Използвахте ли козметика за лице, по време на бременност?

  • 9 615
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 351
Здравейте отново, тъй като хич не мога да се оправя с търсачката на сайта, пускам темичка да ви попитам, дали е проблем, ако продължа да си използвам козметиката за лице - за почистване, овлажняващ крем, ексфолиант,ей такива неща, че ми казаха да спра да я използвам, ама ..... неизбежно си е ? Дали изобщо има някакви вредни козметични продукти за лице и тялото изобщо. Тенкююю предварително  smile3525

# 1
  • София
  • Мнения: 3 754
Естествено,че може да се мажеш.И не само лицето,но и тялото.Кой точно те посъветва да я спреш козметиката?

# 2
  • София
  • Мнения: 7 992
Използвала съм, разбира се. И съм се подстригвала, боядисвала, лакирала, епилирала, всички нормални процедури, неизменна част от женския тоалет.
Единственото, което следва да ограничиш, е излагането на слънце заради опасността от пигментационни петна.

# 3
  • Мнения: 2 052
Разбира се, че можеш да си ползваш всичко, което си ползвала до сега. Вземи си слънцезащитен крем за лице, хубаво е да си с такъв, когато излизаш  Peace

# 4
  • Мнения: 51
Разбира се, че можеш да си ползваш всичко, което си ползвала до сега. Вземи си слънцезащитен крем за лице, хубаво е да си с такъв, когато излизаш  Peace
А и не само когато си бременна, хубаво е за лицето да се използва винаги.
И аз съм ползвала кремево, на мен даже кожата ми се промени по време на бремеността и от мазна стана нормална към суха. ( хормонални промени)

# 5
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Слагам си крем и се гримирам, подстригвам, боядисвам и т.н.  Mr. Green

Какви бяха доводите на този, който те посъветва да спреш?  newsm78


# 6
  • Мнения: 3 241
Да, ползвах си нормалната козметика

# 7
  • Мнения: 158
И аз не виждам причина да спреш да ползваш козметика по време на бремеността. Ако кожата ти не е по-чувствителна от преди забременяването, можеш да използваш същите продукти. Моята кожа беше станала по-проблемна в началото на бременността и минах на био козметика, която продължавам да ползвам, защото взе, че ми хареса.

# 8
  • Мнения: 556
Има кремове със съдържание на живак и мисля, че те не са подходящи за бременни, но иначе всичко друго е ОК.

# 9
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Има кремове със съдържание на живак и мисля, че те не са подходящи за бременни, но иначе всичко друго е ОК.

Аз знам за избелващите кремове, че слагат живак и не бих се престрашила да ползвам и без да съм бременна  Simple Smile



# 10
  • Мнения: 351
И аз не виждам причина да спреш да ползваш козметика по време на бремеността. Ако кожата ти не е по-чувствителна от преди забременяването, можеш да използваш същите продукти. Моята кожа беше станала по-проблемна в началото на бременността и минах на био козметика, която продължавам да ползвам, защото взе, че ми хареса.

Да не ти се появиха пъпки, че и аз взех да се изприщвам яко, че и ме болят  ooooh!

# 11
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Аз също ползвам козметика за лице и тяло Simple Smile

# 12
  • Мнения: 5 393
Ползвай си козметика без да се притесняваш. Момичетата са споделили преди мен, че ако евентуално кожата ти е станала по-чувствителна, може да смениш марката.
Аз нямам такива проблеми и си ползвам обичайните продукти.
Не е желателно да ползваш антицелулитни кремове и избелващи кремове.

# 13
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 759
Ползвах си козметиката за лице, както обикновено.

# 14
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Не съм имала притеснения с козметиката, единствено питах доки за епилатора преди да го включа в употреба първия път след като забременях (нямаше да ми хрумне, но се зачетох в книжката му случайно та затова) и него си ползвах нормално.

# 15
  • Мнения: 158
И аз не виждам причина да спреш да ползваш козметика по време на бремеността. Ако кожата ти не е по-чувствителна от преди забременяването, можеш да използваш същите продукти. Моята кожа беше станала по-проблемна в началото на бременността и минах на био козметика, която продължавам да ползвам, защото взе, че ми хареса.

Да не ти се появиха пъпки, че и аз взех да се изприщвам яко, че и ме болят  ooooh!

