д-р Димитър Марков - едно недоразумение във феталната морфология

  • 104 070
  • 185
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 744
Искам да подкрепя авторката на темата. Впечатленията ми от този "лекар" са меко казано ужасни. Не съветвам никой, колкото и да сте на зор да ползвате услугите му. Не съм се чувствала толкова обидена, унижена и омерзена. Това не е лекар , това е една "случайност". НЕ СИ ПРИЧИНЯВАЙТЕ ТОВА, ЗА БОГА. Арогантен, безпринципен и нагъл, меркантилен и повярвал в посредствените си възможности. Ако на прегледа не бях с член на семейството си, просто бих го удушила с голи ръце това изчадие адово. Такива като него заслужават само едно и се моля скоро да го стигне благопожеланието ми тази грешка на природата. Седмица след прегледа не съм на себе си като се върна назад към онези 20 мин.
Moyra, мисля че е редно да споделиш какво се е случило за да стигнеш до такова мнение...иначе да наричаш някой изчадие адово без да посочиш причини не мисля че е редно.

# 151
  • София
  • Мнения: 23 097
...иначе да наричаш някой изчадие адово без да посочиш причини не мисля че е редно.
О, ако изчетеш цялата тема с какви епитети и клетви е, не би ти направила впечатление поредната гнусотия. Дори самото заглавие е напълно красноречиво.

# 152
  • Мнения: 744
Да, четох я преди време...Пълно е с гадни епитети, но и нещата които са се случили на някои от жените са също ужасно гадни. Затова, както писах истински им съчувствам и смятам че само който е преживял такъв кошмар си знае какво му е било, респективно не бих ги съдила как се изказват.

Обаче да наричаш някой така, без дори да посочиш защо, това вече не го разбирам. Няма да е лошо потребителката все пак да сподели, иначе си е чиста проба плюене.

# 153
  • Мнения: 1 572
Ами детето ми е вече на 5 и му предстои влизане в болница за изследвания и то, ако имаме късмет. Плюс ЯМР и т.н.
И пак, ако има късмет (защото е необходимо, но трудно постижимо) ще му назначат терапия за следващите 13 години....Всяка вечер инжекция.
Всичко това можеше да се избегне, ама не би!
И ние сме от леките случаи на фона на някои от потребителките, писали тук.

# 154
  • Мнения: 2
Здравейте. По тази тема скоро не е писано, но бих искала да предпазя бъдещи майки от този така наречен "доктор" Марков. Бях при него на фетална морфология. Това е един изклчително надменен и меркантилен човек, който изключително много може да стресира една бъдеща майка. Така се случи и при мен - бях при него на фетална морфология. Същият този доктор още с първото си изречение започна да ми намеква на мен и мъжът ми, че има опасност, тъй като носът на бебето е малък детето да има синдром на даун. През цялото време използваше ужасни думи като - това е характерно за даунчетата и прочее. Каза ми, че за да съм спокойна е най - добре да му дам 1000 лева, за да ми изследва кръвта в чужбина, но за амниоцинтеза не би бил сигурен. Държеше се ужасно, не мога да ви опиша шокът на който ме подложи. Като разумни същества със съпругът ми решихме да се допитаме до друг специалист - няма да изписвам име, за да не изглежда като реклама. Докторката след прегледа каза, че не вижда никакви подобни симптоми и детето ще е нормално и хубаво. Така и стана - към ден днешен имам дъщеричка на 3 месеца, която се роди бяла, розова и красива! Щастлива съм, че не се доверих на това недоразумение на феталната морфология наречено Марков. От други майки разбрах, че е правил подобно нещо и с други бременни жени. Мой съвет е като потърпевш да не се обръщате към този доктор - той наистина може да съсипе цялата ви бременност и живот!!!

# 155
  • Мнения: 1
Здравейте! Виждам,че скоро не е писано по темата , но и аз ще споделя своя опит. Миналата седмица бяхме със съпругът ми на фетална морфология при д-р Марков. Изкара ми акъла,защото каза ,че вижда 2 маркера подсказващи наличие на синдром на Даун - аберантен ход на дясна подключична артерия и  хипопластична носна кост. Бебето така и не се обърна, за да се вида другата кост. Д-р Марков предложи въпросното изследване за 1200 лв. Все още нищо не мога да кажа,защото чакаме резултатите от изследването. Той не ни насочи към определена лаборатория, а ни даде координати на няколко различни като каза,че всяка би ни свършила работа. Преди това обаче се обади на някаква позната в болница Щерев, за да попита за цената на изследването. Толкова съм ошашкана и само се моля бебето да е добре и здраво. Изследването направихме в Токуда в ин-витро центъра на 9 етаж и сега не ни остава нищо освен да чакаме....стискайте ни палци 😣

# 156
  • София
  • Мнения: 10 698
Ох ох ох не му се връзвайте на този.
Тия дни и на една  приятелка е изкарал акъла. Уж добронамерено. ...сега жената е в ужас.

# 157
  • София
  • Мнения: 283
 Praynig всичко да е наред с бебоците, дръжте ни в течение и вярвайте, и си имайте едно на ум винаги, когато се сблъскате с Марковчето.

# 158
  • София !
  • Мнения: 1 240
Мале направо се шокирах от тази тема  Shocked
Точно се чудех къде да си правя ФМ и мислех да ходя при него..

# 159
  • Мнения: 744
Яна Чолакова, как си, сподели дали всичко е наред при теб, надявам се резултатите да са много хубави и Марков да се объркал Hug

# 160
  • Мнения: 33
Здравейте момичета!

Вчера бях при този лекар, увериха ме, че бил най-добрия в България и да не се съмнявам в диагнозите му. Определи, че бебето ми има жестока хидроцефалия и още някакви малформации, каза ми да се върна в болницата и да кажа незабавно да ми назначат прекъсване на бременността. В 6-ти месец съм, плаках много, за щастие реших да се доверя и на други специалисти, по-специално невролози, защото такъв може да е проблема ни и да изчакам, като чета вашите коментари се радвам, че го направих. Надявам се на 09.05 да запиша час в Сити Клиник, при Лъчезар Пенев, като гледам е спасявал неведнъж бебе с подобна диагноза, което се оказва здраво. Моля ви, ако някой знае нещо за цени и мнения за този лекар или е преминавал през подобно нещо да пише.

Благодаря ви предварително!

# 161
  • София
  • Мнения: 283
Здравей, много съжалявам за това, което изживяваш в момента.Аз лично бих те посъветвала да потърсиш още няколко мнения от специалисти по фетална морфология.Аз лично за себе си не приемам за чиста монета всичко, казано от този прехвален мухльо.
По отношение на хидроцефалията, дори и да има такава, аз лично познавам не едно нормално развиващо се дете с такава диагноза, разбира се, има и такива, които си носят последствията, но като цяло ако се отреагира навреме, има шанс детенце да си се развива в норма.Хидроцефалията е диагноза, при коята мозъчната течност, наречена ликвор не може да циркулира свободно и в следствие бомбира фонтанелата, поради високото вътречерепно налягане и главичката нараства с бясна скорост и ако не се отреагира навреме се уврежда мозъка.Реакцията, за която говоря е операция(след раждането), при която се поставя шънт клапа в главичката, която се извежда в края си най-често в коремчето, където да се отточва ликвора.Бих те посъветвала още сега да се свържеш с неврохирург(не ти трябва невролог в случая) да чуеш и неговото мнение.Светилата в областта за Захаринов(Пирогов) и другия мисля, че беше Кирил Георгиев(Иван Рилски).
Консултирай се със специалисти преди да вземеш каквото и да е окончателно решение.
А какви са другите малоформации, които е констатирал?
Дръж ни в течение!
Успех, светли празници, мисли позитивно и вярвай, вярата е много мощно оръжие Hug

# 162
  • Мнения: 33
Благодаря ти за бързия отговор и за информацията! Другите малформации са: асиметричен тип ретардация, раздути и хиперехогенни чревни бримки, ръце постоянно свити по типа на clenched fists. Пише също описаната УЗ най-вероятно е свързана с асоциирана ХЗА на плода. Мозъкът му бил само 4 мм по края на главата и всичко друго било вода. Гинеколожката ми остана учудена и каза, че не може да не се е видяло на ехографа до сега... В Шейново ме увериха, че можело да се получи и остро, изведнъж, което за мен е пълна простотия. Аз мисля да запиша час в Сити Клиник при Доц. Д-р Лъчезар Пенев, кза когото четох, че е спасил момченца преди да се роди със същата диагноза, прави снимка на мозъка на бебето. Много пари е, но ще направя всичко, за да спася детето си. Яд ме е, че сега се падат празници и трябва да чакам. това ме убива...

Весели празници все пак на всички! Великден е наистина Велик ден, вярвам, че стават чудеса!

# 163
  • София
  • Мнения: 283
Асиметричен тип ретардация означава принципно, че ембриона изостава като размери спрямо гестационната възраст непропорционално между двете страните на торса, главата и т.н, а иначе моето дете беше диагностицирано в 28г.с. с раздути дебело чревни бримки като казаха, че принципно това е един от белезите за Синдром на Даун, но едва след като се роди може да се види какво е, ако не се изходи спонтанно по голяма нужда се прави операция.Така и стана претърпя две операции на червата, но не е със Синдром на Даун, но си носим последствията от преджевременното раждане и липсата на кислород.Тя към момента, за съжаление вече е с детска церебрална парализа и епилепсия.Всъщност ето тук можеш да прочетеш моята история, а финала на този етап ти го казах:

http://www.premature-bg.com/vashite-istorii/item/171-%D0%BC%D0%B … %D0%B3%D0%B0.html

и все пак, ако трябва да избирам мъртво дете или увредено, предпочитам да е живо, независимо, че е изключително трудно.
Искрено се надявам с твоето бебче всичко да бъде наред.

# 164
  • Мнения: 33
Ами, от време на време губя надежда, доста неща му откриха изведнъж, но се надявам всичко да е наред Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт