Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст- как да се справим?Тема 3

  • 36 922
  • 730
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 585
И ние до преди да тръгне на ясла сме излизали навън даже и при -15.Може да е за 20 мин,но винаги съм го извеждала.Сега с тази ясла и моята работа и друго.Сутрин го кара баща му с колата,после пак той го взима и цяла седмица излизането му е само от входа до колата  Sad Почивните дни обаче винаги сме навън

# 31
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
От снощи забелязах,че дребната прохърква леко като спи.Днес на обед пак се повтори.
Няма никакви секрети в носа,почиствах,изтеглях но пак същото.Не е силно,но определено се чува,а тя по-принцип спи много тихо и безшумно.Понякога даже съм се навеждала да я чуя дали диша.Мислех си да не е от позата на сън,обръщах я на няколко пъти но пак се чува звук.Не кашля,весела е и хапва.Поддържам ниска температура на парното и овлажнявам та се чудя от какво може да е  newsm78
А спи с напълно затворена уста.......
Дали може да са уголемени сливици?Гледах я,но не виждам нищо проблемно.
То е ясно,че утре ще сме на преглед така като гледам накъде отиват нещата....

# 32
  • София
  • Мнения: 4 560
А в групата на щерката има скарлатина Sad
Сега до края на седмицата ще треперя дали ще го лепне и това.

След варицелата питах педи дали мога с нещо да ги подсиля. Тя ни препоръча Умкалор. При малкият определно няма ефект. Осополиви се след седмица и половина на ясла.
За кака - ще видим, засега е ок. Дано поне малко да помогне тоз Умкалор и да прескочи скарлатината, че много ще й дойде след варицелата и това да кара.

# 33
  • Мнения: 8 892
........................................
То е ясно,че утре ще сме на преглед така като гледам накъде отиват нещата....
И да пишеш какво са ти казали, моля те!

# 34
  • Мнения: 283
Чета темата редовно, а сега искам помощ и съвет от вас. Голямата ми дъщеря на почти 3 години боледува постоянно. От октомври месец не е била здрава за повече от 5 дни. При нас проблемите винаги са от гърлото и кашлицата. Постоянно сме с хрипове и бронхити. Вече не ходи на ясла и пак се разболява. Започвам лечение от първото закашляне и пак не успявам да спра болестите. Всеки месец сме  на АБ, хомеопатията не ни помага никога. Болестта винаги протича така при нас - първо педиатъра ни кара да пием хомеопатия 3-4 дни и след това идва АБ-то защото положението ни е лошо. Въпроса ми е следния: Какво да давам  вместо хомеопатия, нещо което е силно и не е АБ? В момента сме със сополи и кашлица която се усилва. Давам хустагил сироп, витамин Ц, корзалия, шуслерова сол №3, тонзилотрен, чай с мед. Преди 10 дни бяхме на сумамед АБ.

# 35
  • Мнения: 1 875
Здравейте,
моля да ми препоръчате комплексни витамини за деца - синът ми, на 3,6 г., не яде абсолютно никакви плодове, няма сила, която да го накара да опита дори парченце ябълка.
Уморих се да пасирам и "крия" плодовете в кремове, торти и прочее, да не говорим, че усеща вкуса и пак отказва Tired
Пробвали сме почти всичко по-известно на пазара, ще се радвам да прочета какво давате вие и ако ме пратите да чета стари теми - няма да се обидя, само ще кажа, че съм изчела доста от тях Simple Smile

# 36
  • Мнения: 750
Здравейте,
Лепнахме някакъв вирус и малкия е само с температура без други симпроми. Тревожи ме, че обикновено до 38.5 не давам лекарства, що годе е в кондиция, а сега при 38.7 вече го дразни светлината, не може да гледа детски, пречат му на очите, вие му се свят и докато подейства лекарството е много блед и са му прежълтели и ръцете и краката.Като се посмъкне температурата, цвета се възстановява (изключвам обичайната бледост от температура). Някой може ли да микаже имал ли е такъв проблем?

# 37
  • Мнения: 2 805
Airborne, аз давам Саностол  Peace

Deina, бих завела детето на лекар веднага. Не бих отлагала.

# 38
  • Мнения: 15 379
campanula, не съм сигурна че бактробана мори пневмококите.

Само за стафилококи е.

# 39
  • Мнения: 1 277
Вишничке, много ти благодаря   bouquet Това за Бактробана не го знаех Sad

# 40
  • Мнения: 15 379
Ами той си е само за това, в упътването го пише Wink.

Airborne, Саностол купувай.
Щом не иска плодове, давай много пресни зеленчуци+зеленчукови супи+задушени зеленчуци с мазнина.

# 41
  • Мнения: 2 805
Сърчи, как се даваха пробиотиците при макролидните АБ?

# 42
  • Мнения: 15 379
Сърчи, как се даваха пробиотиците при макролидните АБ?

Може и заедно Simple Smile.
Не е нужно да чакаш минимум 4-часов интервал между приемите, както е при пеницилините.

Малечка ли е на АБ?

# 43
  • Мнения: 2 805
Ох, да  Tired

Дигна температура и й се влоши фарингита, и не спира кашлицата....10 дни се лекувахме, но не успяхме без АБ. Опитахме. За първи път ни изписват такъв - Фромилид.

# 44
  • Мнения: 15 379
Ами то си е Клацид направо.
Бързо да се оправя малкото прасенце Heart Eyes!

Снощи четох, че грип идвал от САЩ. А дано ни отмине!

Общи условия

Активация на акаунт