Тихо се сипе поредният сняг: нова година(нова тема)- нов късмет -TR Тема 52

  • 36 340
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 603
Ми не знам, аз никога не съм имала определени настроения за пътувания, ако утре ме пита някой дали искам еди къде си, веднага му казвам да, не подбирам и никога не съм, всяка възможност, която се отваря за пътуване е добре дошла. В Рим бих ходила всеки месец ако можех.

# 736
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Хм, интересен клип, Мис Хепи.... newsm78  Изведнъж ми се привидя, сякаш Филип Киркоров е възпял мъжката си любов, който му изневерява с жена .. Rolling Eyes Crazy Thinking

# 737
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Хаки,
Виждала съм бедност душко и за тВа ДелтУФ знаЙ как ще реагирам .....та затова не иска да ме води там. Чуствам се виновна,  за оная бедност....а то не е само бедност.....виждаш и болести и това хората как се мъчат....И се сривам, ама сривам. Дори сега като пиша ми се сви тука около слънчевия сплит.
Виждала съм и чистота, ама чистота ви казвам, и съм ревала, че тука при нас в България може да е същото, а не го правим.  И това на Изток...не сега, а преди доста години. И знам, че там където видях тази чистота, пак е така. А при нас стана още по мръсно и неподредено Sad.....и ми е болно....и ме боли....

Сикретче,
Та Ашкъма е в Индийско пристанище....навремето се разтоварваха по бавно корабите и те оставяха в пристанищата по дълго време.
Свърши му смяната и той излиза. Пред Порта чакат рикши. А рикшите всички знаете, ги карат хора. И качва се моето момче на една рикша и си го водят там където им каже. И този човек, не вози никой друг, ама никой друг през цялото време, докато е с ММ. И така дни пред пристанището да го чака, дори и моето момче да няма време да слиза всеки ден. Той милият човечец стоял там. Моят на бързо прескачал да му занесе водица и нещо за хапване, и се връща да си гледа работата. Абе носел му каквото е имал, и не му е трябвало, и повече парички му е оставял. А тогава и на нашите не им плащаха добре, но той моят добра душа, пък и вижда, че то и не е скъпо това което искат за возенето....и дава.  И понеже ММ е бил там през дъждовният сезон, носел винаги със себе си чадър. Направило му впечатление, че на рикшаджията очите му все в чадъра. Така се случило, че не можел да излезе последните два дена, ...искал да му остави чадъра......Едва успяло моето момче да излезе за малко, само да занесе чадъра и каквото е можел още плюс още някоя и друга рупия....Този човечец милия, два дена е бил там пред пристанището и го е чакал него. Та рикшаджията се разплакал от радост, като видял чадърчика, и така му благодарял, че на моя му станало адски неудобно.  Мене това ме разрева като ми го разправя Ашкъмов, и сега пак ми се насълзиха очите като ви го пиша......Та ей, за тВа няма да ме заведат във Индия.....А като ме види ММ с някоя индийска дрешка, все ме бъзика, че съм експлоататорка на детски индийски труд.....И пак ми става мъчно, хем майтап, майтап.....ама не е съвсем.............

А иначе Сикретче,
Той БатЮ много си ви хареса вас, и иска да дойде да се видите....Ама пак само ние двете шЪ плямпамИ, път той и тоЙтУ ММ....шЪ мълчЪт ...умнУ ooooh! и шЪ мААт ракЪтУ и ЕфИсЪ Wink

ХаДи друШки, кака да се приготвя да тръгва вечИ на споР и данСувИ babydust7

Много се извинявам на останалите момичета които са се обърнали към мене, а аз не мога да им отвърна със същото, защото нямам просто време. Ще закъснея , аз много мразя това. Но ви гушам за ФниманитУ и вЪ муцам Hug  bouquet

# 738
  • Истанбул
  • Мнения: 307
То на мен само на Марс не ми се ходи! Mr. Green

Но си имам преоритетни дестинации=изпитвам желание да видя Южна Америка ,но пък Куба =не толкоз,искам да видя Ню Йорк ,но пък чак да остана там да живея=не,Африка -май ме влече само Южна Африка,например Австралия хич не ме привлича.

Като казахте за бедност=гледах филм за Кения и по=скоро гетото Кибера=училището е един навес а черна дъска представлява един чувал от зебло,за чинове и дума не може да става.И там хората се раждат,живея и умират =някои от тях без да са прекрачили границите на гетото.,без даже и да подозират ,че отвън има и по=сносен живот.
И тогава си казвам ,че нашите деца дето ни врънкат за по=съвършени телефони и компютри трябва да погледат малко такива неща ,за да усетят цената на това ,което притежават.

# 739
  • Варна
  • Мнения: 924
Хм, интересен клип, Мис Хепи.... newsm78  Изведнъж ми се привидя, сякаш Филип Киркоров е възпял мъжката си любов, който му изневерява с жена .. Rolling Eyes Crazy Thinking
Да,и в моята глава се породиха такива асоциации  newsm78 ... Ама песента е страхотна!

"Жестокий романс"-един от любимите ми филми! ... Казва много за живота ... А пък Никита Михалков е наистина ЖЕСТОК!

Индия! ... И аз мисля,че предпочитам да и се наслаждавам от разстояние ... Най-вече заради мръсотията ... Но винаги ми е било любопитно,как хората,които са я видяли и помирисали,успяват да съхранят романтичните спомени за тази страна...
Хаки,ще вземаш ли Селин със себе си?...Много ми е интересно,дали ще запази любовта си към Индия,след като я види...Странно е това,което казва Розичка за нея:Трябва да се види...но не бих отишла там отново...Преди време прочетох точно същите думи за пътуване до Индия,в блога на една рускиня...Явно,това място има някакво специфично и уникално въздействие...С голям интерес ще чакам да разкажеш!

Транссибирския експрес...Местата,които са включени в маршрута са много интересни,несъмнено...Но докато четях програмата и подробностите,в главата ми се въртеше само едно определение за това пътешествие: ВИЖ ДУПЕ ПЪТ!  Mr. Green ... Без да се замислям,се сещам за поне 20 начина за много по-приятно изхарчване на 10 хилядарки (ако не и повече,колкото ще струва в крайна сметка,туй лашкане)...

# 740
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Делтич,  Hug Hug Hug

Лора, и още "Г.з път да види"   Joy Joy

# 741
  • Мнения: 1 934
Лорче, сподели поне 10 от 20 начина за по-приятно изхарчване на пари  Hug

Делте, тая история, покъртителна е, и на мен ми се насълзиха очите, още повече, че вчера лично аз попаднах в такъв филм-купувах кръв за баща си. Зададох си безброй въпроси, има ли цена това безценното, кой го продава и защо, мотивите. Ужасно е!!!  Sad

# 742
  • Мнения: 0
Делте, то пак, че е успял да го разкаже...  Cry
И аз ще ида пак, и не на луксозно пътуване, не ги обичам тях, обичам автентичното, макар мъжа ми да предпочита удобствата и все се разправяме като затръгваме. Ще ида тогава, когато момиченцата ми станат на възраст "Емилио Салгари" и изчетат "Девата на пагодата" и разните там мохикани съответно, за да обикнат гледките, иначе ще им е травма за цял живот. В Сомалия например няма да ида обаче, щото няма да се върна сигурно. И изобщо от обикаляне на Изтока писар станах, че то това не седи мирно в сърцето, видяното. Да се замисля за Париж и Венеция ли, като хората, ма на, не са ми интересни студенокръвните  Mr. Green
Пък с тая мандра трудно ще ида някъде вече май, та стига съм мечтала. Буда ли беше казал, че за да обиколиш света, не е нужно да излизаш от стаята.
Ся с тая Индия тъмна се сетих да смъкна на Ванесса Слона, моя приятел и Обичта на майката, че след Извънземното никакви филми не и харесват.

# 743
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Херман Хесе има един рома "Нарис и Голдмунд", много пасва на последните постове. Единият обикаля целия свят, покрай другия минава целия свят. Препоръчвам.
http://chitanka.info/book/3044-nartsis-i-goldmund

Никакво желание нямам за Индия. Имам за Непал. И не мога да нарека хората в Западна Европа студенокръвни, там има точно толкова интересни неща, колкото и на Изток . И по същия начин, по който Сикрет разказва за Изтока аз мога да разказвам за Германия , например, или за Северна Италия, или за Южна Франция. Човек вижда това, което иска да види и среща хора, които иска да срещне .Останала ми е една Испания и Португалия от Европата за да сложа голям червен "Чек" върху континента , но ако Онзи отгоре е рекъл, другата седмица запазваме билетите за Мадрид и в края на юни ще вървя Камино.

# 744
  • Варна
  • Мнения: 924
Лорче, сподели поне 10 от 20 начина за по-приятно изхарчване на пари  Hug
Ами Клив,най-общо,бих предприела пътуване със същата продължителност или по-кратко (според това,докъде ще стигнат парите),но до по-близка дестинация (Европа или Близкия Изток),което да бъде организирано специално за мен или малка група приятели със сходни вкусове и предпочитания (с хубава компания-сто пъти по-добре! Grinning)...Мястото не е от толкова голямо значение...Във всички случаи обаче,от представите ми за харчене на пари за удоволствие,са изключени:спане в купета,юрти,незнайни частни квартири ... по 4 и повече човека на едно място  Crazy и дни наред ползване на обща тоалетна в обикновен пътнически влак  Sick ... Също не смятам,че си струва времето и парите,препускане през глава по маршрута,просто,за да можем после да кажем:"Ходил съм там."...

Последна редакция: чт, 14 мар 2013, 16:42 от Lora-Di

# 745
  • Мнения: 418
Дружина новата тема след час. Не съм дОмЪ Wink.
Сори-гъзори ууупс  Crazy Rolling Eyes

# 746
  • Мнения: 0
Аз май имах предвид германците, като казах студенокръвни, не горещата португалска кръв, и то заради другарчетата ми германци, дето всяка година ми гостуват на групички тук. Е па немат го сиганското от моя клип по-горе те и тфа си е  Mr. Green
Не съм била по Европата, нищо не мога да кажа, не съм видяла, обаче универствах със западни южняци и още помня топлите им очи, пък и Алиенде ми е страст  Simple Smile да не говорим за Прованс от картинките...
Страх ме е само от едно нещо - че съм си изградила някаква представа, твърде цветна, по селски, за Италия, Франция, Испанските брегове и латино чупките и ако не си ги открия, ако ида - много ще ми е жал. Но както някой не го тегли на Изток, така и мен Запада ми е... не на 1 място, но стара Европа ме вълнува повече от Америка и Канада, например. И особено Скандинавите... но чак до там едва ли ще стигна някога. И задължително един ден трябва да стигна до Лангедок, Монсегюр... ама то вече е лично. Аз до София до издателите да стигна, пак добре  Grinning

Чела съм тази книга, наистина е разкош. Имаше време, когато откривах Хесе за себе си и ме държеше дълго будна.

# 747

Общи условия

Активация на акаунт