Сняг вали и слънце грее, ДЕКЕМВРИЙЧЕ весело се смее!

  • 28 619
  • 727
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 0
Здравейте Simple Smile
Да споделя за запек при кърмени бебета:
Майката изяжда 1 супена лъжица натурален тахан, без захар (върху филийка хляб, в моя случай сусамен тахан) и след 6 чАса да очаква голямо съкровище в памперса Simple Smile Мазната храна прочиства идеално червата на бебето. Майката вероятно ще усети тежест в стомаха в първия момент, трябва добро оригване (с извинение); но бебето (поне моето) не изпитва никакво неразположение, само облекчение. Вместо тахан може сусамово семе, смляно в мелничка за кафе например (несмляното не се усвоява).
Действа безотказно (е, все пак не бих го правила твърде често).
Поздрави! Simple Smile

# 691
  • Мнения: 2
Здравейте мили мами Simple Smilebouquet

Днес е Сирни Заговезни - ден за прошка!

Простете, ако някога съм засегнала или обидила някоя от вас-никога не е било с умисъл.  Peace

Бъдете здрави и щастливи:))

# 692
  • София
  • Мнения: 117
Добър ден,момичета Hug
Днес ще поискаме и ще дадем прошка на близките си за всичко, което помрачава душата ни: разочарование, огорчение, стаена враждебност, недоверие, завист, страх...
Прошката не е само за другите - но и за нас, за грешките, които сме направили, за вината и срама, които все още изпитваме.
Да простим на всички!
Да простим на себе си!

Прощавайте и простени бъдете! Praynig Hug

# 693
  • Мнения: 390
простено да ви е  Mr. Green

Често ви чета, а почти нямам време да пиша, но забелязвам, че някой дами съвсем не се вясват и много ми липсват в темата DDeli, sofiya, Адито, лаленце, Николета /с дългия ник, който няма никакъв шанс да възпроизведа правилно/ и много други.Липсвате ми  Hug вие вероятно се виждате във фейса, но аз нямам време за него.

Момичета бихте ли споделили на какъв интервал от време се хранят вашите бебчета? Интересувам се и от кърмените и тези на адаптирано мляко и по колко пъти на ден? Моят шишко има по едно хранене на АМ и останалото на кърма, но няма никакъв режим. На кърма понякога яде на 2 часа, а друг път издържа 3 - 3 1/2. Също ме притеснява, че суче твърде малко като време  Rolling Eyes Често за 3 мин е готов и аз не съм сигурна дали се е нахранил.

Имам и още един въпрос: Смятате ли да пътувате някъде с бебетата за Великденските празници?

Брайда, а ти доволна ли си от Nuna leaf? Мого му се чудих, но ми подариха ел. люлка и сега много съм доволна, че така се случи, че Веско много се заиграва с грифа с играчки  Grinning

# 694
  • гр. София
  • Мнения: 2 529
Момичета бихте ли споделили на какъв интервал от време се хранят вашите бебчета? Интересувам се и от кърмените и тези на адаптирано мляко и по колко пъти на ден? Моят шишко има по едно хранене на АМ и останалото на кърма, но няма никакъв режим. На кърма понякога яде на 2 часа, а друг път издържа 3 - 3 1/2. Също ме притеснява, че суче твърде малко като време  Rolling Eyes Често за 3 мин е готов и аз не съм сигурна дали се е нахранил.

Самуил е изцяло на кърма. Кърмя го на поискване. Яде на около 2 часа, понякога на час и половина. Когато суче по-малко от 15-20 мин. яде на час и половина. През нощта вече сам си прави паузи от 4 до 6 чАса. Никога не му отказвам да суче. Все пак кърмата не е само за наяждане, а и за утоляване на жаждата (предното мляко, което е по-рядко). В тази връзка вода НЕ му давам, защото няма нужда от нея. Гърдите ми му дават нещо по-хубаво от водата.  Sunglasses
Твоето детенце защо е на смесено хранене? Може да суче по-по малко, защото от шишето му е по-лесно. Трудно е да се каже защо го прави, тъй като АМ засища по различен начин от кърмата и не се усвоява така пълноценно, но пък се храносмила по-продължително време, тъй като все пак не е естествена за бебетата храна. Опитвала ли си да спреш АМ?
Най-важното е да наддава добре и да е здраво бебето.  Peace Нека суче колкото иска. Децата сучат не само при глад. Правят го и за да се успокояват, за да чувстват близостта на майката, а и защото им е приятно. В тези случаи не го правят, за да се наяждат  Peace

# 695
  • Мнения: 390

Твоето детенце защо е на смесено хранене?

защото ходя на работа в определени дни на половин ден, а и след като цяла вечер е сукал на 2 часа сутрин чувствам гърдите си съвсем празни и храненето в 8 го правя с АМ. Откакто го въведох ака всеки ден, а преди се случваше на 5-6 дни  Rolling Eyes

# 696
  • гр. София
  • Мнения: 2 529
Със сигурност не са ти съвсем празни гърдите, не се тревожи  Peace
Лактацията е на принципа на пазарната икономика - колкото по-голямо е търсенето, толкова е по-голямо и предлагането. Слагай често на гърда и не се тревожи. Давай на детето да суче когато поиска, а също и когато видиш, че е неспокойно например. Пий много течности и яж сурови ядки. Те подпомагат лактацията. Можеш и чай за кърмачки да си вземеш. Има гранулиран на Хип, а и други на пакетчета.
За акането - преди говорила ли си с лекар защо е толкова рядко?

# 697
  • Мнения: 8
За храненето - 180мл. вода + 6 мерителни лъжички АМ = 195мл. готов разтвор. И така 5 пъти на денонощие.  Peace

# 698
  • Мнения: 1 498
Малката яде 5 пъти по 120мл. Сега педиатърката каза да започвам да й давам по 130мл., следователно ще трябва да ползвам големите шишета (досега беше със шишета 125мл., Авент, минава на шишета от 260мл.), техните биберони са 2-ка. Незнам дали да сложа 1-цата на големите шишета или да давам с 2-ка? Вие как процедирате? Интересува ме тези, които ползват шишета на Авент.

# 699
  • Мнения: 13
Ние сме с големите шишета на Авент и сме на 2ка откакто навърши два месеца,а за яденето ядем 140-150мл. 5 пъти на денонощие,а относно даването на вода аз смятам,че децата трябва да пият вода,независимо дали са на кърма или АМ.Ще цитирам д-р Папазова,която уважавам безкрайно много,та тя казва :"Научете ддецата си да пият вода още от малки".За мен е много важен приема на вода и смятам пълна глупост недаването на вода на бебетата ни.Но ТОВА Е ЛИЧНО МОЕ МНЕНИЕ Peace

моля всички за прошка,ако някога някой съм обидила с нещо  bouquet

# 700
  • Мнения: 0
Здравейте мили майки Simple Smile
От много време чета темата но за пръв път се включвам да напиша и аз нещо. Моето детенце се роди на 7.12.12 50 см, 3 300кг - Елена.
Като цяло забелязвам, че всички имаме сходни проблеми и като се позачетох малко по-назад в темата си отговорих на много въпроси за неща за които не съм била сигурна дали съм подходила правилно.
Относно това което  2 в 1 е написала, аз лично също вече работя, но пропускам едно хранене само че не я храня с АМ а оставям предварително изцедена карма ( за добро или лошо докато детенцето ми суче от едната гърда и другата си тече и така успявам да събера малко млекце ).
Смятам, че тези теми и като цяло сайта са не само за обмяна на опит, но и за развлечение на майките и факта, че това не се случва само на тях което означава, че е нещо нормално
Това което искам да кажа на всички притеснени майки е, да се доверяват повече на инстинкитите си и това със сигурност е най-доброто. Аз съм млада майка това ми е първото детенце, но поне моя скромен опит показа, че през първия месец от много съвети от този и онзи сериозно се бях ошашкала и допуснах доста грешки така да ги нарека, след това отрязах всички и започнах да си действам изцяло както аз си усещам нещата и сега сме вече на 3 месеца и 10 дена изцяло на кърма и растем добре спрямо всички статистики  Simple Smile

# 701
  • Мнения: 16
Ние правим по 5-6 хранения по 150 мл на ден.Първото ни е в 6:30,а последното към 8-9 вечерта и заспиваме.Спим цялата вечер почти непробудно и сме на АМ.  Peace

# 702
  • София
  • Мнения: 7 645
Аз да кажа за шишетата на Авент, в малките се побира 120 вода и 4 мерителни!!!
А за двете дупки - Соня пие от две дупки от втория месец Simple Smile и до скоро пиеше от малките шишета Simple Smile

Сега ядем 5 пъти по 130-160 Simple Smile

# 703
  • Мнения: 1 498
Аз да кажа за шишетата на Авент, в малките се побира 120 вода и 4 мерителни!!!
А за двете дупки - Соня пие от две дупки от втория месец Simple Smile и до скоро пиеше от малките шишета Simple Smile

Сега ядем 5 пъти по 130-160 Simple Smile

Точно така, събират 120мл. вода (за да съм точна шишето е 125мл.  Grinning), сега започвам да правя 150мл. с 5 лъжички и да ползвам голямо шише. Малките шишета са с биби с 1 дупка, а големите с биби с 2 дупки  Peace

Brayda, Соня като пие от 2 дупки от 2-я месец, а доскоро е пиела от малки шишета ти си сменила бибите с такива с 2 дупки ли ?

Mariana_176m  добре дошла    Grinning

# 704
  • София
  • Мнения: 7 645
Дам купих само биби с 2 дупки и ги смених на малките шишета!
Все пак бибите се сменят на 1-2 месеца и за това се продават резервни Simple Smile

А аз имах предвид, че 120мл вода + 4 мерителни лъжички са около 130мл АМ, което независимо че е повече от 125 пак се побира в шишето!
То и 150мл вода се събира в шишето, но вече 5 мерителни малко трудно ще се набутат, защото ще прелее... Но е факт, това че малките шишенца са в пъти по-удобни за хранене на бебето!

Аз смених бибите, защото Соня 100мл ги пиеше за 30-40мин... Сега 160мл ги пие за 20мин Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт