Айде малко за баенето

  • 12 750
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 30
на 21 съм.Мисля че съм наясно кога детето се е ударило лощо и му трябва лекар,което до сега не се е случавало,слава богу.Обръщам много внимание на здравето на детето си,даже прекалено много за това се притеснявам за най-малкото нещо и търся алтернатива.Удара не беше силен простпо се удари и се уплаши.Да устава уплаха в всеки човек остава.Не искам така да ми приемате запитването за баене все едно съм безотговорна майка която не и се кара детето на лекар а търси баби баячки.Видяла съм лек от това както казах.Има си достатчно признаци за последици след по сериозен удар,с които сам на ясно и съм изчела.Мойто дете ги няма.

# 16
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 959
на 21 съм.Мисля че съм наясно кога детето се е ударило лощо и му трябва лекар,което до сега не се е случавало,слава богу.Обръщам много внимание на здравето на детето си,даже прекалено много за това се притеснявам за най-малкото нещо и търся алтернатива.Удара не беше силен простпо се удари и се уплаши.Да устава уплаха в всеки човек остава.Не искам така да ми приемате запитването за баене все едно съм безотговорна майка която не и се кара детето на лекар а търси баби баячки.Видяла съм лек от това както казах.Има си достатчно признаци за последици след по сериозен удар,с които сам на ясно и съм изчела.Мойто дете ги няма.
Изобщо  не си длъжна да даваш обяснения на никой,за каквото и да е било.Просто явно във този форум са се събрали много безупречни майки,на който никога нищо лошо не може да се случи. ooooh!

П.С. Извинявам се за тона си ,но наистина нападнахте момичето,а тя просто попита за нещо което я интересува,а не искаше съвети как да си гледа детето.

pupinka9111,дано бързо преодолее страха си детенце! Hug

# 17
  • Мнения: 30
Изобщо  не си длъжна да даваш обяснения на никой,за каквото и да е било.Просто явно във този форум са се събрали много безупречни майки,на който никога нищо лошо не може да се случи. ooooh!

П.С. Извинявам се за тона си ,но наистина нападнахте момичето,а тя просто попита за нещо което я интересува,а не искаше съвети как да си гледа детето.

pupinka9111,дано бързо преодолее страха си детенце! Hug
Благодаря за подкрепата.Да вече е много по-добре пак стана калпазанче,но както казах тя уплахата си остава,просто искам да се отърси от нея

# 18
  • Мнения: 154
Аз вярвам, че баячките помагат, но честно казано в случая си мисля, че не ти трябва.
Детенцето ти има да пада и става още толкова много пъти.....

# 19
  • Мнения: 24
Цитат
безупречни майки,на който никога нищо лошо не може да се случи.

Лоши неща се случват на всички, въпроса е какво правим когато се случат.
Ходенето на баячки не е пример за отговорно родителство.
Явно много жени не са успели да излязат от детската наивност и "вярват" на баячки. Странно, че само в България и Турция има такива субекти.

# 20
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Цитат
безупречни майки,на който никога нищо лошо не може да се случи.

Лоши неща се случват на всички, въпроса е какво правим когато се случат.
Ходенето на баячки не е пример за отговорно родителство.
Явно много жени не са успели да излязат от детската наивност и "вярват" на баячки. Странно, че само в България и Турция има такива субекти.
Ами да, то къде, къде по- отговорно е да отиде да му теглят една молитва.
Стана пределно ясно, че детето не се нуждае от лекарска помощ. Стига сте обсъждали предпочитанието на момичето, ако имате адрес на подобен човек, споделете, ако не, не се месете.
Извинявам се за тона.

# 21
  • Мнения: 154
Ох айде моля ви се, баенето не е нещо, което може да ви навреди. На мен лично ми помогна много, сигурно съм си внушила, но сама не успях да се справя с проблема.

# 22
  • Мнения: 30
Напално съм съгласна.Въпрос на предпочитания и на опит е .Аз съм видяла много облекчения от баене.Внушение ли е какво е незнам но има.Как си обеснявате плач на дете неутешим след гости,носих го вода му давах плюе,биба плюе,из стаите го водя му показвам неща който по принцип са му интересни реве и не иска нищо,до като не званах на наща баба която вече за съжеление не може да бае и в мига в който почна да бая той се успокои и заспа в рацете ми .

# 23
  • Мнения: 24
Цитат
Как си обеснявате
Обяснението е, че сте млада и неопитната, очевидно по-емоционална майка. Бабата-баячка е стара и е видяла десетки деца и изплашени/объркани хора. Вашето емоционално състояние се предава на детето. Щом вие сте спокойна и то е спокойно.  С времето и вие ще се научите да правите такива "чудеса".

