Плащате ли пари за 6-ци?

  • 6 785
  • 138
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 258
Дори не ми е минавало през главата.
Все пак искам да чуя аргументите на плащащите. Thinking

# 31
  • Мнения: 272
На мен ми харесваше  Grinning
Според майка ми, така и така съм била глезено дете, поне и някоя задача да реша.  Grinning
Да, трудно я избутах математиката.
И не, парите не са най-великия стимул, но осмислят
няколко часа над уравнения, особено ако сте убедени, като мен, че никога ама никога
това няма да е призванието и таланта в живота ви  Peace

Думи като "търговия" ми идват малко силнички. Не сме въртяли рекет или бизнес,
взе пак. В моя случай, действително доста ме глезеха и пари биха ми дали и без шестици.
Пък ей, станах човек  Grinning

# 32
  • Мнения: 8 567
Аз плащах, признавам си, само веднъж, само по един предмет, след като изчерпах всичко останало.
Детето много се притесняваше от един учител, който в пети клас единствен изпитваше на дъската и нямаше жива сила, която да го накара да стане по желание, а учителят държеше на това.
Обещах му финансовия еквивалент на оценката, която получи - шест лева за шестица, 5 за петица...2 лева за двойка.  Laughing
Проработи, еднократно беше, колкото детето да види, че учителят не хапе, не го приемам като нищо кой знае какво, нито ни е станало навик, просто един от всичките стимули и хитринки.

Последна редакция: пн, 11 фев 2013, 23:32 от нова

# 33
  • София
  • Мнения: 1 010
При вас звучи по-скоро като на игра.

# 34
  • Мнения: 11 926
Не приемам плащането за оценки, никак не ми харесва.Така се стимулира поведение, податливо на подкупност.

Моето дете е първи клас, оценки няма, но в началото на учебната година баба му/ при това пенсионирана учителка/ му даваше по едно метално левче за "Браво" и "Отлично".Първо я насметох, че ако на мен ми е давала така, милионер да съм станала, а после започнах да спестявам споделянето на успехите.

Аз му купих хубава и мечтана играчка и изобщо не скъпа, когато детето се представи много добре / по мои критерии/ на Коледно математическо състезание.Но това е различно, просто отбелязване на резултат от положен труд, нямаше никакви предварителни уговорки, още повече ,че детето отиде на състезанието като на купон, мислеше го за забавление някакво.

Ох, сетих се нещо.Сега, на дърти години майка ми  понякога ми купува шоколад или нещо дребничко, като изчистя основно при нея.Винаги протестирам, още повече печеля в пъти повече от нейната пенсия, но ми става едно такова мило, признавам. Embarassed

Последна редакция: вт, 12 фев 2013, 14:30 от Светкавица

# 35
  • Мнения: 1 883
Ако плащам ще се разоря. В момента има над 40 оценки от които само 5 са петици. Останалото са шестици. И това е само за първия срок.
 
Това все едно на мен да ми плащат за добре измити прозорци Grinning
Каква им е работата на децата? Ами да учат!
Абсолютно!

В края на първи клас получи диплома за отличен успех, а когато започнаха не знаеше нито да чете и пише, даже всичките букви още не знаеше. Здраво се потруди през учебната година, за награда отиде на море за 20 дни. На яхта , при наши приятели. Ходи и на ветроходни курсове..
След положения труд имаше заслужена почивка. Mr. Green

Последна редакция: вт, 12 фев 2013, 09:31 от vela

# 36
  • София
  • Мнения: 62 595
Те имат за срок по поне две страници оценки! Не е като по наше време едва да запълваме една страничка.
Разбирам благодарността за направена услуга или похвала за успеха и усилието. Но другото си е сделка по ценоразпис.

# 37
  • Мнения: 272
Не приемам плащането за оценки, никак не ми харесва.Така се стимулира поведение, податливо на подкупност.

Извинявай, но това да пълни глупости   bouquet
Ако само му буташ пари, вероятно да. Но ако имаш правилната комуникация с детето, вече ми звучи страшна нелепица.
Никога не ми е хрумвало, че занапред трябва да се развивам корупционно  Laughing
Все пак, на мен ми е било ясно, че наученото и ползите са си за мен, а парите са просто
материален бонус - и то в момент от живота ми, в който не мога да ги изкарвам чрез труда си.

# 38
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Не ми се е случвало да ''плащам'' за висока оценка.
Чудно ми е тези които са ''заплатили'' това удоволствие на детето си за в бъдеще как биха процедирали ако е прието в университета???
И там ли ще стимулират  шестиците на изпита?
Не,че не е практика.
Пази боже да попадна на такъв лекар в шестобалната оценка...... Tired

Последна редакция: ср, 13 фев 2013, 10:41 от devi4ca

# 39
  • София
  • Мнения: 2 300
На мен лично никога не ме е минавало през ум да плащам за шестици, а и не ми се е налагало. Но доколкото съм чувала, тази практика с  материалното поощряване при високи оценки е доста разпространено. Предполагам, че е някакъв стимул за децата, но в същността си е доста опорочено. По този начин се принизява значението на знанието и стремежа на децата ни към придобиване на такова. Нещата се свеждат единствено до материалната изгода.

Да не говорим, че шестицата не трябва да е самоцел, а зад нея трябва да има реални знания.
Любимите шестици за мен са тези, под които стои и едно "Браво!".

# 40
  • София
  • Мнения: 62 595
За текущи шестици нищо не даваме. Самото дете е толкова доволно от себе си, че това му стига.

# 41
  • Мнения: 603
В първи клас синът ми получаваше лепенки в тетрадката, когато се представи добре. Това беше много добър стимул за него и за приятелите му.
Когато във втори клас започнаха да им пишат оценки, те нямаха особена стойност за него. Питаше ме какво значение има каква цифричка ще му напишат. Казваше, че бележника бил просто една хартийка. Не че е получавал по-малко от 5, просто не се чувстваше достатъчно награден за усилията си. Може би щеше да е по-добре, ако беше останала практиката с лепенките.
Някои деца от техния клас обясняваха, че оценката им се "паднала" Simple Smile
И тъй като синът ми получава подаръци само за празниците - рожден ден, имен ден, коледа и първи юни, реших че, 6ците може да са добър повод за някои малки дъплнителни подаръчета.
Така започнах да му купувам малки подаръчета - за по няколко лв, когато получи 6ца.
Постепенно това стана доста регламентирано. И като му напишат по няколко 6ци на веднъж, трябва да купувам по-голям подарък.
За сега не мисля, че това му се отразява пагубно, напротив. Мисля, че е по-добре така, отколкото постоянно играчки - с повод и без повод.
За мен има разлика между малки подаръчета и пари в брой.
Сега ми струва, че вече започват да възприемат вече малко по малко и самите оценки като оценка за труда и знанията им.

# 42
  • Русе
  • Мнения: 2 153
По нагоре, казах как постъпвам, но се сетих един случай на разговор  с детето по въпроса за получаването на пари от други деца от класа. такааа. един ден ми беше зададен въпроса
ТЯ -"Защо на другите им дават пари за оценки, на мен - не и след като твърдиш, че това е моята работа значи трябва да получавам заплата, както ти - на твоята работа - логично",
моят отговор - " ОК в края на месеца ако имаш само шестици ще получиш част от моята заплата, защото нямаш образование и не си квалифицирана - т.е. 200лв."
тя - "Ухааааа",
АЗ " след което ще отидеш да платиш половината сметки, ще ми дадеш пари за бензин, с който те карам на училище и други места - ще пазаруваш за храна и други нужди на дома и каквото остане - твое е",
тя - "че то нищо няма да остане, ааа я по добре ми давай  2-та лв за закуска." и дотук приключи разговора за "плащането"

# 43
  • София
  • Мнения: 62 595
Моят отговор беше "защото родителите им са тъпи и не усещат каква вреда им нанасят".  Laughing

# 44
  • Мнения: 4 841
Моят отговор беше "защото родителите им са тъпи и не усещат каква вреда им нанасят".  Laughing

И моят беше сходен  Peace

Общи условия

Активация на акаунт