Баба Марта наближава, ЮЛЧЕ с мартенички ще дарява

  • 26 487
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Котонче, не съм се заглеждала,  мисля, че като се изпъне са прави, но не помня дали преди са били криви. Един съвет - не се шашкай излишно, потрай до следващата консултация и попитай педиатъра си  Hug
Диде, ти може и с кеф и мерак да си го купила, ама Йоан е на друго мнение, не се притеснявай и на пеещото гърне ще му дойде времето, важно е, че се е приучило детето, нищо че не е в него.

# 61
  • Мнения: 7 987
Аз сега след банята се загледах в крачетата на малката и .. под коленцата до стъпалцата има разстояние между крачетата... да не би да става въпрос за това?

# 62
  • Видин
  • Мнения: 685
Отличничката се завърна Simple Smile Взех си и 4те изпита с 6ци  Blush Ивайло много е слушал баба и дядо, а мама си почина много хубаво. Сега се кърмим малко по-често, защото въпреки усиленото изчеждане с помпа и на ръка, кърмата доста намаля. Тази вечер дохраних с 90мл. АМ, защото не му стигна, но се справяме добре. В понеделник ще му оправя документите, за да започнем рехабилитация на крачето. Вече е много добре и се надявам края на април, когато сме на консултация в Горна баня, доктора да ни похвали Simple Smile

# 63
  • Мнения: 337
ами да, краката на бебчето при раждане не са прави, аз си спомням ,че питах педи що така още като се роди и тя се засмя и каза,че ако се е родил с прави крака ,вече е основание за притеснение, щото той е бил свит и естествено в корема, няма как да се изправят.
Май сме си нормални, просто знам ли, нещо бръмнах  Crazy
ще питам другия път, сега пък имаме обрив на тестисите, беше една малка пъпчица и сега са станали няколко вече, виждам че се засилва, нашате педиатърка е отпуска, на кожен ли да го водя Crazy
оплаках се, дано вие да сте добре Hug

