Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век"( Muhteşem Yüzyıl) тема 65

  • 49 580
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 342
е значи не е той..  Embarassed горе беше друго името.Съжалявам ако съм подвела някой.. но ми заприлича , а имена не помня.

# 31
  • Мнения: 3 675
Честита нова тема и да не я изпишете със скоростта на светлината.И на мен този хич не ми харесва, дано да не го вземат в сериала.Пък какво от това, че ще го облекат в кожени дрехи, по-хубав и секси от ББ няма да стане.

# 32
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Неможах да гледам снощи серията,но сценаристите пак почват да боксуват.Много се усеща липсата на Мерал.Филма все повече се доближава до латино сериалите и това започва да ме дразни.Не доразвити образи,ситуации,влизат ,излизат нови персонажи,изобщо пълна бъркотия.

# 33
# 34
  • Мнения: 0
КРАТКО СЪДЪРЖАНИЕ НА ЕП. 87 - превод от руски

Хатидже чете писмото, намерено в сандъка, което представлява признание на чувства от Шах Султан към Ибрахим от времето, прекарано в Маниса преди много години. Шах се опитва да обясни на Хатидже, че това писмо е измислено и не е писано от нея. Казва на сестра си да се върне в двореца, но Хатидже отговаря, че и дава седмица за да си събере багажа и да напусне- в противен случай ще бъде заставена на сила да си тръгне.
Хюррем се разпорежда да приготвят за Шах Султан друг дворец.
Хатидже дава разпореждане на Афифе да се върнат обратно в нейния дворец всичките и вещи, оставени на съхранение в султанския сарай.
Шах Султан отива при Хюррем и я пита дали се опитва да я скара със сестра и, подхвърляйки измислено писмо. Хюррем казва, че не е важно дали писмото е истинско, а това, че съдържа вярна информация. Шах и казва да остави Хатидже на спокойствие, защото не би могла да понесе повече, а Хюррем и казва, че нея изобщо не я е грижа за сестра и, защото вече е постигнала целта си и е придобила всичко, принадлежащо на Хатидже. Шах и напомня, че това са покоите на Валиде, която е дошла в двореца като султанка, живяла е и е умряла като такава. Хюррем е дошла като робиня и такава ще си остане. Хюррем и напомня за годежа със Султана, но Шах и казва, че султанка, това не е просто дума, а трябва да ти е в кръвта, а Хюррем няма нито грам благородническа кръв.

В Рим Папата и кардинала разсъждават за възможното развитие на войната между османците и Венеция. Те считат, че Сюлейман е слаб, защото го няма вече до него Ибрахим Паша.

Диана, заедно с евнуха и Шах измислят нов план как да навредят на Хюррем, а в това време Нигяр отвлича вниманието на Сюмбюл. Той пък, разказва на Нигяр за това, че Ибрахим е откраднал не само нейното и на Хатидже сърце, но и това на Шах Султан.
Хюррем отива при Шах Султан и и казва, че дворец е приготвен за нея и по всяко време може да се нанесе там. Шах казва, че не се нуждае от помощта на робиня. Препоръчва на Хюррем да благодари на Аллах за всеки нов ден и за всяка глътка въздух. Хюррем и казва, че не се отпуска и за минута, защото иначе отдавна да е на дъното на Босфора.
Мерджана ага напада Назлъ, прислужницата на Хюррем и я заключва в тъмницата. В това време Гюлфем моли Хатидже да се откаже да мъсти на Хюррем, но тя не отстъпва. Шах разпитва Назлъ и иска да изкопчи признанието и, че тя е сложила писмото в сандъка. Тя си признава всичко. Писмото е написано от нея по заповед на Хюррем. Водят я при Хатидже за да потвърди думите си. Хатидже е в шок и не знае на кого да вярва. Шах и казва да вярва само на нея и се възползва да я помоли да не я гони от двореца, защото това е целта на Хюррем и така тя е победителката.
Намират мъртвата Назлъ, а Хатидже обвинява Хюррем за смъртта и. След това казва, че ше остане в Султанския дворец до завръщането му от похода.

Сюлейман вижда как Селим тренира бой с меч и е силно раздразнен от неговата мекушавост и непохватност и строго го смъмря.
В това време Мехмет и Бали Бей се връщат от разузнаване. Бали Бей разказва на Султана, че по пътя са били нападнати и Мехмет е бил ранен, но го е спасил от сигурна смърт. Ако не е бил Мехмет, Бали Бей е щял да бъде вече мъртъв. Сюлейман е много доволен и се радва, че Мехмет се е превърнал в истински войн. Тази сцена е наблюдавана от Селим.

В Маниса, при Махидевран идва на посещение Габриела де Фео – търговка от Европа, която движи семейния бизнес след смъртта на съпруга си. Тя се оплаква, че в последно време османците са пленили много търговски кораби. В това число са и нейните кораби, които са арестувани в пристанище в Измир. Габриела моли Махидеврн да се застъпи за нея и да и помогне да разреши този проблем. Махидевран казва, че законите важат за всички, а Габриела казва, че точно това е проблема – законът е на нейна страна, но съдиите не. Махидевран обещава да направи каквото може.

Хюррем заповядва на Сюмбюл да следи всяка крачка на Хатидже и да и докладва. Пристига писмо от Султана. Хюррем отпраща всички, за да се наслади сама на любовните слова на Сюлейман.

На военния съвет Сюлейман и хората му обсъждат развитието на обсадата на крепостта и предложението на венецианците за мир. Султана е бесен на Аяз Паша, че заради неговите грешки армията е в такова положение. Пашите коментират, че ако Ибрахим е бил с тях, това е нямало да се случи и отдавна да са победили врага. Заради многото понесени загуби и лошото време Сюлейман нарежда да се снеме обсадата и армията да се върне в столицата. На Барбароса дава разпореждане на завземе по пътя си каквото може и да прави каквото сметне за добре.

В Маниса Мустафа разбира за проблема на Габриела, а тя идва на визита при него. Виждайки я, Мустафа си спомня, че е мернал това красиво, непознато лице на прозорчето на карета, която е преминавала покрай него. Габриела се оплаква от произвола на чиновниците в пристанището. Мустафа казва, че ще провери лично и ще накаже виновните, а нейните загуби ще бъдат възстановени.

В двореца всички са се приготвили до посрещнат завърналият се Сюлейман. Хюррем казва на Шах, че ще разкаже на Султана за всичките и конспирации. Влиза Хатидже и Хюррем е принудена да отстъпи едно място в редицата заради жената от Династията.
Пред покоите Михримах се среща с Бали Бей и го упреква, че не е отговорил на писмото и. Той казва, че войната е била тежка и не му е останало време.
Нигяр предупреждава Шах Султан, че Хюррем непременно ще разкаже всичко на Султана, но Шах е спокойна, защото Сюлейман не би повярвал на участието и в такова дело.
Хюррем разказва на Султана за случилото се в негово отсъствие.
При Шах пристига съпругът и Лютфи Паша и и разказва за похода. Казва, че Султана е доволен от него и го е повишил в длъжност.
Сюлейман приема Мустафа Паша и го подлага на разпит за писмото с грешната информация за неговото раняване е идването на Мустафа в столицата.
Хатидже вижда от балкона Михримах и Бали Бей, които разговарят и в главата и се оформя нов план.
Сюлейман вика сестра си Шах за да даде обяснение на случката. Тя се опитва да му разкаже, но той е бесен и я прекъсва с въпрос как може Мустафа да направи такова нещо – да се опита да му вземе трона! Шах е в недоумение и му казва, че изобщо няма такова нещо и това може да се провери от хората в Маниса. Мустафа не е напускал двореца си, а това е някаква игра.
На излизане от покоите на Султана, Шах среща Хюррем. Шах и казва да не бърза да се радва, че е очернила Мустафа. Хюррем и отговаря, че истината може да излезе наяве, но съмненията ще  останат и бавно, бавно ще се трупат, като на края ще се превърнат във въжето, което се увива около шията на човек и се превръщат в негов палач.
Идва Нигяр и казва на Хюррем, че е видяла Михримах в градината с Бали Бей и ги е чула да си казват, че ще се срещнат в мрморния дворец.
Хюррем тръгва да търси дъщеря си. В същото време Шах търси сестра си, но не я открива никъде. Хюррем пристига в Мраморния дворец и вижда там Хатидже. Тя пита Хюррем дали си спомня за Ибрахим. Тя самата не може да забрави, защото болката и мъката по него не намаляват с времето. Хатидже напомня на Хюррем думите си, че ще дойде време, когато ще я моли за смъртта си. И ето, този ден е настъпил. В този момент нападат Хюррем и я упояват. След това тя се събужда в покоите си в двореца с въпрос – как попаднах тук, какво се е случило с мен..

# 35
  • планетата Земя и по точно до морето
  • Мнения: 5
Привет!  Hug
Ани, благодаря за темата! Heart Eyes Hug
Mistik, за инфото и монолога на Сюлейман! Hug Heart Eyes  bouquet  

Аз от доста време не гледам онлайн /само изчитам превода от Даная и Тренди Hug Hug   bouquet  bouquet/, даже едва онази вечер изгледах последната серия с превод. Embarassed Изгуби ми се тръпката и нетърпението, изобщо не знам, как ще го мъча 4-ти сезон, ако има. ooooh!

За последната преведена 86 серия мога да кажа само - блудкав и недостоверен екшън. Уж Хюррем и Шах трябва да изглеждат умни, хитри, находчиви...Да, но ако екшъна беше на ниво, а то излезе, като сблъсък на селска спартакиада. ooooh!
 
Как да изглежда достоверно, че Шах ще врътне на пръста си цял харем и да блъфира, замесвайки не кои да е, а наследника на трона Мустафа и адаша му Мустафа паша...и то само за да покаже на Хюррем какво може. ooooh! ooooh! ooooh!

А Хатидже?! Даже не ми се коментира в какво я превърнаха нея и не само.
При положение, че членовете на династията са минавали специално обучение от деца, което 100% е включвало на първо място да не издават емоциите си, заради характера на средновековните дворцови интриги изобщо.
 
За това все по малко ми е кеф да пиша за сериите и да "оплювам" недомислици.

fenkata1968, благодаря!  bouquet  

Kordelia Hug, почвам да чета спойлера и предварително се Grinning. Голяма свежарка е Татьяна Родионова! Grinning

Хубав ден на всички, въпреки случващото се в реала! Hug

Последна редакция: чт, 21 фев 2013, 11:33 от Ari888

# 36
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Привет!  Hug
Ани, благодаря за темата! Heart Eyes Hug
Mistik, за инфото и монолога на Сюлейман! Hug Heart Eyes  bouquet  

Аз от доста време не гледам онлайн /само изчитам превода от Даная и Тренди Hug Hug   bouquet  bouquet/, даже едва онази вечер изгледах последната серия с превод. Embarassed Изгуби ми се тръпката и нетърпението, изобщо не знам, как ще го мъча 4-ти сезон, ако има. ooooh!

За последната преведена 86 серия мога да кажа само - блудкав и недостоверен екшън. Уж Хюррем и Шах трябва да изглеждат умни, хитри, находчиви...Да, но ако екшъна беше на ниво, а то излезе, като сблъсък на селска спартакиада. ooooh!
 
Как да изглежда достоверно, че Шах ще врътне на пръста си цял харем и да блъфира, замесвайки не кои да е, а наследника на трона Мустафа и адаша му Мустафа паша...и то само за да покаже на Хюррем какво може. ooooh! ooooh! ooooh!

А Хатидже?! Даже не ми се коментира в какво я превърнаха нея и не само.
При положение, че членовете на династията са минавали специално обучение от деца, което 100% е включвало на първо място да не издават емоциите си, заради характера на средновековните дворцови интриги изобщо.
 
За това все по малко ми е кеф да пиша за сериите и да "оплювам" недомислици.

fenkata1968, благодаря!  bouquet  

Kordelia Hug, почвам да чета спойлера и предварително се Grinning. Голяма свежарка е Татьяна Родионова! Grinning

Хубав ден на всички, въпреки случващото се в реала! Hug




Така си е, преди едвам дочаквах срядата, сегааааа...жалко, наистина жалко

# 37
  • Мнения: 3 675
Благодарности на фенката за резюмето на български

# 38
  • Мнения: 896
Ей,човек отпуск трябва да си вземе  та да успее да ви изчете!
 Не гледах снощи,но ви попрочетох малко и горе-долу съм в крак!
Само да питам кой спаси Хю или  целта на играта беше друга!въпросната гадателка участваше ли в конспирацията?

# 39
  • Мнения: 0
    Много съм разочарована от поредната серия. Изглежда филма се превръща в странна смесица между сапунка, екшън с елементи на хорър. Съжалявам за омагьосващото начало и все по-скучното продължение. Последните два епизода бяха христоматиен пример за нелепи интриги и още по-неадекватни развръзки. В предишната тема бях коментирала интригите на Шах по отношение на Мустафа и отвличането… няма да се повтарям. Тук само ще спомена, че връщането на Хатидже и изгонването на сестра й ми се струва напълно нереално. Не виждам как, дори и смахнатата Х., ще пристъпи волята на Султана.  Упояването на Хю си е чиста проба фантасмагория. Все пак тя много отдавна не е робиня. Не знам и как успяха да я „телепортират“ в покоите й. Изобщо от литературната фикция остана май само фикцията.
     Благодаря на всички преводачи.   bouquet  bouquet  bouquetСпециални благодарности и на Корделия за великолепните резюмета. Само те ме карат да се усмихна.  bouquet  bouquet  bouquet

# 40
# 41
  • Мнения: 3 504
trendafilka, приеми и моите благодарности за руския текст  bouquet
Благодаря на всички пишещи тук за снимките, инфото.

Тези султанки сестрите така ме изнервят, лигли.

Много се кефя на Хюррем, прави ги луди-калинки всички.

# 42
  • Мнения: 2 177
Записвам се да ви чета
Снощи не можах да гледам серията за съжаление

# 43
  • Мнения: 6
От този преразказ става ясно, че на Хю са направили черна магия. Хю ще се разболее. Лекарите няма да могат да разберат какво и е за да я лекуват.


Значи ли ,че от това умира Хюрем .Аз до колкото прочетох смъртта и е била естествена ,но султана се е съмнявал ,че е отровена .

# 44
  • Мнения: 3 485
От този преразказ става ясно, че на Хю са направили черна магия. Хю ще се разболее. Лекарите няма да могат да разберат какво и е за да я лекуват.


Значи ли ,че от това умира Хюрем .Аз до колкото прочетох смъртта и е била естествена ,но султана се е съмнявал ,че е отровена .
Лекарите няма да могат да помогнат на Хюрем ,но тя не е вчерашна вече има опит с разни гадателки и гадатели в миналото . Сигурна  съм ,че ще се намери такъв, който да  развали магията .Може пък да извкат Яхиа ефенди, млечният брат на Сюлейман и той да се справи с това.Следващата серия би трябвало да е последна  за Нигяр .Жал ми е за Назлъ ,защото беше вярна на Хюрем и много добре се грижеше за децата и.Слагам линк на 87 епизод /турски език/
http://www.diziizleon.net/muhtesem-yuzyil-87-bolum-izle.html

Последна редакция: чт, 21 фев 2013, 14:51 от trendafilka

Общи условия

Активация на акаунт