Великденска трапеза 2013

  • 50 013
  • 295
  •   1
Отговори
# 30
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Привет и от мен!

Благодаря за новата тема Нат!  Hug  bouquet

Аз се залетях по инерция да пускам нова тема - добре че са намери кой да ме светне, че вече има.

Успешна подготовка на всички!  Hug

# 31
  • Мнения: 184
Ами не знам за колко време , но съм срещала мнения различни.
Аз я правя така: накисвам житото за 24 часа във вода, след което си приготвям съда в който ще е и талаш. Слагам един слой от талаша отгоре разпределям плътно и равномерно житото и от горе по- тънък слой талаш. Поливам добре и така по често , хубаво е да се държи на топло и слънчево място така расте по - бързо, аз не мога да знам какво ще е времето и си сея тревичката по - рано , минимум 20 дни преди Великден , че и повече , ако стане много голяма е подстригвам и така става идеална .
Тази година съм решила леща да посея , малко по късно обаче че тя е по различно растение и искам да е както миналогодишната на лулу  / дано не бъркам името/

А с лещата как се прави и каква трябва да е тя?

# 32
  • Мнения: 931
pavlinaj не съм правила още леща , момичета, които са си правили предишните години , са казвали че порасва по - бързо от житото. Лещата е обикновена от пакетчетата за готвене. Аз все се каня да сложа да вида за колко време ще стане , ама забравям, дано тая седм не се отплесна и ще я заложа, после ще ви кажа.

# 33
  • Мнения: 155
Привет и от мен   bouquet
След последните слънчеви дни ми е пролетно и днес се сетих да проверя за Великденската тема и ето ме тук.
Великден винаги е много уважаван празник в нашето семейство, баща ми и синът ми са именици, а тази година и аз ще празнувам на другия ден - Гергьовден, та ще стане три дни яли, пили и се веселили  Joy
По-късно ще пусна снимки от миналата година!

# 34
  • Мнения: 1 438
Едно от нещата, които със сигурност ще направя за Великден  е този кекс. Според дъщеря ми по-вкусен не е яла.. Grinning А аз само малко преработих една рецепта, но има бъдеще в кухнята ми  точно по този начин.
Влажен, сочен ,лимонов...много свеж.
Тройно лимонов кекс

# 35
  • Русе
  • Мнения: 904
ЗАПИС

# 36
  • Мнения: 1 438
Тук май никой не пише...но пък Великден наближава...

Салата от айсберг, авокадо, конопено семе и пъдпъдъчи яйца

# 37
  • Мнения: 931
Верно че много бавно върви темата
айде аз да дам малко идеи за Великден от нета събирани:

Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:

това си го харесах много ,дано да ми остане време да го направя.
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:

Още ще допълвам, когато имам време[/color][/i]

# 38
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте момичета, аз този уийкенд бях на работа, но вече съм започнала с приготовленията \нали тук Великден е в края на месеца\ и скоро ще покажа някои нови яйчица.  Grinning

Иначе гледам пак говорите за тревичката и ще повторя за не знам коя година вече, че най-бърза и хубава става "тревичка" от ечемик. Гледам тази година тук продават семена дори към някои от боите.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 658
Аз довечера ще напиша една плънка за месо с много зелении. Много хубаво ми стана агнешкото миналата година така.  Peace

# 40
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Петя, като каза плънка се сетих, че тази година смятам  да пробвам една много обичана тук плънка, с която чехите си пълнят месо, но аз ще пробвам друг вариант. Ако се получи добре и аз ще я напиша. Иначе за съжаление мойте момчета не са много по зелениите, но вместо коприва ще се опитам да сложа спанак.

# 41
  • Мнения: 1 438
Наталинка, очаквам с нетърпение да видя яйчицата ти. На мен ми е великденско, има вече слънце, аромати, цветя, а и защото преди седмица съм започнала да правя едни яйчица за подарък. Те вече отпътуваха към UK= Ето една снимка на единия вид.Изпратих и бисквитки, но нямам време да качвам сега.



pepitta_84 ,
сега ще разгледам това, което си постнала.

# 42
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ау Бети, прекрасни са! Hug Декупажна техника ли си използвала? Много нежни са се получили! А и снимката ти е страхотна!  Чакам с нетърпение и бисквитките:)

Аз правих наскоро едни за Баба Марта, но за Великден ще започна идната седмица:)

# 43
  • Мнения: 1 438
Много ми допадна последното предложение.Досега съм засявала кресон,( че става и за хапване и има малки листенца),в едни малки саксисйки и после слагам яйчице отгоре, но тези малки, дървени сандъчета ме заплениха!
А съм правила и вазички, като тези на MS, без  да знам, че тя е правила нещо такова...

Нат , виждам , че си се включила..
Да декупаж, мисля и за ядене, да крася по подобен начин , но с хранителни материали...Не мога да смогна да правя нещата и да снимам, а до постване, дали ще дойде ред..имам снимки от миналата година - непубликувани...

# 44
  • Мнения: 230
запис засега - ет5о моята "проба и подготовка" за Великден в Бг

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт