ООН иска 5-годишните да учат за мастурбация

  • 2 671
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
По надолу ще ви предоставим информация, която засяга основата и бъдещето на нашата нация - нашите деца. Само от волята на всеки един от нас зависи дали ще спрем строителите на новия Вавилон да развратят и най - скъпото което имаме. "Будители" и други национални движения ще инициират кампания против въвеждането на този проект в България. Ще се свържем и с православната ни църква за подкрепа.

Проектът за сексуално обучение на Организацията на ООН за образование, наука и култура ще бъде предоставен на правителствата по света до края на октомври. В обучението на 5-годишни деца трябва да бъдат включени разговори за мастурбацията, абортите и хомосексуалността, според противоречиви образователни насоки, съставени от ООН. Проектът за сексуално обучение на Организацията на ООН за образование, наука и култура ще бъде предоставен на правителствата и образователните власти по света до края на октомври. Той вече си навлече сериозни критики, тъй като предлага теми като самозадоволяването да се обсъждат в съвсем ранна възраст, отменяйки отговорността на родителите да повдигнат въпроса, когато сметнат за нужно, обяснява "Дейли телеграф".
Според съветите и указанията учителите трябва да обсъждат с 5-годишните идеята, че "момчетата и момичетата имат телесни части, които реагират с удоволствие при докосването им". До 12 години пък се препоръчва учениците да бъдат запознати и с "правото на достъп до безопасен аборт". Що се отнася до 5-годишните, мнозина смятат, че е направо чудовищно те да бъдат информирани за неща като мастурбацията, пише вестникът. Докладът е съставян от екип експерти в продължение на две години, като е струвал над 200 хил. лири.

http://www.buditeli.info/patriotizam/898-oon-deca-obuchenie.html
Източник:"Дейли телеграф".
http://www.telegraph.co.uk/education/educationnews/6100497/Five- … says-Unesco.html#

Разпространявайте и коментирайте тази информация. Само от нас зависи дали ще спрем слугите на злото.


Последна редакция: пн, 28 яну 2013, 23:35 от бран

# 1
  • Мнения: 1 110
Даден е линк към друг сайт, който повтаря съдържанието.
Моля, за линк със статията в Дейли Телеграф.
Така поднесено твърдението изглежда несериозно.

# 2
  • Мнения: 0
ВЕЧЕ Е ТАМ. БЛАГОДАРЯ ЗА ЗАБЕЛЕЖКАТА.

# 3
  • София
  • Мнения: 28 733
1. Статията е от 2009 г.
2. Патосът доста "олекотява" твърденията.

# 4
  • Мнения: 4 769
И къде в тази статия отпреди две години и половина пише нещо за мастурбацията?

# 5
  • Мнения: 3
Някой прочел статията в The Telegraph, превел си я "свободно", вмъквайки неща, които ги няма и махайки други, които описват точно идеята, не видял, че статията е от преди 2 години и половина и я публикувал на изключително смисления си сайт като актуална...  Laughing

Интересно ми е, дали хората, които списват подобни сайтове наистина си вярват или просто пишат "статиите" изписани с жлъч и отрицание, защото това е, което се търси?  Thinking

По темата - разбира се, че е полезно още от рано да се обяснява на децата как работят телата им, вместо да ги оставят сами да се чудят и да правят грешки, а и да се срамуват ако нещо лошо им се случи и да се страхуват да обяснят и да разкажат. В крайна сметка, всички имаме полови органи, всички ги използваме и всички ги познаваме от съвсем ранна възраст. По-добре е да познаваме телата си, отколкото да се насажда срам и вина от съвсем естествени неща.

Последна редакция: вт, 29 яну 2013, 02:30 от GreenDragonfly

# 6
  • Мнения: 2 127
Детската мастурбация си е факт от време оно, още от времето на чичко Фройд се говори за нея.
Не виждам лошо да се говори за това, разбира се, поднесено по подходящ начин като за деца, съответно от педагози и детски психолози, които да знаят как да поднесат информацията така, че да е по-лесно смилаема за тях. Разбира се, надали с всички подробности, които знаем възрастните, но поне дечицата горе-долу да имат представа какво и защо се случва с тях. Защото, признавам си, ако на мен ми се наложи, няма да имам представа как да говоря с децата си на тази тема. Много други родители също, а има и такива, които се карат, наказват, обясняват, че това е нещо лошо... Което след време може да доведе до проблеми в зрелите им години.
Лично аз подкрепям една такава инициатива, но вече да им се говори и за аборти, ми идва прекалено. Поне да навлязат в училищна възраст.
За хомосексуализма съм раздвоена. От една страна, смятам, че е рано на тези години, от друга, живеем в такива времена, че като се разхождаме в парка, като нищо могат да се видят двама батковци, прегърнати...

И тъй като статията е от преди 2 години, а все още няма такова въведено нещо, не виждам повод за притеснение, че дечицата ще бъдат опорочени.

# 7
  • Мнения: 25 698
Що се отнася до 5-годишните, мнозина смятат, че е направо чудовищно те да бъдат информирани за неща като мастурбацията, пише вестникът.


Защо, ще ослепеят ли?  Thinking

# 8
  • Мнения: 4 569
Мда, на около 20 години е перфектното време за запознаване с мастурбацията.  bowuu Joy По-добре много късно отколкото никога, нали?  Laughing

# 9
  • Мнения: 307
Мисля все пак, че това е работа на родителите. Предпочитам да има повече материали за родителите как да обяснят на малкото си дете. Все пак всяко дете се развива различно. Има и деца на 5 години които не са "светнати" по въпроса. Та когато им дойде времето тогава да им бъде обяснявано с подходящи думи. Без да им се набива срам или пък нещо друго.

# 10
  • Мнения: 8 912
Според мен задължително трябва да се въведе сексуално обучение в училище и то в началните класове. И часовете да бъдат водени от квалифицирани по темата преподаватели.
Не мисля, че всички родители могат адекватно да обяснят на децата си въпросите със секса, предпазването и т.н. Ако погледнете форумите за тийнейджъри, ще се потресете от неведението, което цари по тези въпроси, а питащите със сигурност имат родители, но явно темата е табу.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 997
Някой да не е превеждал статията с Гугъл Транслейт? В статията на Дейли Телеграф не пише за мастурбация, нито за "чудовищна" информация. 5-годишните ще бъдат запознати с разликите между момиченца и момченца и с промените, които настъпват в телата им. А това намирам за нормално и няма нищо общо с пльоснатото заглавие.

# 12
  • Мнения: 3 241
Голяма драма!

"Силите на злото"  hahaha

# 13
  • София
  • Мнения: 38 630
Ох, редовните новорегистирани конспиратори!
И аз прочетох статията и не видях нито мастурбация, нито нищо обезпокоително.

# 14
  • Мнения: 4 841
Според мен задължително трябва да се въведе сексуално обучение в училище и то в началните класове. И часовете да бъдат водени от квалифицирани по темата преподаватели.
Не мисля, че всички родители могат адекватно да обяснят на децата си въпросите със секса, предпазването и т.н. Ако погледнете форумите за тийнейджъри, ще се потресете от неведението, което цари по тези въпроси, а питащите със сигурност имат родители, но явно темата е табу.

 Peace Не е нужно да се ходи в други форуми, и този изобилства от родителски питанки на 10-12 годишни деца, които тепърва се канят да проведат "онзи разговор"  Outta Joint Такива теми има в "Нашите деца" и "Деца в училищна възраст", че човек може да се потресе това съвременни майки ли са, или монахини... И разбира се, в повечето случаи дълбоките лични комплекси и задръжки се обясняват с "благородното": "Да не им отнемаме детството, да не ги правим зорлем възрастни, да си бъдат максимално дълго деца!" и накрая се стига до ситуации като във вица "От днес ще наричаме пиленцето "пенис" и ще го лекуваме от трипер"...

А статията е в съвсем друг смисъл, ама кой да чете, важното е да сме потресени и да се обединяваме около несъществуващи заплахи  Sunglasses

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт