Великденска трапеза 2013

  • 50 018
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 282
Пепита страхотна декорация.Ще си крада идеи.А тревичката от какво е?

# 16
  • Мнения: 1 438
Нат, благодаря за темата! Hug  bouquet

pepitta_84-Чудесна декорация! 

Аз май ще се включа и в двата празника... Ще направя изненади за семейството на братовчедка ми в Германия и по-късно за удома...

# 17
  • Мнения: 931
Благодаря момичета , тревичката е жито , но не грухана пшеница , а най- обикновено жито.

# 18
  • Мнения: 118
За колко време покара и стана толкова голямо ?  Naughty

# 19
  • Мнения: 931
Ами не знам за колко време , но съм срещала мнения различни.
Аз я правя така: накисвам житото за 24 часа във вода, след което си приготвям съда в който ще е и талаш. Слагам един слой от талаша отгоре разпределям плътно и равномерно житото и от горе по- тънък слой талаш. Поливам добре и така по често , хубаво е да се държи на топло и слънчево място така расте по - бързо, аз не мога да знам какво ще е времето и си сея тревичката по - рано , минимум 20 дни преди Великден , че и повече , ако стане много голяма е подстригвам и така става идеална .
Тази година съм решила леща да посея , малко по късно обаче че тя е по различно растение и искам да е както миналогодишната на лулу  / дано не бъркам името/

# 20
  • Мнения: 118
Аз съм пробвала с леща, но ми стои някак по-рехава, явно наистина трябва зрънцата да са плътно едно до друго.

# 21
  • Мнения: 3 282
Пепита благодаря за отговора  Hug

# 22
  • В една слънчева къща...
  • Мнения: 774
Пепита, страхотни декорации, браво момиче  Hug

# 23
  • Мнения: 1 438
Момичета още една идея за поникнала тревичка- става за около 10 дни такава.И се яде. Всъщност аз с такава цел си засях.Това е кресон.Снимката е работна..., но единствената подходяща, на която се вижда височината на зелените стръкчета.

# 24
  • Мнения: 0
Момичета, здравейте! Може ли да се наредя до вас? Видях много хубави яйца и украси по-горе. Ще се опитам да ви покажа и моите миналогодишни и ще черпя идеи за тази година.

Нещо май не правя както трябва.
http://www.flickr.com/photos/75999669@N03/6941874044/in/photostream/

Последна редакция: сб, 23 фев 2013, 05:44 от kremona

# 25
  • Мнения: 931
kremona невероятни неща и направила, да те питам шоколадовите яйца и агънца, формичките от къде да ти , а сладките ти са уникални браво   bouquet

# 26
  • Мнения: 0
Благодаря, Pepitta_84. Формичките за яйцата и агънцето съм ги купувала по интернет. Ще се разровя да потърся страницата и ще ти пусна адреса, но не съм сигурна дали доставят до Бг адрес.
Това е интернет страницата: http://www.sugarcraft.com/

Последна редакция: нд, 24 фев 2013, 01:35 от kremona

# 27
  • Мнения: X
Ето и от по- предните години :
Скрит текст:


[/i][/color]
Какви красотиии....    newsm10
А Великден е още толкова далеч....    Sad

# 28
  • София
  • Мнения: 2 658
Здравейте и от мен!   Simple Smile

Аз миналата година се пробвах с тревичка, котешка, но много редка стана и накрая не я използвах. Тази година ще посея нещо друго и по-отрано.  Wink

За поредна година мисля да украсявам яйцата с оцветен кус-кус. Много хубави ми изглеждат и някак по-различни. Снимки мога да кача по-късно.  Peace
Ако ми остане време, ще се пробвам и с декупаж.

# 29
  • софия
  • Мнения: 100
Благодаря на Нат за темата   bouquet
И на мен котешката трева нещо не ми стана както трябва

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт