Плащате ли пари за 6-ци?

  • 6 789
  • 138
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 418
дадох му 10лв да се почерпи с приятели след първия срок, защото последния месец наистина учи сериозно. можех да дам повече, а можех и нищо
категорично против съм плащането /и то регламентирано/ за високи оценки

# 16
  • Мнения: 6 901
Аз имам позната в десети клас, на която като изкара примерно пет или шест шестици за определен период и майка и и купува или кецовете, които иска от порядъка на 200-250 лева, или някоя скъпа дрешка, чувала съм за телефон или лап топ. Понеже рядко изкарвала отлични оценки, намерила начин да я стимулира.
Аз съм против всякакви плащания за оценки, за извънкласни занимания, за хвърляне на боклука, миене на чиниите, написване на домашното. Айде бе, колко мързелив и нагъл трябва да си, че да вземаш пари от родителите ти, задето си написал домашното.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 010
Стимулиране - да. Ама кеш... намирисва ми на корупция.

# 18
  • Мнения: 1 776
Миналата година, когато се подготвяше за СМГ имахме уговорка - при изкарване над определен брой точки на тест да получава определено допълнително време за игра на компютъра. Един вид плащане е, макар и не с пари. За мен - резонно. Щом си е свършил работата както трябва е редно да получи и повече почивка.

# 19
  • Мнения: 41 376
Никога не съм го правила. Не одобрявам подобен вид стимулиране.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 9 735
У нас пари за високи оценки не се дават, обратно - при незадоволителни за мен оценки има ограничения /без телевизия, без компютър, без таблет, без развлечения/. За да получиш нещо, трябва да си го заслужиш. Първо се полагат усилия. На мен да не би някой да ми дава нещо даром ...

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
За ниски оценки и санкции няма. Като се замисля, май няма санкции за нищо, най-много да отнесат някое конско, но не и за оценки, по-скоро за това, ако някой не си е вдигнал масата или е разхвърлял из стаята. В крайна сметка, те полагат усилия и си получават резултата в училище и извън него! Каквото повикало - такова се обадило.

# 22
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 696
Не не плащам.
 Като завършат  училище в края на годината с висок успех им купувам подарък.  Peace

# 23
  • Мнения: 2 822
Никога досега не сме давали пари за оценки. Според мен това повече вреди на децата, отколкото да им помага.

# 24
  • ...живея на последния етаж...
  • Мнения: 709
Това все едно на мен да ми плащат за добре измити прозорци Grinning
Каква им е работата на децата? Ами да учат!

# 25
  • Мнения: 284
За оценки нито плащаме, нито наказваме. Тя си знае, че се очаква да изкарва шестици. Но за по-сериозни успехи мисля, че е нормално да има награда - материална или друг тип - зависи от желанията. Смятам, че за пари е малка. В крайна сметка и ние не се отказваме от премии Laughing

# 26
  • Мнения: 1 479
Не, не плащам. Не считам, че това е правилно. Казвала съм й, че нейните задължения са: да учи, да учи и пак да учи. Така до ...след университета. Не съм купувала и подаръци за края на учебната година. Но родители всякакви, кой както иска да стимулира децата си.

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Вътрешно-семейната търговия е забранена. За всичко... от отличен успех, до оправяне на стаята, чиниите, масата и прахосмукачката.

# 28
  • Русе
  • Мнения: 2 153
пари за оценки - не. стимулите - само необходими неща. но съм и казала, че ще направя всичко възможно да и осигуря средства за университет, където поиска(ако влезе, разбира се). но ако не иска да учи събраните за университет пари няма да получи. (тъкмо мама ще си поживее на старини)
п.п. ей, вярно подарих и iphone - втора употреба за влизането в МГ в 5кл. (първо място)

# 29
  • Мнения: 9 990
Вътрешно-семейната търговия е забранена. За всичко... от отличен успех, до оправяне на стаята, чиниите, масата и прахосмукачката.

Aбсолютно.

Общи условия

Активация на акаунт