Отговори
# 675
  • Мнения: 577
Фери, и според мен си е екстра детето.

Белверде, ти кога ще захранваш?

# 676
  • Мнения: 16
Момичета да ви питам - защо купувате пюрета преди да сте захранили? Аз не смея, Емма не искаше да яде купени ... такова плюене ... то и домашните трудно ги приемаше, а купени хич, нито плодови, нито зеленчукови, нищо  Thinking .

# 677
  • София - град
  • Мнения: 141
Ама и аз се чудя защо толкова се запасявате,все едно след два-три месеца няма да има пюрета по магазините....  Rolling Eyes

# 678
  • Мнения: 27 524
Казва му се приятен гъдел или нещо от сорта. Доставя удоволствие просто, не е от материална или подсигуряваща се гледна точка  Blush

# 679
  • Мнения: 20
Аз мога да кажа за себе си защо го правя- още не съм решила с какво ще започна и когато започна съвсем да се психясвам да имам избор  Joy
А и аз съм си по принцип такава една ...мечка  Joy Най ми е добре вкъщи да има всякакви неща за да може като ми хрумне нещо и съм спокойна че го има.
Да не говорим че покрай Явор разбирам колко погрешно съм постъпвала с Калина  Embarassed Бях 300 пъти по спокойна и уверена,нищо не съм чела,не съм се шашкала,но не съм знаела че е можело да се изчака,да бъде по плавно и сега се чувствам виновна за ред проблеми,които не са чак толкова сериозни,но са си проблеми.
Отделно ми се иска да си направя някакъв план който да си следвам и да знам кое след кое,а не всеки ден да ходя до магазина за по пюренце.Магазините не са ми особено любими,особено големите и днес изживях огромен шок и ужас- навсякъде народ,блъскат се всякакви животни....стресирах се.
На всичкото отгоре покрай пюретата пръснах пари за какво ли не..... и в момента усещам че отивам към прекаляване с едно от тях- сушени червени боровинки с индийско кашу и бадеми.... направооо убиец! Heart Eyes
Белверде,мисля че и там бяха по 2,05...запазих бележката и ще погледна утре  Hug

# 680
  • Мнения: 0
Фери и аз бих те посаветвала да не слагаш виброцил Thinking
Как ви се струват цените на пюретата на този сайт zabebo,като толкова обикаляте Hug
Някой ползвал ли е тези пюрета Холе,къде се произвеждат?
Месечинке и моето бебе постоянно е в тази поза с вирнати крака и глава,няма намерение да се обръща,смята направо да сяда. Sunglasses
Нашият бабаитин вече чукна 9килца и като седнем на масата удря яко с длан по нея и ръмжи чиниите, опитва се да ми докопа чашата или храната,вчера щеше да се захрани и мишмаш,цялата ръка си вкара вътре...но ще има да почака още месец,не ми се захранва ама грам.

Ооо Муки това и аз много го моря;)
Щях да пиша за очите-на баткото са сини,всички ни убеждаваха,че ще се променят,но са си останаха(ММ с кафяви,моите са пъстри-зеленикави).Бейбито му бяха много красиво сиви,сега се е образувал един кафяв оттенък,предполагам,че ще станат кафяви до годинката.По тоя повод разглеждам личната карта на един приятел и му викам как пък се написа с зелени очи.Той вика,тя майка ми го попълва това.После му казала ,когато ти виждах очите бяха зелени;))))

Последна редакция: пт, 04 яну 2013, 23:25 от Зафира

# 681
  • Мнения: 20
Зафира,май само аз обикалям.... поне друга не съм чела.....и то не заради цените,а защото не навсякъде има избор.Днес видях каквото видях и си направих изводите.
Този сайт не съм го отваряла....не виждам и смисъл,няма да поръчвам пюрета онлайн.
Холе не съм ги взимала защото са големи грамажи и като за начало не ми се хвърля.Ако са плодови ще дояждам  Mr. Green Не съм се заглеждала къде се произвеждат,ще погледна следващия път като ида.Повечето им бурканчета са смес.....поне това което видях.Имат малко "моно".
Освен изброените пюрета дето съм ги награбила срещнах и някои български марки и други съвсем непознати  newsm78

# 682
  • Мнения: 577
Бочко не са ли изкарали и някое пюре - напоследък всякакъв асортимент вадят  Joy Joy Joy

# 683
  • Мнения: 664
Пф, Фери, аз съм на килата, на които раждах - слоницаааааа!  #2gunfire

# 684
  • София
  • Мнения: 35
Не са се махнали гадните пъпки.Направих всичко,което Блонди каза,но не помогна.Няма да яде поне 3-4 дена пюре и това е.Направо до 9ти докато сме на консултация.Иначе утре ако още ги има пак ще звънна на доктора и сигурно ще я заведа да я погледнат.

# 685
  • Мнения: 0
Муки от предното захранване си спомням,че ММ ми викаше,че мога цял ден да се ровя в пюретата и да им чета етикетите.Сега обаче с две чавета е мисия невъзможна,направо мразя такава семейна шопинг-психария и може и да поръчам от сайт

# 686
  • Добрич
  • Мнения: 22
слънчо, за газта:
Скрит текст:
у дома също сме на газ стана вече 4 години. При нас плащанията са изравняват на 3 месеца - 2 месеца плащаме колкото е било миналата година за съответния месец, а на третия ни засичат и доплащаме разликата. Миналата зима плащахме средно по 200 лв месечно. Цената от 1 януари уж трябваше да падне с едни 10%, ама да видим. В началото, като започнахме да ползваме беше доста по-евтино.  Flutter
По принцип всичко зависи от програматора и от котела ви. Ако програматора има функция за режими (дневен и нощен) не е зле да се използват. Нашия има ауто и менюал режим, като на ауто си поддържа температурата, която сте задали (включва се, когато падне под това, което е зададено). На менюал режима котела бачка нон стоп и пада голямо разхищение.
Ако програматора ви е безжичен и може да се мести, сложете го в по-малка стая, която се стопля по-бързо. Така котела ще се изключва по-бързо, но пък е възможно в по-големите стаи да не е толкова топло. Също е хубаво където е програматора, вратата на стаята да стои затворена, да не изтива помещението (не като у нас навсякъде разчекнато  Twisted Evil) Другото е самото жилище - ако не е добре изолирано, може да ви бяга топлото от някъде. Това е, което се сещам на първо време.  

Фери, упражнението с набирането на ръчички до седнало положение го правим и ние. Ми той милия постоянно е с вдигната глава и крака, ама пустото шкембе много му пречи.  Laughing Днес докато си говорихме с доктора вкъщи го направихме това упражнение и малкия много се кефи, а док каза, че щом има мерак да стои не е грешно да се упражняваме. Аз все пак не го подпирам с възглавници де, само се упражняваме. Simple Smile Матей също не се обръща още.
Офф, с това ядене и аз съм същата. Цял ден това да свърша, онова да свърша, едното дете, другото дете, то е постоянна въртележка и иди яж.  ooooh! Към 3 вече ми прилошава и хапвам нещо. Вечерите обаче си нанасям голям демидж.  Mr. Green Blush Забременях 60 кила, сега съм 57. Много зле работата, да се чудиш Матей отде е такъв шишко.  Whistling
Миланова, когато може да стои само седнало и стабилно, иначе започва да се клати в тях гащи бебето.  Кисели не съм давала никога, по-добре едно плодово пюре или направо един плод да изяде.
Столчето ни за хранене е ето това http://www.bebe-best.com/abc-design-stol-za-hranene-high-tower-o … 2012-p-29834.html Спечели ме с това, че тапицерията не е мушамяна, а е текстилна и освен това е доста широка самата седялка. Нали ми е големанчо и батито.  Blush

Аз пък ви се чудя защо ги пазарите от хипермаркетите пюретата. Нямате ли си т.н. бебешки борси? Аз купувам малките бурканчета на 2 лв от такова местно магазинче, където и всичко останало си е по-евтино от веригите например.  Thinking Камен като го захранвах ходех на 2 седмици веднъж, пълнех 2 торби с каши, пюрета, кърпи, памперси и всякакви дреболийки и не се занимавах с обикаляне и чудене.

# 687
  • Мнения: 1 089
Аз купувам малките бурканчета на 2 лв
 ooooh! Преди да почна да "благославям" наред, за какъв грамаж става дума? Тука 70 гр пюре с  био продукти може да се намери за 70 цента (= 1 лв).

Някой питаше за повече инфо за приготвяне на бебешка храна вкъщи, от бейби центъра ми пратиха този клип.
http://www.babycenter.com/2_how-to-make-baby-food-at-home_103458 … estone_baby_5m_4w
Хрумнаха ми доста идеи как да си приспособя всичко, което така и така имам. Само едно не ми хареса в изпълнението - избягвам да слагам горещи храни в пластмасови съдове, че пластмасата изпуска един куп гадости.

Я, как ви хареса столчето и на вас  Grinning. Аз честно казано го загледах заради тапицерията, че си имаше хубава подложка, но много ми допадна като го сглобих. Те имат и друг модел по-евтин, но не се върти настрани, само наклона може да се променя. Да видим дали ще ми хареса и след употреба известно време. Да си ползвате и вие столчетата със здраве  Wink Hug
Блонди, добре дошли вкъщи (за детето там ще е къщи, няма как  Tired). Две евро за дюля, а, тука са по $2 и ги няма никъде  Whistling
Муки, честито возило  Grinning. Да си позлвате само за хубави неща и никакви поправки  Hug
sevi-sevi, консултирай се с педиатъра за нишките. Малко ми се струва късно за алергия към млечните, не трябваше ли да се появи досега  newsm78
Зафира, да оздравява баткото бързо.   Praynig
Тайра, да се махат тия пъпки  Praynig
диди, това изглежда добре. Но аз след като изгледах клипчето, реших да позлвам блендера дето имам и ще замразявам, ако приготвя повече.
 
Момичета, знанието е сила  Wink. Процеси като бременност, раждане, кърмене са естествени, но когато възникнат проблеми, тогава всичко, което знаем е от полза. Проблема е по-скоро в това, че натрупаното знание е непълно и много често пак оставаме в неизвестността. И затова продължваме да търсим отговор на новите въпроси като междувременно се научаваме да живеем с известна доза неизвестност Hug

# 688
  • Мнения: 2 052
Добро утрооо   bouquet Ами и аз съм се запасила с пюрета  Mr. Green Поради 2 причини - кеф ми е да пазарувам за бебка и нямаме големи финансови възможности, за това започнах отрано да се запасявам малко по малко. Но не съм купила много, защото не зная кое как ще и понесе, кое ще хареса... Имам от всички видове на Хип по едно, 2-3 на Овко Био и 1 на Дм, което пак е био и много евтино - лев и нещо. Но ми се стори малко съмнително защо е толкова евтино  newsm78 Все пак българските са по толкова, а това че не е българско, пък и био... не знам.

За килограмите - аз съм с 4кг. по-малко отпреди да забременя. Срам ме е да споделя колко  Blush

Днес съм в настроение от сутринта, след малко се захващам с чистене и готвене, сестра ми си идва от Бургас довечера и нямам търпение, не съм я виждала от 2 месеца.

# 689
  • Добрич
  • Мнения: 22
Дарлена, 125 грама е малкото бурканче Хип. Цените на пюретата като цяло не са ниски, но какво да се прави. Аз също ще приготвям по-нататък вкъщи сварени зеленчуци с малко зехтин и вода и пасирани в пасатора. Мислих си и за такъв блендер, но ми се вижда излишен разход. С два пръста водичка в малък съд и 6-7 кубчета зеленчуци се сваряват за отрицателно време. И какво толкова ги мислите тях рецепти.  Laughing Просто си правете различни комбинации зеленчуци от вече въведените. Когато прояде и месо Камен, си купувах пак на Хип бурканчета чисто пасирано месо и добавях по една-две лъжички в зеленчуковото.
За запасяването бъдете внимателни, че някои зеленчуци не се приемар особено добре. Така например едни бурканчета тиквичка и броколи ги подмятах сума ти време, докато не се присетих да сложа малко тиква за цвят и вкус.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт