Нивиана за дизайна/6/

  • 156 739
  • 793
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 15
Страхотна темичка със страхотни идеи в нея! Поздравления Simple Smile

Имам две чуденки, които ако може да дадете съвет ще съм много благодарна ... Помещението, което ще е хол/кухня е с размери 9х4м. Кухненският ъгъл се пада на късата стена, където е и вратата за стаята, тоест ще бъде 3м на нещо си ... Винаги много съм искала кухненски остров, но сякаш помеющението е тясно за това ... как мислите? Какво е минималното разстояние на което трябва да се намира той?!

Другото, което се чудя за стаята ... много искам по дължината на едната стана да бъде изцяло с рафтове за книги ... тези, които са на квадратите ... дали е прекалено 9м стена да се направи така? И какъв е естетическият оптимум? Simple Smile

Мерси предварително!

# 781
  • София
  • Мнения: 580
Здравейте, Нивиана! Чудесна тема, много полезна! Благодаря Ви за търпението и професионалните съвети!
Аз също имам нужда от съвет и препоръки. Налага ни се да сменим ламината в дневната, заради спукването на тръба от газовото котле на балкона до банята (тръбата преминава през целия апартамент). За късмет попаднахме на добър майстор, който се справи с проблема, без да разбиваме целия под на апартамента. Ламината, обаче е съсипан и трябва изцяло да се смени. Поствам няколко снимки, за да се придобие представа за интериора на помещението (не са правени специално за целта, но ще се опитам да покажа от повече ъгъла). Моля за съвет за цвета и вида на ламината, както и за фирмата, на която да се доверя. Помещението е 30 кв.м и е с неправилна форма.


тук се вижда част от кухнята, именно заради, чийто десен, се колебая, дали да не заложа отново на бяло.
[/quote]

# 782
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Здравейте!

Моля за съвет относно цвета на килима в дневната.

Паркетът е дъб, две то стените са светло сиви, останалите са бели. Мебелите са комбинация от бял лак и венге, а диванът е сив. Като акцент съм заложила лайм и тъмно-виолетово в аксесоари - 2 възглавници на дивана, кашпи и т.н. Чудя се за килима. Какъв цвят би бил подходящ без да се натрапва прекалено?

Разгледах из магазините варианти в зелено и лилаво, не открих такъв, който умело да съчетава двата цвята, едноцветни почти няма, сред зелените има по-голямо разнообразие, но там се намесват повече нюанси на зеленото и ми идва прекалено. Сивия цвят не съм изключила, но се опасявам, че ще се слива с дивана, тъй като ще бъде плътно до него. Какво ще ме посъветвате?

# 783
  • Мнения: 0

Благодаря много за помощта и вниманието! Весели празници!    bouquet

# 784
  • Мнения: 6
Здравей Нивиана! Имам няколко въпроса!

1/ Първия ми въпрос е свързан с разпределение:
Апартамента представлява това към момента. Като ме интересува според теб как е най-подходящо да разпределим спалните. В едната трябва да са малкия ми и големия син, в едната близнаците а в другата ние. Към момента ние сме в спалня 3 заедно с малкия, а децата са в спалня 2, а спалня едно в момента използваме като втора дневна. Честно казано искам да разпределим по друг начин спалните, но нямам идея как ще е най-добре. Спалня 1 и 2 са с еднакви размер 18кв. а спалня 3 е 14кв.
2/ Втория ми въпрос е свързан с офиса, проблема там е, че тя трябва да е едновременно стая за игри, офис и нещо като библиотека. Тоест трябва да има бюро, място за книгите и място за играчките и нещата на децата. 
3/ Третия ми въпрос е свързан с цвета на стените в хола кухнята и стаята за игри - искаме те да са в един цвят - насочила съм се към лилавата гама - това е цвета на паркета в хола и офиса. В кухнята сме с плочки в цвят подобен на цвета на паркета.  Какво лилаво би ми препоръчала за да си отива с паркета. Кухнята е в бяло и черно с черни уреди, в  хола мебелите ми са в бяло и черно, дивана е бял, холната масичка, трапезната маса и трапезните столове са в черно - столовете са кожени. За офиса/стая за игра/библиотека ще купуваме нови мебели.
4/ Четвъртия ми въпрос е свързан с детската стая на близнаците. Какви са най-подходящите цветове за стая за момченце и момиченце. Като цветове избягваме оранжевото синьото и розовото. Аз лично харесвам като цвят ментово зеленото.На пода в трите спални имаме бели мокети които най вероятно няма да сменяме.

# 785
  • Мнения: 1 232
Здравей Нивиана,

Въпросът  ми е, в тоалетна трябва да направя шкаф с монтирана мивка към него, обаче за цвета не съм
сигурна - кремаво бяло би било добре, обаче какъв друг цвят може да се избере. Мивката е  избрана и е бяла - чисто бял цвят.

Ето и снимките.
http://elkadi.snimka.bg/hobby/vsichko.329590.33064738
http://elkadi.snimka.bg/hobby/vsichko.329590.33064750

# 786
  • Мнения: 47
Привет, ще има ли нова тема, за да се запиша направо в нея? Simple Smile

# 787
  • Мнения: 215
Темата доста замря, а много разчитах на съвет и коментар ...

# 788
  • Русе
  • Мнения: 5 348
Аз Веси на мен момичетата от Интериорен стил по аматьорски ми бяха много полезни. Имах една дилема с зелено и я разреших с тяхна помощ Simple Smile .

# 789
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Темата доста замря, а много разчитах на съвет и коментар ...

Аз също, но явно Нивиана няма повече да отговаря Confused...

# 790
  • Мнения: 616
Темата доста замря, а много разчитах на съвет и коментар ...

Хората, които много разчитат на съвет и коментар ангажират човек с това като си платят за професионалната услуга - пито,платено. Когато някой отделя от свободното си време безвъзмездно да помага на непознати хора във форум, може само да се надяваш и благодариш, но не и да разчиташ. Нивиана отдавна каза, че няма да има възможност да поддържа темата.

# 791
  • Мнения: 560
Благодаря на всички за търпението!
Ето нова тема:




Влезте!  


Нека да ни е светло в душата и местата, които обитаваме.

# 792
  • Мнения: 670
Имам цяла къща за ремонт. Тук съм за да черпя идеи.
Невиана можеш ли да ми дадеш съвет. От теб се запалих по бели мебели.
 бъдещата ни къща имаме вече граниторгес - , дограмата ни е същия цвят от естествено дърво. Вратите са бели. И сега въпроса е за кухнята. Искам да е бял гланц и гърба и плота да е дървесен цвят. Залитам обаче по естественото дърво-
И после каква да бъде трапезарията - бяла ли, венге ли, естествено дърво ли?
И стените изобщо не знам какъв цвят да бъдат Sad
Ох Sad Ще се радвам на съвет от теб   bouquet

# 793
  • Sofia
  • Мнения: 358
Befana_Iv ,
ако бялото ти харесва нека и стените да са ти бели Simple Smile, аз след много чудене и стените и вратите са ми бели. Исках кухня като теб бял гланц с дървен плот, но не ми стигнаха финансите за бял гланц, а за дървения плот ме разколеба позната, която за има няма и месец и си беше изгорила дървения плот с една тава.
Аз също още обмислям мебелите за трапезарията и хола и освен изброените от теб цветове си мисля и за сивото - сива маса и сив диван. Голямо затруднение срещам с мебелите - пълни буклуци има по магазините, а неща, които ми харесват са на фантастични цени.

Общи условия

Активация на акаунт