Частни детски градини - София (6)

  • 78 704
  • 745
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 30 253
Honey1980, звучи чудесно. Успех в търсенето  Peace
Ти в кой район по-точно търсиш?

# 436
  • София, България
  • Мнения: 89
Honey радвамсе на отзивите за Wonder World:)
tinitam за таксата в Wonder World писалх подборно съвсем скоро.Намери ми поста и мисля, че ще си отговориш на всички въпроси. Ако ти възникнат още можеш спокойно да ме питаш:)
 
 Оооо, да, Bunnie, съвсем забравих, че ти подробно писа за Wonder World !  Party Колкото повече наближава моментът на избор на градина и ставам все по-голяма паника  ooooh!

# 437
  • София
  • Мнения: 873
Honey радвамсе на отзивите за Wonder World:)
tinitam за таксата в Wonder World писалх подборно съвсем скоро.Намери ми поста и мисля, че ще си отговориш на всички въпроси. Ако ти възникнат още можеш спокойно да ме питаш:)
 
 Оооо, да, Bunnie, съвсем забравих, че ти подробно писа за Wonder World !  Party Колкото повече наближава моментът на избор на градина и ставам все по-голяма паника  ooooh!
Един съвет от мене когато пуснеш детенце на градина- опитай се да бъдеш колкото се може по-спокойна. Ако детето усети, че се паникьосваш или почваш да се панираш и то ще ревне и никой няма да може да го успокои. Аз лично бях хладнокръвна докато го изпратех и после почвах да го мисля. До момента, в който не се прибереше и не видех, че е с усмивка на лицето.
И още нещо- повечето градини позволяват първите дни да си с детенцето вътре, ако то се притеснява. Но без да прекаляваш, защото детето свиква:)

# 438
  • Мнения: 1 451
missence, аз търся градина в околностите на София, защото според мен въздухът е по- чист и има повече зеленина т.е. Бистрица, Драгалевци, Бояна. От нас е 30 мин. с кола, като карам аз (т.е. бавно), което за мен като време е нормално.
Bunnie, благодаря ти за съвета. Относно това колко спокойна е една майка, държа да кажа, че след прочетеното как бият деца в Дима, Тути и т.н. за малко не тръгнах на оглед с газов пистолет, за да мога да реагирам своевременно ако забележа тормоз над дете Wink
Днес следобяд бях посетих Палави Крачета. Хареса ми. Директорката е много амбициозна и сериозна. Децата ми се сториха доста контактни за възрастта си- заговориха ме, питаха ме как се казвам. Нямаше и следа от плахост, страх, което одобрявам. Учат по програма одобрена от МОМН и са на кабинетна система т.е. всички дори и най-малките ходят от стая в стая и имат български език, математика, английски (всеки ден), съобразено с възрастта. Така е и в Wonder World.
Сградата изглежда точно така както си представям частна градина- сравнително нова, отделни помещения за спане и игра, креватчетата- нови (не сгъваеми), мини столова с шарени нови столчета (не с карирани мушами и бели плочки, каквито видях в Рай). Стълби има само между отделните етажи- нормални широки стълби, не вити, не стръмни. На етажите има преградни вратички, т.е. деца сами не могат да тръгнат да слизат. На самите етажи няма нива и стъпала. Дворът е малък на 2 нива, но много добре озеленен, окосен и има много играчки. От Октомври градината се мести в нова по- хубава сграда (трудно ми е да си представя колко по-хубава би могла да бъде). Специално ходих да я видя. По- голяма е с по- голям двор, построена е, но двора не е озеленен.
Минусите, които виждам аз са, че е градина от 4 години и реално нямат кой знае какви традиции, не са като Увекинд, Wonder World, Рай, които са градини от по 20 години. От друга страна имат много амбиции и се борят за да се докажат на пазара. Също- не са езикова градина, а българска.

# 439
  • Мнения: 3 642
Някой има ли пресни впечатления от Вълшебен свят в Панчерево.
Все още ли таксата е 450 лв с транспорт и храна?

# 440
  • sofia
  • Мнения: 2 266
Някой има ли пресни впечатления от Вълшебен свят в Панчерево.
Все още ли таксата е 450 лв с транспорт и храна?
Ние ходихме мин. седмица - все още е такава таксата. До 31-ви декември.  Peace
Иначе на нас много ни хареса мястото, градината и всичко!

# 441
  • София
  • Мнения: 30 253
Някой има ли пресни впечатления от Вълшебен свят в Панчерево.
Все още ли таксата е 450 лв с транспорт и храна?

Вече са ти отговорили, че таксата е 450лв., а аз да допълня, че е с вкл. транспорт. И аз мога да изкажа положително мнение  Peace Материалната база е нова, дворът е много голям, мястото е много тихо и спокойно. Екипът ми изглежда (поне засега) млад и амбициозен  Peace

# 442
  • Мнения: 3 642
А след 31 декември казват ли с каква ще бъде таксата с транспорта. Аз четох, че е включен до края на 2013, после сигурно ще се плаща, а градината е далеч и този разход не може да се избегне, а няма смисъл да я записвам октомври там, ако през януари таксата не ме устройва и трябва да я местя  Thinking

# 443
  • sofia
  • Мнения: 2 266
А след 31 декември казват ли с каква ще бъде таксата с транспорта. Аз четох, че е включен до края на 2013, после сигурно ще се плаща, а градината е далеч и този разход не може да се избегне, а няма смисъл да я записвам октомври там, ако през януари таксата не ме устройва и трябва да я местя  Thinking

На мен не се ангажираха да ми кажат дори прогнозна цена,  но уж нямало да е много. Предполагам 50-100 лв...

# 444
  • София
  • Мнения: 30 253
А след 31 декември казват ли с каква ще бъде таксата с транспорта. Аз четох, че е включен до края на 2013, после сигурно ще се плаща, а градината е далеч и този разход не може да се избегне, а няма смисъл да я записвам октомври там, ако през януари таксата не ме устройва и трябва да я местя  Thinking

На мен не се ангажираха да ми кажат дори прогнозна цена,  но уж нямало да е много. Предполагам 50-100 лв...

И на мен ми казаха, че транспортът ще се плаща отделно около 50-60лв ориентировъчно.

# 445
  • Мнения: 239
Здравейте! Ще изчета темата в търсене на подходяща ясла Simple Smile

# 446
  • Мнения: 3 642
А след 31 декември казват ли с каква ще бъде таксата с транспорта. Аз четох, че е включен до края на 2013, после сигурно ще се плаща, а градината е далеч и този разход не може да се избегне, а няма смисъл да я записвам октомври там, ако през януари таксата не ме устройва и трябва да я местя  Thinking

На мен не се ангажираха да ми кажат дори прогнозна цена,  но уж нямало да е много. Предполагам 50-100 лв...

И на мен ми казаха, че транспортът ще се плаща отделно около 50-60лв ориентировъчно.
Ако е толкова е поносимо, но става по-скъпо от другата частна градина, която гледаме.
Нищо имам време да помислим и да решим.
В яслата учат ли английски, той включен ли е в цената?

# 447
  • София
  • Мнения: 30 253
.....
Ако е толкова е поносимо, но става по-скъпо от другата частна градина, която гледаме.
Нищо имам време да помислим и да решим.
В яслата учат ли английски, той включен ли е в цената?

Коя друга ясла гледате (ако искаш сподели)?  Peace

Учи се англ. ез всеки ден и е вкл. в цената.

# 448
  • sofia
  • Мнения: 2 266
А след 31 декември казват ли с каква ще бъде таксата с транспорта. Аз четох, че е включен до края на 2013, после сигурно ще се плаща, а градината е далеч и този разход не може да се избегне, а няма смисъл да я записвам октомври там, ако през януари таксата не ме устройва и трябва да я местя  Thinking

На мен не се ангажираха да ми кажат дори прогнозна цена,  но уж нямало да е много. Предполагам 50-100 лв...

И на мен ми казаха, че транспортът ще се плаща отделно около 50-60лв ориентировъчно.
Ако е толкова е поносимо, но става по-скъпо от другата частна градина, която гледаме.
Нищо имам време да помислим и да решим.
В яслата учат ли английски, той включен ли е в цената?
Да, и на ясленчетата преподават английски. Така ми каза директорката.  Peace

# 449
  • Мнения: 1
Mala femmena , zdraveite! Ako vse oshte za Vas italianski -distanzionno predstavlqva interes, mojete da poglednete tuk. http://italian-online.ru/

Общи условия

Активация на акаунт