Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 25 291
На мен пък изобщо не ми се захранва, не съм гледала ни пюрета, ни каши, нищо Joy Не мога да повярвам, че Бобо е на почти 5 месеца и скоро ще дойде време за захранване. Но и аз мисля да купувам от бебешките магазини под Пазара, там всичко е доста по-евтино, отколкото в хипермаркетите, предполагам, че пюретата също. А и друго се чудя, нали първите дни се дава по лъжичка-две. КАкво се прави с остатъка от пюрето в бурканчето, няма как да се изяде в рамките на 2 дни?

# 691
  • Мнения: 2 052
Месечинке, остатъка от пюрето го изяждаш ти  Mr. Green Или хвърляш. И аз бях питала в една от темите дали може остатъка да се замрази на кубчета и да го използвам после, но отговориха, че не може. А в раздела Съвети за хранене една мама също беше питала може ли да се замрази и са отговорили, че не е проблем, но се губи от хранителната стойност на продукта.
Скрит текст:
Цитирам:
За да замразите вече отворено пюре е необходимо първоначално да отсипете от буркана и остатъка веднага да го замразите. Ако сте хранили с лъжицата директно от буркана, то остатъка не е препоръчително да замразявате, тъй като сте внесли спори и микрофлора, която по-късно може да причини здравословни проблеми. Не замразявайте пюрета за повече от 3 месеца. Правете го в краен случай, тъй като в процеса на замразяване и размразяване се губи от хранителната стойност на продукта.
Трябва и аз да проверя в разни бебешки борси и търговийки, сигурно ще е по-евтино, но пък те са доста далеч от нас. Като изгорим гориво до там то май същата работа.  newsm78

# 692
  • Мнения: 13
Мерси марли , за отговора за бънджито, аз мисля по друг начин за киселите. Simple Smile

# 693
  • Мнения: 68
Немога да си спомня дали сте коментирали тези био пюрета но моля за мнение за тех http://biosviat.com/index.php?option=com_content&task=view&a … d=37&Itemid=8

# 694
  • Мнения: 27 524
Хвърля се, Месечинке, освен, ако не си им любител. Аз дояждах само плодовите  Simple Smile другите са гадни за нас, които сме си изтормозили и деформирали небцетата с куп сол и подправки  Grinning

Камелия пропи вода. От няколко дни се буди сутрин и си смуче настървено пръста, а не ще мляко. Най-накрая кухата ми тиква се сети да й предложи вода и се оказа, че е жадна  Crazy

Тайра, остави я на мляко тогава и изчакай консултацията. Дано няма алергия някоя  Hug

Зафира, и аз обичам миш-маш  Joy

Снощи, заспивайки, си мислех, колко интересни и рядко срещани имена имаме в темата - и бебоци, и майки - Дела и Синди, цели три Емми, Матей и Матеа, Андриан, Мирая, Тиара...  Simple Smile

Днес ще взема да пека полупълнозърнестия ориз за кашата, запасила съм се и с елда от Бг за после, а спелта има на Тьопфер. Овес ще си купя от тук по-натам. Ще трябва да поръчвам скоро Лактана 2, расте момичето...  Crazy

Дафи, аз нямам много вяра на прекалено евтини продукти  Rolling Eyes Хем Био, хем сготвено, хем и стъклено бурканче и всичко за левче примерно.. няма как да стане.

Мимим, това е френска марка, гледах ги с Криско навремето, ама също не ми вдъхнаха доверие.

# 695
  • Мнения: 2 052
Дафи, аз нямам много вяра на прекалено евтини продукти  Rolling Eyes Хем Био, хем сготвено, хем и стъклено бурканче и всичко за левче примерно.. няма как да стане.
Да, и на мен ми се стори прекалено евтино, за това взех само едно пюренце.
А колко съм възмутена от българските пюрета... И на всички пише 4+. За на Ганчев зеленчуковите какво да кажа - ами той манджи наготвил човека. Само пащърнака е чист пащърнак, е на 100% де, има и вода. В другите има каквото се сетите - домат, лук, олио  ooooh! Разни Малеко, Мандев имат захар и какво ли не. Абе всичките съм ги разгледала  Mr. Green
Блонди и Ина понякога не иска мляко, не съм сещала да и дам вода  Thinking

# 696
  • Мнения: 68
Благодаря ти Блонди а може ли да ме ориентираш за добри марки био пюренца

# 697
  • Мнения: 4 070
Немога да си спомня дали сте коментирали тези био пюрета но моля за мнение за тех http://biosviat.com/index.php?option=com_content&task=view&a … d=37&Itemid=8
за мен лично всичко (без нестле) в което няма сол, захар и др "подобрители" е добро, ако съдържанието ме устройва ги ползвам , мисля че съм купувала малко от тия....
А някой знае ли къде се продава рапично олио?

# 698
  • Мнения: 27 524
Дафи, Ганчев е близък приятел на наш приятел, събирали сме се, искаше да купува тук завод за пюретата си, а и да ги продава и тук, ама не му разрешиха, защото не отговаряше на куп изисквания  Grinning Пюретата му не са лоши, ама са за деца над годинка  Crazy

На мен ми пратиха пюре на Нутрисия и бисквитена каша. Пюрето... само от вида му ми става зле, а в съдържанието на кашата е половината менделеева таблица  Whistling

Мими, не знам какво да ти кажа... някакси изведнъж всичко стана Био  Crazy Хип си остават класика. Другите, които харесвам, са Нестле Алет. Семпер - плодовите и рибните.

# 699
  • До морето
  • Мнения: 7 128
Добро утро,  поздравявам ви с това клипче, на мен много ми хареса  Heart Eyes Heart Eyes


http://www.youtube.com/watch?v=QiTuiYtaMV4

# 700
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Гунди, точно щях да пиша за рапицовото олио. Аз с Иво в началото като го захранвах си ползвах само рапицово олио, постепенно въведох и другите мазнини после, според възрастта. Взех си го от био магазин. Аз май се отказвам да купувам специален уред за бебешка храна. Марли е права, че е излишен. Само ще си купя нов пасатор и блендер, че стария пасатор се прецака, а блендера ще си е само за малката. Зеленчуци на пара си правех едно време в гевгир за 2 лв, същата работа е. А имам спомен, че плодовете не се правят на пара, а се варят във вода, но не помня причината. Не помня и по колко време се варят и едните и другите, ама ще трябва да се поровя, и аз като Месечинка още не ми е на акъла, май лежа на стари лаври и разчитам, че всичко ще ми е ясно, ама то се забравя.  Mr. Green
За тези Нестле Алет преди нямах добро мнение, ама пак не помня защо.  Blush Иначе добрите са Холе, Семпер, Сънвал, май засега за тях се сещам. Даже и Хип не ми вдъхват такова доверие. И ние имаме две такива магзинчета в града, пълни с всякакви марки пюрета, на възможно най-ниски цени, та не се притеснявам и ще пазарувам месец за месец долу-горе.  Peace

# 701
  • София
  • Мнения: 35
Добро утро мацки  Mr. Green
След малко ще погледна Емма дали още има пъпки.Решила съм до 9ти никакви пюрета  Crossing Arms Дано са й се махнали гадостите.
Блонди права си за интересните имена  Mr. Green
Момичета,тези бънджита знам че към 6-тия месец могат вече да се ползват,но да питам при 6 навършени нали  newsm78 Аз нашето за начало ще го ползвам за люлка,а после дребосчо  да си подскача като кенгуру,когато може.
Имам нарязана на кубчета тиква в хладилника.Сега мога ли да я замразя в камерата,понеже ще се скапе докато пак прояде пюрета или да си я направя за нас?

# 702
  • Мнения: 4 070
Дафи, Ганчев е близък приятел на наш приятел, събирали сме се, искаше да купува тук завод за пюретата си, а и да ги продава и тук, ама не му разрешиха, защото не отговаряше на куп изисквания  Grinning Пюретата му не са лоши, ама са за деца над годинка  Crazy
аз съм на същото мнение, ама не знам дали си обърнала внимание, че от известно време си изчистиха пюретата, вече имат абсолютно чист продукт напр моеков и т.н ....знаеш ли дали може да се разчита на описанието , не че залитам да ги ползвам ?? newsm78
Гунди, точно щях да пиша за рапицовото олио. Аз с Иво в началото като го захранвах си ползвах само рапицово олио, постепенно въведох и другите мазнини после, според възрастта. Взех си го от био магазин.
да и аз по същия начин, но когато Вик беше малък не намерих такова олио и го въведох чрез пюренца, после една позната ми каза, че в Био магазин имало такава твърда мазнина, но знам че в някои от големите вериги имат....ще трябва да питам в темите за захранване?
А иначе и аз ползвам просто хубав пасатор. Peace

# 703
  • Мнения: 42
Бочко не са ли изкарали и някое пюре - напоследък всякакъв асортимент вадят  Joy Joy Joy
Joy Joy Joy

тайра на Ачо му  бяха излязли пъпки на гърба само, спрях козметиката за 2 дни , и мазах с крем Синхробаза Омега по предписание на педиатърката..... минаха му за 3 дни, така и не разбрах от какво беше  newsm78 , алергия не ми се вярва да се проявява само по гръбчето  newsm78


ето на какво се смях днес половин час :

Последна редакция: сб, 05 яну 2013, 11:29 от borebore

# 704
  • Мнения: 20
Нямам си такава борса аз
Издирвах една преди години и така и не я намерих- преместила се,ама кой знае къде.
То всеки си има своите доводи.Няма да спестя от няколко стотинки разлика и да забогатея.Искам да ми е удобно,да избегна ходене всяка седмица.И така и така пазарувам основните неща веднъж в месеца от големите магазини ще си набавям и пюретата докато не започна аз да му правя туй онуй.
Вчера великото обикаляне го осъществихме докато Кики беше на градина- иначе не че ми пречи детето,но тя се пищисва докато аз избирам.И като знам че отпуската на мм свършва скоро и няма кой да ми угажда после.
Аз съм си и малко темерут в това отношение.... като се излиза на разходка- се излиза на разходка и не се купуват пюрета.Като ходим да пазаруваме се пазарува....толкова.С мъжа ми още като заживяхме заедно си го установихме това и така си действаме.Преди да тръгнем си правим "план"-къде,какво и това е когато има работа да се върши.Като си хайманосваме се отпускаме и знаем че не сме обременени с вършене на друго и ангажименти.
И да се чудите и да не се - хората сме различни,имаме си тертипи  Peace

Общи условия

Активация на акаунт