Съвет за коректна брокерска фирма за апартамент под наем

  • 2 015
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 199
Здравейте, ние сме тричленно семейство, с бебе на 10 месеца и ни се налага да се преместим в по-голяма квартира. За съжаление обаче попадам постоянно на обяви със снимки, взети от Интернет и като цяло на некоректни брокери. Моля да ми препоръчате брокерска фирма, по принцип търсим жилище в района на Южен парк, с поне 2 стаи, обзаведено до 400 лв.
Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 27
Здравей,

аз понеже съм в процедура по закупуване мога да ти препоръчам фирмата, която ми помага  http://www.tvoyatdom.com/. Много са коректни към клиентите си - поне аз съм с такова впечатление.

# 2
  • Мнения: 47
До Южен парк,обзаведено,до 400лв,трудно ще намерите коректен брокер.Хубав гараж върви около 200лв.

# 3
  • Мнения: 4 199
Явно мои приятели са хора с късмет, щом две семейства си намериха страхотни апартаменти в околността за по 350 лв, неживяно в тях.

# 4
  • Мнения: 15
Явно наистина приятелите Ви са с късмет. Ние сме в аналогичната ситуация като Вас, само дето бебето още не се е появило. Търсих около 2 седмици всеки ден 3-стаен необзаведен апартамент в района на Южен Парк, дори до 550 лв, за 400 лв ми се струва наистина невъзможно.
Бях в контакт с Екип Имоти (имат само 1 апартамент в Стрелбище на 1-ви етаж, необзаведен / 580 лв), Асист Пропъртийс (мацката ме заведе на 4-5 огледа за 1 ден с автомобила си, но някак си не можа да усети какво точно търсим. Предимно предлагат имоти в Южните квартали), Явлена (попаднах на един младеж гола вода, мързеше го дори да говори, нито един оглед), Мирела (много съм доволна от отношението на брокерката, само в разговор по телефона разбра какво търсим и не ме води излишно на огледи), те предлагат един полуобзаведен апартамент пак в Стрелбище хубав е, но отново на 510 лв., и за още един се сещам в Хиподрума на 450 лв, но пак се води полуобзаведен.
В крайна сметка се отказахме, защото нямаме в момента излишни средства за такава инвестиция - депозита + комисионната са си едни 1250 / 1500 лв.

# 5
  • Мнения: 15
пак към Джулия - ако не е тайна как са намерили квартири за 350 лв? Много ме заинтригува Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 199
Няма тайна, чрез обяви, но е било преди няколко месеца, а най-странното е, че на всеки като кажа, че си търсим жилище и ми вика, е що с брокери, ами където и да влезна, дори в сайт без посредници, наводени са пак от брокери #Cussing outпреди време явно чиста случайност и късмет си намерихме страхотен отново нов апартамент до метро без посредник Tiredа сега звъня цяла седмица, сигурно съм навъртяла 200 лв телефон и нищо Confused
а най-наглото е, че слагат снимки от интернет на някакви бутикови апартаменти, хептен мислят хората за будали #2gunfire

Последна редакция: чт, 31 яну 2013, 19:23 от Julia_21

# 7
  • Мнения: 15
Да, дори в Продавалник пак е с брокери, а и там търсенето е много трудно. И на мен всички ми дават акъли да търся директно от собственика, но нали знаеш отстрани е много лесно. Това което ми споделиха брокерите е, че държат в Интернет предимно проблемни апартаменти. Моето мнение е, че наемите се ненормално високи, нагледах се на какво ли не през тези седмици. Да може и да намерите нещо за тези пари, но зависи какви критерии имате. Успех в търсенето!

# 8
  • Мнения: 4 199
Да дам отчет, все пак пуснах темата и макар тя да не ми помогна, се надявам аз да помогна на търсещите. Не намерихме в Стрелбище, намерихме в квартал Изгрев, жилище неживяно в него, обзаведено с всичко, на 10 мин от работата на мъжа ми - 450 лв. Тези 50 лв над бюджета ни ще компенсират пътя, който изминаваше до сега. Но 2 седмици ми се изпилиха нервичките, останах и без кредит за телефон от празни приказки и безсмислени огледи CrazyНай-новата мода сред наемодателите е да се ръководят от западният тертип авансово половин година заплащане, сякаш всичко ни е по западен маниер, вкл. и заплащането....Отчайвам се  все повече от положението тук, да поотрасне малката и явно ще се пръждосваме. Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 15
Честито! Изгрев е много хубав квартал. Какво излиза отиваш в банката да теглиш потребителски кредит, за да наемеш жилище - голям абсурд и ужасон.

Общи условия

Активация на акаунт