Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст- как да се справим?Тема 3

  • 36 917
  • 730
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 805
Ами то си е Клацид направо.
Бързо да се оправя малкото прасенце Heart Eyes!

Снощи четох, че грип идвал от САЩ. А дано ни отмине!


Благодаря  Hug
Не е пила от тази група АБ до сега. Два пъти Цефзил е приемала и веднъж Аугментин.

Снощи по новите даваха за този грип. Но четох, че в БГ вече си имаме грип. Ненавиждам грипните епидемии.

# 46
  • Мнения: 1 277
Ами той си е само за това, в упътването го пише Wink.

Airborne, Саностол купувай.
Щом не иска плодове, давай много пресни зеленчуци+зеленчукови супи+задушени зеленчуци с мазнина.

Пише само, че е за бактерии, не е конкретизирано какви Sad

Дано ни отмине грипът  Praynig Бързо оздравяване на всички болни дечица!

# 47
  • Мнения: 1 350
Airborne, аз давам Саностол  Peace

Deina, бих завела детето на лекар веднага. Не бих отлагала.

подкрепям.
и аз давам саностол откакто малката е тръгнала на градинка 1г.4м. до към някой си април, от октомври.
и сме доволни. друго не съм давала. сега пак започнах от средата на октомври, тръгна малката средата на септември.
дадох два дни ескимо кидс миналия месец, в почивката на саностола, но така се случи, че беше около коледа и не давах нищо. От 2.01 пак давам саностол сутрин по една лъжичка.

пожелавам ви здрава седмица и година! по-малко болести и вируси в темата  Peace

за ежедневна разходка не мога да пиша, не гласувах, т.к. малката е на градина, ние на работа, откакто е тръгнала септември. сега до градината ни е пеша, следобяд след градината правим около половин час разходка довкъщи да поиграе в снега, защото я взимам към 18:30 +- и става студ и тъмница после. уикенда сме на Витоша или в парка особено сега в снега, от 10 до към 15-16часа. пред блока може и по-късно.
според мен разходката не трябва да е самоцел, само и само детето да е навън, в мъгла не бих я извела на разходка, не броя към и от градината ходенето. също и в някои други случаи не бих я извела на разходка. в такъв случай бих проветрявала по-често, ще я изкарам малко на терасата с шапка и това е.

# 48
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
...
Снощи четох, че грип идвал от САЩ. А дано ни отмине![/i]

Едва ли ще отмине, но дано минава по-леко.  Peace

# 49
  • Мнения: 471
Такааа...незнам дали някой помни нашата история/скоро се оплаквах че пак е с хрема и гърло и ме успокоявахте,че след някоя година ще се оправи/-от 18/12 детето  болно,"лекувано" с хомеопатия,симптомите същите+кашлица и педи все твърди че кашлицата е от гърлото.Е,с бронхит е,на инжекции/само от ноември не е била на инжекции/.Днес не издържах и я заведох на частен прием.Бронхита не е отскоро,гърдите са пълни,а педи каза че са чисти.Иначе от 3 дни правех на своя глава компрес с мед и лекарката каза да го продължавам.
Е,оплаках се. Embarassed

# 50
  • Мнения: 15 379
Бонболина, и всъщност какво? Съжалявам, но нищо не разбрах, освен, че гърдите на детето са пълни.
Какво изписаха?

Относно анкетата - моето дете всеки ден е навън. Когато през седмицата е на градина, гледам да компенсираме след нея и независимо от времето (освен, когато е гъста мъгла) той поне за час-два е навън.
В понеделник, сряда и петък например го водя на немски след градина, след това по нощите отиваме на пързалка поне за час.
Вчера откарахме на пързалка над 2 и половина часа в най-слънчевото и топло време - след 12 на обяд.
Водя го често и на Витоша, но не сме скиори.
Така е от новороден, независимо от времето - навън без изключение.

# 51
  • Мнения: 471
Бонболина, и всъщност какво? Съжалявам, но нищо не разбрах, освен, че гърдите на детето са пълни.
Какво изписаха?


Ами уж бе само гърло и хрема,които лекувахме близо месец с хомеопатия,почна да кашли от миналата седмица,педи каза че няма нищо.Днес я водих на частно и е с бронхит-изписаха Цефтриакосн инжекции и ФЛудитек сироп

# 52
  • Мнения: 15 379
Баси, то детето се е задръстило от сополи Confused.
Малоумни лекари, как не е чула задръстените бронхи???

Флудитек ще разкара секретите със сигурност и ще освободи бронхите.
А защо са предписали АБ от рода на целалоспорините за апликиране, а не през устата - орално?

Явно е тежко положението и така се чака по-бърз резултат.

Бързо излекуване на малката душичка!!! А ти смени личния лекар на детето веднага.

# 53
  • Мнения: 1 875
Airborne, Саностол купувай.
Щом не иска плодове, давай много пресни зеленчуци+зеленчукови супи+задушени зеленчуци с мазнина.

Зеленчуци само под форма на супа и то пасирана - види ли парченца - потреперва с погнуса и отказва да яде Confused
Наистина съм се видяла в чудо и почти съм се предала..
Саностол е изпил с литри, мислех нещо да разнообразя,  но нищо не пречи пак да взема. Благодаря  bouquet

# 54
  • Мнения: 471
Баси, то детето се е задръстило от сополи Confused.
Малоумни лекари, как не е чула задръстените бронхи???

Флудитек ще разкара секретите със сигурност и ще освободи бронхите.
А защо са предписали АБ от рода на целалоспорините за апликиране, а не през устата - орално?

Явно е тежко положението и така се чака по-бърз резултат.

Бързо излекуване на малката душичка!!! А ти смени личния лекар на детето веднага.

Каза че бронхита не е от скоро и затова искаше инжекциите.А педи я смених през декември,хвалеха ми я и затова изместих малката,а то... ooooh!Хич не трябваше да я местя,ама нейсе.На лято ще я местя пак.

# 55
  • Мнения: 15 379
Ами как да е отскоро, то детето се е задръствало до пръсване.
Много лошо става като секретите се втвърдят и нарушат дишането.
Ама къде е бляла лекарката му, как изобщо е възможно такова нещо???

# 56
  • Мнения: 588
Airborne, Саностол купувай.
Щом не иска плодове, давай много пресни зеленчуци+зеленчукови супи+задушени зеленчуци с мазнина.

Зеленчуци само под форма на супа и то пасирана - види ли парченца - потреперва с погнуса и отказва да яде Confused
Наистина съм се видяла в чудо и почти съм се предала..
Саностол е изпил с литри, мислех нещо да разнообразя,  но нищо не пречи пак да взема. Благодаря  bouquet
И ние сме така- не ядем нито плодове нито зеленчуци! Sad
Пием само сокове   от портокал, ябълка и морков, които   аз му правя всеки ден като ги редувам!

# 57
  • Мнения: 2 805
Airborne, Саностол купувай.
Щом не иска плодове, давай много пресни зеленчуци+зеленчукови супи+задушени зеленчуци с мазнина.

Зеленчуци само под форма на супа и то пасирана - види ли парченца - потреперва с погнуса и отказва да яде Confused
Наистина съм се видяла в чудо и почти съм се предала..
Саностол е изпил с литри, мислех нещо да разнообразя,  но нищо не пречи пак да взема. Благодаря  bouquet

Според мен, витамините са си едни, производителите са различни. Саностол поне знаем, че са читави.

Дай му Ескимо кидс - сега ми казаха, че вече сиропа е наличен.
Може да купуш Герисан - сироп. Моята пие. Тя няма анемия, но това е извлек от кръвен здравец и има и имуностимулиращо действие, освен кръвотворящо.

Ако не яде плодове и зеленчуци на парченца - пасирай, ако и така не иска, на сок. Ако и сок не иска - аз бих купувала дори бебешки плодови пюрета да яде.

# 58
  • Мнения: 15 379
Бих опитала и с парчета морковче, розички карфиол, чушка пълнена със сирене.
Последното го кръстих "чушкин сладолед" и така го накарах да яде.

Плодови пюрета купувах до късна възраст (над 3 години беше), защото беше отказал всякакъв плод и бях откачила, но вече си яде без проблем.
Плодови салати също са решение.

# 59
  • Мнения: 7 111
Ако не яде зеленчуците, поне като бульон, в който се врели зеленчуците му предлагай да си пийва. И си хапвайте пред него без да го каните. Даже на първо време му казвайте, че не трябва да яде от плодчето или зеленчука. Децата често обичат да правят напук.  Wink

Бонболина, бързо да оздравява дребосъчето ти.  Hug

А гадният грип, който идва от Щатите дано да се размине по нашите ширини. Въпреки, че това омекване на времето точно грип ще покани.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт