Използвахте ли козметика за лице, по време на бременност?

  • 9 619
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 894
Да, ползвах.

# 31
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Увеличената мастна секреция през бременността често води до появата на пъпки,нормално е.
Възможно е да се появи пигментация на различни места по тялото и лицето.
Кремове  за лице си ползвах обичайните.Понякога и с бадемово масло обтривах,когато усещах кожата суха и опъната.
И слънцезащитен крем задължително при излагане на преко слънце.
Твърдо взех решение да продължа да си я използвам, сега пък се чудя на маслото на Икаров против стрии, било полезно, а пък съдържа етерични масла, които уж били вредни,  newsm78 Някой дало го е използвал, защото сякаш се спрях на него, за превантивни мерки срещу стрии.
Зависи от съставките на маслото  и от това дали е подходящо за периода на бременността Peace

Лайката и лавандулата по принцип са едни от безопасните аромати и масла, които могат да се използват по време на бременността, но трябва да се избягват през първия триместър.

Жожобата и бадемовото масло пък се препоръчват в последните 8 седмици от бременността, за да подготвят кожата за раждането в перинеалната област.

босилек, градински чай, кедър, кипарис, копър, жасмин, хвойна, лимонена трева, риган, смирна, магданоз, мента, роза, розмарин и мащерка въобще не се препоръчват през цялата бременност.

Аз ползвах на Икаров масажното масло против стрии след 4мес.Но принципно така и нямах стриии.Всичко е до кожа,еластичност и тургор.
Ето това:

# 32
  • Мнения: 4 434
Използвах си всичко което и сега.

# 33
  • Мнения: 142
Използвам кремче когато съм у нас, а за излизане фон дьо тен, молив и спирала. Не е много и не бих се отказала от козметиката и да ходя като чума  Laughing

# 34
  • Мнения: 351
Използвам кремче когато съм у нас, а за излизане фон дьо тен, молив и спирала. Не е много и не бих се отказала от козметиката и да ходя като чума  Laughing
Хах напълно те подкрепям и аз не мога да изляза без поне мъничко да освежа лицето си Simple Smile

# 35
  • Мнения: 155
Ползвам си обичайната-измиване на лицето с обичайните лосиони и гелове , крем си слагам,спирала и червило.По принцип от около 2 години не ползвам фон дьо тен и пудра.За тялото си купих маслото за стрии на Икаров,защото се оказа,че имам склонност към тях Sad

# 36
  • София
  • Мнения: 374
Използвах обичайната козметика и по време на бременността. Също така боядисвах и косата си  Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 23 097
Използвах обичайната козметика и по време на бременността. Също така боядисвах и косата си  Peace
И аз така.  Peace
Все пак не е като да си правиш фейслифтинг или нещо от сорта.  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 1 110
Използването на козметика е дори задължително. Особено важно е почистването и хидратацията. През лятото трябва да се нанасят слънцезащитни кремове, поради по-гояма вероятност от пигментация на лицето и тялото. Подстригвах се и се и се боядисвах без никакви притеснения. Както кават другите момичета, правех всичко, което и сега. Чувствах се добре и исках да изглеждам добре  Grinning

# 39
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Вчера съвсем случайно прочетох в нета, че по време на бременност не трябва да се използват кремове и препарати против акне, заради салициловата киселина в тях. Thinking

# 40
  • София
  • Мнения: 7 992
Аз също бях чела, че по някакви причини салициловата киселина не се препоръчва по време на бременност. За жалост, точно тогава кожата ми се преобрази ужасно и бях като пица в лицето, та чат-пат използвах "пъпкотрепачи".
Колкото и да се пазех, пак се появиха пигментационни петна по лицето, защото бременността ми беше преобладаващо през топлите месеци. Успокоителното е, че почти се заличиха.

# 41
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Аз също бях чела, че по някакви причини салициловата киселина не се препоръчва по време на бременност.
Безопасността по време на бременност била под въпрос.
Не е кой знае какво , но аз тъкмо се бях засилила да си купя един Clean&Clear и честно казано поразмислих  Blush 

# 42
  • София
  • Мнения: 7 992
Ясно, мерси! Аз ползвах гелче, дето се слага върху самата пъпка, за да я изсуши по-бързо, други лосиони и кремове не посмях.

# 43
  • Мнения: 2 673
дали е проблем, ако продължа да си използвам козметиката за лице - за почистване, овлажняващ крем, ексфолиант,ей такива неща, че ми казаха да спра да я използвам, ама ..... неизбежно си е ? Дали изобщо има някакви вредни козметични продукти за лице и тялото изобщо.

то повечето са си вредни Grinning ама това не ме е спирало да ги използвам Wink

# 44
  • Мнения: 28
Ползвах си козметика и за лице, и за тяло всеки ден - гел за измиване на лице, крем за лице, ексфолиращи маски, душгелове, сапуни, лосиони за тяло... Simple Smile Не съм съблюдавала нищо конкретно, освен марката да е на ниво (пазарувам си от DM).

Общи условия

Активация на акаунт