Двата, ляв, двата, десен - 2, или хобито ни е народните танци

  • 117 699
  • 726
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 30 142
Момичета,

дайте съвет за аксесоар/мотив, който може да се сложи и на други дрехи, не само на носия.

# 691
  • София
  • Мнения: 6 219
пафти - могат да се сложат на всяка рокля, а и като колан на дънки примерно.

# 692
  • София
  • Мнения: 30 142
пафти - могат да се сложат на всяка рокля, а и като колан на дънки примерно.

А, къде мога да намеря такива на добри цени?

# 693
  • София
  • Мнения: 6 219
Не знам какво имаш предвид под добри цени.
Лично за себе си съм купувала пафти от магазина на Етнографския музей в София за 75 лева, от средна големина. Те са някаква железна сплав отгоре с посребряване. Ковани. Ако са филигран са по-скъпи по мои спомени. Оскъпяват се също от това дали има седеф примерно.
Те магазините за два - един в самия музей, а дугия беше зад операта на ул. Париж мисля. Доста избор има. Имаше де, поне когато аз купувах. Ако отидеш  магазина, мисля че ще ти дадат много съвети и идеи на място според бюджета и за други неща. Аз лично харесвам и гривните кубелии, и бижута филигран (имам такива, отиват на всичко).

# 694
  • София
  • Мнения: 30 142
Супер! Много благодаря за информацията! bouquet

# 695
# 696
  • София
  • Мнения: 6 219
Аз обаче не препоръчвам, ако са за подарък, да се купува по интернет без да ги видите, защото не всяка изработка изглежда добре.
Все пак едно е в сценичен костюм, а съвсем друго е ако ще се носи като бижу или аксесоар и ще се гледа отблизо. Има някои много зле... най-вероятно изляти в калъп. Не азвам, че тези в сайта са такива, не бих могла да го кажа по снимка, но има доста бутафории, включително и сред тези, които се продават на чужденците в сувенирните магазини.

# 697
  • Мнения: 4 303
Тази година участвахме в предаването на БНТ "Иде нашенската музика". Беше незабравимо преживяване, може да ни видите тук след 30-та минута http://bnt.bg/predavanyia/ide-nashenskata-muzika/naj-novite-pesn … popova-12-09-2015
Прекрасни сте момичета!
Има по БНТ 2 едно предаване веднъж в месеца за разучаване на народни танци с Венци Неделчев, съпругата му и в ролята на обучаван водещата Ясена Господинова. В началото си припомнят наученото от предния път и разучават новото. Може ли някой да каже къде, в кой клуб в Русе води занимания?
http://bnt.bg/predavanyia/razdvizhi-se-s-bnt2/razdvizhi-se-s-bnt2-21-noemvri-2015

# 698
  • Русе
  • Мнения: 116
http://bnt.bg/predavanyia/razdvizhi-se-s-bnt2/razdvizhi-se-s-bnt2-21-noemvri-2015

Венци води клуб "Нашенци" в Русе. Утре /събота/ в Русе се провежда традиционното коледно надиграване. Ще ни бъде първото участие с новите китки и носии. Много зареждащо е това надиграване, първо има концертна програма на общинските състави, после са петте русенски клуба за любители и финала е с надиграване от публиката. Нямам търпение  Flutter

# 699
  • София
  • Мнения: 30 142
На "Ай да идем, Яно" какво хоро играете?

# 700
  • Мнения: 463
играем Малешевско Peace

# 701
  • Мнения: 4 303



dilyana_M, благодаря!

# 702
  • София
  • Мнения: 30 142

И ние, но дали не става и за старо банско? Thinking

# 703
  • Русе
  • Мнения: 116
На "Ай да идем, Яно" какво хоро играете?
Мелнишко хоро

# 704
  • Мнения: 2 132
Малешевско и ние играем на песента.

Общи условия

Активация на акаунт