Сняг вали и слънце грее, ДЕКЕМВРИЙЧЕ весело се смее!

  • 28 618
  • 727
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 16
Нашата главичка също леко се поклаща,но много рядко  Grinning
На вънка го изкарвам със боди,чорапогащник,чорапки и е облечен или с дънки и блузка,или с анцунг.Една грейка отгоре и зависи от времето дали е завит с одеало или не Simple Smile Peace

# 676
  • Мнения: 45
Здравейте момичета!
Знаете ли какви документи трябва да се представят на работодателя след изтичане на болничния даден от педиатъра на детето? Представя ли се някаква молба или автоматично се излиза в майчинство до едногодишна възраст на детето?

# 677
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Носленцето ни има сополи. Чистих ги с аспиратора и физиологичен разтвор, но като диша се чува едно като леко хъркане. Чудя се да звъня ли на педито или не ?

# 678
  • Мнения: 221
Aз веднъж пробвах да почистя нослето с аспиратора и бебо остана възмутен и оттогава с клечка за уши вадя това което виждам само Simple SmileА иначе понякога има навътре сополки и даже похърква като спи,но после като ревне ги издухва напред и аз му ги чистя.
Да ви разкажа моята одисея с АМ,повръщането,храненето....както казва ММ -докато го оправиш това мляко и ядене,детето ще започне само да се храни  JoyСмених АМ и бебето се засищаше-изкарваше по 3.30 часа,а не като преди на 2 часа и рев.Обаче през тези 3.30 часа не спираше да повръща пресечено мляко,а изяждаше по 130-140 мл и се оригваше.Като ми се смее виждах в устичката му парцали мляко.Както спи се събужда,проплаква,върне мляко и пак го приспивам.И като капак вчера сутринта беше легнал и аз го закачам-той бърбори и гледам как млякото се връща в устата му ,той пак гълта,то пак се връща,аз го вдигнах веднага , но той накрая  пак повърна и започна да има едни спазми на стомаха/не знам дали ме разбирате какво искам да кажа-като се напъваш да връщаш,сякаш стомаха ти се качва в гърлото/.На всичкото отгоре и някакви пъпчици му излязоха на челото вчера и аз накарах ММ да бяга до аптеката и да купува от старото XA мляко.И сега пак сме със старото мляко-за сега да е върнал 2-3 пъти и то по малко.Така че приключих с експериментите с млеката  Grinning
А и да споделя,че откакто една мама сподели,че бебето като се оригва главата му трябва да е на нивото на рамото-почти винаги като го вдигна се оригва...явно аз не съм го изправяла правилно  досега детето  ooooh!

# 679
  • Мнения: 48
Здравейте и от мен Simple Smile
Ние от 2 седмици сме като вас. Лигави се, лапа си ръцете, ръкавите, върти главичката и нервничи от време на време. Педиатъра каза, че е рано, но венеца е подут и набъбнал и зъбчетата се виждат. Е, това не значи че ще излязат скоро Simple Smile Главичката я държи изправена, но се случва да я полюшва от време на време.
Сега сме с 2-ка Памперс Премиум Пеър (малко над 5 кг сме). Чакам да свърши пакета и минавам на 3-ка, че нещо ни пристяга на крачетата. Иначе не е пропускал никога до сега.
Вкъщи сме с локално парно и под 20 градуса не е било. Обикновено е около 23, а като се къпем вечер му даваме жега.
Гимнастика не правим, защото малката не се спира, но мисля че трябва да започвам да й правя.
Навън излизаме с боди, блузка, чорапогащник, панталонки / дънки, яке или по-дебела жилетка и обувчици. Ако духа слагам шапка, но малката по принцип не трае нищо на главата освен ако не е качулка и не й пристяга главичката. Ако заспи я намятам с лека пелена. Правим си разходки по 2-3 часа и много й харесва.

ВЪПРОС:

Знаете ли какво трябва да се направи, за да се смени падиатъра? Само юни и декември ли може да се сменя?

# 680
  • Мнения: 2
Знаете ли какво трябва да се направи, за да се смени падиатъра? Само юни и декември ли може да се сменя?
В един форум пише, че смяната на педиатър може да стане по всяко време на годината, само трябва да си вземеш картона на детето. А това за юни и декември, май важи за възрастните.

"Здравейте! Личния лекар се сменя само юни и декември, само за деца идващи от друг град може и по друго време, за новородените записването е целогодишно след получаване на ЕГН"

# 681
  • Мнения: 175
Ооох пусти зъбаци. Ами май нямаме още наченки. Но това не и пречи на Изабел да е лигава до безобразие. Като е гушна и после трябва да си сменям блузата. Като си играем трябва да съм постоянно с кърпата защото се лигави, прави си балончета и на всичкото отгоре като я избърша се сърди. Ръцете са ни много вкусни, но по-вкусни на ушите на плюшеното ни куче.

В къщи се топлим на дърва и е топло. Гледам в стаята където спим да е около 22-23 градуса защото малката не понася топло. Вечер спи с боди с къс/дълъг ръкав и в чувалче за спане плюшенко и с едно леко одеалце отгоре. През деня: в къщи с боди чорапки и гащеризонче памучно. Като излизаме сме с боди с къс ръкав, блузка, чорапогащник, чорапки, дънки. Ако е по-топло и слагам едно мапучно пуловерче без ръкавки и горнище, или ако е с гащеризон само горнище. А ако е по-хладно слагам в/у блузката яке. Слагам предимно от плюшените буйки, но имам и едни кецове Reebok и едни маратончици Adidas и като не ме мързи слагам тях.

# 682
  • София
  • Мнения: 117
Днес господин усмихнато Жоре  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes беше на ортопед (д-р Венелин Алексиев) и на 2 месеца и половина всичко му е перфектно bowuu,подходящ е за носене и в слинг,и в кенгуро без подложка и след навършване на 4 месеца в бънджи. newsm30 newsm32 Следващият препоръчителен преглед е след навършени 7 месеца. Naughty Дай Боже само такива новини за всички бебоци и хубава вечер от нас  Hug

# 683
  • Пловдив
  • Мнения: 3
И ние много се лигавим. Прави балончета, лапа юмруци, нервничи ... Док каза, че е рано за зъбки още.

# 684
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета! И аз да се запиша при декемврийските бебоци! Малката госпожица Ния се роди на 29 декември, 3390 гр, 53 см. В момента е около 6  кг, 57 см. Ще се радвам да обменяме опит и съвети  Hug

# 685
  • София
  • Мнения: 7 645
Ние сме вече около 6кг, т.е. не по-малко от 5.900 и сме още с двойката на премиум кеър, не ми пропсукат но забелязвам, че вече все повече раздалечавам лепенките и като свърша пакета почвам 3-ката... Simple Smile

За лигавенето - ами постояно се лигави, прави бррръъъъмммм, балончета като раче и т.н.т. чеше си венците с палчето, бърка си в устата и каквото докопа го лапа и смуче!
Със сигурност зъбките са тръгнали но според мен няма скоро да ни излезе зъб Simple Smile

Сега в по-топлото време съм крайно неориентирана как да я изкарвам навън.... Вчера излизахме 2 пъти: на първия се изпоти, на втория й бяха студени ръцете и нослето... Но все пак мисля да почна да й слагам едно яке над дневните дрешки и да я пъхам в чувалче тип торба и в количката...
Преди правех същото, но вместо яке слагах космонафт... А шапка ако духа ще слагам, а ако не духа ще ползвам качулката на якето... но ще нося с мен ако случайно задуха!

Сега идват студени и мокри дни с много вятър, та сигурно няма да излизаме, но след това пак се оправя времето и се надявам да е трайно този път! Simple Smile

Скоро правим 4м, кога мина това време!

Добре дошли на новите мами!

# 686
  • Мнения: 48
Добро утроооооо  smile3525
Добре дошли на новите мами!
Аз купих 3-ка на Памперс Премиум Кеър с идеята, че вече сме 5кг и малко, но ми се струва че е рано. Памперса е доста по-широк между крачетата и ми се струва, че сме малки още за него. Ще купя още 1 пакет от 2-ката и пак ще опитам.
Тези дни при нас е ужасно ветровито и не сме излизали. Учуди ме как малката си иска разходката, а е само за 3 месеца и половина. Нямам търпение да се оправи времето и да хойкаме по парковете отново

# 687
  • Мнения: 1 622
Момичета, малко глупав въпрос, но полио ваксината инжекционна ли е или на капки? Също ДТК-то, купувахте ли варианта в аптеките или ви сложиха този, който е по Здравна каса?

# 688
  • Мнения: 2
Добро утро:)))

При нас всички ваксини са под формата на инжекции и за разлика от 2007г. с каката, сега нищо не купуваме.
/Полио ваксината и ДТК са включена в Пентаксима, който от 2010г. мисля, е официално приет в имунизационните процедури/.

# 689
  • Мнения: 5
Здравейте момичета!
Знаете ли какви документи трябва да се представят на работодателя след изтичане на болничния даден от педиатъра на детето? Представя ли се някаква молба или автоматично се излиза в майчинство до едногодишна възраст на детето?

Автоматично се излиза в майчинство. Мен и за двете майчинства нищо не са ми искали. Ако решиш да използваш неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8-годишна възраст третата година се попълват молби, но сега не мога да се сетя какви бяха  Embarassed Ето и малко инфо за правата ни http://pravatami.bg/584

Общи условия

Активация на акаунт