Двата, ляв, двата, десен - 2, или хобито ни е народните танци

  • 117 700
  • 726
  •   1
Отговори
# 600
  • Варна
  • Мнения: 1 841
Всяка родопска песен в размер 2/4 става Wink

# 601
  • Мнения: 191
А бихте ли споделили колко е месечната карта или цената на брой тренировки във вашите школи, понеже аз ли не виждам, но не пише цени в сайтовете. Сигурно трябва да звънна де ама да имам представа.

# 602
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
6 лв/тренировка е средната цена. Някъде се предлагат и карти за определен брой посещения и цената пада примерно на 5лв/тренировка. С ваучери обикновено цената е на половина

# 603
  • Мнения: 191
Ясно.. то пак излиза 50 лв на месец явно #Puppy dog

# 604
  • София
  • Мнения: 6 219
Да, горе-долу.

Не ме разбирайте погрешно. И аз искам да танцувам правилно, но всеки е бил в ситуация, в която не знае стъпките. Ако съседчето или препорадавателя се дразни, то цялата магия си отива.

# 605
  • Мнения: 136
При нас са 2,3 или 4 лв. в зависимост от клуба.

Да не знаеш стъпките е едно, а да не ти обясняват как се прави пресипване, косичка  и т.н. като те оставят да си мяташ краката накъдето ти дойде е друга работа  Peace  Хореографът, при когото ходя сега ни учи дори как да дишаме, за да не се задъхваме на бързите хора.

# 606
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Хореографът, при когото ходя сега ни учи дори как да дишаме, за да не се задъхваме на бързите хора.
E, това и аз искам да го науча, че ми е основен проблем Peace На нас само ни казват "Дишайте, дишайте"  Laughing

В София ли си или?

# 607
  • София
  • Мнения: 6 219
Е, предполага се, че знам разликата.
Случвало ми се е и да ме оставят да си "мятам краката". Всичко е до група и преподавател. Изобщо няма значение дали клубът е голям или малък.

# 608
  • София
  • Мнения: 2 497
Сега, дори да не танцуваш професионално, пак трябва да знаеш дребните неща.
Нас само някои хора не ни ги показват подробно, но под подробно разбирайте - не ги изпипваме като за фестивал.
Иначе повечето ги правим до откат, докато не са ни еднакви стъпчиците.
Учат ни на дишане, на викане, на всичко.
Но цените са около 50лв, да, нашата карта мисля, че е 45лв. за 1 месец.
Сега ще има нова група от 20 януари.

Според мен правенето на нови групи, но по-често е много по-добро от непрекъснатото добавяне на нови хора. Защото представяте си, ние както танцуваме от година и половина, както знаем над 40-50 хора (не съм ги броила) какво ще стане, ако дойде някой дето и ганкино не може да върже.

# 609
  • Мнения: 22 433
В моя град е 4лв за час, има и по-евтино в някои клубове. 
Аз харесвам хореографа ни, показва, обяснява. 
Танцува се за удоволствие обаче,  без викове и истерии ако някой не може точно като другите да направи някоя стъпка.

# 610
  • София
  • Мнения: 30 142
В "Гайтани" картата е около 30лв, в "Еремия" е мисля 48-50лв. Като цяло една репетиция излиза 4-5-6 лв. 

# 611
  • Мнения: 2 132
4- 5- 6 лева са цените на тренировките из Варна.
Ай, ся да ми обясните какво е пресипване Joy бъзикам се.Предполагам е приситване.
И аз също играя вече 6- та година.За мен също няма значение големината на клуба за да бъдат доизкусурявани всичките стъпки на дадено хоро!

# 612
  • Мнения: 136
Ай, ся да ми обясните какво е пресипване Joy бъзикам се.Предполагам е приситване.

Аз все за "сипване" чувам  Laughing Ей за това си говоря  Embarassed  Начинаещо блонди съм, искам да ми се обяснява хубаво, особено дребните неща и да ми се поправят грешките  Grinning

mari6a, мерси точно нея търсех Simple Smile
Kataleya, ако искаш отиди на репетициите на няколко клуба и си избери къде се чувстваш най-добре  Peace

# 613
  • Мнения: 2 132


Аз все за "сипване" чувам  Laughing
И аз, и аз Joy

# 614
  • Мнения: 19
"А софиянки от къде купуват тези скарпини? Аз досега тропках с едни ниски обувки на квадратен ток около 1-2 см."

Аз си купих от Бистрица. Много са удобни и са 48 лв. Там има майстор, но стават за около седмица защото е натоварен.

Последна редакция: вт, 16 дек 2014, 09:47 от kali_s

Общи условия

Активация на акаунт