С какво ви дразнят свекървите- 23

  • 79 420
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 999
Тонка, донякъде твоят пост хвърля светлина върху моето недоумение. Явно като си избираме мъж, трябва да гледаме дали родителите му имат приятели. Ако нямат - очевидно са кофти хора.
От друга страна обаче, моите свекър и свекърва нямат приятели /в смисъл - не ходят на гости и не канят гости, не се събират семейно някъде със себеподобни, които не са им роднини/. Свекър ми си има някакви аверчета, с които взаимно си помагат, когато имат нужда. Свекърва ми пък си има някакви две-три дружки, ама не са й съвсем интимни - понякога пият по едно кафенце някъде. Но не мога да кажа, че не са добри хора. Нищо лошо от тях не съм видяла. Вярно, че нито делим едно жилище, нито доходите ни зависят от тях, нито пък се виждаме често.
Аз лично не познавам зли свекърви. Познавам само една зла снаха.
Колкото до дразненето - е, нормално е да ни дразнят хора, които не сме си избирали да са ни близки. Мен дори мъжът ми ме дразни, хем лично съм си го избрала и предпочела сред други мъже, какво остава за хора, които някак са ми натрапени. И моите родители, и другите ми роднини ме дразнят в някои отношения.
С приятелите е лесно - не ти допада някой, игнорираш го и не се виждаш повече с него. Ама с роднините е по-трудно "да се разведеш", освен ако не стане някой грандиозен скандал.

# 31
  • София
  • Мнения: 23 116
Записвам се и аз, за да следя темата!
tonkabonka, сякаш си описала мене! Аз обаче успях да го замъкна само на 150 км от тях... може би затова все още ме обичат...всъщност може да е и лицемерно, но нищо пък не са ми казали на среща. А че си ме дразнят - спор няма... Grinning
Laughing
Всъщност аз не го замъкнах, защото когато се запознахме той си беше тук, в София. Просто попарих надеждите на свекърите ми, че ще сме им на разположение в техния град и о, ужас! - в техния апартамент (понеже бил много голям).  Mr. Green И сега мъжът ми, вместо да им копае дворчето на село през уикендите, се развява със собственото си семейство където му падне. И още един ужас - влага средства и труд в апартамент, който е на мое име.

Признавам си - никога не съм имала лошо отношение към свекърите, тъкмо напротив - в свекър ми виждах таткото, който никога не съм имала. Даже ги съсипвах от хвалби тук във форума, преди да ми дойде като гръм от ясно небе смс-а от свекър ми. Е, имаха си кусури, които виждах, но кой няма. Но след като така се стекоха обстоятелства няма да тръгна да умирам.  Peace

# 32
  • Мнения: 2 022
Тонка, това с апартамента и при нас стои. Не съм чувала да го казват, но едва ли ще се осмелят пред мене. Вероятно на него му натякват, ама аз и без това на тях не разчитам въобще, ама грам. А иначе им се идва на гости, канят се сами като им кефне....ама ха!
Любопитно ми е обаче какъв смс е сътворил свекър ти? Сподели , ако не е проблем....

# 33
  • София
  • Мнения: 2 109
Моята свекърва няма никакви приятелки, камо ли по-интимни. Те живеят с мисълта, че всички са на този свят, за да им направят мръсно.
В тях гости не ходят, нито пък те ходят на гости.
Преди мнооооооого години, като се женехме с ММ, ми обясни, че не трябва да се занимавам с приятелките си, защото те разваляли семейството на човек.
Тогава още ми стана ясно, че работата не е съвсем читава.

# 34
  • София
  • Мнения: 23 116
Любопитно ми е обаче какъв смс е сътворил свекър ти? Сподели , ако не е проблем....
Princessa, изобщо не ми е проблем да го споделя, защото който го е сътворил - той да се срамува. Смс-ът беше кратък, но съдържателен: "Ще те тормозя, докато си жива!". (Не го написах в предния пост, защото няколко пъти съм го писала в темата и не исках да прозвуча като латерна, и да отегчавам тези, които са започнати с моята история.  Wink Аз много ревах тук, в темата, и извън нея, когато се случи случката и съм благодарна на момичетата, тъй като получих подкрепа и успокоение.  Hug)

Моята свекърва няма никакви приятелки, камо ли по-интимни. Те живеят с мисълта, че всички са на този свят, за да им направят мръсно.
Това важи в пълна сила за свекърва ми.  Peace

# 35
  • Мнения: 2 022
Тонка, да - много е гаден смс-а.... Ама дреме ти Whistling Така поне си наясно, че тези хора там за теб ги няма. И така е по-добре, отколкото тиха агония до безкрай! Мъжа ти предполагам знае за смс-а? Изобщо не си струва да им плачеш на такива. Един ден те ще плачат повече....
 Hug

# 36
  • София
  • Мнения: 23 116
Princessa SS, мъжът ми знае, разбира се! Той още тогава се е обадил на баща си и му е казал, че няма да разговаря с него, докато не ми поднесе извиненията си. И познай - нито извинения, нито нищо. Съответно мъжът ми не си е разменил и дума с баща си от тогава.

За съжаление не съм от хората, тип "перде". И ден няма да не се сетя за смс-а и за нелогичното и просташко отношение към мен. Никой от никъде не пожела да каже каква е причината. Майка ми дори е питала свекървата що за отношение и от какво е продуктувано, но отговор няма. Пълно мълчание.

# 37
  • Мнения: 275
tonkabonka незнам какво да ти кажа , аз сигурно щях да се чувствам много зле ако някой ми изпрати такъв sms .  Shocked егати хората
 И мойта свекърва няма много приятелки , има една ненормална която разведе сина си и още две които вижда два пъти в годината. Ама по принцип всички я избягват , защото освен за болести за друго не говори или говори за хора които никой не познава.Тя загърби приятелките си за да е в помощ на младите(децата на зълва ми) , а те вече я отсвириха. Едната избяга защото не можеше да понася постоянното и мрънкане , а другата просто не и се дава и я строява ама и тя ще се мести та тогава жал на ми майка как е отдолу още повече ще се меси в всичко и постоянно ще налива масло в огъня(затова особенно я бива)

# 38
  • Мнения: X
Моята има приятелки....ама основно във ФБ и Скайп.Там,щото е много лесно да се представиш,като мила и добра......да пускаш картинки,каква домакиня си,да се хвалиш какви манджи си наготвила,как гледаш внуците/нищо,че ги виждаш основно на снимки и даже не си правиш труда,като ги видиш да поговориш с тях,да разбереш какво ги вълнува,какво обичат....и т.н./.....Иначе има и няколко стари дружки,но не близки.....и за тях добра дума не съм чула/стане ли въпрос и веднага се вкарват епитети относно килограмите им,че не се поддържат достатъчно,разни други"подробности" относно личния им живот........апропо,много се дразня,като си позволява подобни оценки и спрямо хора,които бегло познава.....особено пък за мои познати/.И,да-тя гости не кани,но много обича да ходи/не е задължително да е поканена/...
Абе,да си кажа,че наистина е хубаво,като се събереш с някой да вземеш под внимание поведението на родителите му....,че дори и да не прилича на тях/макар,че рано или късно и това става/,все ще ти се налага да общуваш с тях и да се понасяте....

# 39
  • Мнения: 212
Смс-ът беше кратък, но съдържателен: "Ще те тормозя, докато си жива!"

 Joy Joy Joy е това вече ме разсмя истински! Явно българският застаряващ провинциалист се взема изключително насериозно, щом смята, че е в състояние за тормози някого, който живее самостоятелно на 300 км от него. Защо не го попита как точно смята да те тормози - ще дойде да те засенчи в службата ли, или няма да можеш да си платиш тока без него, ааа чакай, сетих се - няма да ти прати буркани с туршия! На всичкото отгоре гледаш и майка му през зимата! Не го е срам! Боклук!Аз ако съм на твое място, не само че няма да ми пука, че не иска да чуе внучка си, дори напротив - и да иска, няма да й позволя да говори с него.

# 40
  • София
  • Мнения: 23 116
Joy Joy Joy е това вече ме разсмя истински! Явно българският застаряващ провинциалист се взема изключително насериозно, щом смята, че е в състояние за тормози някого, който живее самостоятелно на 300 км от него.
Ау, пепел ти на езика за думите дето съм ги болднала. Той е европеец, космополитна личност (тираджия), с добри обноски!   Mr. Green Да ти казвам ли как бяхме заедно на море в Турция и свекър ми ни гледаше мен и мъжът ми на кръв, че сме си слагали по много ядене в чиниите като невидели. А че той изпиваше де що има алкохол, това не се броеше. Но и аз не съм от мълчаливите, казах си му, че едни ги влече яденето, други - пиенето и сме си квит.  Wink
Абе и аз се запитах как точно ще се получи това с тормоза... И не съм на 300 км от него, а на много повече, тъй като последните 6 години свекър ми работи в испанска фирма и е в Барселона.

Ааа, и още нещо - ще паднете. На свекърва ми сумарно й се събира поне година живеене в Испания/Барселона, но нито веднъж не е отишла да види Саграда фамилия или някой музей... Не й било интересно, според нейните думи - какво имала да гледа на разни дърти катедрали, на некъв си Дали мацаниците и къщите на самозвано архитектче от рода на Гауди. Така де - друго си е сутрин в 8 да си сипеш ракийка, да си палнеш цигарката и цял ден да зяпаш сериали, а вечерта да си легнеш върло уморена.  Joy

# 41
  • Мнения: 598
... ааа чакай, сетих се - няма да ти прати буркани с туршия!
Joy

Така де - друго си е сутрин в 8 да си сипеш ракийка, да си палнеш цигарката и цял ден да зяпаш сериали, а вечерта да си легнеш върло уморена.  Joy

Ох, ще ме съсипете  hahaha

Чета и чета темата, и се чудя - тези хора, които споменавате, не се ли замислят, колко по-хубаво би било да се държат просто човешки, никой не ги кара да харесват някого насила, но чак такива изказвания, клетви, гонения... не мога да го разбера аз това  Naughty

# 42
  • София
  • Мнения: 23 116
. не мога да го разбера аз това  Naughty
Оххх, и аз нищо не разбирам и се чудя как ми дойде всичко това до главата. Явно изкупувам чужди грехове.  Laughing

Ахахаха - за туршиите... Мъка, мъка, да не мислите, че ми е лесно без туршии!  Mr. Green

# 43
  • София
  • Мнения: 4 349
за да не допускаме грешки  Twisted Evil Twisted Evil

# 44
  • Мнения: 4 668
Моята свекърва няма никакви приятелки, камо ли по-интимни. Те живеят с мисълта, че всички са на този свят, за да им направят мръсно.
В тях гости не ходят, нито пък те ходят на гости.
Същата работа е и моята  Simple Smile По цял ден стои и се зомбира с турски сериали , а като си дойде свекъра го почва от вратата кой ги мразел и кой ги гледал накриво - от продавачката в БИЛА до съседите , та чак до шефовете ... Малкият им син е подложен на страхотни атаки как целия свят е срещу него и той макар и гениален е толкова нещастен  Crazy Резултата - напълно осакатен психически човек / а иначе е много добро момче / ...
Но аз съм далеч от тези неща ... това беше само за запис . Свеки се е съсредоточила върху това да тормози етървата и аз само гледам цирк  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт