Хайде пак на почивка в Сандански-2

  • 76 265
  • 756
  •   1
Отговори
# 720
  • в рaя
  • Мнения: 233
Ох, дано намерим и ние свободно, хубаво местенце за 7-17 май Simple Smile Чакам да се върна на работа и да разбера със сигурност кога ще ме пуснат в отпуска. Аз съм хвърлила око на Пирин, нямам търпение вече, ох, да идва Simple Smile) Тъкмо купуваме GPS, и ние смятаме да ходим до Гърция, тези дни трябва да пуснем червени паспорти на децата.
Искам да ви питам нещо - ще пътуваме от Варна през Бургас, за да хванем магистралата. Според вас как е по-удачно - да се мине през София или Пазарджик-Велинград-Разлог ? Дали е много по лош пътя? Защото през София ми се струва доста обикаляне ...

# 721
  • В.Търново
  • Мнения: 6 686
Ние ще пътуваме от В.Търново.През София даже е по на пряко и е по-хубав пътя.През гугъл картите ми дава маршрута
В.Търново-София-Благоевград-Сандански 385км.
В.Търново-Пловдив-Самоков-Благоевград-Сандански 462км.
Определено пътя през Самоков е планински и с много завои, даже и по-напред в темата някой ми писа точно за това.
Но сега погледнах от Варна, там ще ви е по-напряко определено, въпреки трудния преход.
Провери си тук на "Изтеглете упътване".
https://www.google.bg/maps

# 722
  • Мнения: 7 112
Тупурче, проучете дали пътят Велинград-Разлог не е в ремонт все още. И ако ще пътувате оттам - много завои ви чакат.
Ако планувате преминавана на границата и ще пътувате сами с децата, бащата трябва да ви даде нотариално пълномощно. Ако родителите нямате сключен брак - носете Акта за раждане на детето и имайте предвид, че на някои ГКПП-та били искали проверка на оригинала.     
Морнка, нацелувай я порасналата красавица. Heart Eyes

# 723
  • в рaя
  • Мнения: 233
Благодаря, ще проучим дали не е в ремонт пътя Simple Smile Мисля си, че има доста забележителности и ако тръгнем да речем към 2-3 часа докато се съмне и се наспят децата ще сме вече към Пазарджик и можем да спираме начесто до Сандански, уж не са ни повръщащи децата, ама пък знае ли човек Simple Smile

# 724
  • Мнения: 1 804
А кой плаж в Гърция препоръчвате!?
Ако може да е:
1. Максимално близо до Сандански
2. Пътя да е хубав - без завои
3. Морето и плажа да са хубави - тихи, чисти с хубав пясък
4. Да не е супер голяма навалица
5. Да има тоалетни, заведения и т.н - т.е да не е пък съвсем безлюден и див
 Mr. Green

Е много ли искам!? Mr. Green Embarassed

Сигурно сте го обсъждали - за което моля да ме извините  - нямам възможност да прочета всчико! Praynig

# 725
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
rosinau, рони, благодаря ви за милите думи относно щерката!  Hug
rosinau, радвам се, че са ти харесали снимките.

Последна редакция: чт, 20 мар 2014, 16:50 от Morena

# 726
  • В.Търново
  • Мнения: 6 686
Morena  Heart Eyes

Въпросите, които ssiillvvyy е задала също ме вълнуват! Simple Smile

Май плажовете край Солун са най-близки, но понятие от Гърция си нямам. Sad

# 727
  • Мнения: 468
Силви, пътя до Солун е хубав и без завои. Най-близките села след Солун са с пясъчен плаж Неа Каликратия, Созополи, Дионисио. От всички най-много ми харесва Дионисио. Плажа във всичките е безкрайно дълъг, има свободна зона и организирана. Вие кога ще ходите и за колко време?
Другия вариант са плажовете край Кавала - Неа Перамос, Палио, Аспровалта. Според мен тази част е с по-хубавите плажове и по-оживени курортни селца. Кавала също е много красив град. От там можете да отидете на разходка и до остров Тасос. За района на Кавала може да се мине по два пътя. Има завои, но не са фрапиращи, поне за мен. В темата за Гърция има много писано и за двата варианта.

# 728
  • Мнения: 4 292
Morena, снимките и малката наистина са прекрасни, но само да те питам кога са правени? Тази красота на езерото е просто спомен.
 Днес много се ядосах и ви съветвам да не си водите децата на площадката зад басейна в парка. Тя е единствената хубава де, имаше няколко деца с абокати, както някой нагоре писа. Други кашляха жестоко, а един баща на люлката до нас ми обясняваше, че сега излизат от болницата, ама вкъщи не се стои. Говорих с нашата лекарка, която е шефка на детското отделение и ми каза надалеч от там, просто на майките не им се седи в болницата и излизат пред деня на тази площадка ( тя е до болницата) сдецата, нищо че са болни. Аз съм супер възмутена, но на моите дружки тук не им се струва нередно.

Последна редакция: чт, 20 мар 2014, 19:07 от *Zoi*

# 729
  • В.Търново
  • Мнения: 6 686
От друго място също ми казаха да не се настаняваме в санаториума, защото въпреки условието да не се приемат болни деца, те го правят и така могат да се заразят и здравите. На нас колко ни трябва.....

# 730
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Zoi, благодаря и на теб!  Hug
Снимките са от различни години, старах се да покажа интересни места, а тази с езерото и водното колело са от 2011г.
Ето от миналата пролет езерото и макета на Пирин по детайлно.

Скрит текст:
 

# 731
  • Мнения: 143
Бих искала да помоля мамите от Сандански или такива познаващи града за малко съдействие. Предлагат ми апартамент на адрес Гео Милев 8. В Гугъл мапс ми излиза една стара занемарена сграда. Правилно ли се ориентирам или случайно, за мой късмет там е правен някакъв ремонт  Confused За ориентир - на същия адрес ми излезе някаква сладкарница Румина. Благодаря предварително!!!

# 732
  • Мнения: 1 804
Вие кога ще ходите и за колко време?

В Сандански ще ходим през юни(евентуално) - в началото най-вероятно - за 1 седмица, а до Гърция искам да отидем само за 1 ден на плаж.

В нета четох за някакъв плаж Орфини, или Офрини Embarassed - той е по-скоро към Кавала - той как е и там по-близо ли е и пътя хубав ли е!?

Освен това прочетох за водопада до Сандански - не съм ходила - може ли някой да ми обясни по-подробно как е местността - има ли какво да се прави!? С 4 годишно дете ще сме и не ни се ще да се катерим много - ако има полянка за излежаване и игра най-добре! Mr. Green

# 733
  • Мнения: 1 497
Добре де, тези деца с абокати от какво са болни, може да ви се струва глупав въпрос ама понеже ще ходим в Сандански и сега се стъписах. Къде да си разхождаме детето тогава? Ако е пълно с болни и заразни защо да ходим.

# 734
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Ние вече 3 години ходим в Сандански и не сме попадали на деца с абокати и не сме се разболявали докато сме там, а седим по седмица. Площадката в парка е до болницата и предполагам на нея има такива деца?
А кашлящи деца иначе бол, нали е добре за белодробни заболявания, нормално е да има кашлящи деца си мисля.

Общи условия

Активация на акаунт