Частни детски градини - София (6)

  • 78 495
  • 745
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 864
И ние сме малко далече от градината, но това никак не ме притеснява. Пък и предпочитам да направя компромис с разстоянието, отколкото с нивото на обучение.
От моите наблюдения мга да кажа, че децата не се изморямат от пътумането. Те са няколко в бусчетата и си говорят, показват разни неща, разглеждат си играчките и т.н.
На мене лично само 1 път ми се е налагало да си прибарм детето понеже беше повърнала след закуска и преценихме, че е по-добре да я оставиме в къщи.Успокоиха ме, че детето е при медицинската сестра и няма проблем и да не дойда веднага /споделих, че ще ми отнеме 20-30 мин/. намерих детето си сгушено в скута на сестрата. Спокойно, усмихнато. Бяха си играли на нещо докато ме чакали.
Иначе наистина бусчетата много место взимат децата рано сутрин особено као си първото дете по лъча. Но пък вечер дъщерями си е вкъщи не по-късно от 18ч което смятам е нормабно.
Хубаво е когато имаш избор на градини в района.
но от постовете по-нагоре се убеждавам, че ще търся отново качествено училище, а не близкото квартално, само защото ми е по-близо. Просто ще се науча да шофирам:)

# 466
  • Мнения: 239
Колко е нормалната цена (средна за София) за транспорт на малки деца?

# 467
  • София
  • Мнения: 30 142
И ние сме малко далече от градината, но това никак не ме притеснява. Пък и предпочитам да направя компромис с разстоянието, отколкото с нивото на обучение.
....

За това съм съгласна. Просто при нас се получи така, че градините, които ни харесаха, бяха в нашия район (с изключение на една, която обаче в последствие отпадна така или иначе). Ако живеехме далече от градината, която ни хареса, може би и ние щяхме да предпочетем пътуването. Всеки си познава детето и може да прецени индивидуално. За нас комбинацията добра градина + близо до дома/работата е ОК  Peace
За училището ще му мислим, дано имаме късмет, както с градината  Praynig


Колко е нормалната цена (средна за София) за транспорт на малки деца?

грубо 500-900лв. За доста от градините има ориентировъчно инфо на стр. 1  Peace

Последна редакция: чт, 23 май 2013, 16:29 от missence

# 468
  • София
  • Мнения: 864


Колко е нормалната цена (средна за София) за транспорт на малки деца?

грубо 500-900лв. За доста от градините има ориентировъчно инфо на стр. 1  Peace
Мисля, че въпросът е колко се доплаща допълнително за транспорта.
Май е в порядъка 100-150-200 лв за двете посоки. Като го мсетнеш на 20 работни дни ти излиза по 10 лв на ден за отиване и връщане. Цена, която с такси не можеш постигна;))Освен ако н си близо до градината;)

# 469
  • София
  • Мнения: 30 142


Колко е нормалната цена (средна за София) за транспорт на малки деца?

грубо 500-900лв. За доста от градините има ориентировъчно инфо на стр. 1  Peace
Мисля, че въпросът е колко се доплаща допълнително за транспорта.
Май е в порядъка 100-150-200 лв за двете посоки. Като го мсетнеш на 20 работни дни ти излиза по 10 лв на ден за отиване и връщане. Цена, която с такси не можеш постигна;))Освен ако н си близо до градината;)

Ох, извинявам се,е съм дочела въпроса  Embarassed И аз съм чувала до 200лв., може да има и повече, но поне в градините, където аз съм питала е до 200лв.  Peace

# 470
  • София
  • Мнения: 10 825
Във Фънки Мънки е 260 лв., дано си спомням правилно.... В Чуден свят таксата за транспорт се плаща на 2 пъти през годината, а не месец за месец  и се получаваше някъде към 250 лв. месечно

# 471
  • София
  • Мнения: 864
Във Фънки Мънки е 260 лв., дано си спомням правилно.... В Чуден свят таксата за транспорт се плаща на 2 пъти през годината, а не месец за месец  и се получаваше някъде към 250 лв. месечно
Беше така. Вече се плаща месец за месец.

# 472
  • София
  • Мнения: 10 825
Така ли? Извинявам се в такъв случай.... то моето инфо наистина е старичко - когато синът ми ги посещаваше. Сега колко е месечната такса транспорт?

# 473
  • Мнения: 239
Явно цена от 10 лв. на ден е съвсем в реда на нещата. На мен обаче ми се видя много, може би защото живеем близо до яслата, но не достатъчно близо за ходене пеша с мъник на ръце.
Освен това ни поискаха да осигурим столче за пътуването, което е още няколко стотин лева отгоре.

# 474
  • София
  • Мнения: 864
Явно цена от 10 лв. на ден е съвсем в реда на нещата. На мен обаче ми се видя много, може би защото живеем близо до яслата, но не достатъчно близо за ходене пеша с мъник на ръце.
Освен това ни поискаха да осигурим столче за пътуването, което е още няколко стотин лева отгоре.
зависи колко близко сте. Много често има отстъпка за близки разстояния или ако сте в района на градината. Столче никога не са ни искали. Може би е много малко детенцето и затова.

# 475
  • Мнения: 239
На 1 година е, а за намаление в цената не ни споменаха, въпреки че живеем на 5 мин. разстояние с кола. Явно такава е политиката на тази ясла/градина Cry

# 476
  • София
  • Мнения: 30 142
И на нас не са ни искали за столче. Даже казаха, че градината го осигурява. Знам ли  newsm78

# 477
  • София
  • Мнения: 2 082
В частната ясла на големия ми син осигуряваха столчета за пътуването. Той беше на 1,4 г. когато започна да я посещава. Транспорта беше и още е 100 лв. за месец.

# 478
  • Мнения: 4 877
Похвално е, че много градини вече мислят и за безопасното пътуване на децата и за задължителните столчета. Според мен, хубаво е родителят да осигурява столчето, защото едва ли една ЧДГ може да осигури, например, 10-20 качествени столчета. Имам предвид като Макси-Кози, които минават всякакви тестове за безопасност. Важна е от каква пластмаса са направени, какви са коланите, какво е закопчаването, дори и каква е материята. За мен въпросът със столчето за кола не е "бошлаф работа", а нещо супер важно, което може да от голямо значение при някои ситуации (да чукаме на дърво!). Цените не са никак ниски и затова си мисля, че е добре родителят да осигури столче и то да отговаря на неговите изисквания за безопасност. Нашите столчета винаги са били доста скъпи и все на Макси Кози. Мъжът ми е сравнявал всякакви характеристики, все едно избираме кола.

# 479
  • София
  • Мнения: 533
Аз не бих сложила столчетата на Макси Кози сред добрите столчета, но това си е въпрос на рисърч. Аз гледам само и единствено тестовете на ADAC а от скоро и шведските плюс тестове, а там Макси Кози столчетата никога не са били с високи резултати - добрите столчета са Сайбекс, Конкорд, Кидикеър, Бритакс/Рьомер и Клиппан. От време навреме се появява и някой модел на друга фирма като Пег Перего тази година, но това е рядкост, горепосочените винаги са най-отгоре в класациите.  Има си отделна тема за столчетата, който се интересува да я намери в "На пазар", там и десетки страници изписани за предимствата и недостатъците на различните столчета. Онзи ден излязоха и новите тестове на АДАЦ за 2013.
Както и да е аз лично не бих си пратила детето с буса на детската градина, точно заради това че там столчетата са колкото да отбият номера, а за мен сигурността по време на път е супер важна.

Общи условия

Активация на акаунт