Силна уплаха

  • 19 428
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте мами, имам нужда от съвет - какво се прави при силна уплаха? Днес с малкия се прибирахме към вкъщи и едно улично куче му се нахвърли. Аз веднага дръпнах детето зад себе си и застанах пред кучето, то ме поръмжа малко и се махна, слава Богу без последствия, малкия дори не се уплаши. Аз обаче се стреснах много, още треперя и не мога да се успокоя. По принцип съм хладнокръвен човек, но се уплаших много кучето да не ухапе малкия. Кажете ми какво да направя, чак сърцето ме стяга ?

# 1
  • Мнения: 5 769
Пий едно хапче валериан и един валидол под езика !

# 2
  • Мнения: 32
Седни във вас на пода , превърти се с кълбо назад Три пъти доколкото ти е възможно ,измий си Три пъти лицето нагоре , сложи малко сол под езика и готово . Съвсем сериозно от баба си го знам.

# 3
  • Мнения: 62
Браво на дечкото! Grinning Гледай да не му придаваш от своите страхове, че родителите по принцип могат да са мноу вредни...

# 4
  • Мнения: 34
Дано си се успокоила вече!
Отиди да ти излеят куршум утре - помага.
Ако не можеш да заспиш - тинктура мента, глог и валериана - отпуска и успокоява...

# 5
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 146
Силен ментов чай.
Легни при детенцето го гушни.

# 6
  • Мнения: 2 482
Здравейте мами, имам нужда от съвет - какво се прави при силна уплаха? Днес с малкия се прибирахме към вкъщи и едно улично куче му се нахвърли. Аз веднага дръпнах детето зад себе си и застанах пред кучето, то ме поръмжа малко и се махна, слава Богу без последствия, малкия дори не се уплаши. Аз обаче се стреснах много, още треперя и не мога да се успокоя. По принцип съм хладнокръвен човек, но се уплаших много кучето да не ухапе малкия. Кажете ми какво да направя, чак сърцето ме стяга ?

Писали сме неведнъж как безцеремонно и ентусиазирано се прогонват кучета. След това тях ги е страх и ни заобикалят отдалече. Вижте в темите през последните 2-3г. Не ми се повтаря отново.

# 7
  • София
  • Мнения: 23 109
Писали сме неведнъж как безцеремонно и ентусиазирано се прогонват кучета. След това тях ги е страх и ни заобикалят отдалече. Вижте в темите през последните 2-3г. Не ми се повтаря отново.
Такава глупост може да напише единствено човек, който не е бил нападан от глутница озверели улични псета.  Whistling

# 8
  • Мнения: 2 482
Писали сме неведнъж как безцеремонно и ентусиазирано се прогонват кучета. След това тях ги е страх и ни заобикалят отдалече. Вижте в темите през последните 2-3г. Не ми се повтаря отново.
Такава глупост може да напише единствено човек, който не е бил нападан от глутница озверели улични псета.  Whistling

Ами то точно това е ОСНОВНОТО-ДА НЕ СЕ ОСТАВИМ ДА БЪДЕМ НАПАДНАТИ, А ДА ГИ ПРОГОНИМ НА СЕКУНДАТА!  Аман от глупости! Имам 20г. такъв опит и може би стотици случки!

# 9
  • Мнения: 386
vl като имаш N  на брой години опит и още стотици случки сподели си опита,де. То най-лесно - превъртете форума 3 години назад и си намерете темите.Да ти дойде до гуша от сериозни здраскачи. Или помогни или си намери друго място да се самохвалиш!
  Иначе при силен стрес си мия лицето със студена вода и се опитвам да се разсея с мисли за друго. По-важното в случая е,че детето е било храбро и не се е уплашило  Hug

# 10
  • Мнения: 8 931
Хубавото е, че детето не се е стреснало. Ти ще го преживееш. Но с тези бездомни кучета наистина е кошмар. Аз имам куче, но се страхувам, когато се прибирам късно вечер или излизам много рано сутрин. Няколко пъти звънях в Екоравновесие, за да помоля да ги приберат и кастрират, но нищо. Само ме питаха, дали е станал инцидент. Е, ако реагират само при инциденти, направо думи нямам

# 11
  • Мнения: 2 127
Валидол под езика и си пусни филм или някаква музика.
Всяка вечер, ако съм втора смяна, вместо с един автобус и да съм си вкъщи за 20 минути, пътувам по 40 - сменям 2 транспорта, само и само да не минавам по пътя, по който ми е много по-бърз, но кучетата се прескачат Close

# 12
  • Мнения: 2 482
vl като имаш N  на брой години опит и още стотици случки сподели си опита,де. То най-лесно - превъртете форума 3 години назад и си намерете темите.Да ти дойде до гуша от сериозни здраскачи. Или помогни или си намери друго място да се самохвалиш!
 

Ох,нямам думи! Още глупости! Хваленето ми е последна грижа.

Довечера ще публикувам тук каквото трябва. Сега нямам време.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 6 609
Пий-една-бира. Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 749
newsm10 Или нещо по-силно Wink

# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
14 отговора и само един е за леене на куршум.
Браво, има надежди в този форум.


ani_sarkisqn, човек преживява какво ли не в живота си. Не подхождай със страх, когато се браниш от куче. То го усеща. Наложи си да си страшна, човекът е по-силното животно.
Уплахата ще мине с времето и колкото по-бързо я премислиш, толкова по-бързо ще избледнее.

# 16
  • Мнения: 1
    Здравейте, мами! Нашето дете също беше уплашено и наръфано от куче. Да си призная лекувахме го по бабешки- ляхме куршум няколко пъти.Независимо какво ще предприемете , не подценявайте проблема. Успех!

# 17
  • Мнения: 2 482
Eто, заповядайте малко инструкции за справяне с кучета:

"А за нас простосмъртните е добре да владеем някои техники за прогонване на кучета. Ако усетим, че ни следва куче и се завъртим рязко към него, то се стъписва. Ако хукнем да го гоним, то не чака, а веднага хуква. Ако спре наблизо можем да повторим и потретим упражнението. След такова прогонване това същото куче ще ни заобикаля отдалеч. По-сложно е, ако бяга към нас. Но дори и тогава, ако ние скочим да го гоним, то обръща веднага в обратната посока. Колкото по-ентусиазирано скочим да го гоним, толкова по-бързо то изчезва. Възможно е към гонитбата да прибавим "Чиба" или друго, както и хвърляне на камъни. Всичко това е успешно и ако е цяла глутница дори през нощта. Тогава и фенерче върши работа. Най-важното е, ние да не се страхуваме, а кучетата да ги е страх от нас. Представете си Баба Меца и куче-кой от кого ще се уплаши??? Ние сме в ролята на Баба Меца. Вероятно тази техника на прогонване  ще може да се усвои и от по-големите деца.
Всичко това важи и за уличните и за домашните кучета, когато са на улицата-там те са страхливи. Много по-сложно е, ако са на тяхна територия-в къщи или на двора. Не зная какво ще се получи, ако имаме лошия късмет да насъскват куче срещу нас, дали тази методика ще действува ефективно тогава. Не е зле да си носим антидог-винаги е в джоба ми, но не е използуван. Ако някой знае дали е ефикасен, може да ни осведоми. Доста деликатен е и случаят, когато кучето е на сантиметри от нас. Ако имаме чанта можем и с нея да го изгоним, настъпвайки безцеремонно към него. Ако сме върху велосипед, също  възможно да ни подгонят кучета-скоро ми се случи с цяла глутница. Веднага обърнах и аз ги погнах.
Често ми се случва да гоня глутница. Дори неотдавна изгоних една такава от 7-8 кучета, които наобиколиха 2момичета на автобусната спирка. Момичетата хапваха някакви закуски. Веднъж попаднах и на кучка с няколко малки кученца над Княжево до 1 ресторант. Като наближихме, започна да лае. Веднага я погнах. Тя хукна, забравяйки за кученцата!
Не е вярно, че в момента, в който се обърнем, кучетата отново ще ни подгонят! Възможно е, ако са по-смели да тръгнат след нас, затова трябва да се обърнем 2-3пъти да видим дали е така. При необходимост повтаряме и потретваме гонитбата им. За предпочитане е, да ги гоним поне 20-30 метра, а не 5метра. Тогава вече са доста уплашени от нас. Не би трябвало да се оставим да ни заобиколи глутницата. Щом енергично подгоним част от тях, цялата глутница се изнася обикновено с лай. Колкото по-енергично скочим да ги гоним, толкова по-бързо изчезват. Дори понякога може да ни запомнят и отдалече да ни заобикалят. Най-глупавото нещо е, да се опитаме да избягаме от тях и да се оставим те да ни гонят. Тогава става страшно! Но ако бягаме по някаква причина и докато се усетим ни подгонят кучета, трябва да спрем незабавно и ние да ги подгоним. Няма проблеми! И това ми се е случвало! А някои случайни "зрители" на случката си мислеха, че ще гледат шоу!
Забравих, дори и салам да носим в чантата си, прогонването им пак е без проблем! Страхът е по-важен от глада. Когато бяхме спряли в кресненския проход, си купихме кебапчета. Едно куче веднага се завъртя около нас. Подгоних го така, както държах кебапчетата. Избяга!"

Дано тези неща да Ви бъдат полезни! Искрено се надявам!

# 18
  • София
  • Мнения: 23 109
Хайде пак общи дрънканици.
Конкретен въпрос - какво правиш, ако както си вървиш, от един храст изкача глутница озверели псета, които без никакво предисловие ти се нахвърлят и започват да те ръфат, където сварят? И не ми казвай, че няма такова положение, понеже като студентка се сблъсках с това, в следствие на което за малко се разминах с пластична операция, тъй като белезите изчезнаха напълно за около 4 години. Никога няма да забравя оголените им зъби и болката, когато се впиваха в краката ми. Добре, че бях по дънки, и добре, че не паднах на земята, защото днес нямаше да съм измежду живите.
Мнението ми е - или да ги вкарват в кучкарници тия помияри, или да ги умъртвяват. Нямам жалост към тях - никаква!

# 19
  • Мнения: 2 761
При силен стрес,първо се пие вода.После при първа възможност трябва да се прескундиш,това особено важи за децата.Така стреса се разпръсва и не "засяда" в определени области,дето да прави блокаж и да докарва проблеми по-късно.
Ако уплахата е много силна-лeене на куршум или восък.Не са никакви бабешки измислици за куршума,има си физично обяснение процеса-за който се интересува ще намери инфо.


И накрая-излез на улицата и протестирай срещу уличните мастии!Щото е крайно време хората да намреят правилното си място,което е НАД  животинското царство.Евентуално екомафиотите може да влязат в кучкарниците ,за да са близо до любимите си помиари,които са  сложили на пиедестал.

Последна редакция: нд, 24 фев 2013, 11:58 от ОМ

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Хайде пак общи дрънканици.
Конкретен въпрос - какво правиш, ако както си вървиш, от един храст изкача глутница озверели псета, които без никакво предисловие ти се нахвърлят и започват да те ръфат, където сварят? И не ми казвай, че няма такова положение, понеже като студентка се сблъсках с това, в следствие на което за малко се разминах с пластична операция, тъй като белезите изчезнаха напълно за около 4 години. Никога няма да забравя оголените им зъби и болката, когато се впиваха в краката ми. Добре, че бях по дънки, и добре, че не паднах на земята, защото днес нямаше да съм измежду живите.
Напомни ми... преживях същото. Бях на 17, прибирах се сама от Студентски град, в 3 ч. през нощта. Не побягнах, защото нямаше къде да се скрия. И наивно мислех, че ако не ги предизвиквам, няма да ми скочат. Не усетих болката тогава, защото бях в шок. Можех да "видя" как на сутринта откриват окървавеното ми тяло. Спаси ме това, че на близо е 7-мо РПУ. Когато чух полицейската сирена и разбрах, че ще ме спасят, едвам не рухнах на земята. Полицаите стреляха по кучетата, може би убиха няколко, но повечето избягаха. Може би същите след това нападнаха жената в НСА, която едвам я спасиха.
Минаха повече от 20 год, от кучешките зъби няма следи. Но злобно ръмжащо куче и днес може да смрази кръвта ми. Уплахата минава, но ужасът си остава.

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
....
Ако уплахата е много силна-лeене на куршум или восък.Не са никакви бабешки измислици за куршума,има си физично обяснение процеса-за който се интересува ще намери инфо.
....
Единственото - няколко лева физически си сменят собственика.

# 22
  • Мнения: 836
... Наложи си да си страшна, човекът е по-силното животно.
Уплахата ще мине с времето и колкото по-бързо я премислиш, толкова по-бързо ще избледнее.

Дрън-дрън. Явно не те е хапало куче. Откъдето и да го погледнеш, кучетата имат по-здрава захапка.

Вместо да си налагам да съм страшно животно, предпочитам да взема мерки - нося си кучегон, напр. Действащ. Веднъж нахапан, човек не може да се отърве от страха това да не се повтори, та хвърлянето на енергия в безрезултатни самовнушения е безсмислено.

# 23
  • Мнения: 9 990
Писали сме неведнъж как безцеремонно и ентусиазирано се прогонват кучета. След това тях ги е страх и ни заобикалят отдалече. Вижте в темите през последните 2-3г. Не ми се повтаря отново.
Такава глупост може да напише единствено човек, който не е бил нападан от глутница озверели улични псета.  Whistling

Ами то точно това е ОСНОВНОТО-ДА НЕ СЕ ОСТАВИМ ДА БЪДЕМ НАПАДНАТИ, А ДА ГИ ПРОГОНИМ НА СЕКУНДАТА!  Аман от глупости! Имам 20г. такъв опит и може би стотици случки!

Пич, Отново не си в час.
Основното е да НЯМА улични кучета, а не да Се или да НЕ се оставяме.....
 Crossing Arms Tired ooooh!
Аз имам 30 години опит и стотици случаи и не винаги съм се измъквала невредима.
Аман от мармоти в този форум.

# 24
  • Мнения: 2 482
Хайде пак общи дрънканици.
Конкретен въпрос - какво правиш, ако както си вървиш, от един храст изкача глутница озверели псета, които без никакво предисловие ти се нахвърлят и започват да те ръфат, където сварят? И не ми казвай, че няма такова положение, понеже като студентка се сблъсках с това, в следствие на което за малко се разминах с пластична операция, тъй като белезите изчезнаха напълно за около 4 години. Никога няма да забравя оголените им зъби и болката, когато се впиваха в краката ми. Добре, че бях по дънки, и добре, че не паднах на земята, защото днес нямаше да съм измежду живите.
Мнението ми е - или да ги вкарват в кучкарници тия помияри, или да ги умъртвяват. Нямам жалост към тях - никаква!

Вече го написах-подгонваме ги на секундата! Те не могат да изскочат така, както описваш и да се нахвърлят върху нас! Винаги проявяват малко колебание в първия момент. Опитват се да ни следват. Точно този момент на колебание аз винаги използвам и ги прогонвам.
Нямам желание повече да споря с теб. Просто разказах моя 20г. опит. Семейството ми също е обучено да се справя по описания начин. Разбира се и аз съм на мнение, че не трябва да имаме такъв уличен проблем. В предишните теми активно се обявявах против уличните кучета и за мерки, които трябва да доведат до премахването им.
Можете да продължавате малоумните си включвания без мен.


 

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Те не могат да изскочат така, както описваш и да се нахвърлят върху нас!
Това, че ти си късметлия и не ти се е случвало, не значи, че не става точно така. Не се прави на Сизър Милън, тъпо е. Глутницата не проявява колебание.

# 26
  • Мнения: 1 040
Аз вярвам в леенето на куршум,на мен е помагало.Всичко в този живот отминава,не се притеснявай,не си го слагай на душата!

# 27
  • Мнения: 1 040
хора,какво е действащ кучегон?

# 28
  • Мнения: 2 761
....
Ако уплахата е много силна-лeене на куршум или восък.Не са никакви бабешки измислици за куршума,има си физично обяснение процеса-за който се интересува ще намери инфо.
....
Единственото - няколко лева физически си сменят собственика.

Е,сега разбрах,че тe мързи да четеш.

"Майсторки" на куршума обикновенно са стари баби и те не го правят за пари,вземат кой колкото им остави.Ако някой има твърди тарифи и иска солидна сума,то не е виновен той,ами тоз,който се подлъгва да му ги дава.

# 29
  • Мнения: 2 482
Те не могат да изскочат така, както описваш и да се нахвърлят върху нас!
Това, че ти си късметлия и не ти се е случвало, не значи, че не става точно така. Не се прави на Сизър Милън, тъпо е. Глутницата не проявява колебание.


..........................

# 30
  • Мнения: 386
Eто, заповядайте малко инструкции за справяне с кучета:

"А за нас простосмъртните е добре да владеем някои техники за прогонване на кучета. Ако усетим, че ни следва куче и се завъртим рязко към него, то се стъписва. Ако хукнем да го гоним, то не чака, а веднага хуква. Ако спре наблизо можем да повторим и потретим упражнението. След такова прогонване това същото куче ще ни заобикаля отдалеч. По-сложно е, ако бяга към нас. Но дори и тогава, ако ние скочим да го гоним, то обръща веднага в обратната посока. Колкото по-ентусиазирано скочим да го гоним, толкова по-бързо то изчезва. Възможно е към гонитбата да прибавим "Чиба" или друго, както и хвърляне на камъни. Всичко това е успешно и ако е цяла глутница дори през нощта. Тогава и фенерче върши работа. Най-важното е, ние да не се страхуваме, а кучетата да ги е страх от нас. Представете си Баба Меца и куче-кой от кого ще се уплаши??? Ние сме в ролята на Баба Меца. Вероятно тази техника на прогонване  ще може да се усвои и от по-големите деца.
Всичко това важи и за уличните и за домашните кучета, когато са на улицата-там те са страхливи. Много по-сложно е, ако са на тяхна територия-в къщи или на двора. Не зная какво ще се получи, ако имаме лошия късмет да насъскват куче срещу нас, дали тази методика ще действува ефективно тогава. Не е зле да си носим антидог-винаги е в джоба ми, но не е използуван. Ако някой знае дали е ефикасен, може да ни осведоми. Доста деликатен е и случаят, когато кучето е на сантиметри от нас. Ако имаме чанта можем и с нея да го изгоним, настъпвайки безцеремонно към него. Ако сме върху велосипед, също  възможно да ни подгонят кучета-скоро ми се случи с цяла глутница. Веднага обърнах и аз ги погнах.
Често ми се случва да гоня глутница. Дори неотдавна изгоних една такава от 7-8 кучета, които наобиколиха 2момичета на автобусната спирка. Момичетата хапваха някакви закуски. Веднъж попаднах и на кучка с няколко малки кученца над Княжево до 1 ресторант. Като наближихме, започна да лае. Веднага я погнах. Тя хукна, забравяйки за кученцата!
Не е вярно, че в момента, в който се обърнем, кучетата отново ще ни подгонят! Възможно е, ако са по-смели да тръгнат след нас, затова трябва да се обърнем 2-3пъти да видим дали е така. При необходимост повтаряме и потретваме гонитбата им. За предпочитане е, да ги гоним поне 20-30 метра, а не 5метра. Тогава вече са доста уплашени от нас. Не би трябвало да се оставим да ни заобиколи глутницата. Щом енергично подгоним част от тях, цялата глутница се изнася обикновено с лай. Колкото по-енергично скочим да ги гоним, толкова по-бързо изчезват. Дори понякога може да ни запомнят и отдалече да ни заобикалят. Най-глупавото нещо е, да се опитаме да избягаме от тях и да се оставим те да ни гонят. Тогава става страшно! Но ако бягаме по някаква причина и докато се усетим ни подгонят кучета, трябва да спрем незабавно и ние да ги подгоним. Няма проблеми! И това ми се е случвало! А някои случайни "зрители" на случката си мислеха, че ще гледат шоу!
Забравих, дори и салам да носим в чантата си, прогонването им пак е без проблем! Страхът е по-важен от глада. Когато бяхме спряли в кресненския проход, си купихме кебапчета. Едно куче веднага се завъртя около нас. Подгоних го така, както държах кебапчетата. Избяга!"

Дано тези неща да Ви бъдат полезни! Искрено се надявам!

Що за глупост? Значи, единственото,което трябва да направиш е да погнеш кучетата?
Не всички улични кучета,като видят агресията в човека започват да бягат.Доста голям процент от тях освирепяват още повече.Наблюдавала съм такива сцени,че ум да ти зайде.И хората,които се опитваха да прогонят кучетата ги гонеха не с кебапчета, а с камъни.И на мен ми се е случвало - преди години, в Банско на едни строежи,покрай хотела, в който бях отседнала.Още благодаря на Бог,че когато кучетата ме нападнаха (без колебание) и едва не се нахвърлиха върху мен, аз всъщност не бях сама и имаше кой да се опита да ги отблъсне.В такъв шок бях тогава,че не можех аз да мръдна,какво остава да тичам по кучетата.Освирепели,лаещи и опитващи се да се нахвърлят върху нас.Излезе от някъде си един пазач с оръжие и стреля във въздуха.....
Кое куче ще погнеш по-напред,ако те наобиколят 4-5 на брой? Нали,ако обърнеш гръб ще те последват и нападнат?
Още един слуай - колежка, чакаща автобуса на безлюдна спирка пуши цигара,чака си автобуса, приближава я куче в тъмното и я захапва за ръката.

Стига с глупостите и сухите теории...

# 31
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
....
Ако уплахата е много силна-лeене на куршум или восък.Не са никакви бабешки измислици за куршума,има си физично обяснение процеса-за който се интересува ще намери инфо.
....
Единственото - няколко лева физически си сменят собственика.

Е,сега разбрах,че тe мързи да четеш.

"Майсторки" на куршума обикновенно са стари баби и те не го правят за пари,вземат кой колкото им остави.Ако някой има твърди тарифи и иска солидна сума,то не е виновен той,ами тоз,който се подлъгва да му ги дава.
Колко са майсторки, само те си знаят.
Тръпна в очакване да разбера какво е това физично обяснение.
И къде се практикува освен от самопровъзгласили се бабички. Т.е. някой с необходимото образование да го е признал като средство.

# 32
  • Мнения: 2 482
Eто, заповядайте малко инструкции за справяне с кучета:

"А за нас простосмъртните е добре да владеем някои техники за прогонване на кучета. Ако усетим, че ни следва куче и се завъртим рязко към него, то се стъписва. Ако хукнем да го гоним, то не чака, а веднага хуква. Ако спре наблизо можем да повторим и потретим упражнението. След такова прогонване това същото куче ще ни заобикаля отдалеч. По-сложно е, ако бяга към нас. Но дори и тогава, ако ние скочим да го гоним, то обръща веднага в обратната посока. Колкото по-ентусиазирано скочим да го гоним, толкова по-бързо то изчезва. Възможно е към гонитбата да прибавим "Чиба" или друго, както и хвърляне на камъни. Всичко това е успешно и ако е цяла глутница дори през нощта. Тогава и фенерче върши работа. Най-важното е, ние да не се страхуваме, а кучетата да ги е страх от нас. Представете си Баба Меца и куче-кой от кого ще се уплаши??? Ние сме в ролята на Баба Меца. Вероятно тази техника на прогонване  ще може да се усвои и от по-големите деца.
Всичко това важи и за уличните и за домашните кучета, когато са на улицата-там те са страхливи. Много по-сложно е, ако са на тяхна територия-в къщи или на двора. Не зная какво ще се получи, ако имаме лошия късмет да насъскват куче срещу нас, дали тази методика ще действува ефективно тогава. Не е зле да си носим антидог-винаги е в джоба ми, но не е използуван. Ако някой знае дали е ефикасен, може да ни осведоми. Доста деликатен е и случаят, когато кучето е на сантиметри от нас. Ако имаме чанта можем и с нея да го изгоним, настъпвайки безцеремонно към него. Ако сме върху велосипед, също  възможно да ни подгонят кучета-скоро ми се случи с цяла глутница. Веднага обърнах и аз ги погнах.
Често ми се случва да гоня глутница. Дори неотдавна изгоних една такава от 7-8 кучета, които наобиколиха 2момичета на автобусната спирка. Момичетата хапваха някакви закуски. Веднъж попаднах и на кучка с няколко малки кученца над Княжево до 1 ресторант. Като наближихме, започна да лае. Веднага я погнах. Тя хукна, забравяйки за кученцата!
Не е вярно, че в момента, в който се обърнем, кучетата отново ще ни подгонят! Възможно е, ако са по-смели да тръгнат след нас, затова трябва да се обърнем 2-3пъти да видим дали е така. При необходимост повтаряме и потретваме гонитбата им. За предпочитане е, да ги гоним поне 20-30 метра, а не 5метра. Тогава вече са доста уплашени от нас. Не би трябвало да се оставим да ни заобиколи глутницата. Щом енергично подгоним част от тях, цялата глутница се изнася обикновено с лай. Колкото по-енергично скочим да ги гоним, толкова по-бързо изчезват. Дори понякога може да ни запомнят и отдалече да ни заобикалят. Най-глупавото нещо е, да се опитаме да избягаме от тях и да се оставим те да ни гонят. Тогава става страшно! Но ако бягаме по някаква причина и докато се усетим ни подгонят кучета, трябва да спрем незабавно и ние да ги подгоним. Няма проблеми! И това ми се е случвало! А някои случайни "зрители" на случката си мислеха, че ще гледат шоу!
Забравих, дори и салам да носим в чантата си, прогонването им пак е без проблем! Страхът е по-важен от глада. Когато бяхме спряли в кресненския проход, си купихме кебапчета. Едно куче веднага се завъртя около нас. Подгоних го така, както държах кебапчетата. Избяга!"

Дано тези неща да Ви бъдат полезни! Искрено се надявам!

Що за глупост? Значи, единственото,което трябва да направиш е да погнеш кучетата?
Не всички улични кучета,като видят агресията в човека започват да бягат.Доста голям процент от тях освирепяват още повече.Наблюдавала съм такива сцени,че ум да ти зайде.И хората,които се опитваха да прогонят кучетата ги гонеха не с кебапчета, а с камъни.И на мен ми се е случвало - преди години, в Банско на едни строежи,покрай хотела, в който бях отседнала.Още благодаря на Бог,че когато кучетата ме нападнаха (без колебание) и едва не се нахвърлиха върху мен, аз всъщност не бях сама и имаше кой да се опита да ги отблъсне.В такъв шок бях тогава,че не можех аз да мръдна,какво остава да тичам по кучетата.Освирепели,лаещи и опитващи се да се нахвърлят върху нас.Излезе от някъде си един пазач с оръжие и стреля във въздуха.....
Кое куче ще погнеш по-напред,ако те наобиколят 4-5 на брой? Нали,ако обърнеш гръб ще те последват и нападнат?
Още един слуай - колежка, чакаща автобуса на безлюдна спирка пуши цигара,чака си автобуса, приближава я куче в тъмното и я захапва за ръката.

Стига с глупостите и сухите теории...


.........................

# 33
  • Мнения: 2 761
Лиляна,размърдай се малко от хамака,на който лежиш на аватара си Simple Smile-има google,аз за такива като теб не се хабя отдавна.

# 34
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Бих се размърдала, ако трябва да се аргументирам и да подкрепя свои думи, но да търся нещо, в което не съм убедена, няма как да стане.
Щом не се аргументираш, значи говориш празни приказки.
Няма смисъл да ми казваш колко е физично топенето на олово, понеже знам, че няма никаква връзка със състоянието на човек. Единствено мога да се съглася, че думите на леярката могат да забаламосат уплашения и под въздействие на внушение, да забрави за стреса си или да се успокои. Но същото може да стане и без олово, според зависи от нагласата на уплашения.

# 35
  • Мнения: 2 761
Е,точно щото и аз да ти го намеря пак няма да те убедя,за това не се мърдам и аз. Simple Smile

Думите дето си шепти "леарката" не са извсестни на всеки,освен това са малко на брой и казани под носа и,а ако попаднеш на турска бабичка,надали може да разбереш изобщо нещо,така че това с внушенията не върви.Има въздействие,което се усеща като "изтегляне",но ти няма как да го знаеш.
И не мисли,че една майка на изплашено дете не се е опитвала многкратно да го успокои преди да стигне до лeeнето на куршум.
Така или иначе, след като това не твоя начин,аз нямам проблем с това.

# 36
  • Мнения: 8 931
Оффф, извинявам се за оффтопика, обаче, големи жени да говорят за леене на куршум като за неоспоримо ефективно средство за превъзмогване на уплахата ми звучи  ooooh! .... също толкова ефективно като да направиш кълбо напред и кълбо назад, да се завъртиш на пета и да плюеш през рамо

# 37
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 146
Аз гласувам за кълбетата. Peace Все пак си е лека гимнастика.
Освен това и е по-евтино.

# 38
  • София
  • Мнения: 23 109
Може би същите след това нападнаха жената в НСА, която едвам я спасиха.
Минаха повече от 20 год, от кучешките зъби няма следи. Но злобно ръмжащо куче и днес може да смрази кръвта ми. Уплахата минава, но ужасът си остава.
Peace  Hug
Само да вметна, че моята случка се разигра точно в комплекса на НСА. Там ми беше общежитието. И когато онези 5-6 псета ми се нахвърлиха внезапно, нямаше жива душа наоколо. За "късмет" беше неделя следобяд и тъй.

Те не могат да изскочат така, както описваш и да се нахвърлят върху нас!
Оф, аман от псевдоразбирачи. Мисля, че ясно се изразих - кучетата изкочиха за секунди от един храст и се нахвърлиха с оголени зъби върху мен. Но защо ли изобщо си правя труд да обяснявам. И кой си ти, че да етикираш постовете ми като малоумни. Развай се, че не си бил в подобна ситуация. Да те видя що за мъж ще си срещу 5-6 големи помияра, скачайки вкупом върху теб и ръфайки те където сварят.

Последна редакция: пн, 25 фев 2013, 13:07 от tonkabonka

# 39
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Хората така сме устроени, че докато не се сблъскаме с някой проблем, си мислим, че на нас не може да се случи. Аз много обичам животните и не съм и допускала, че мога да бъда нападната без причина. И бях толкова уверена в това, че в началото дори не се уплаших. Но явно песовете това не го разбраха.

Това леене на куршум ми звучи като магия. А за магиите имам мнение, че "хващат" само хора, които вярват в тях. За това си мисля, че ако човек е убеден в ползата, наистина ще усети резултат. Нещо като плацебо ефект.

# 40
  • Мнения: 2
Благодаря ви за отговорите, момичета! Още същата вечер си пийнах две ракии и поговорих с нашия тати. Това много ми помогна, защото при мен конкретно уплахата не бе толкова от самите кучета, колкото от факта, че дори да съм с детето си, то пак не е напълно защитено. Както и да е, важното е че няма последствия за малкия. Споделянето на уплахата с някой близък, много помага ( и алкохола също Simple Smile ) А относно въпросните кучета, след подадения сигнал от мен в местния приют в Шумен, вече са прибрани. Наистина, не очаквах толкова бързо да реагират ( въобще да реагират ).

# 41
  • Мнения: 2 482
Може би същите след това нападнаха жената в НСА, която едвам я спасиха.
Минаха повече от 20 год, от кучешките зъби няма следи. Но злобно ръмжащо куче и днес може да смрази кръвта ми. Уплахата минава, но ужасът си остава.
Peace  Hug
Само да вметна, че моята случка се разигра точно в комплекса на НСА. Там ми беше общежитието. И когато онези 5-6 псета ми се нахвърлиха внезапно, нямаше жива душа наоколо. За "късмет" беше неделя следобяд и тъй.

Те не могат да изскочат така, както описваш и да се нахвърлят върху нас!
Оф, аман от псевдоразбирачи. Мисля, че ясно се изразих - кучетата изкочиха за секунди от един храст и се нахвърлиха с оголени зъби върху мен. Но защо ли изобщо си правя труд да обяснявам. И кой си ти, че да етикираш постовете ми като малоумни. Развай се, че не си бил в подобна ситуация. Да те видя що за мъж ще си срещу 5-6 големи помияра, скачайки вкупом върху теб и ръфайки те където сварят.

.............................................................

# 42
  • Мнения: 386
vl или остана безмълвен или е решил да поспами,докато се чуди с какво да си запълни времето ..

ani_sarkisqn браво,че си се отървала от стреса  Hug  Вярно е онова за алкохола - често помага да падне психическото напрежение,но за съжаление не решава проблемите в дългосрочен план.Споделянето също е важна част от процеса. Хубаво, е,че са прибрали псетата.Как ми се иска да ги избият до едно, всички гадни улични твари.. Съжалявам,ако звуча прекалено крайно, обаче се ужасявам от тях.Омръзнало ми е да се страхувам.Преди само за себе си, сега главно за детето ме е страх.

# 43
  • Мнения: 2 482
vl или остана безмълвен или е решил да поспами,докато се чуди с какво да си запълни времето ..

ani_sarkisqn браво,че си се отървала от стреса  Hug  Вярно е онова за алкохола - често помага да падне психическото напрежение,но за съжаление не решава проблемите в дългосрочен план.Споделянето също е важна част от процеса. Хубаво, е,че са прибрали псетата.Как ми се иска да ги избият до едно, всички гадни улични твари.. Съжалявам,ако звуча прекалено крайно, обаче се ужасявам от тях.Омръзнало ми е да се страхувам.Преди само за себе си, сега главно за детето ме е страх.

....................................

# 44
  • Мнения: 2 761
Хубаво е,че си подала молба и са ги прибрали.И аз преди 2 години подадох,но преди това трябваше да си приказвам с една екофашистка ,дето ми обясняваше за правата на кучетата.В крайна сметка се оказа,че ги прибирали за малко,даже не ги кастрирали,щото струва пари,само ги макирали на ухото и пак ги пускали и така до следващия път...
Дано следващите дето дойдат да управяват се справят с тоз проблем-все ми е тая с какви средства.

# 45
  • Мнения: 62
 ooooh!Кво да се занимавам с вас...

# 46
  • Мнения: 8 931
Пънки, пак ли се възмущаваш, защото не сме ок кучетата на живеят на улицата?

# 47
  • Мнения: 386
Хубаво е,че си подала молба и са ги прибрали.И аз преди 2 години подадох,но преди това трябваше да си приказвам с една екофашистка ,дето ми обясняваше за правата на кучетата.В крайна сметка се оказа,че ги прибирали за малко,даже не ги кастрирали,щото струва пари,само ги макирали на ухото и пак ги пускали и така до следващия път...
Дано следващите дето дойдат да управяват се справят с тоз проблем-все ми е тая с какви средства.


Така правят.Прибират ги, къде ги кастрират, къде - не и пак ги пускат.Гледат само да прибират пари.И това го знам от човек мнооого добре запознат със ситуацията.
Когато й се случи случката на моята колежка, многократно звъняхме на еко равновесие да дойдат и да ги приберат, но седмица,че и повече никой не си мръдна пръста.Когато се обадихме в Дарик Радио, репортерите дойдоха на място и отразиха случката, тогава онези решиха да дойдат.Прибраха 2-3 кучета и след по-малко от месец пак ни ги доставиха.
Нали знаете, има един виц за кастрираните кучета,който завърша с " те не ни е*ат,бе, хапят ни".....

# 48
  • Мнения: 373
От цялата работа разбрах две неща:
-трябва да се пие
-трябват и куршуми   Laughing




# 49
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В алтернативния има тема за баенето, и там има спор относно ефикасността на терапията.

За мен приспиването на кучетата е най-доброто решение- в интерес не само на хората, но и на самите кучета.

# 50
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
....
За мен приспиването на кучетата е най-доброто решение- в интерес не само на хората, но и на самите кучета.
Говориш толкова убедително, сякаш си компетентен познавач на кучешката природа.
След като отстраниш едни кучета от територията им, знаеш ли какво се случва?
Или предлагаш изтребване до крак? Ако може да минеш после и на собствениците, които си захвърлят кучетата.

# 51
  • Мнения: 32
От цялата работа разбрах две неща:
-трябва да се пие
-трябват и куршуми   Laughing






 Laughing..и кълбета назад и сол под езика . Гасене на  запалени клечки от метла в жива вода също помага....

# 52
  • Мнения: 378
Благодаря ви за отговорите, момичета! Още същата вечер си пийнах две ракии и поговорих с нашия тати. Това много ми помогна, защото при мен конкретно уплахата не бе толкова от самите кучета, колкото от факта, че дори да съм с детето си, то пак не е напълно защитено. Както и да е, важното е че няма последствия за малкия. Споделянето на уплахата с някой близък, много помага ( и алкохола също Simple Smile ) А относно въпросните кучета, след подадения сигнал от мен в местния приют в Шумен, вече са прибрани. Наистина, не очаквах толкова бързо да реагират ( въобще да реагират ).
perko Следващия път още преди да излезеш пий две ракийки, животните мразят алкохола, тъй че никое куче няма да те доближи надуши ли го!  cheers

# 53
  • Мнения: 2 761
....
За мен приспиването на кучетата е най-доброто решение- в интерес не само на хората, но и на самите кучета.
Говориш толкова убедително, сякаш си компетентен познавач на кучешката природа.
След като отстраниш едни кучета от територията им, знаеш ли какво се случва?
Или предлагаш изтребване до крак? Ако може да минеш после и на собствениците, които си захвърлят кучетата.

Проблема може да се реши като на всяко куче сложат чип.Когато собственика му го пусне на улицата-да му търсят сметка на него-като паричната санкция е достатъчно висока,та да го заболи.И всеки път като го пусне да го боли още повече.
Ако трябва да внесат и виетнамци-така ще им направят добро на тях и на нас.

# 54
  • Linz
  • Мнения: 11 619
....
За мен приспиването на кучетата е най-доброто решение- в интерес не само на хората, но и на самите кучета.
Говориш толкова убедително, сякаш си компетентен познавач на кучешката природа.
Не говоря убедително, а казвам кое според мен е най-доброто решение. Без претенции за компетентност.
В момента хората страдат заради кучетата, както и кучетата заради хората и намирам наистина за наложително да се намери изход.
Колкото до собствениците- по-умните от нас са го измислили.

# 55
  • Мнения: 1 040
И аз съм за приспиването на уличните.А за домашните - да вдигнат данъка и да има някакъв контрол кой го плаща и глоби.

# 56
  • Мнения: 62
Никол, нали се сеш' тая остаряла философия де да си завреш? Wink

# 57
  • София
  • Мнения: 28 770
И аз съм за приспиването на уличните.А за домашните - да вдигнат данъка и да има някакъв контрол кой го плаща и глоби.

И аз. Пробвах със сигнали до Екоравновесие - не става.

# 58
  • Мнения: 32
Жената толкова се уплашила , вие наблегнахте на проблема с кучетата !
 Ама ха!
 Казвайте цярове за  нейната уплахата  , за кучетата /домашни или улични / и за проблемите свързани с тях / публични екзекуции, кастрации, евтаназии, изолации ,обезпаразитации, отглеждането им на улицата като в домашна среда , храненето от благородни лелки с порцион равен на седмичната дажба на 20 % от българските деца / си ги коментирайте в друга тема , моля .
Дайте да помогнем на жената за уплахата , то споровете около ''най-добрия приятел на човека '' край никога няма да имат !

# 59
  • Мнения: 32
А за малко да забравя   Laughing специален поздрав за Меги Дерм !

# 60
  • Мнения: 386
bavmorda
Ми, тя жената каза,че уплахата й е минала вече.Ние вече си споделихме предложенията, с които бихме могли да й бъдем полезни.Не виждам нищо кофти да си коментираме, освен,ако не пречим на самата авторка.Ако е така, тя сама може да си каже.

# 61
  • Мнения: 62
Бе тя и Бавморда от филмчето от толкоз много доброта получи квот си заслужава, ама още се навърта тадява./или тъдява/ Wink

# 62
  • Мнения: 2 482
bavmorda
Ми, тя жената каза,че уплахата й е минала вече.Ние вече си споделихме предложенията, с които бихме могли да й бъдем полезни.Не виждам нищо кофти да си коментираме, освен,ако не пречим на самата авторка.Ако е така, тя сама може да си каже.

Да, разграШките разсъждения най-много са и помогнали..........Светлина в тунела и успокоение за цял живот!

  bouquet  bouquet

# 63
  • Мнения: 62
От вл знам какво е габардин и коя е Велислава Дърева, чувствам се мноу просветена! Хайде и от мен   bouquet

# 64
  • Мнения: 2 482
От вл знам какво е габардин и коя е Велислава Дърева, чувствам се мноу просветена! Хайде и от мен   bouquet

Аз пък си спомням, че точно от мен научи и кой е Шрьодингер. И много други интересни неща можеш да научиш от мен, както и не само от мен, стига да пожелаеш......
Само че ще се наложи да ни обясниш значението на думичката "мноу". Няма я в речника.   Rolling Eyes Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 62
А, да, верно, физикът Шрьодингер и плъхът Шрьодер, праилну. ooooh! И това го нема в речника! Ужаст! Wink Simple Smile Използвам такъв език, когато правописната полиция спи, сега разбра ли? Готина вечер, вл! Simple Smile

# 66
  • Мнения: 2 482
А, да, верно, физикът Шрьодингер и плъхът Шрьодер, праилну. ooooh! И това го нема в речника! Ужаст! Wink Simple Smile Използвам такъв език, когато правописната полиция спи, сега разбра ли? Готина вечер! Simple Smile

Остава да ни отговориш на колко градуса си в момента.

# 67
  • Мнения: 945
А, да, верно, физикът Шрьодингер и плъхът Шрьодер, праилну. ooooh! И това го нема в речника! Ужаст! Wink Simple Smile Използвам такъв език, когато правописната полиция спи, сега разбра ли? Готина вечер, вл! Simple Smile

Пънки, по едно време беше оправила правописа, сега пак почваш да олекваш Naughty

# 68
  • Мнения: 2 761
..... то споровете около ''най-добрия приятел на човека '' край никога няма да имат !

Добър приятел е бил,когато на хората им е вършел работа да им пази добитъка от вълците.Сега "приятеля" се гледа за развлечение и печалбарство-примерно много хора си развъждат породистите песове,за да ги продават.Ако случайно животното забременee на улицата-следва изхвърлянето на потомството му на същото място...и така глутницата се увеличава.

# 69
  • Мнения: 2
 Знаете ли, преди и аз бях защитник на кучетата. Хранела съм ги, 2-3  пъти съм прибирала кученца от улицата, отглеждала съм ги и после им намирах домове при познати на село ( тогава бях 15 -16 годишна). Вкъщи (в бащиния ми дом) винаги сме имали кучета. Сега, когато си имам собствено семейство, нямаме животно вкъщи, но винаги можем да отидем при баба да си играем с кучето Simple Smile
 И мен няколко пъти са ме нападали кучета, не знам има ли тактика за отбрана, но винаги съм запазвала спокойствие и не съм показвала страх ( до колкото е възможно). В един момент обаче, тези улични песове се нахвърлят на детето ти. Дори да си с него, както в моя случай, те пак скачат озлобени към него. Нали разбирате, дори уплахата на това детенце е достатъчна и може да има  последствия - може да започне да заеква, да вдигне висока температура, да сънува кошмари и така нататък.
В този случай, минаваш от "другата страна"  - вече не си защитник на правата на кучетата, а на правата на детето си. За мен не е решение само да се кастрират животните. Те се озлобяват от глад на улицата. Някои кучовци са късметлии, намират си лелички да ги хранят, но какво става с другите, озверели от глад на улицата? Прибират ги в приюта, хранят ги и разбира се те стават мили животинки. След известно време пак ги пускат на улицата, те отново гладуват и се озлобяват. И до кога така? Докато някой побеснял татко на нахапано дете не му тегли един куршум ли? Не мисля че това е хуманния вариант. Гадно звучи, знам, но по-добрия вариант е да ги приспиват.
Не искам да ядосвам никой, това просто си е моето мнение. Никой не е застрахован, утре може озверялата глутница да нападне теб, детето ти или възрастната ти майка.

# 70
  • Мнения: 62
Че какво му е гадното да ги ''приспят''? Така кака Пенка, дето има булдожка,/ примерно/, може да я чифтоса с булдога на бай Стоян от третия етаж, ще си разделят по 2-3 кученца и ще ги продадат, пък ако не могат да ги продадат, ще ги изхвърлят на улицата, да ги ''приспят''!Догодина пак... Нема нищо гадно, все пак сме в България и гадното е нормално! Shocked

Последна редакция: чт, 28 фев 2013, 12:36 от Пънки

# 71
  • Мнения: 2 482
..... то споровете около ''най-добрия приятел на човека '' край никога няма да имат !

Добър приятел е бил,когато на хората им е вършел работа да им пази добитъка от вълците.Сега "приятеля" се гледа за развлечение и печалбарство-примерно много хора си развъждат породистите песове,за да ги продават.Ако случайно животното забременee на улицата-следва изхвърлянето на потомството му на същото място...и така глутницата се увеличава.


Така е.

# 72
  • Мнения: 386
bavmorda
Ми, тя жената каза,че уплахата й е минала вече.Ние вече си споделихме предложенията, с които бихме могли да й бъдем полезни.Не виждам нищо кофти да си коментираме, освен,ако не пречим на самата авторка.Ако е така, тя сама може да си каже.

Да, разграШките разсъждения най-много са и помогнали..........Светлина в тунела и успокоение за цял живот!

  bouquet  bouquet

Моля? Искаш нещо да ми кажеш ли?
Разсъжденията са на човек,който е роден в София, 27 години е живял в София и се е сблъсквал с проблема не един път! В момента също съм в София. Надявам се да ти е ясно. Малоумна история е това твоето!

# 73
  • Мнения: 2 482
bavmorda
Ми, тя жената каза,че уплахата й е минала вече.Ние вече си споделихме предложенията, с които бихме могли да й бъдем полезни.Не виждам нищо кофти да си коментираме, освен,ако не пречим на самата авторка.Ако е така, тя сама може да си каже.

Да, разграШките разсъждения най-много са и помогнали..........Светлина в тунела и успокоение за цял живот!

  bouquet  bouquet

Моля? Искаш нещо да ми кажеш ли?
Разсъжденията са на човек,който е роден в София, 27 години е живял в София и се е сблъсквал с проблема не един път! В момента също съм в София. Надявам се да ти е ясно. Малоумна история е това твоето!

..............................................................


 Joy Joy Joy

# 74
  • Мнения: 1 040
Чудя се защо не я заключват тази тема - а моята за почистване след кучетата ми я заключиха на 2-я ден,още ме е яд Mr. Green

# 75
  • Мнения: 62
Хич не ми се говори с Никол за любимата и тема-кучешките екскременти! Laughing Ако ще закриват темата, нека да е с 1 песен, която ми пълни душата. Wink Grinning

# 76
  • Мнения: 1 040
Пънки,голям майтап си Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт