ООН иска 5-годишните да учат за мастурбация

  • 2 673
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 931
Е, нали ООН ни заплашва. Досега само тази организация не беше обвинявана в конспиративен разврат сред подрастващите. Или беше?

# 16
  • Мнения: 2 124
В програмата за 4-та група (предучилищна) вече е залегнало сексуално образование, друг е въпросът, че учителките се срамуват да говорят за това и изобщо не са подготвени.

# 17
  • Мнения: 62
Авторът не е запознат с трудовете на дедо Фройд. Wink То не че аз съм запозната, ама съм чела 1 тъничка книжчица, в която пише, че това си е нормално.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 079
В програмата за 4-та група (предучилищна) вече е залегнало сексуално образование, друг е въпросът, че учителките се срамуват да говорят за това и изобщо не са подготвени.

mariposa de noche, ти откъде разбра, че учителките се срамуват да говорят за сексуалното възпитание с децата?  newsm78  (не се заяждам, чисто и просто ми е любопитно!)
И за твое сведение, (а и за сведение на всички), теми за сексуално възпитание има още от първа група в детската градина, когато децата се запознават с половете и с разликите между тях.
А да не говорим затова, че ежедневно има поне по едно-две маструбиращи в леглото деца,
които учителките, а и другите деца виждат. За това действие те говорят, изясняват си въпросите, гледат филми, направени специално за деца от предучилищна възраст и т.н. ....
Та така .... Това е по одобрената от МОН програма, но не преди една или две години,
а от преди 15 и повече години ....

На темата ... Не виждам нищо лошо в това децата да се запознаят с маструбацията от малки,
още от предучилищна възраст.

# 19
  • Мнения: 2 124
В нашата градина заговориха от тази година.
За учителките знам, че се притесняват, защото още на първата родителска среща едната обърна внимание, че ще има подобни теми и как едно дете я било застреляло с  въпрос още лятото и тя дори не се и опитала да скалъпи нещо, а казала - Ще питаш довечера майка си.

А след първия урок по темата - тя дойде и ми каза: Днес, дъщеря Ви ми изнесе урока.
(Продължава да се насажда на децата, че бебетата идват след сватбата, т.е. прави се връзка сватба-бебе, а не секс-бебе)

Разбираемо е, особено тези от по-старото поколение да се чувстват неловко, но продължавам да се учудвам на родители, които не знаят как да разговарят с децата си било за секс, било за менструация и т.н. и отлагат това във времето.

По въпроса с разликите между половете, учителките са изтъкнали дължината на косата - това не е полов белег!

Ако във вашата ДГ се случва всичко описано от теб като филмчета и т.н., е повече от чудесно, но на малко места е така.

И да децата мастурбират, някои още от бебета, чудно с какво ще помогне църквата.

# 20
  • Мнения: 307
Ето за това предпочитам аз да запознавам детето си с тези неща не някоя притеснена учителка.
Все пак това лято бях бременна и на сина ми му обяснихме на въпроса как идват бебетата.
"Тати сложил едно семенце в коремчето на мама и то започва да разсте и след 9 месеца ще имаш братче или сестричка" е детето не попита как тати е сложил семенцето. Обяснявахме му че тати е момченце и има пишка, а мама е момиченце и няма и само момиченцата могат да имат в коремчетата бебе.

Най-смешното беше като се роди Лили и той ме пита дали мама има още в коремчето бебе. Отговарям му ами не вече няма в коремчето бебе ето го тук бебето твоята сестричка Лили. И той вика ами тогава да кажем на тати да сложи още едно бебе в коремчето на мама.

Да има маструбиращи деца  в ранна възраст, но не всички го правят. И не мисля, че ще е хубаво да се обяснява на тези деца които не маструбират. Мисля че ще се увеличи броя на маструбиращите деца. По добре родителите в къщи да обясняват, че в това няма нищо лошо, но не е добре да се прави пред други хора. Хем да се защити детето хем да му се спести насаждането на "срам" ако бъде "хванато"

Общи условия

Активация на акаунт