Силна уплаха

  • 19 406
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте мами, имам нужда от съвет - какво се прави при силна уплаха? Днес с малкия се прибирахме към вкъщи и едно улично куче му се нахвърли. Аз веднага дръпнах детето зад себе си и застанах пред кучето, то ме поръмжа малко и се махна, слава Богу без последствия, малкия дори не се уплаши. Аз обаче се стреснах много, още треперя и не мога да се успокоя. По принцип съм хладнокръвен човек, но се уплаших много кучето да не ухапе малкия. Кажете ми какво да направя, чак сърцето ме стяга ?

# 1
  • Мнения: 5 708
Пий едно хапче валериан и един валидол под езика !

# 2
  • Мнения: 32
Седни във вас на пода , превърти се с кълбо назад Три пъти доколкото ти е възможно ,измий си Три пъти лицето нагоре , сложи малко сол под езика и готово . Съвсем сериозно от баба си го знам.

# 3
  • Мнения: 62
Браво на дечкото! Grinning Гледай да не му придаваш от своите страхове, че родителите по принцип могат да са мноу вредни...

# 4
  • Мнения: 34
Дано си се успокоила вече!
Отиди да ти излеят куршум утре - помага.
Ако не можеш да заспиш - тинктура мента, глог и валериана - отпуска и успокоява...

# 5
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
Силен ментов чай.
Легни при детенцето го гушни.

# 6
  • Мнения: 2 480
Здравейте мами, имам нужда от съвет - какво се прави при силна уплаха? Днес с малкия се прибирахме към вкъщи и едно улично куче му се нахвърли. Аз веднага дръпнах детето зад себе си и застанах пред кучето, то ме поръмжа малко и се махна, слава Богу без последствия, малкия дори не се уплаши. Аз обаче се стреснах много, още треперя и не мога да се успокоя. По принцип съм хладнокръвен човек, но се уплаших много кучето да не ухапе малкия. Кажете ми какво да направя, чак сърцето ме стяга ?

Писали сме неведнъж как безцеремонно и ентусиазирано се прогонват кучета. След това тях ги е страх и ни заобикалят отдалече. Вижте в темите през последните 2-3г. Не ми се повтаря отново.

# 7
  • София
  • Мнения: 23 098
Писали сме неведнъж как безцеремонно и ентусиазирано се прогонват кучета. След това тях ги е страх и ни заобикалят отдалече. Вижте в темите през последните 2-3г. Не ми се повтаря отново.
Такава глупост може да напише единствено човек, който не е бил нападан от глутница озверели улични псета.  Whistling

# 8
  • Мнения: 2 480
Писали сме неведнъж как безцеремонно и ентусиазирано се прогонват кучета. След това тях ги е страх и ни заобикалят отдалече. Вижте в темите през последните 2-3г. Не ми се повтаря отново.
Такава глупост може да напише единствено човек, който не е бил нападан от глутница озверели улични псета.  Whistling

Ами то точно това е ОСНОВНОТО-ДА НЕ СЕ ОСТАВИМ ДА БЪДЕМ НАПАДНАТИ, А ДА ГИ ПРОГОНИМ НА СЕКУНДАТА!  Аман от глупости! Имам 20г. такъв опит и може би стотици случки!

# 9
  • Мнения: 386
vl като имаш N  на брой години опит и още стотици случки сподели си опита,де. То най-лесно - превъртете форума 3 години назад и си намерете темите.Да ти дойде до гуша от сериозни здраскачи. Или помогни или си намери друго място да се самохвалиш!
  Иначе при силен стрес си мия лицето със студена вода и се опитвам да се разсея с мисли за друго. По-важното в случая е,че детето е било храбро и не се е уплашило  Hug

# 10
  • Мнения: 8 889
Хубавото е, че детето не се е стреснало. Ти ще го преживееш. Но с тези бездомни кучета наистина е кошмар. Аз имам куче, но се страхувам, когато се прибирам късно вечер или излизам много рано сутрин. Няколко пъти звънях в Екоравновесие, за да помоля да ги приберат и кастрират, но нищо. Само ме питаха, дали е станал инцидент. Е, ако реагират само при инциденти, направо думи нямам

# 11
  • Мнения: 2 127
Валидол под езика и си пусни филм или някаква музика.
Всяка вечер, ако съм втора смяна, вместо с един автобус и да съм си вкъщи за 20 минути, пътувам по 40 - сменям 2 транспорта, само и само да не минавам по пътя, по който ми е много по-бърз, но кучетата се прескачат Close

# 12
  • Мнения: 2 480
vl като имаш N  на брой години опит и още стотици случки сподели си опита,де. То най-лесно - превъртете форума 3 години назад и си намерете темите.Да ти дойде до гуша от сериозни здраскачи. Или помогни или си намери друго място да се самохвалиш!
 

Ох,нямам думи! Още глупости! Хваленето ми е последна грижа.

Довечера ще публикувам тук каквото трябва. Сега нямам време.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 6 591
Пий-една-бира. Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 749
newsm10 Или нещо по-силно Wink

Общи условия

Активация на акаунт