# 24
  • Мнения: 154
Цитат
Как си обеснявате
Обяснението е, че сте млада и неопитната, очевидно по-емоционална майка. Бабата-баячка е стара и е видяла десетки деца и изплашени/объркани хора. Вашето емоционално състояние се предава на детето. Щом вие сте спокойна и то е спокойно.  С времето и вие ще се научите да правите такива "чудеса".
Оф хайде стига, аз бях на 13, когато ми се случи подобно нещо, много неща ми бяха в главата, бях се стресирала за разни неща, в един момент просто ми трябваше помощ, и дядо ми ме заведе на баячка. Малко след това почувствах страхотно успокоение, не знам какво ми дрънка бабата(помня, че бях със затворени очи и тя нещо дрънкаше, нямам представа какво, не я разбирах), но ми помогна.
Само да допълня, че е много по-добре от съвременните методи с антидепресанти   Peace

# 25
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Цитат
Как си обеснявате
Обяснението е, че сте млада и неопитната, очевидно по-емоционална майка. Бабата-баячка е стара и е видяла десетки деца и изплашени/объркани хора. Вашето емоционално състояние се предава на детето. Щом вие сте спокойна и то е спокойно.  С времето и вие ще се научите да правите такива "чудеса".
Оф хайде стига, аз бях на 13, когато ми се случи подобно нещо, много неща ми бяха в главата, бях се стресирала за разни неща, в един момент просто ми трябваше помощ, и дядо ми ме заведе на баячка. Малко след това почувствах страхотно успокоение, не знам какво ми дрънка бабата(помня, че бях със затворени очи и тя нещо дрънкаше, нямам представа какво, не я разбирах), но ми помогна.
Само да допълня, че е много по-добре от съвременните методи с антидепресанти   Peace
Абсолютно е вярно, че този метод е много по- добър от антидепресантите. И молитвата е по- добра от тях. Въпросът е човек да си внуши, че се лекува, че се прави нещо за душевното му успокоение. Никой не казва, че трябва да заместваме доктор, че трябва да хукнем по врачки и баячки.... И аз съм водила малката да и баят и на мен са ми баяли. Но не за болест или при неразположение, а при засилена нервност, когато нищо друго от обичайните дейности не помага. Е, успокоява се. И, да, не съм неопитна 21 годишна девойка.... И как ще обясните вярата на възрастните жени, отново с неопитност или със старческо слабоумие!? И пак повтарям, не става въпрос да заместиш лекаря при болест, а за успокоение, не за лечение.

# 26
  • Мнения: 24
Цитат
И как ще обясните вярата на възрастните жени,
Такъв им е светогледа, че малка част от тях вярват и им помага. Никой не оспорва, че всяко нещо за което човек вярва, че ще му помогне, действително има такъв плацебо ефект. Интересно, как само жени  вярват на баячки и то само в България и Турция. Разбира се ,няма предвид всички жени в тези страни, само една малка част. Вероятно по-емоционални и доверчиви.

# 27
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Тиги, защо твърдиш, че тези вярвания са само в България и Турция??? Това не е вярно! Имам роднини в Румъния, там също се вярва в това, масово и то много по- масово. Наблюденията са върху хора от различна възраст и образование. Също съм се сблъсквала и с украинки и рускини с подобни вярвания и то не живеещи в България. И сега да не вземеш да си помислиш, че съм някоя маниачка и специално ги търся. Не, просто съм прекарвала доста време в тези държави, имам много контакти и приятели. Леля ми от 10 години живее в Гърция и от нея знам, че те даже се вманиачават по тази тема.

# 28
  • Мнения: 24
Да виж за тези държави със силно влияние от културата на бившата османска империя и от Азия е напълно възможно да ги има. Аз не съм контактувала с Румънци. Интересно ми е много за рускините и украинките, те в нашето баене ли вярват или има разлика? По принцип рускини и гъркините са много суеверни, което е странно, като се има предвид колко силна е православната църква там.
Понеже имам наблюдения върху западни страни само, съм генерализирала, възможно е напълно да има и в други азиатски държави или в Африка. Все пак е културно обусловено разпространението и по полов признак (не съм виждала мъж да не мисли, че това е глупост). Хората на запад много се смеят като им разказвам за тези ни обичаи, за логически мислещите хора това си е наша малка лудост. Но и в България не се вярва от много хора, главно от тези чиито семейства произхождат от селата. В градовете, особено по-големите няма много баячки. На мода са навлезлите от запада екстрасенси и астролози.

# 29
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Аз пък познавам много мъже които вярват в баячки.  Laughing Просто те са по-прикрити

Общи условия

Активация на акаунт