Частни детски градини - София (6)

  • 78 582
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 420
Тук идва обаче и другият въпрос, ако след ЧДГ попадне в ДУ, където са много деца и повечето са расли точно в описаната от теб обстановка, как ще се приобщи  newsm78

Италианския лицей мисля, че е алтернатива. Факт е че записвайки детето си в частна градина посоката в която се тръгва е частно образование и то не защото сме големите претенции, а просто защото в България държавното образование бавно и сигурно спада като качество с всяка изминала година.

# 721
  • София
  • Мнения: 30 200
Тук идва обаче и другият въпрос, ако след ЧДГ попадне в ДУ, където са много деца и повечето са расли точно в описаната от теб обстановка, как ще се приобщи  newsm78

Италианския лицей мисля, че е алтернатива. Факт е че записвайки детето си в частна градина посоката в която се тръгва е частно образование и то не защото сме големите претенции, а просто защото в България държавното образование бавно и сигурно спада като качество с всяка изминала година.

Даааам, за съжаление е така  Tired

# 722
  • Мнения: 6 319

Италианския лицей мисля, че е алтернатива.

Никаква алтернатива не е, виж постовете на Жасмин. Тя казва - много слаба подготовка по език, изключително слаба подготовка по математика, ходили са на уроци по английски години наред в АК, а по математика - май в ПЧМГ, и е преместила детето в 5 клас в Света София. Справило се е изпитите благодарение на частната си подготовка.

С другата част от поста ти съм напълно съгласен.

# 723
  • Мнения: 1 420

Италианския лицей мисля, че е алтернатива.

Никаква алтернатива не е, виж постовете на Жасмин. Тя казва - много слаба подготовка по език, изключително слаба подготовка по математика, ходили са на уроци по английски години наред в АК, а по математика - май в ПЧМГ, и е преместила детето в 5 клас в Света София. Справило се е изпитите благодарение на частната си подготовка.

С другата част от поста ти съм напълно съгласен.
Не искам да разводнявам темата за градините. Знам негативите на Италианския лицей от първа ръка- баткото завърши тази година там 7 клас. Ще продължи в Американския. Написах "алтернатива", тъй като таксата е минимална, а училището е една идея по- добре от държавните като възпитание, отношение към децата, спорт и извънкласни занимания. Това с частните уроци винаги е било така, още когато аз бях 7 ми клас. Ходех на частни уроци по английски и немски дори през всичките 6 години в елитната по онова време английска гимназия в София, така че...за мен лично думата "образование" в България е много разтегливо понятие.

# 724
  • Мнения: 6 319
Аз както разбрах, в добрите частни училища няма нужда от частни уроци. Пък доста от тях имат и градини. Така че записването на градина поне при нас е с оглед перспективата за училище по-нататък. Добре, че има много градини с традиции, вече от повече от 10 години, които са част от цял образователен комплекс -градина - начално и основно училище - гимназия.

# 725
  • Мнения: 8 297
Татко Мецан страхотно е, че си загрижен за образованието на детето от толкова ранна възраст.
Хубаво е, че проучваш образованието от рано. Но децата и родителите са различни. И ако за мен едно училище е хубаво, за теб може изобщо да не става. Нямам наблюдения в/у Италианският лицей но ми е интересно какво ще се случи ако детето ти се окаже страстен балетист или цигулар.
Тогава избирането на у-ще ще е доста трудно за теб.
Страхотно е,че има училища с традиции и към тях има ДГ. Но диапазона 5-7 клас още не е ясен.
Успех в избора.

# 726
  • София
  • Мнения: 30 200
понеже наближаваме стр. 50 искам да предложа нещо: да актуализираме списъка от пост.1 Който има някакво актуално инфо, може да го напише в темата, за да се отрази в следващата  Peace

Какво ще кажете?


Ето и моите допълнения:

"Веселото гардже"- 710лв. такса
"Вълшебен свят" - 450лв такса + транспорт до края на 2013. После +50/60лв транспорт.
"506 хлапета" Драгалевци- 500лв. такса без транспорт


Може би и линк към подробните обяснения на Stelfy за "Монтероси Хай", защото често питат родителите за тази градини  newsm78

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=705805.450

Последна редакция: чт, 18 юли 2013, 10:56 от missence

# 727
  • София
  • Мнения: 6 702
Да, хубава идея, в тази връзка това инфо:
"Камелини Монтесори" Детски Център - Младост 1;Лозенец   - не е вярно,
вярното е
Камелини Монтесори - Княжево - http://www.kamelini.com/indexbg.php

# 728
  • Мнения: 914
Амиииии, не е лошо, ама питат и за други градини и тогава може би няма да е лошо да се сложат и линкове към подробни обяснения и за тях? Честно казано, препращането към определена градина на мен не ми изглежда уместно.

# 729
  • София
  • Мнения: 30 200
Амиииии, не е лошо, ама питат и за други градини и тогава може би няма да е лошо да се сложат и линкове към подробни обяснения и за тях? Честно казано, препращането към определена градина на мен не ми изглежда уместно.

За съжаление за други градини не намирам толкова подробни постове, ако някой намери, нека да ги сподели  Peace
Иначе, ако искате, не го слагайте. Аз лично нямам впечатления от въпросната градина, защото моето дете посещава друга ЧДГ (даже не съм ходила до "Монтесори Хай", но това е друга тема)  Peace Винаги при въпрос може да се препраща към постовете на Stelfy и/или на други майки, чиито деца посещават въпросното детско заведение  Peace


п.с. А, то има даже и отделна тема, така че може и без линк  Peace

# 730
  • Мнения: 3 659
На Веселото гардже таксата е без транспорт. Понеже гледам, че на другите изрично е написано Peace

# 731
  • София
  • Мнения: 30 200
На Веселото гардже таксата е без транспорт. Понеже гледам, че на другите изрично е написано Peace

Да, вярно. Забравила съм да го спомена   Embarassed

# 732
  • Мнения: 5
Хм, интересно - на мен в Гарджето ми казаха че таксата си е 750 лева без да споменават че в това влиза и транспорт  newsm78 .

Относно спора ви за транспорта - това си е безкрайна тема на която едва ли има точен и верен отговор. Има случаи като нашия в който нямаш избор и детето ще се налага да пътува ,защото живеем в единия край на София , а пък работим на другия край. Затова и преценихме че е по- добре детето да е близо до работите ни и като пътува поне да си е с нас.

# 733
  • София
  • Мнения: 30 200
PRIMADONNA Girl, пуснахте ли вече детето?

# 734
  • Мнения: 3 659
Да, пуснах я Peace Струва ми се весела и щастлива Thinking

Общи условия

Активация на акаунт