90 дневна диета-килцата стопи и фиданка стани-тема 209

  • 26 281
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 71
Благодаря за темичката   bouquet
След белтъчния вчера -100гр.,днес се оплесках с едно шоколадово десертче  Rolling Eyes,голяма съм лакомия значи.
Христинчетоо,аз много обичам лучник и често си го правя.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 494
iofi,не обичам лучник,но мерси за предложението.  Simple Smile
Миналия път като спазвах диетата си правих погача със зеленчуци,и хич не ми хареса.,

# 62
  • София
  • Мнения: 12 555
Имам и един въпрос към тези, които спазват диетата отдавна: някога успяхте ли да свикнете с почти липсващата закуска? Понякога ми е много трудно да издържам до обяд само с един плод. Като се замисля, ако последното хранене е в 20:00 часа (а то обикновено е доста по-рано при мен), то до 12:00 часа на следващия ден са минимум 16 часа без храна, което си е доста дълъг период от време. Много се надявам, че след време организмът ми просто ще свикне с този режим и няма да очаква закуска. Praynig

Нямам никакъв проблем. Пия си кафето, ям си плодовете и до 12.15 ч. се усещам глад.

Христинчето

Ето ти моето тесто

200 мл топла вода, кубче жива мая, 1 ч.л захар, 1 ч.л сол, 1 ч.ч брашно, 3 с.л олио

Тези продукти се разбиват в дълбока купа, покрива се с кърпа и се оставя на топло за 20 минути да дръпне маята.
След това се прибавя още 300 мл топла вода и брашно, бъркайки с дървена шпатула докато тестото започне да се отлепя от стените, прехвърля се на плот или маса и се меси, докато стане меко и еластично тесто.
Слага се пак в купата, покрива се с кърпата и се оставя 30 минути да втаса.

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Имам и един въпрос към тези, които спазват диетата отдавна: някога успяхте ли да свикнете с почти липсващата закуска? Понякога ми е много трудно да издържам до обяд само с един плод.
С това най-бързо свикнах. Поне аз. Първите 3-4 дни ми беше леко некомфортно, после никакъв проблем. Е, трудно ми е да обядвам в 15ч, обикновенно в 12,30 вече съм гладна, но то пък не е и нужно. Закусвам към 9 и обядвам в 12,30 и нямам проблем.
А защо ядеш 1 плод на закуска? Яж 2 или даже 3 плода, за да можеш да издържиш до обяда. Яж банани. Ако съм закусвала ябълки примерно и на мен ми е трудно, но с бананите нямам проблем.

# 64
  • Мнения: 744
Windy, то си е до организъм - моят не само не очаква закуска, ами обикновено и не я ще. Ако ще да съм яла последно в 4 следобед (което май не ми се е случвало, ама все пак), на другия ден сутринта не усещам глад (единични са случаите, когато съм огладнявала преди обед). Ако това те притеснява, не е проблем да изядеш 2 плода на закуска или да направиш 2 закуски, ако чувстваш глад. 2 банана са си бая хранителни и засищащи, примерно.

А аз днес пак една я мислих, тя друга стана:
Закуска: 2 мандарини
Обяд: 4 средни към малки картофа (варени) с олио
Вечеря: консерва царевица (със захар - мислех, че ще мога да се прибера навреме да си направя пак картофки, ама нещата отиваха към прибиране, граничещо с последната възможност за хранене, та забърсах царевицата от близкия магазин)

Вода: дотук е 1.5 л (в т.ч. 300 мл. чай), до половин час ще я направя 2 литра. Движение - хаотично, 200 коремни преси. Нерви - много.

Искрено се радвам, че утре и вдругиден са ми съответно въглехидратен и плодов: няма да имам никаква възможност да мисля за храна.

# 65
  • Мнения: 68
И на мен ми е много трудно без закуска, дори ми прилошава от глад понякога, но стискам зъби.Като  не мисля за ядене и не ми се яде толкова. Но лошото е,че след диетата ще закусвам, почивката ще я изкарам пак така на плодове, но не знам дали ще продължа и след това.Но дотогава има много време,като дойде ще му мисля.
Аз не пиша много често,но гледам да ви следя редовно. Не съмна100% стриктна,но се старая. Днес ми беше 22-ри ден и отчитам 3 свалени кг.  Може би някой ще каже,че са малко,но за мен са достатъчни.Ако мога да свалям така по 3 кг на месец ще е перфектно.Имам точно толкова за сваляне и мисля,че разпределени по 3 е добре, да не са бързо свалени кг, че знам че не е много добре.  Е, при хората с повече кг. за сваляне нормално да свалят по-повече,но аз не мога да очаквам да сваля 9 за 1 месец.Едва ли е възможно. Всъщност да попитам и нещо друго в този ред на мисли: Ако достигна до целта преди да са изтекли 90-те дни какво правя на татък?

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Уинди, на мен ми беше много трудно да свикна, че има закуска Rolling Eyes Никога не съм закусвала, освен по хотели Mr. Green, в началото понякога пропусках плодовете сутрин, сега ми е като закон; ако не съм си хапнала плода до 9, започва да ми пристъргва нещо Crazy
Христинче, аз много не разбрах Embarassed - рецепта за тесто ли искаш или рецепта за някаква зеленчукова питка. 2-3 лъжици сушени зеленчуци в обикновено тесто за хляб правят чудеса с вкуса. За Бъдни вечер правих питката с кокосово мляко, стана разкошна. За хляба със сушени домати и маслини вече бях писала. Нана ти е дала основна рецепта за тесто, аз само ще добавя, че лъжица оцет в тестото го прави по-еластично, по-лесно се разточва без да се къса.
Отчет от мен:
З - мандарини
О - банан, ябълка, мандарина и малко ядки
В - кашкавал в микровълновата и домат.

Устоях на рождения ден и си вечерях вкъщи.

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Продължаваш до 90 дни като можеш да увеличиш порциите и да смесваш белтъците.

# 68
  • Мнения: 3 067
И аз вече година и половина може би точно 2 пъти не съм закусила плод и то в почивката. Не си и помислям за друга закуска - става ми лениво и тежко. Имало е 2-3 пъти в които съм се събуждала гладна, но след кафето всичко ми минава.
Ух нямам търпение след 2 дни приключвам, на гости съм и тия хора всеки ден ядат прясно мляко (от млекомат)с овесени ядки. 2 неща ще си сготвя като свърша - качамак и мляко с овесени ядки  Mr. Green

# 69
  • Мнения: 5 102
Ау, пак за качамак говорите  Heart Eyes

# 70
  • София
  • Мнения: 12 555
И аз вече година и половина може би точно 2 пъти не съм закусила плод и то в почивката. Не си и помислям за друга закуска - става ми лениво и тежко. Имало е 2-3 пъти в които съм се събуждала гладна, но след кафето всичко ми минава.
Ух нямам търпение след 2 дни приключвам, на гости съм и тия хора всеки ден ядат прясно мляко (от млекомат)с овесени ядки. 2 неща ще си сготвя като свърша - качамак и мляко с овесени ядки  Mr. Green

Хахахаха, чеде, много сладко звучи употребата на глагола "сготвя" към тези храни  Joy

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
И мен ме побъркахте с тоя качамак. Цял следобед го мисля. Умирам за него, но с масло и сирене. Веднъж опитах без и беше много гадно. Язва ще хвана заради вас.  Joy  Joy Joy

# 72
  • Мнения: 3 067
 Blush ам...бабс за качамака май бива употребата на глагола  Whistling

за качамако-любителите кЪт мен (впрочем той е много полезен) в чужбинско се отядох на едно чудо наречено "полента" то вече и в Бг го има -
Скрит текст:
царевично брашно, сваряваш го в прясно мляко (или мляко и вода) слагаш вътре маслини, сирене или каквото ти душа иска, и после го запичаш мъничко в тавичка. Ама това е за почиващите

# 73
  • Мнения: 42
Здравейте момичета, да ви попитам - останах с впечатление, че във плодовия ден може да се яде салата...или бъркам?
Исках и да коментирам темата за задържане или не сваляне.От опита ми с килограмовата борба, мога да ви кажа моите принципи по темата (ясно е, че ги изпускам на моменти след като съм тук, но....слабохарактие) Embarassed та:
- банани много рядко - ужасно калорични, както и сушени плодове
- вечерята максимум до 18ч.
- и във въглехидратните дни сладкото до обяд...в никакъв случай вечер защото въглех. не позволяват да се отделя хормона на растежа (докато спим) ,който ни помага да топим мазнинки
- много вода...
- зелен чай
- между яденията не ям...(не се отделя инсулин, а съответно и глюкагон и въглехидратите не стават мазнини - важен принцип)
- картофи и бял ориз много рядко... пълнозърнест ориз, нахут, леща, боб...
- плодове само на закуска, после се каня да ям зеленчуци във плодовия ден
...mи май това е
ако съм била полезна супер, ако не...сори Heart Eyes

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 1 365
Здравейте!
Почивката я бутам някакси. Като заговорихте за плодовата закуска, да кажа, че и аз понякога не я правя плодова. Днес реших да не закуся плодове, защото бях на изпит по листовки пред Дай. Добре, че хапнах нещо по-сериозно, че успях да обядвам чак в 16 часа. Днес беше изцяло смесен ден. Чакам МЦ и не се качвам много на кантара, че лошо ми става. Аз качвам от 2 до 3 кг по време на цикъл.
Лека вечер на всички!

Общи условия

Активация на акаунт