д-р Димитър Марков - едно недоразумение във феталната морфология

  • 104 075
  • 185
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 710
Много се радвам за Мария Heart Eyes бъдете много щастливи Heart Eyes въпреки д-р Марков Tired

# 76
  • Мнения: 6 604
Много се радвам за Мария Heart Eyes бъдете много щастливи Heart Eyes въпреки д-р Марков Tired
Благодаря ти! Hug

# 77
  • Мнения: 18
Толкова се радвам като прочета една щастливо завършила история!

Merida, бъдете здрави и много щастливи!

Само се чудя, колко ли жени са живели в кошмар дълги месеци, докато си гушнат здравите бебчета и колко ли са направили аборт, защото аз знам с какви мисли заспивах и се събуждах след като ми беше казано от този виден специалист:" Като родиш изрод няма Проф. Чернев да го гледа!"

Та и аз много, ама много съжалявам, че съм с лошо мнение за този виден лекарски гении!!!!

# 78
  • Мнения: 6 604
Толкова се радвам като прочета една щастливо завършила история!

Merida, бъдете здрави и много щастливи!

Само се чудя, колко ли жени са живели в кошмар дълги месеци, докато си гушнат здравите бебчета и колко ли са направили аборт, защото аз знам с какви мисли заспивах и се събуждах след като ми беше казано от този виден специалист:" Като родиш изрод няма Проф. Чернев да го гледа!"

Та и аз много, ама много съжалявам, че съм с лошо мнение за този виден лекарски гении!!!!
Колко са ми познати тези думи само Sick. Молех го за частица надежда. Казвах му -виж колко снимки има закачени долу на бебета,които са родени много малки, а сега са живи и здрави. А той ми порязваше всякакви надежди с : Дори и да оживее, знаеш ли с колко увреждания може да бъде!
Съгласна съъм ,че може да се случи,но е длъжен като лекар и човек да ме успокои и да ми обещае да направи всичко възможно детето ми да оцелее пък каквото рекъл Господ после. Но изглежда това не му се отдава. Naughty

# 79
  • Мнения: 14 478
За съжаление още същата вечер ме почнаха контракциите и разкритието. Дежурен лекар беше........д-р Марков. Направи ми впечатление,че се държа изключително студено и делово с две млади момичета, на които им каза ,че са направили спонтанен аборт. И мен не подмина естествено. Каза ,че не съм аз тази,която ще реши как ще раждам и категорично отказа да направи секцио(дори и платено). Шанс за бебето ми не даде. Изсмя се на констатацията на лекарите от Шейново ,че бебето е почти 1 кг. Според него е не повече от 800 гр и дори и да оцелее ще бъде с множество увреждания. И всичко това казано изключително студено на жена с контракции,която е в паника за живота на бебето си. Много важно,че бебето било седалищно. Аз знам ли ,че еди коя си сестра е родила 3 кг бебе седалищно,та моето 800 гр. бебе нищо не е. Е, Мария го опроверга. Роди се 950 гр, измъчена от естественото раждане,но жива. Благодарение на шефката на неонатологоята ,която дойде в полунощ и я пое от първия миг. Аз бях с разкъсване естествено ,но забравям всичко,когато я погледна.  Извинете ,че съм с лошо мнение за него. Stop
Благодаря, че ме изчетохте и извинете за дългия пост.  bouquet
Това е потресаващо. За такова нещо в нормална европейска страна този "доктор" може да бъде осъден. Този "човек" е отказал да направи секцио на раждаща жена в 26 седмица и при седалищно разположение на плода!

Последна редакция: чт, 05 сеп 2013, 21:10 от Герри

# 80
  • Мнения: 223
ама какво го коментирате този Марков, давайте да го даваме на прокурор! такъв бил, онакъв бил, пък кабинетът му пълен..

# 81
  • София
  • Мнения: 23 097
ама какво го коментирате този Марков, давайте да го даваме на прокурор! такъв бил, онакъв бил, пък кабинетът му пълен..
Съгласна. Вместо да се реве по форуми има къде по-надеждни начини да се търсят правата.  Peace

Аз и детето ми щяхме да умрем по време на раждането и отчитам като огромна грешка, най-голямата досега в живота ми, че не предприех нищо спрямо лекарката.

Иначе аз Марков го харесвам и не мога с нищо да се оплача от него, даже напротив!

# 82
  • Мнения: 6 604
Аз за осъден лекар не съм чула до сега. А когато, след раждането,  живота на детето ми висеше  на косъм, Марков ми е бил последния проблем.
Никога повече няма да му се доверя като лекар и професионалист. Дано никога не ми се наложи да опра пак до него.
Знам,че няма да пробия дупка в морето с отношението ми към Марков. Но все пак имайте едно наум и дано не ви се наложи да се разочаровате от него. Peace

# 83
  • Мнения: 308
Благодарение на въпросният доктор ми направиха аборт по мед. причини в 30гс без на бебето да му има нещо, което разбрах по-късно от направената аутопсия.
    Shocked Случайно попадам на темата и не съм изчела всичко, но това е ужасно, което ти се е случило! Не би трябвало да оставиш нещата така, трябва да съдиш отговорните за случилото се!Доколкото четох в друга тема след 20 г.с. си е раждане.....и боли....да не говорим за най-страшното......Ужасно, ужасно ми е мъчно за това, което си преживяла!Дано в живота си да нямаш такива тежки моменти!

# 84
  • Мнения: 308
Разбирам те за нещастието, но не си права като цяло. Моята ретардация започна в 32 г.с. и бебето беше на косъм. Извадиха я в 37 седмица, но с размерите на 32-ра. А при теб започва в 15 г.с. и искаш да родиш живо и здраво дете в 26  Shocked ? Реалността е жестока и мъчителна, но не очаквай от лекар да прави чудеса. Все пак медицината не е вездесъща, каквото и да си въобразяват хората. Кой нормален лекар ще препоръча да се извади бебе, което в 26 г.с. трябва да е под 1000 гр, а твоето трябва да е било и по-малко? За да ги обвиняваш после защо е извадено толкова рано? И може би забравяш, че е важно да се роди здраво и нормално дете, а не каквото и да е дете. Със сегашната ми бременност отново имам подобни проблеми, но през ум не ми минава да обвинявам лекарите. Надявам се ретардацията да не се задълбочи толкова, но поне минахме най-рисковия период. Просто някой неща се случват и никой няма обяснение защо и как  Confused
     Малко извън темата, но.....по повод"И може би забравяш, че е важно да се роди здраво и нормално дете, а не каквото и да е дете. "-с подобно изказване в друга тема щяха да ме изядат!
В крайна сметка не мога да разбера, кое от противоположнвите мнения надделява във форума?
За теб е ВАЖНО да се роди здраво и нормално, но това съвсем не е мнението на всички!Както и да е! Желая ти успех в тази бременност!
   

# 85
  • Мнения: 308
ako be6e pomislila malko nad posta mi edva li 6te6e da spori6.tuk e mqsto za vseki da spodelq mnenieto si sprqmo negoviqt li4en opit s cel dostupna informaciq za vseki, koito se interesuva, a ne da se kritikuvat drugite dali sa pravi ili ne.prez vtorata bremennost imah su6tiq problem, no naistina kadurnite lekari uspqha da pomognat da rodq jivo dete.otnosno tova dali me razbira6, ako ne si go izpitala(da rodi6 murtva purvata si rojba i da nqma6 pravo da q pogrebe6, za6toto zakonut q tretira kato biologi4en otpaduk) dori nqma6 pravo da si pomislq6, 4e znae6 kakva e bolkata na tezi roditeli.vmesto da si gubi6 vremeto da oborva6 faktite, validni za hora, koito ne poznava6, vzemi spodeli tvoqt opit, ako iska6 da bude6 polezna na nqkogo.nikoi ne govori za vadene na bebeto, ami za diagnosticirane na problema svoevremenno i predpriemane na suotvetnata terapiq.ne moje na purviqt pregled bebeto da izostava s mesec i az da mu obqsnqvam tova i toi da mi kazva sled mesec pak 6te se vidim i v nai-lo6iq slu4ai 6te pie6 aspirin i sled mesec da mi obqsni, 4e bebeto mi se mu4i i umira i nqma kakkvo da se napravi.nali ti e qsno, 4e samo maloumnik moje da ne predprieme ni6to, vijdaiki na monitora bebe s teglo 400g v po4ti 7 mesec i po razmeri, otgovarq6ti na mesec nazad.otnosno rajdaneto na zdravo i normalno dete povqrvai mi znam pove4e ot vseki drug v tazi tema veroqtno, za6toto deteto mi e nedonoseno, be6e polovin godina v bolnica, 2 operacii, sega e s epilepsiq i sme zapla6eni ot DCP, taka 4e naistina nqma6 o4i da mi govori6.ta kakto vijda6 i sega ne6tata ne sa mi nikak idealni, no ne obvinqvam nikoi za tova, za6toto lekarite v tozi slu4ai napraviha vsi4ko po silite si za men i za neq i az sum im bezkraino blagodarna za tova, vupreki posledstviqta, koito nosim, za koito te nqmat vina.pove4e s teb ne smqtam da se zanimavam.tova e moqt gor4iv opit s tozi "biznesmen", a ne lekar(psevdo lekar).tova sa faktite, koito kolkoto i da te 4ovurka nqma kak da ospori6.
a na teb sega ti pojelavam jivo i zdravo bebe.kusmet!
     Прегръщам те и ти пожелавам успех в борбата! Ще се закрепи детенце, ще видиш! Hug

# 86
  • Мнения: 308
ама какво го коментирате този Марков, давайте да го даваме на прокурор! такъв бил, онакъв бил, пък кабинетът му пълен..
    202uu, за съжаление и аз не съм чула за осъден лекар в Бг и смятам, че именно за това трябва във форума да се изписва всяко лошо и всяко добро впечатление, за да не се създават изкуствени ореоли върху доктори!За съжаление има много лекари от по-старите, а и от младите сигурно, които от прекрасни специалисти , се превръщат в бизнесмени!Защото, ако на 1 % от нас му се случат лоши неща, едва ли ще ни топли това, че на 99% не се е случило....

# 87
  • Мнения: 6
Здравейте бъдещи мами!
Виждам, че по темата не е писано скоро, но  моят случай е за тук - д-р Марков наистина е едно голямо недоразумение. Аз отидох при него в 21 г.с. След един обстоен преглед на плода, д-р Марков много мило и спокойно ми съобщи, че момченцето ми има кистични структури на 2/3 от белия дроб. Каза, че вече е късно бебето да се маха. Докато то е в мен нямало проблем, но след като излезе  и прережат пъпната връв, той нямало да може да диша самостоятелно и веднага трябвало да се оперира, като шансовете са му малки да оцелее. Аз не мога да повярвам що за лекар е да изказва подобни категорични становища на една бъдеща уязвима майка и какъв точно специалист е той, за да поставя такива диагнози за толкова сложен орган като белия дроб. Накратко, започна едно ходене по доктори – още няколко ФМ, но при доц. Димитрова, посещение на детски гръдни хирурзи от Пирогов за уговаряне на евентуална операция веднага след раждането... Хирурзите, проф. Бранков и д-р Георгиев, казаха, че докато детето не излезе, нищо не може да се каже предварително. На 23.01.2014 моето момченце се роди естествено 4.050 кг и след обстоен преглед на неонатолозите в Майчин дом се оказа, че той няма абсолютно никакви кисти и проблеми с дишане...След това направихме консултация и с д-р Георгиев и д-р Велковски и двамата потвърдиха, че детенцето ми няма никакъв проблем. Мами, не се доверявайте на д-р Марков и винаги търсете още мнения и правете консултации, но най-вече – вярвайте!

# 88
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
Какво мнение изказаха доц. Димитрова и другите лекари, при които си правила ФМ?

# 89
  • София
  • Мнения: 23 097
И аз се нареждам с въпроса какво са казали всички останали лекари, при които си ходила? Ангажирали ли са се категорично с мнение, че детето е напълно здраво, след диагнозата на Марков?

Общи условия

Активация на акаунт