Преместване от апартамент в къща

  • 4 816
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21 275
Здравейте ,в момента живеем в апартамент,който е малък , и има шанс да се преместим в къщата от детството ми (тя е на 3 етажа) живеехме само роднини там (баща ми и братята му),баща каза,че ако решим да се преместим на неговия етаж,а той да слезе долу,където беше баба ми (етажът е приземен)
Има две стаи и коридор (долу) , които се водят на мое име и трябва да се оправят,не знам откога там не е правено ремонт,но трябва да е основен, + едната стая да стане - баня с тоалетна (има условия),може ли да ми кажете приблизителна сума за ремонта на долните две стаи ?  Thinking

Горе етажът също ще има нужда от ремонт , с дете сме ,детската трябва да се направи наново ,дограмите са добри,отоплението е с котел + парно (на дърва и въглища) ,също направено и с ток ,климатика от апартамента ще се вземе (слаган е тази година) ,кухнята определено трябва да се оправи,банята също,почти всичко , има двор със стари плочки и дълбок,в смисъл от оградата се вижда долу...
Давайте идеи и какви пари ще излезе всичко това.
Няма да се захващаме веднага,но да имаме представа какво ни чака.

# 1
  • Мнения: 11
Извинявай, но ми стана смешно? Как без размери, можеш някой от форума да ти каже цена? Съвет - да, но цена? Ако има някой, който се занимава с такъв вид дейности ще те пита за размери, материали и т.н. Поне така си мисля аз, така се случи при нас когато правехме ремонт и се обзавеждахме. Например има плочки от 10лв/кв.м има и от 200лв. Как мислиш - колко ще ти струва. Извини ме, ако съм груба, но е така.
А на кратко - много - отиват си парите и това си е. Успех с ремонта и с местенето.Ако го правиш и имаш възможност - прави всичко, не отлагай, защото като отложиш нещо, после никога не му идва времето......

# 2
  • София
  • Мнения: 357
Чакат ви големи разходи, но пък си заслужава Simple Smile
Цената ще трябва да си я сметнеш ти, защото е много относително, има евтини и скъпи материали.
Как искате да направите ремонта - на веднъж или стая по стая? Напиши си на един лист размерите на стаите, разходи се по магазините и си избери настилки, латекс - пак казвам, има евтини и много скъпи Peace
Преди няколко години минах през кошмара основен ремонт, ние правихме на апартамент, сумата накрая е доста стряскаща, но няма нищо по-хубаво от това, да се нанесеш в нов дом Peace

# 3
  • Мнения: 21 275
Така , ами за момента мислим лека -полека , а и няма да е скоро, поне докато завърша (то е тази година) , но искам да имам някаква представа , права си за материалите ,има скъпи и не толкова , аз мисля нещо за среден клас  Peace
Засега имам някакви идеи само за детската на малката :


Ще се радвам да давате идеи , тази седмица може да отида да снимам долния етаж и горе за да се има някаква представа какво може да се направи

# 4
  • София
  • Мнения: 8 280
Не снимки, размери ти трябват!
Какво е среден клас?!
Сваляш размери, отваряш Интернета (информация за цени на материали и услуги бол) и ексела  почваш. След 1-2 дни или 1-2 седмици имаш цената
Прибавяш още 10-20% за непредвидени разходи и готово.

# 5
  • Мнения: 21 275
Среден клас - средна цена -нито скъпа ,нито евтина.
Аз се нуждая и от идеи ,затова искам и да снимам , за да се види,някои от идеите ,които имам дали биха станали,нали и затова е форума  за взаимопомощ?

# 6
  • София
  • Мнения: 8 280
средния клас е много общо понятие - нито скъпо, нито евтино няма как да стесни кръга.
Съвсем сериозна съм в мнението си.

# 7
  • Мнения: 21 275
Окей , разбирам , ще се ровя да търся  Peace

# 8
  • Мнения: 4 127
наистина без размери няма да стане
пък и не пишеш какво точно ще правиш, само боядисване, или шпакловка, кнауф ,за пода също помисли, таваните какви ще са, ако ви е стара къщата и правиш основен ремонт помисли за подмяна на ел инсталацията и водопровод
на мен ми предстои тази година и горе долу нахвърлих цени, но накрая винаги се дава много повече
искам да ти кажа че докато стигнеш до мебелите има много, много други неща
ако се чудиш откъде да започнеш, както ти казаха и другите-вземи  размери на стаите ,помисли си какво искаш, и тогава вече ще помагаме

# 9
  • Мнения: 21 275
наистина без размери няма да стане
пък и не пишеш какво точно ще правиш, само боядисване, или шпакловка, кнауф ,за пода също помисли, таваните какви ще са, ако ви е стара къщата и правиш основен ремонт помисли за подмяна на ел инсталацията и водопровод
на мен ми предстои тази година и горе долу нахвърлих цени, но накрая винаги се дава много повече
искам да ти кажа че докато стигнеш до мебелите има много, много други неща
ако се чудиш откъде да започнеш, както ти казаха и другите-вземи  размери на стаите ,помисли си какво искаш, и тогава вече ще помагаме
Ами ел.инсталация няма да се подменя ,за водопровода -също не , само две стаи са нешпакловани,другите баща ми ги е оправил,но въпреки,че са оправени ще се боядисват , в кухнята плота с мивката е със стари плочки , ще се сменя , шкафовете -също ,таваните са в добро състояние ,но и те ще минават през боядисване-шпакловани са , значи в две от стаите ,едната е детската са стари тапети,ще се свалят,ще се шпаклова , там размерите са 4*4 м мисля,че бяха , подовете на двете стаи са за смяна , то и в другите ,само без кухнята,там плочките са нови (на пода) направени са с дъски,но мисля нещо за паркет ...трудно се ориентирам още.
Банята ще се сменя всичко от до ...

# 10
  • Мнения: 4 127
ами ето примерно хващаш детската , ако е висока  2.70 смяташ колко квадрата са стените , приблизително 87 квадрата, смяташ ги по цена за майстор+ материали, отделно си избираш латекс и сямяташ разхода
под-16кв, ако паркета е 10лв 160лв плюс лайсни и такива неща 200, може и повече
за банята ще отидат най-много пари , ако не искаш да къртиш, може да лепиш плочки върху старите, пак квадрати, пари за майстор и т.н.
най-добре извикай някой майстор, да огледа и хем ще ти сметне наготово някои неща
а дават и съвети  Peace

# 11
  • Мнения: 21 275
Благодаря, той баща ми е майстор също ,така че някои от сумите могат да отпаднат

# 12
  • Мнения: 4 127
е късметлийка си щом баща ти е майстор-цената за труд отпада, а тя е почти половината от всички разходи

Последна редакция: нд, 27 яну 2013, 15:45 от iliana_mama

# 13
  • Мнения: 21 275
Да,само да ми е жив и здрав,другото - си намира колая  Peace

# 14
  • Мнения: 0
За нормална, не луксозна баня по-малко от 1500 с труда, няма как да дадеш. Пък за другото цените са много относителни

Общи условия

Активация на акаунт