ДО КОГА?

  • 1 557
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Скъпи мами и бъдещи мами, бременна съм в 11с.. Повръщах много, буквално по цял ден, сега вече не повръщам, но продължава да ми е лошо и да усещам ужасен дискомфорт в стомаха. Имам чувството, че стомаха ми гори и ми се гади, това се случва най-вече вечер след като се нахраня. Някой имал ли е подобни симптоми и минава ли по някакъв начин?

# 1
  • Мнения: 14
Звучи ми като киселини. Аз ги усещам по същия начин и особено много вечер. В тази тема има много полезни съвети: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19457.0

Но най-важното е ти сама да си наблюдаваш организма и да избягваш това, което най-много го дразни. Освен това има и лекарства против в тях, в случай, че положението е много зле  Peace

Дали и кога ще ти минат, си е до организъм.

# 2
  • София
  • Мнения: 8 002
При мен положението беше зле и накрая стигнах до гастроентеролог. Имах чувство на тежест, киселини, гадеше ми се, подуваше се стомахът. Витамини също не можех да пия, защото и те раздразваха стомаха. Оказа се, че съм развила гастрит и назначиха терапия. За определен период спазвах и диета на хранене, за да не се дразни допълнително стомаха.

# 3
  • Мнения: 71
Киселини са това мила  Hug При всеки е различно ,при мен се появяваха в последните месеци и с двете ми бременности.При втората обаче беше доста гадно.Наблюдаващият ме лекар ми каза да вземам Талцид,ако положението стане нетърпимо.Взимах,иначе нямаше спасение.
Внимавай с какво се храниш избягвай храни,които дразнят стомаха и се храни на често,но по малко.Пии вода на малки глътки.Пожелавам ти това неразположение да е само в началото и по бързо да минава.Успех и здраво бебче  Hug

# 4
  • Мнения: 15 379
Да, киселини са.
Моят съвет е вечер да се храниш малко, не обилно и доста време преди лягане.
Спасяваше ме малко вода, щом станеше нетърпимо.

# 5
  • Мнения: 472
Повръщах до 4м. 5-ти бях добре. Сега пък съм със зверски киселини. Sad

# 6
  • Мнения: 15 379
Повръщах до 4м. 5-ти бях добре. Сега пък съм със зверски киселини. Sad

Така е, няма угодия Wink.
Хубавото е, че всички оплаквания изчезват с раждането.

# 7
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Аз съм 13г.с. и все още имам гадене вечер след като се нахраня. Само, че мен стомаха не ме пари, а просто ми е лошо. С първата ми бременност неудобството ми спря около 13-14г.с. Сега се надявам на същото.

# 8
  • Мнения: 4
A възможно ли е понеже съм по-слабичка фолиевата киселина да ми идва в повече? Четох че именно такива са и страничните ефекти?

# 9
  • Мнения: 5 393
Не съм чувала за такива странични ефекти на фолиевата киселина.

Момичетата вече са ти казали: това, което описваш звучи като киселини.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 109
При мен положението беше зле и накрая стигнах до гастроентеролог. Имах чувство на тежест, киселини, гадеше ми се, подуваше се стомахът. Витамини също не можех да пия, защото и те раздразваха стомаха. Оказа се, че съм развила гастрит и назначиха терапия. За определен период спазвах и диета на хранене, за да не се дразни допълнително стомаха.

същата работа
консултирай се с гастроентеролог Wink

# 11
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Тема до болка позната, киселини постоянно гадене и повръщане  Tired Като ме почнаха около 8-9 г.с. с голяма сила, нищо не задържах. Можех да ям единствено портокали нощем без да ги върна. Стигнах до системи в болница, изписаха ми Деган та с негова помощ поне спрях да повръщам всичко. А 1-2 пъти дневно си беше буквално песен за мен  Crazy До към 7-ми месец повръщах по-рядко, после спрях. Но гаденето си остана до самия край. За последно вечерта след секциото ми се догади. А на другата сутрин си бях нов човек и то с апетит (такъв нямах 9 месеца)  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 455
Вече съм в деветия месец и все още имам киселини,на няколко пъти чак повръщах от тях.Какво да се прави няма спасение от тях,като родим всичките неразположения ще изчезнат.

# 13
  • Мнения: 347
И аз имах киселини накрая. Мен сода за хляб разтворена в малко вода ме оправяше почти веднага. В последствие ми изписаха и хапчета, пиех ги, но си бях по-спокойна със содата, хич не ми се пиеха хапчета.

# 14
  • Мнения: 15 379
Вече съм в деветия месец и все още имам киселини,на няколко пъти чак повръщах от тях.

Нищо странно няма в това. Киселините са особено характерни в последен триместър.
Изчезват на мига след раждането.

Общи условия

Активация на акаунт