Париж 6

  • 60 139
  • 734
  •   1
Отговори
# 720
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 657
Не ме разбирай погрешно, не съм сигурна дали има изчакване да се съберат пътници... просто ми хрумна като възможност, след като видях, че събират по повече пътници в микробуса и организират пътуването така, че да ги "разпределят" оптимално по маршрутите, а наемането на индивидуална кола е 2 пъти по-скъпо  Peace . На сайта им видях, че имат възможност да им зададеш въпрос, може да ги питаш как точно процедират.

Иначе другата възможност е последната вечер да резервирате хотел на самото летище. Поне ще сте по-наблизо.

# 721
  • Варна
  • Мнения: 3 947
Търся транспорт от Операта (ориентировъчно) до ШДГ, но полета за София е в 07ч. сутринта. Трябва да се тръгне около 04ч., а нищо не започва толкова рано и търсех друга алтернатива освен такси. Но, в случая с това изчакване да се съберат 7 пътника е малко рисковано когато гониш полет.



Много много грешиш , не са само такситата  и внимавай с тях , за подобно разстояние нощем сумата може да стане трицифрена. В Париж има отлично организиран нощен автобусен транспорт.
Поразрови се назад  и питай парижанки.


# 722
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
Търся транспорт от Операта (ориентировъчно) до ШДГ, но полета за София е в 07ч. сутринта. Трябва да се тръгне около 04ч., а нищо не започва толкова рано и търсех друга алтернатива освен такси. Но, в случая с това изчакване да се съберат 7 пътника е малко рисковано когато гониш полет.



Много много грешиш , не са само такситата  и внимавай с тях , за подобно разстояние нощем сумата може да стане трицифрена. В Париж има отлично организиран нощен автобусен транспорт.
Поразрови се назад  и питай парижанки.

Не бъди толкоа краен за такситата  Naughty . Нека да види колко километра са-не са толкова скъпи ...И ако са трима човека-може да е и по-изгодно .

# 723
  • Варна
  • Мнения: 3 947
Всеки сам си преценява.
Има такси калкулатор .

# 724
  • Мнения: 766
Ох, притеснихте ме с  тези таксита. Аз проверих в калкулатора и излезе около 60Е до летището от хотела, друг не можем да запазим защото нощувките са платени вече.  Ще пътуват мои близки, които не знаят нито френски, нито английски. Мисля, че с нощните автобуси няма да се справят защото ще има сигурно няколко прикачания.
Ако таксито е извикано от хотела и предварително се пита за цената могат ли пак да ги излъжат?

Роца, то да ги попитам, ама като не знам език . . .  ooooh!

# 725
  • Мнения: 17
Разочарованието ми е от мръсотията по улиците, метрото- дъщеря ми не искаше да се качва в метро,че много й миришело, а и не всяка линия има асансьор ... А също и ....(да не ме обвините в расизъм ) живяла съм в чужбина (Германия,Австрия и Швейцария) , но толкова нахални чернилки не съм виждала... Изключително нелюбезни, по-скоро целят да те объркат и гледат тъпо и нагло,като маймуни... 
Напълно съм съгласна...и аз не съм расистка, живяла съм в Индия и то в интернационална среда, с хора от Мадагаскар, Буркина Фасо, Гана, Танзания, Судан и Намибия дори, но оная паплач в Париж направо ми скри шайбата....Много са нагли, блъскат се, карат се, пушеха в метрото. Честно да ви кажа на моменти ми се струваше, че в Делхи е по-чисто и по-спокойно, отколкото в Париж Simple Smile

# 726
  • Мнения: 17
Имам едно предложение и един малко по-нестандартен въпрос Simple Smile
Предложениети ми е: В новата тема, в началната обобщена информация да бъдат прикачени няколко електронни пътеводителя на Париж - на английски, на френски, на български. Аз лично имам няколко на английски и бих ги изпратила на този, който прави новата тема. Не знам технически това дали е възможно, просто го давам като идея, все пак е вид улеснение за тези, които се готвят за Париж.
Въпросът ми е: Картите Навиго Декуверт, които купуваме със снимка са с чип и могат да се зареждат безброй много пъти. След като си свършим работата с тях, какво ги правим - пазим за спомен, хвърляме или има възможност да ги върнем там, откъдето сме ги взели и да ни възстановят сумата от 5 евро. Питам, защото не открих инфо из нета. Практика на много метрополитени е дават тази възможност.  newsm78
Моля, ако някой знае - да сподели   bouquet не че аз лично ще се хукна до Париж да си взема петте евро, но за тези след мен да знаят   bouquet Mr. Green

# 727
  • Мнения: 9 193
За картите НАВИГО аз бях си извадила преди 4 години такава !
Сега март ходих до Париж , взех си я и ми я заредиха на гише/каса за колкото ми трябваше
Абсолютно без никакъв въпрос !
Аз си я пазя  Wink

# 728
  • Мнения: 906
Здравейте!И ние се прибрахме преди няколко дни, но нямах време да си събера мислите и да споделя впечатления.Огромни благодарности на всички писали в тази тема и споделили толкова много и полезна информация!Париж много ни хареса,но два дни бяха много кратко време ,за да разгледаме всичко,което искахме да видим и да усетим атмосферата на града!Със сигурност пак ще се ходи! Simple Smile Успяхме да видим Сакре Кьор,площада на художниците,Мулен Руж,пл.Конкорд,Тюйлери и Лувъра,остров Сите,Шанз Елизе и арката,качихме се на Айфеловата кула,и се возихме на корабче по Сена.В Лувъра и Нотр Дам не влизахме,защото опашките бяха огромни.За Айфеловата кула също,но опашката на гишето за качване по стълбите беше от 20тина човека и се качихме бързо.Билета за възрастни е 5 евро,а за младежи до 26г е 3,50.Много приятна беше разходката с корабче.Ние се качихме от Понт Ньоф.Билетчето е 13 евро.Пред кметството имаше импровизиран тенискорт и голям екран,на който тъкмо предаваха финала на Ролан гарос при жените.Случихме възможно най-хубавото време,даже горещо.На втората вечер на прибиране от кулата ни пръсна малко дъждец,но беше приятно разхлаждащо  след цял ден на слънце Simple Smile Дъждобраните ни си останаха на дъното на багажа.Негативни впечатления нямам,само в метростанциите понамирисва на урина, но това беше най-удобният и бърз начин за придвижване.Ориентирането става лесно със всичките карти и указателни табели навсякъде.Негрите продаващи сувенири също бяха умерено нахални,даже се пазарих с един и ни продаде голяма айфелова кула с 5 евро по-евтино,отколкото струваше в сувенирните магазини. Simple Smile
Много полезен за направа на маршрута ни беше пътеводителят "Пеша из Париж",както и приложението на Гугъл мапс,за да си организираме придвижването с метрото.Французите са отзивчиви,като ги питаш нещо,а аз си бях припомнила малко изрази и думи от френския,който съм учила преди години в училище.И това ми беше от полза.Скоро ще покажа и малко снимки Simple Smile

# 729
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
Французите са много отзивчиви. След решението ми да не питам повече чернилки (дори дребната ме дърпаше за ръка- мамо, този е негър , не питай -пак ще те обърка) атакувах французин - милия не знаеше английски, но положи страхотни усилия да обясни ... Звънеше му настойчиво телефона, той отклони разговора , адамовата му ябълка изпъкна, измъчи се ,но беше полезен. Мъжът ми снимаше наблизо забележителност и случайно е прихванал разговора - гледах клипа, е няма такова старание да обясниш ...

# 730
  • Мнения: 6 031
Имам едно предложение ...
Предложениети ми е: В новата тема, в началната обобщена информация да бъдат прикачени няколко електронни пътеводителя на Париж - на английски, на френски, на български. Аз лично имам няколко на английски и бих ги изпратила на този, който прави новата тема. Не знам технически това дали е възможно, просто го давам като идея, все пак е вид улеснение за тези, които се готвят за Париж.
...

Изпрати ми ги на мен.
Предполагам, че ако са линкове ще бъде по-добре, защото ако сложа цели пътеводители, може да имаме проблем с авторско право(например).  newsm78

Новата тема е почти готова, давайте още предложения.  Laughing

# 731
  • Мнения: 21
За картите НАВИГО аз бях си извадила преди 4 години такава !
Сега март ходих до Париж , взех си я и ми я заредиха на гише/каса за колкото ми трябваше
Абсолютно без никакъв въпрос !
Аз си я пазя  Wink

Картите "навиго декуверт" важат 10 години.

# 732
  • София
  • Мнения: 9 980
Имам едно предложение ...
Предложениети ми е: В новата тема, в началната обобщена информация да бъдат прикачени няколко електронни пътеводителя на Париж - на английски, на френски, на български. Аз лично имам няколко на английски и бих ги изпратила на този, който прави новата тема. Не знам технически това дали е възможно, просто го давам като идея, все пак е вид улеснение за тези, които се готвят за Париж.
...

Изпрати ми ги на мен.
Предполагам, че ако са линкове ще бъде по-добре, защото ако сложа цели пътеводители, може да имаме проблем с авторско право(например).  newsm78

Новата тема е почти готова, давайте още предложения.  Laughing

И аз имам пътеводители, на DK Eyewitness са, на английски, но са pdf и естествено са пиратски  Embarassed. За съжаление не помня линковете, от където са сваляни, а и те невинаги работят впоследствие. Ако някой има идея как да ги дам в темата, да каже.

# 733
  • Мнения: 19 019
Имам едно предложение ...
Предложениети ми е: В новата тема, в началната обобщена информация да бъдат прикачени няколко електронни пътеводителя на Париж - на английски, на френски, на български. Аз лично имам няколко на английски и бих ги изпратила на този, който прави новата тема. Не знам технически това дали е възможно, просто го давам като идея, все пак е вид улеснение за тези, които се готвят за Париж.
...

Изпрати ми ги на мен.
Предполагам, че ако са линкове ще бъде по-добре, защото ако сложа цели пътеводители, може да имаме проблем с авторско право(например).  newsm78

Новата тема е почти готова, давайте още предложения.  Laughing

И аз имам пътеводители, на DK Eyewitness са, на английски, но са pdf и естествено са пиратски  Embarassed. За съжаление не помня линковете, от където са сваляни, а и те невинаги работят впоследствие. Ако някой има идея как да ги дам в темата, да каже.


http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=2567981

тук има
Paris (DK Eyewitness Top 10 Travel Guides) (Dorling Kindersley 2011).pdf
Paris (DK Eyewitness Travel Guides) (Dorling Kindersley 2011).pdf


 Peace

# 734
  • Мнения: 6 031
Заповядайте в НОВАТА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт