Рецепти с киноа

  • 95 199
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 844
Моят фаворит за сега от рецептите с киноа: булгур (среден размер) + киноа + сушени доматчета в зехтин + маслини и отгоре задушени в малко масло замразени зеленчуци - броколи, моркови, зелен боб... ммм, много е вкусно, освен това добре държи сито.
А също и не пропускам да сложа по една шепа в зеленчуковите супи.
Харесва ми тази рецепта, трябва да я пробвам. Peace

# 46
  • Мнения: 114
Една  пролетна идея за рецепта с киноа - киноа с коприва . Безкрайно лесна за приготвяне рецепта на ястие пълно с витамини! Simple Smile

# 47
  • Мнения: 2 562
От скоро и аз съм фен на киноата Peace Ще следя темата и ще изпробвам доста рецепти оттук Grinning

# 48
  • Мнения: 2 149
Ще опитам и аз предложените рецепти, благодаря Peace

# 49
  • Мнения: 261
С киноа правя салата с домати и спанак, както и кюфтенца. Много вкусно всеки път.

# 50
  • Мнения: 1 231
Знаете ли рецептата на кюфтенцата с киноа в Хепи?

# 51
  • Мнения: 1 308
И у дома се готви често киноа. Повечето от рецептите тук съм ги изпробвала и ги препоръчвам. Като цяло, ако мога да заместя ориза в ястие, го правя с киноа. Но ние предпочитаме зрънцата киноа, а не пресованите, защото след варене е като пюре, докато зрънцата запазват целостта си Peace

# 52
  • Мнения: 159
Знаете ли рецептата на кюфтенцата с киноа в Хепи?

Вярно, че са страхотни, ако някой експериментира да даде рецепта! Или ще съм аз скоро  Blush

# 53
  • Мнения: 3 087
Правя салатка със киноа , но сладни , имайте предвид , ако решите да пробвате.

Накисвам и след това сварявам за 10-15 мин бяла киноа.
Изплаквам , изцеждам и добавям сол и две лъжици портокалов сок (идеята за сока видях на опаковката на киноата).
Добавям нарязани на ситни кубчета сладки чушки (ако имате жълта и червена става много красиво)
Нарязана на ситни кубчета Селъри (целина на стръкове)
Зелен лук и магданоз.
Ако имате сладки доматчета или чери .
Цели сурови лешници .
Сушен касис (може черни стафиди ).
Зехтин (или олио) , черен пипер (ако харесвате ) .
Добър апетит .

# 54
  • Мнения: 45
рецепти с киноа може да видите  ТУК

# 55
  • Мнения: 2 562
ghost13,много вкусно изглеждат ястията,ще ги пробвам Peace  bouquet

Аз вече опитах от сушито на Хепи с киноа.Бях доста скептична и не очаквах да ми хареса.Но се изненадах колко е прекрасно!Уникален вкус,в пъти по-добър от суши с ориз!как мислите,киноата за суши има ли специфика при приготвянето?На ориза се слага специален оризов оцет,ако не греша...Но на киноата  newsm78

# 56
  • София
  • Мнения: 22 852
Правя салатка със киноа , но сладни , имайте предвид , ако решите да пробвате.

Скрит текст:
Накисвам и след това сварявам за 10-15 мин бяла киноа.
Изплаквам , изцеждам и добавям сол и две лъжици портокалов сок (идеята за сока видях на опаковката на киноата).
Добавям нарязани на ситни кубчета сладки чушки (ако имате жълта и червена става много красиво)
Нарязана на ситни кубчета Селъри (целина на стръкове)
Зелен лук и магданоз.
Ако имате сладки доматчета или чери .
Цели сурови лешници .
Сушен касис (може черни стафиди ).
Зехтин (или олио) , черен пипер (ако харесвате ) .
Добър апетит .




Задължително ще се пробва!

ghost13, благодаря за рецептите!   bouquet

# 57
  • Мнения: X
Да ви споделя една рецепта за салата от Хепи.

Киноа, бейби спанак нарязан като за салата, печени чушки, домат, яйце, сирене и дресинг. Много е вкусна.  Party

# 58
  • Мнения: 1 231
Да ви споделя една рецепта за салата от Хепи.

Киноа, бейби спанак нарязан като за салата, печени чушки, домат, яйце, сирене и дресинг. Много е вкусна.  Party


Аз ядох салатата с бяла риба. Същата е, но вместо спанак е със зелена салата   animal037  261uu newsm57

# 59
  • Berlin
  • Мнения: 11 274
То на тия салати трябва да им уцелиш дресинга, иначе се вижда какво има.
Аз хапнах преди малко от кюфтенцата им с киноа, страхотни са.

Последна редакция: пн, 07 апр 2014, 17:16 от abs

Общи условия

Активация на акаунт