О да, бяха ми се появили пъпки, като пубертетските, които нямах  Mr. Green.
Освен това кожата ми стана ужасно чувствителна - след всяко къпане с водата, която тук е доста варовита, избиваха червени петна по цялото ми лице.
През лятото пък, щом се покажех на слънце, ми се появяваха кафяви петна. Бях като петниста хиена. Mr. Green 
За да не уплаша съвсем бъдещите майки, които четат ще уточня, че това ми се случи само през втората бременност. С първата нямах абсолютно никакви проблеми и кожата ми беше гладка и чиста като на бебе.
И разбира се след раждането тези проблеми изчезнаха. Но сега ме мъчи косопад. Crazy

# 16
  • Мнения: 506
Бременността не е причина една жена да спре да се поддържа  Peace Всичко, с което съм се мазала преди бременността използвах и по време на нея + олио и лосион за тялото за бременни. И в период на кърмене продължавам да се мажа и гримирам  Wink

# 17
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074

О да, бяха ми се появили пъпки, като пубертетските, които нямах  Mr. Green.
Освен това кожата ми стана ужасно чувствителна - след всяко къпане с водата, която тук е доста варовита, избиваха червени петна по цялото ми лице.
През лятото пък, щом се покажех на слънце, ми се появяваха кафяви петна. Бях като петниста хиена. Mr. Green 
За да не уплаша съвсем бъдещите майки, които четат ще уточня, че това ми се случи само през втората бременност. С първата нямах абсолютно никакви проблеми и кожата ми беше гладка и чиста като на бебе.
И разбира се след раждането тези проблеми изчезнаха. Но сега ме мъчи косопад. Crazy

Интересното е, че и при мен с втората бременност ми избиват пъпки. През първата нямах такива проблеми  Thinking

# 18
  • Мнения: 351

О да, бяха ми се появили пъпки, като пубертетските, които нямах  Mr. Green.
Освен това кожата ми стана ужасно чувствителна - след всяко къпане с водата, която тук е доста варовита, избиваха червени петна по цялото ми лице.
През лятото пък, щом се покажех на слънце, ми се появяваха кафяви петна. Бях като петниста хиена. Mr. Green 
За да не уплаша съвсем бъдещите майки, които четат ще уточня, че това ми се случи само през втората бременност. С първата нямах абсолютно никакви проблеми и кожата ми беше гладка и чиста като на бебе.
И разбира се след раждането тези проблеми изчезнаха. Но сега ме мъчи косопад. Crazy

Интересното е, че и при мен с втората бременност ми избиват пъпки. През първата нямах такива проблеми  Thinking
С нещо лекува ли ги или просто имаше търпението, докато изчезнат, което предполагам е станало, е то аз си имах и преди това някоя друга гадна пъпка, ама сега сякаш се позасилиха да излизат, данооо да се оправи най-накрая лицето ми  Praynig

# 19
  • Мнения: 158
Използвах ексфолиращ крем за пъпките, успокояващ крем за червените петна и крем/емулсия за кафявите петна.
И честно казано единствено подобрение имах срещу червените плаки.
Пъпките отминаха след първия триместър. А кафявите петна изчезваха, когато се пазех от слънце.
Просто при някои жени хормоните оказват влияние и върху кожата в този период.

Да добавя, че гинеколожката ми ме предупреди да не използвам козметика, съдържаща етерични масла по време на бременността и кърменето (повишавали риска от аборт и можело да имат вредни последици за бебето).

# 20
  • Мнения: 4 965
Да, не е добре да се ползват етерични масла, разни по-агресивни продукти за отслабване, съдържащи кофеин, гуарана, загравящи и подобни.
Но... такива продукти не са много препоръчителни и без жената да е бременна, ако държи да има хубава кожа.
Добрите, качествени и био-продукти са дори препоръчителни, понеже често през бременността кожата става много суха или по-мазна и се нуждае от повече грижи.
Категорично не ми е приятна гледка някоя буквално захабена бременна, докато поддържаните бъдещи мами винаги радват окото.
Няма нищо лошо нито в козметиката, нито в другите процедури. Дори и фитнес може с подходящите упражнения, разбира се. Родстригване, боядисване /с безамонячна боя/, лакиране и т.н. също са хубаво нещо. И определено повечето неща не се препоръчват не поради вредност, а поради по-особената миризма, която може да предизвика гадене.
Навремето така и не можех да ползвам парфюм през бременността - повръщах от всякаква миризма на дамски парфюми, но пък минах на мъжки дезодоранти и редовно ползвах тези на половинката.

# 21
  • Мнения: 351
Използвах ексфолиращ крем за пъпките, успокояващ крем за червените петна и крем/емулсия за кафявите петна.
И честно казано единствено подобрение имах срещу червените плаки.
Пъпките отминаха след първия триместър. А кафявите петна изчезваха, когато се пазех от слънце.
Просто при някои жени хормоните оказват влияние и върху кожата в този период.

