активация на акаунт