VIP АГ Варна - 3

  • 108 650
  • 785
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 574
Да се включа и аз да следя вече темата.
Аз все към Майчин дом клоня, ама то пък как един не ми каза " даааа отиди в Майчин дом , няма да съжаляваш" . Днес поредния лекар Д-р Христов ми прави феталната ехокардиография и ме разпитва къде ще раждам и ме насочи за АГ, щото там всичко било на ниво (без материалната база) , а Майчин дом било един скъп хотел...

Моя приятелка ражда преди 2 години при д-р Танев и още тогава уж щеше да се пенсионира.
Аз ще съм планово секцио по мед. причини сигурно и за него се ослушвам, ама да не вземе да се пенсионира до Юли месец и да се чудя кой да избирам Grinning
Някоя от родилите мами да е била с тромбофилия ?
Здравейте! Доктор Танев няма да се пенсионира до юли месец, но за Ваше спокойствие говорете и лично с него. На мен ми каза, че има почти две години. И да Ви кажа да, условията не са като на хотел, но факта, че от цяла североизточна българия водят родилки с усложнения и бебета в АГ-то говори много Simple Smile Хубава вечер и дано откриете Вашия най-подходящ доктор, доктор на който имате безрезервно доверие, както аз на д-р Танев Simple Smile 

# 721
  • Мнения: 4 005
Мис,аз си бях самоназначила изследвания за тромбофилия,но нямах назначена никаква терапия по време на бременността.И с мен и с бебчо всичко беше наред.Кръвотокът винаги е бил идеален.След секцио обаче бият няколко дни фраксипарин в ръката.Това се прави с всички родилки.
Сестра ми ражда в Майчин дом и е много доволна.Аз се насочих към АГ заради това,че от самото начало на бременността се следя там и заради специалистите.

# 722
  • Мнения: 25 757


Моя приятелка ражда преди 2 години при д-р Танев и още тогава уж щеше да се пенсионира.

Аз раждах преди месец, и знам че събира точки за пенсия човека,
 ще се пенсионира скоро, все пак е на 62г.
Такава ни е системата, явно честните лекари работят до късно.

# 723
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Благодаря Стефи.  Аз съм с доказана тромбофилия и съм от 8гс до края на Б всеки ден на фраксипарин. Би ми се искало лекаря, правещ ми секциото и анестизиолога да са достатъчно компетентни на тази тема, че иначе могат да станат големи гафове.
За това ще поразпитам и ще попрочета за АГ-тата в и в АГ-то Wink

Момичетата със секцио споделете за разреза... голям ли е и шият ли по така...красиво или не са много сръчни на тази тема Grinning 

# 724
  • Мнения: 4 005
Моят белег след като ми махнаха конеца ми се виждаше огромен,но сега кожата се е свила и е доста по-малък.Не изглежда зле и колкото и плитко бельо да сложа белегът остава под него и не се вижда.Под окосмената част е.

# 725
  • Мнения: 574
Шият си много добре, поне д-р Танев за други не мога да кажа Simple Smile

# 726
  • Мнения: 25 757
Танев работи по новия метод, лепено е повече с един непрекъснат шев, тоест минимален белег.
Моя е още видим, тъмно червена черта, но се надявам да побелее.

# 727
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Еххх, д-р Танев все повече ме печели като пациент.
Чувала съм за него, че си вика пациентките дори в 35-36гс да им прави секцио, защото тогава му било на него удобно.. тук не чета такива коментари, което ме радва !
Ще се свържа към 8 месец с него и дано не хвана лятната му отпуска.

# 728
  • Мнения: 574
Танев работи по новия метод, лепено е повече с един непрекъснат шев, тоест минимален белег.
Моя е още видим, тъмно червена черта, но се надявам да побелее.
Ще побелее, моят белег в единия край леко червенее, но като цяло е слабо забележим. Освен това е толкова ниско направе, че не се вижда от бельото.

# 729
  • Мнения: 25 757
Танев работи по новия метод, лепено е повече с един непрекъснат шев, тоест минимален белег.
Моя е още видим, тъмно червена черта, но се надявам да побелее.
Ще побелее, моят белег в единия край леко червенее, но като цяло е слабо забележим. Освен това е толкова ниско направе, че не се вижда от бельото.
И моя е ниско и доста дискретен, може би защото е прясно червенее.

Чувала съм за него, че си вика пациентките дори в 35-36гс да им прави секцио, защото тогава му било на него удобно. тук не чета такива коментари, което ме радва ! .
Това не го вярвам. Пациентките го гонят него, да им направи секциото, а отделен въпрос е че ако е твърде рано той няма да се наеме, да вади недоразвито бебе.

# 730
  • Мнения: 574
Танев работи по новия метод, лепено е повече с един непрекъснат шев, тоест минимален белег.
Моя е още видим, тъмно червена черта, но се надявам да побелее.
Ще побелее, моят белег в единия край леко червенее, но като цяло е слабо забележим. Освен това е толкова ниско направе, че не се вижда от бельото.
И моя е ниско и доста дискретен, може би защото е прясно червенее.

Да, за това червенее, но с времето избледнява, това си зависи и от типа кожа. Чела съм, че на някои мами с години не им избледнява.

Чувала съм за него, че си вика пациентките дори в 35-36гс да им прави секцио, защото тогава му било на него удобно. тук не чета такива коментари, което ме радва ! .
Това не го вярвам. Пациентките го гонят него, да им направи секциото, а отделен въпрос е че ако е твърде рано той няма да се наеме, да вади недоразвито бебе.

# 731
  • Мнения: 337
Да се включа и аз да следя вече темата.
Аз все към Майчин дом клоня, ама то пък как един не ми каза " даааа отиди в Майчин дом , няма да съжаляваш" . Днес поредния лекар Д-р Христов ми прави феталната ехокардиография и ме разпитва къде ще раждам и ме насочи за АГ, щото там всичко било на ниво (без материалната база) , а Майчин дом било един скъп хотел...

Моя приятелка ражда преди 2 години при д-р Танев и още тогава уж щеше да се пенсионира.
Аз ще съм планово секцио по мед. причини сигурно и за него се ослушвам, ама да не вземе да се пенсионира до Юли месец и да се чудя кой да избирам Grinning
Някоя от родилите мами да е била с тромбофилия ?

Пълни глупости , скъп хотел? Не просто нормална болница , но в България е прието в болниците да има мишки , въшки, хлебарки и каквото се сетиш..

# 732
  • Мнения: 397
То не е ок да има мишки и други гадинки в болниците, ама сме бедна държава и държавните ни болници са трагедия като материална база разчитат на средства по клинични пътеки, спонсори, дарения и пари от общината. Дори в момента има искане от АГ болница към Община Варна за отпускане на средства за ремонтни дейности дали ще им отпусне кмета не се знае.
Проблема на Майчин дом не е, че е частна, а че като такава очакваш, при сериозен проблем с майка или бебе това да е най-доброто място, но практиката показва друго и затова всеки лекар, който е наясно с другата страна на нещата не само с външния вид ще каже иди в АГ или в Окръжна.
Предполагам в другите градове избора на частна болница наистина си заслужава, но при на с нашите три болници на кръст няма много варианти. Аз също бая си мислех да избера Майчин дом, защото парите, които ще дам са реално същите а обстановката е по-приятна несъмнено, но след последния случай на моя близка която си следи цялата бременност там и уж всичко се знаеше остана безкрайно разочарована от грижата след раждането и последвалия от това стрес за семейството и, категорично се отказах. 

# 733
  • Мнения: 337
То не е ок да има мишки и други гадинки в болниците, ама сме бедна държава и държавните ни болници са трагедия като материална база разчитат на средства по клинични пътеки, спонсори, дарения и пари от общината. Дори в момента има искане от АГ болница към Община Варна за отпускане на средства за ремонтни дейности дали ще им отпусне кмета не се знае.
Проблема на Майчин дом не е, че е частна, а че като такава очакваш, при сериозен проблем с майка или бебе това да е най-доброто място, но практиката показва друго и затова всеки лекар, който е наясно с другата страна на нещата не само с външния вид ще каже иди в АГ или в Окръжна.
Предполагам в другите градове избора на частна болница наистина си заслужава, но при на с нашите три болници на кръст няма много варианти. Аз също бая си мислех да избера Майчин дом, защото парите, които ще дам са реално същите а обстановката е по-приятна несъмнено, но след последния случай на моя близка която си следи цялата бременност там и уж всичко се знаеше остана безкрайно разочарована от грижата след раждането и последвалия от това стрес за семейството и, категорично се отказах. 
Аз пък съм изключително доволна от грижите, кърмех на четвъртия петия час след секцио,защото една много любезна акушерка не се отделяше от мен.. също така ме раздвижиха няколко часа след операцията и на 5 ден все едно не бях оперирана ..

# 734
  • Мнения: 25 757
Аз проучих много внимателно къде да родя, следя и трите теми.
Истината е че най свестните лекари работят в АГ,  а самата болница е в най кофти състояние, дори ОБ чака ремонт на родилното а в АГ, леглата във ВИП- а са от времето на Людмила Живкова.
Направих най добрия избор за детето и мен. Колкото и да ми се искаше да ми е чистичко и да има т. хартия, здравето е по важно. Наложиха се неонатологични грижи които МД нямаше как да осигури, наложи ми се кръвопреливане, пак едва ли там щяха да реагират толкова бързо...Получих спокойствие и самостоятелност, каквато ми беше необходима.
За парите, няма какво да се лъжем че е едно и също. В МД секциото е 1250лв + доплащане за самостоятелна стая по 75лв на вечер,+ доп. грижи за новородено се заплащат... щеше да ми излезе двойно като пари. А дали щяхме да излезем живи не се знае.
При една нормално протичаща бременност, без рискове и усложнения, то МД е вариант. При мен не беше. Peace

Общи условия

Активация на акаунт