Да добавя, че гинеколожката ми ме предупреди да не използвам козметика, съдържаща етерични масла по време на бременността и кърменето (повишавали риска от аборт и можело да имат вредни последици за бебето).
А нещо като марка можеш ли да ми препоръчаш, то пак си е индивидуално, но не пречи да опитам Simple Smile

# 22
  • Мнения: 6 713
Ползвах си козметиката за лице, както обикновено.

И аз така.  Peace

# 23
  • Мнения: 158

А нещо като марка можеш ли да ми препоръчаш, то пак си е индивидуално, но не пречи да опитам Simple Smile
[/quote]

Едва ли  ще съм ти от полза, тъй като не живея в България и козметиката, която използвам, купувам от един малък магазин за био нещица, където предлагат неща на "неизвестни" производители. Но понеже виждам, че не си споменала къде живееш, ще ти дам имената на кремовете: ексфолиращия е на марката PURE by Switzerland - Face cleasning scrub.  Успокояващият, от който съм страшно доволна е La manufacture des sens - Creme l'Ange Gabriel. Кремът срещу кафяви петна е на Phyt's.

# 24
  • Мнения: 351

А нещо като марка можеш ли да ми препоръчаш, то пак си е индивидуално, но не пречи да опитам Simple Smile

Едва ли  ще съм ти от полза, тъй като не живея в България и козметиката, която използвам, купувам от един малък магазин за био нещица, където предлагат неща на "неизвестни" производители. Но понеже виждам, че не си споменала къде живееш, ще ти дам имената на кремовете: ексфолиращия е на марката PURE by Switzerland - Face cleasning scrub.  Успокояващият, от който съм страшно доволна е La manufacture des sens - Creme l'Ange Gabriel. Кремът срещу кафяви петна е на Phyt's.
[/quote]
Ами в България съм си и тези марки нищо не ми говорят, но ти благодаря, че ми отдели време Simple Smile

# 25
  • Мнения: 266
Ползвах каквото си ползвам по принцип. Нямам навик да се мажа всеки ден, но като се сетя слагам кремче вечер.
Добре е навсякъде да поддържаш кожата си хидратирана  Wink

# 26
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Ползвах си обичайната козметика и не съм спирала. Честно казано не съм чувала че не трябва да се ползва.

# 27
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Увеличената мастна секреция през бременността често води до появата на пъпки,нормално е.
Възможно е да се появи пигментация на различни места по тялото и лицето.
Кремове  за лице си ползвах обичайните.Понякога и с бадемово масло обтривах,когато усещах кожата суха и опъната.
И слънцезащитен крем задължително при излагане на преко слънце.

# 28
  • Мнения: 351
Увеличената мастна секреция през бременността често води до появата на пъпки,нормално е.
Възможно е да се появи пигментация на различни места по тялото и лицето.
Кремове  за лице си ползвах обичайните.Понякога и с бадемово масло обтривах,когато усещах кожата суха и опъната.
И слънцезащитен крем задължително при излагане на преко слънце.
Твърдо взех решение да продължа да си я използвам, сега пък се чудя на маслото на Икаров против стрии, било полезно, а пък съдържа етерични масла, които уж били вредни,  newsm78 Някой дало го е използвал, защото сякаш се спрях на него, за превантивни мерки срещу стрии.

# 29
  • Мнения: 70
Аз също си ползвах козметика по време на бременността. И съм твърдо ЗА всяка жена да продължи да се поддържа по времме на бременност. Даже се и постригах, само не съм се боядисвала, но всичко останало да.

# 30
  • Мнения: 8 894
Да, ползвах.

# 31
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Увеличената мастна секреция през бременността често води до появата на пъпки,нормално е.
Възможно е да се появи пигментация на различни места по тялото и лицето.
Кремове  за лице си ползвах обичайните.Понякога и с бадемово масло обтривах,когато усещах кожата суха и опъната.
И слънцезащитен крем задължително при излагане на преко слънце.
Твърдо взех решение да продължа да си я използвам, сега пък се чудя на маслото на Икаров против стрии, било полезно, а пък съдържа етерични масла, които уж били вредни,  newsm78 Някой дало го е използвал, защото сякаш се спрях на него, за превантивни мерки срещу стрии.
Зависи от съставките на маслото  и от това дали е подходящо за периода на бременността Peace

Лайката и лавандулата по принцип са едни от безопасните аромати и масла, които могат да се използват по време на бременността, но трябва да се избягват през първия триместър.

Жожобата и бадемовото масло пък се препоръчват в последните 8 седмици от бременността, за да подготвят кожата за раждането в перинеалната област.

босилек, градински чай, кедър, кипарис, копър, жасмин, хвойна, лимонена трева, риган, смирна, магданоз, мента, роза, розмарин и мащерка въобще не се препоръчват през цялата бременност.

Аз ползвах на Икаров масажното масло против стрии след 4мес.Но принципно така и нямах стриии.Всичко е до кожа,еластичност и тургор.
Ето това:

# 32
  • Мнения: 4 434
Използвах си всичко което и сега.

# 33
  • Мнения: 142
Използвам кремче когато съм у нас, а за излизане фон дьо тен, молив и спирала. Не е много и не бих се отказала от козметиката и да ходя като чума  Laughing

# 34
  • Мнения: 351
Използвам кремче когато съм у нас, а за излизане фон дьо тен, молив и спирала. Не е много и не бих се отказала от козметиката и да ходя като чума  Laughing
Хах напълно те подкрепям и аз не мога да изляза без поне мъничко да освежа лицето си Simple Smile

# 35
  • Мнения: 155
Ползвам си обичайната-измиване на лицето с обичайните лосиони и гелове , крем си слагам,спирала и червило.По принцип от около 2 години не ползвам фон дьо тен и пудра.За тялото си купих маслото за стрии на Икаров,защото се оказа,че имам склонност към тях Sad

# 36
  • София
  • Мнения: 374
Използвах обичайната козметика и по време на бременността. Също така боядисвах и косата си  Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 23 097
Използвах обичайната козметика и по време на бременността. Също така боядисвах и косата си  Peace
И аз така.  Peace
Все пак не е като да си правиш фейслифтинг или нещо от сорта.  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 1 110
Използването на козметика е дори задължително. Особено важно е почистването и хидратацията. През лятото трябва да се нанасят слънцезащитни кремове, поради по-гояма вероятност от пигментация на лицето и тялото. Подстригвах се и се и се боядисвах без никакви притеснения. Както кават другите момичета, правех всичко, което и сега. Чувствах се добре и исках да изглеждам добре  Grinning

# 39
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Вчера съвсем случайно прочетох в нета, че по време на бременност не трябва да се използват кремове и препарати против акне, заради салициловата киселина в тях. Thinking

# 40
  • София
  • Мнения: 7 992
Аз също бях чела, че по някакви причини салициловата киселина не се препоръчва по време на бременност. За жалост, точно тогава кожата ми се преобрази ужасно и бях като пица в лицето, та чат-пат използвах "пъпкотрепачи".
Колкото и да се пазех, пак се появиха пигментационни петна по лицето, защото бременността ми беше преобладаващо през топлите месеци. Успокоителното е, че почти се заличиха.

# 41
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Аз също бях чела, че по някакви причини салициловата киселина не се препоръчва по време на бременност.
Безопасността по време на бременност била под въпрос.
Не е кой знае какво , но аз тъкмо се бях засилила да си купя един Clean&Clear и честно казано поразмислих  Blush 

# 42
  • София
  • Мнения: 7 992
Ясно, мерси! Аз ползвах гелче, дето се слага върху самата пъпка, за да я изсуши по-бързо, други лосиони и кремове не посмях.

# 43
  • Мнения: 2 673
дали е проблем, ако продължа да си използвам козметиката за лице - за почистване, овлажняващ крем, ексфолиант,ей такива неща, че ми казаха да спра да я използвам, ама ..... неизбежно си е ? Дали изобщо има някакви вредни козметични продукти за лице и тялото изобщо.

то повечето са си вредни Grinning ама това не ме е спирало да ги използвам Wink

# 44
  • Мнения: 28
Ползвах си козметика и за лице, и за тяло всеки ден - гел за измиване на лице, крем за лице, ексфолиращи маски, душгелове, сапуни, лосиони за тяло... Simple Smile Не съм съблюдавала нищо конкретно, освен марката да е на ниво (пазарувам си от DM).

# 45
  • Мнения: 1 110
Сега се сещам, че имах и няколко био крема, които също използвах без притеснения.

# 46
  • Мнения: 69
Аз също и по време и на двете бременности си използвах без проблем. Даже и със слънцезащитни кремове се мажех, че нали по време на бременност кожата е по-предлазположена към синтезиране на меланин и образуване на пигментни петна.

# 47
  • Мнения: 1 586
Не мога дори да си представя кожата на лицето ми след два или три дни без необходимите за нея мазила.... ShockedКой дава подобни съвети изобщо?

Естествено, че използвам козметика за лице всеки ден и всяка вечер и всякакъв вид, кожата трябва да се поддържа.

# 48
  • Мнения: 4
Аз не ползвам никакви кремове. Преди да забременея ползвах само нощен. После и него спрях. На мен Т-зоната ми е мазна и като се мажа с кремове, дори от най-хубавите, най-скъпите и т.н. после става ужас. Лицето ми се омазнява още повече и почват да текат едни реки по челото и носа ми... Отврат. Иначе маски си правя от време на време. Но само домашни. Например хума с няколко капки лимон, или си нареждам краставички... Каквото дойде.

Общи условия

Активация на акаунт