# 64
  • Мнения: 2 732
Котонче ,подсечен ли е?Пробвай първо с крем против подсичане ,ако не на кожен.

# 65
  • Мнения: 337
ел, не е подсечен, а това са дребни пъпчици, като обрив и само на тестисите Thinking

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 21
Здравейте, момичета!
Как сте след почивните дни?
Ние от петък вечер сме с хрема, правихме инхалации с лайка и нарязан лук, капем физиологичен и мисля, че вече почти си отива.
Зъбче, след като преди 3 месеца избиха долните две зъбчета, вчера се появи и горно ляво. Не знам дали и заради това се появи тази хрема, но мисля, че я пипнахме от детето на една позната, която твърдеше, че е настинало, а не е вирус, но аз четох, че хремата си е вирусна.
Думички Дойде момента и ние да се похвалим с първите смислени думички, от 3 дни усилено казва ба-ба и ела-ела. Вече мисля, че ме разбира като кажа "не", като й кажа това не се лапа, а само дрънка, тя дали инстинктивно дали разбира, започна да го клати.
Гърнето tsankova , тази сутрин след попарата съжалих, че не я сложих, защото аз до сега я слагам само когато я видя, че се напъва, както и celika ти е обяснила. Е тази сутрин я къпах принудително, защото се беше омазала до косата.. newsm78. Не съм свръх амбициозна да махам памперси и т.н., с каката наистина лесно стана преди годинка махнах дневния, а нощния след година и половина, но тогава нямаше паричка за памперси, защото 1996г беше една от големите кризи и един пакет струваше 28 лева, а майчинството беше 42 лева. Сега всичко ще си определи детето и наистина нямам болни амбиции, просто искам по-малко да я разнасям да я мия в този точно сезон.
Сладкотоtsankova, Рокси и аз бях пощуряла още преди да родя си хапвах солидно количество сладолед и след това си продължих, но до преди 20 дни. Вече 20 дни съм на "90 дневната диета" и съм много щастлива, защото резултата ми е 5.4 кг. Сладко си хапвам във въглехидратния ден вечер и трябва да ви кажа, че съм много щастлива, ям си и отслабвам!!!
novamama1 за попарата взех си от сухарчетата на ХИП и слагам по 2бр, те са мънички, но Сияна по толкова яде, а аз не я насилвам. Слагам и масълце и сиренце и вода.
Катенце ти пишеш, че си я правила с чай, но на мен сестрата ми каза, че някой път не я ядат с чай попарата заради специфичния аромат на чайчето, пробвай с вряла вода.
Любе, Кате и ние всичко лапаме и сега ще видим докато пробие и другото горно зъбче какво ще сдъвчем още....Онзи ден беше подбрала една салфетка, която като лапне и правеше кисела физиономия, но упорито продължаваше да я лапа и къса и да си прави гадната физиономия...
За яденето онзи ден й взех една вечерна каша на Хумана с грис, овесени ядки и банан, е яде я с такъв кеф и изяжда двойно количество от нея. Снощи я пробвах и с едно вечерно пюре с бисквити на Бейбилов, но не беше очарована. В този ред на мисли, мами правите ли кремчета и вътре да слагате бисквитка примерно, то като се замислих може и по-вкусно да й е и ще взема да я пробвам, но съм в чуденка какво мляко да използвам, нали трябва да кипне?!?
Спането е независимо какво ще й дам вечер тя по 2 пъти продължава да се буди и да суче. Денем и ние не спим на тишина, пускам ТВ-то, но ако кучето излая силно или телефон иззвъни или папагала изкрещи се буди и Сияна.
Котонче, за крачетата колкото са по-криви мисля, че е по-добре, а и все още ги носим децата на хълбок, нищо че отслабвам Laughing, нали трябва да ме обкрачи все пак. Аз не се притеснявам.
Ния браво за изпитите, ние не се съмняваме, че ти си отличничката на групата. Чакаме да се похвалиш след месец и нещо, че Ивчо вече се е оправил и крачетата са му готови за най-добрите стадиони.
Май това ще е от нас за сега. Желая ви една много хубава и усмихната седмица и нищо, че е побеляло от сняг при нас, аз вече чакам пролетта.

# 67
  • Мнения: 28
Здравейте мацки Wink
Момичета, подсетихте ме с тази коприва. Като се запролети ще набера на вилата и ще му предложа на Краси, тъкмо до тогава ще е пораснал още малко.  Whistling
За къпането и ние рядко пропускаме, много си обича банята младежа и предпочитам да не го лишавам. Но пък продължаваме да го къпем само с чиста вода.  Flutter
Sarah Lou това с чехлите ми е познато, само да ги види и се засилва към тях.  Mr. Green
За гърнето, ами аз отдавна се каня да купя и вчера най-накрая купих гърне, нооооо само докато го сложа на гърнето и се почва рев...ще пробвам няколко дни, ако продължава така, ще гоотложа за по-нататък... Rolling Eyes
cotton4e на Краси още са му криви крачетата, но мисля, че е нормално.  Peace
За сладкото, аз си ям много сладко, но така или иначе вече съм си на килограмите от преди бременността, затова хич не се притеснявам. Даже малко ме е яд, че не успях да си запазя някой килограм.  Crazy
Ради, за попарата, в крайна сметка си мисля, че сигурно му е рано още за твърда храна и на закуска и засега се спрях, след седмица-две пак ще му предложа пък да видим.  Peace
За спането последната седмица имаме чудесен режим (поне през деня). Ставаме към 8, после към 10 спи около час. 12.30-13 яде пюре, около 14 си лягаме и двамата на спалнята и спинкаме до към 16; около 17 яде каша и в 20,30 баня и до 21 е заспал.
Този режим и на мен ми харесва, а и забелязвам, че по-бързо и лесно заспива, вместо на 2 часа да се приспиваме по половин час. Друг е въпроса, че през нощта си се буди по 100 пъти, то не са кошмари, ядене, болки в корема или венците, абе...ама няма как и това ще мине надявам се.  Mr. Green
За храненето, давам му от седмица по ¼ жълтък, а вчера му дадох пюре с пуешко месо. Ами изяде си едно малко бурканче без и гък да каже, явно си му харесва месцето. Вчера за първи път не сука след следобедната каша, но изяде над 200 мл. Да видим как ще продължим! Чудя се кога да почна да въвеждам и млечни, но сега месо и жълтък, та не знам къде да вместя и млякото.  newsm78 Другата седмица сме на консултация, дано да не забравя да питам.
Това е от нас засега! Прекрасен ден на всички!  Hug  bouquet

# 68
  • Мнения: 337
леелее момичета, цяла нощ не съм спала, предната също, през деня не спи повече от  час, през който се чудя дали да лягам или да свърша нещо.Започвам да съжалявам за начина по който съм се държала досега с малечко, той ни се е качил на главите ooooh!
постоянно мърка и цвърка, аз не само съм си възстановила всички килограми, ами съм и с 2 по-слаба Crazy
и как не, не мога и да ям като хората, а става и по-зле. Той все по-силно плаче и все по се тръшка, и незнам, инат е голям, ако го оставя да плаче започва да се захласва и се оплетох. Вече съжалявам, преди не вярвах,че като го науча така, ще си патя, ама сега виждам какво е. Той си е така откакто се е родил, все нещо му е криво, аз ли го научих така, той сам ли незнам, обаче  не издържам.
Мъжа ми вече ме съветва да го давам на ясла Sad, поне през деня да го гледа някой, той е фурия направо.
Аз нямам работа, то поне да имах ,да се върна на нея, а така само ще изгубя майчинството /по време на бременността се осигурявах/
има ли и друго като мен, направо ми избиват бушоните Sick
за обрива мажа с противогъбична паста Канестен, пък ще видим дали ще помогне

# 69
  • Мнения: 7 987
Котонче, може от тоя обрив да реве. Да го боли или да го сърби...  Ходихте ли да го видят?
Ние лятото не бяхме обринали леко по коремчето в областта на пелената. Беше от претопляне. Мазахме с нещо, което се казваше май "бяла текстура" или нещо такова.... мина много бързо.. да един ден.. Може и при твоя да е от претопляне. Може да го оставиш малко голичък.. без памперс.

# 70
  • Мнения: 188
Здравейте майчета. Аз не сам писала от началото на бременността ми, но редовно ви чета и черпя опит от вас.  Ще се опитам да се включвам и аз със мнения колкото мога по често.
Относно гърнето баткото го сложих на около годинка и половина и махнах  изцяло памперса през деня на 2.
Относно храненето сам малко притеснена че доста закъснявам с въвеждането на месото. и при  нас хемоглобина е нисък, но беше болен и отложих месото.
Сега въвеждам глутен с овесена каша, и се чудя след като въведа овеса мога ли да спра с глутена за10 дни да въведа и месото преди да продължа с ечемик? Иначе си Хапваме и плодови и зеленчукови пюрета с охота.
cotton4e и ние сме така  - все мрънкаме, а ако го оставя за малко ни чува целия блок.
Хубав ден Grinning

# 71
  • Мнения: 7 987
Аз също сега започвам с глутена. Вчера за пръв път дадох малко овесена каша. И аз се чудя дали може да го спра после за известно време, защото имаме още много оризова с банан... или направо да я хвърля тази оризова... А и ми се иска да въведа повече плодове.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 709
Котонче, няма начин да разглезиш бебе. То хленчи, защото иска да ти каже нещо - но още не може да говори. Има деца, които са по-нервни. Съответно и нуждите им са изострени. Може тези пъпки да го сърбят например. Може да са всякакви други работи. Яслата ще реши проблема ти с нервите, но ще обостри проблемите на детето. Не съветвам никой майка да дава бебе на ясла. На ясла след 2 години, ако нямаме друг избор. Може да викаш детегледачка на час за да отидеш на козметик примерно да разпуснеш - твоите нерви също са важни. Препоръчвам ти да пускаш класическа музика за релакс в къщи, да излизате по-често навън за да го пече слънцето, да стои по-дълго във ваната, да не го огрява пряко светлината от лампите, да пееш, да танцуваш с него и мисля, че вече са достатъчно големи за чай от мента. Тя няма алергизиращи свойства. Това са общовалидни препоръки за сваляне на адреналина при децата. Без телевизия, чалга и хард рок. Знам, че дават хомеопатично - хамомила. Ти също можеш да взимаш мента, глог и валериана. Не съм психолог, но се увличам.

# 73
  • Мнения: 193
cotton4e  да не е нещо временно, например зъби или е така от както се е родил? Защото и ние имаме дни и нощи като тези, които си описала, но пък има и такива, в които си играе сам в кошарата и после си заспива сам... все едно имам 2 различни бебета. Та ако е от скоро може и да отмине Simple Smile
Съгласна съм с tsankova, само с това за яслата при нас не е въпрос на избор.. Ние ще кандидатстваме сега, но в София шансът да те приемат е адски малък, та ако ни приемат (което е за септември най-рано) тогава ще му мисля какво ще правя с работа и тнт. Ако не го приемат тази година пък др година освен, че ще съм без майчинство вече и шансът да ни приемат е още по-малък.. направо не ми се мисли- безработна с малко дете , което няма кой да гледа Confused
mamaili Аз въведох месото  след зеленчците и плодовете, а съвсем на скоро въведох глутена. така че въвеждай смело месото Simple Smile


Да ви кажа при нас въвеждането на попарата явно е наложително вече и от утре я започвам. Малкият не се наяжда вече само с кърма. От няколко дни го забелязвам, че сутрин хем не иска да суче, хем е много изнервен и даже не си спи сутрешния сън.. заспива чак след пюрето и то като заклан. Днес пак така беше мн нервен и му дадох малко плодово пюре, после сука и заспа сладко сладко. Сигурно ще се събуди направо за пюрето сега. Та явно вече си има нужда от нещо по-стабилно и на закуска.
Аз не исках да бързам да замествам, но то си е до детенце и явно моето бърза, защото имаме цяло пюре на обяд, цяла каша с плодове вечер, а сега като и попарата сложим... то какво остана - кърма само вечер и следобяд. Добре че поне в кашата слагам 120-130 мл кърма.
А да ви се похваля най-накрая я скалъпих тази домашна оризова каша Simple Smile Смлях ориза с кафемелачката. Слагам на котлона 200мл вода; като заври слагам 3с.л. от смления ориз и като се сгъсти много по някое време към края сипвам кърмата. Общо ври към 15мин. после смесвам с някякъв намачкан или смлян плод или пък половин плодово пюре Simple Smile Доста е по-сложно от инстантната каша, но е много по-вкусно и естествено.
Днес видях бенка на гърдите на Макс, почти до зърното. И е доста голяма.. Не е ли рано за бенки? Вие имате ли? Иначе съм сигурна, че не е изцапано опитах да го махна повярвайте ми  Joy

Забравих да ви питам- Ще записвате ли на детска кухня? Аз исках да си му готвя, но понеже тук е същата работа като с яслите (чака се с месеци, ако изобщо те приемат) майка ми и свекърва ми ме карат да го записвам и май така ще направя. Пък ако ни приемат тогава ще му мисля искам ли или не  Laughing

Последна редакция: вт, 12 фев 2013, 11:49 от arch.mae

# 74
  • Мнения: 15 029
Здравейте!
Котонче, и аз като Цанкова мисля, че не е от разглезване, просто е по-нервно дете. Алекс има такива дни,  в които ми  е постоянно по ръцете, има и такива, в които стои поне по половин час сам и се забавлява. Да може да има деца, които и по повече се забавляват, но моето не е от тези, така че и на това съм доволна.
Аз от няколко дни слагам Алекс на гърнето, когато го видя, че се напъва и усоява да си свърши работата. Честно казано го слагам по-скоро, защото позата е по-лесна, за да си свърши работата, а не защото смятам, че ще махнем памперса скоро, но и това не е малко. За съжаление все още не съм купила по-малко гърне и това, което имам, му е доста голямо, но и с него се справяме. Ще купя и по-малко.
От два дни давам и пюре с месо - пуешко. Харесва му и си хапва. Още не съм въвеждала глутен и жълтък.
Иначе напоследък Алекс много говори,но нямаме нито една свързана сричка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт