Базедова болест - тема 3

  • 57 007
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 11 762
Здравейте момичета,аз вече минах прегледа при Пандев и малко ме успокои, страхотен човек и лекар и така това което ми каза е следното / Ляв и Десен лоб  Увеличени размери,на двата лоба с нехоможенна на места хипоехогенна структура,в средата на ляв лоб хипоехогенна огнишна лезия с размери 11*8 мм.Дискретно повишен кръвоток по капсулата на възела и паранхима на глежата.В ляв и десн лоб малки хипоехогенни зони вероятно псевдонодулерна хиперплазия.Липсват данни на шийна аденопатия.
Предложи ми включване на тиреостатик / тирозол /съобразен с хормоналният статус на TSH,FТ4,FТ3,ТАТ,МАТ,ТРАК

При еутиреоидно състояние следва обсаждане на оперативно лечение .

При хипертиреоидно състояние терапия с тиреостатик.

TSH 0.005   ;  FT3 1.86 ;  FT4  1.25 ;TAT 8.5   ;  MAT 96.24  ; TRAK 2.43 
 
Здравей! wavey

# 721
  • Мнения: 20 201
При един от прегледите в Майчин дом каза -трябва да се направи сцинтиграфия(отидох във ВМА,нямаха изотоп...после се отказах)..Пак отивам при Начев и му казвам,че не съм направила все още..и той ми казва-каква сцинтиграфия,във вашия случай не се  налага..и аз  #Crazy

 Sick Нямам думи просто.

# 722
  • Мнения: 11 762
  tiptoe
Голям студ. Всички около нас са болни.
Дано устискам и не се разболявам, че да не отлагам контролата.

# 723
  • Мнения: 70
Не ме разбирайте погрешно , момичета..Начев е добър лекар....но аз искам някой,който да ми обърне  поне 20 мин внимание и да си задам всички въпроси...Сега,като бях при Шинков бях отишла с разпечатка от нета,кои храни могат да задълбочат заболяванията на щитовидната(описани бяха -месо,ряпа,банани,захар,царевица,бобови,храни с високо съдържание на вит.А,С и В).Лекаря категорично отрече тези писания...

# 724
  • Мнения: 11 762
deni-sta , сигурна съм, че никой не се съмнява в компетентността на доктора и не те е разбрал погрешно. Просто, всеки пациент си иска вниманието. Simple Smile

# 725
  • Мнения: 20 201
deni-sta , сигурна съм, че никой не се съмнява в компетентността на доктора и не те е разбрал погрешно. Просто, всеки пациент си иска вниманието. Simple Smile
Точно така.
А сцинтиграфията не е като да ти вземат кръв, все пак ти вкарват радиоактивен йод, и една такава грешка е много неприятна.

# 726
  • Мнения: 11 762
Така е. Аз я отлагах месеци, ама накрая по настояване я направих.
Не знам колко ми е навредила, но не съжалявам, щом чрез нея се реши, че не е спешна операцията според доктора.

# 727
  • Мнения: 2
ciarabella,аз също като теб не се съмнявам в компетентността на Начев,но това,че е прекалено зает .гледа ми изследванията(прилежно направени в табличен вид) и говори по тел-а с други пациенти...е..леко ме разочарова...При един от прегледите в Майчин дом каза -трябва да се направи сцинтиграфия(отидох във ВМА,нямаха изотоп...после се отказах)..Пак отивам при Начев и му казвам,че не съм направила все още..и той ми казва-каква сцинтиграфия,във вашия случай не се  налага..и аз  #Crazy...ами вече посещавам редовно д-р Шинков и 1 път в годината Пандев..
Една прекрасна съфорумка ми даде координатите на д-р Шинков и в понеделник ще звъня да си запиша час и аз  Peace

# 728
  • Мнения: 0
здравейте може ли някой да ми препоръча добар ендокринолог в бургас

# 729
  • Мнения: 11 762
Попитай в темата за Автоимунен тиреоидит на Хашимото. Там има повече активни форумки да те консултират за ендокринолог.
Иначе, по мнения май няма много доволни от ендокринолозите в Бургас. Предполагам все някой ще се включи с мнение.

# 730
  • Мнения: 11 762
Предупредиха ме днес на аптеката, че няма тирозол в складовете. Очаква се да се случи същото, както с тироксина, да няма около 20-30 дена ( дали заради забавени доставки или промяна в цената - не знаят).

# 731
  • Варна
  • Мнения: 256
Добро утро   bouquet
Значи да се запасим с хапове за всеки случай Wink

# 732
  • Мнения: 11 762
Добро утро   bouquet
Значи да се запасим с хапове за всеки случай Wink

Чудих се дали да взема. Вчера взех една опаковка. Днес отидох за друго и ме предупредиха.
Опаковката ще ми стигне за 13-14 дена по 1 и 1/2 на ден, ама аз съм след седмица на преглед и ще видя какво ще каже доктора според хормоналните ми изследвания и затова не ми се искаше да се запасявам.  Rolling Eyes Или да взема една за всеки случай да имам за цял месец...

# 733
  • Варна
  • Мнения: 256
Добро утро   bouquet
Значи да се запасим с хапове за всеки случай Wink

Чудих се дали да взема. Вчера взех една опаковка. Днес отидох за друго и ме предупредиха.
Опаковката ще ми стигне за 13-14 дена по 1 и 1/2 на ден, ама аз съм след седмица на преглед и ще видя какво ще каже доктора според хормоналните ми изследвания и затова не ми се искаше да се запасявам.  Rolling Eyes Или да взема една за всеки случай да имам за цял месец...

Аз имам за около 15 дни и горе-долу тогава ще пускам изследвания, но мисля да взема днес 1 опаковка да имам. Не ми е за 3-те лв., ама ако наистина после няма в аптеките, а ми трябва ...
Иначе се надявам да не ми трябва  Praynig, но док и изследванията ще кажат. Като изключим нервността ми, която май си ми е постоянна, други оплаквания нямам.

# 734
  • UK
  • Мнения: 5 999
Добро утро   bouquet
Значи да се запасим с хапове за всеки случай Wink

Чудих се дали да взема. Вчера взех една опаковка. Днес отидох за друго и ме предупредиха.
Опаковката ще ми стигне за 13-14 дена по 1 и 1/2 на ден, ама аз съм след седмица на преглед и ще видя какво ще каже доктора според хормоналните ми изследвания и затова не ми се искаше да се запасявам.  Rolling Eyes Или да взема една за всеки случай да имам за цял месец...

Ами и аз исках да си взема, но където и да проверя Rolling Eyes все нямат ...

Общи условия

Активация на акаунт