ВАКСИНИ - дискусия САМО за вредата от тях - тема 29

  • 36 382
  • 739
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 4 753
С ваксините е малко по-сложно, но ще се опитам да го обясня просто... За разлика от другите медицински процедури, които можем да откажем (не всички можем), то неваксинирането се приема като заплаха за здравето на другите... Ще го сравня да кажем с това да излезем с пистолет на улицата и да стреляме напосоки... В този случай се счита, че застрашаваш здравето на околните и човешките ти права отиват по дяволите... От тук нататък всичко се прави с умисъл да се защитят околните, демек могат да нарушават правата ти, защото ти си нарушил правата на здраве и живот на другите...
В международните нормативни актове също се допускат ограничения, на които се позовават нашите институции.... Разминаването идва от различното тълкуване и от по-горе описаното приемане на неваксинираните хора като заплаха за останалите...

Не съм съгласна.  Peace
В КОНВЕНЦИЯ ЗА ЗАЩИТА НА ПРАВАТА НА ЧОВЕКА И НА ЧОВЕШКОТО ДОСТОЙНСТВО изрично е записано, че "интересът и благото на човека имат предимство над интереса на обществото или този на науката" (Член 2 - Върховенство на човека).

Изключенията са в случай на непосредствена заплаха (чл. 26), които в нормална ситуация би трябвало да обхващат болни и/или доказани носители на инфекциозна болест. При епидемия е друго, а този член би бил водещ, заради правомощията, които произлизат от него. Същите, които трябва да спасяват децата от масови убийства.

В Хартата за правата на човека е записано също, че информираното съгласие трябва да бъде уредено от всяка държава участничка със закон.

А с кое не си съгласна? Това как ВАС тълкуват Конвенцията и Хартата и как ние я тълкуваме се разминава, нали точно това имам предвид... По-горе обясних не това, което считам за правилно, а как излиза, че я тълкуват институциите, защото и в решенията на ВАС, и в отговорите от Омбудсмана точно това се чете...


Марица, изобщо не успях да разбера за какво пишеш... Не си достатъчно конкретна за нарушените права и за каква наредба става дума...

# 526
  • Мнения: 438
здравейте отново,
бих искала да попитам каква е съдбата на тази петиция? има ли някакво развитие?
питам се тя би ли могла да доведе до някакви нормативни промени.
а и кой може да внася гласуването на законови промени?
доколкото съм запозната здравеопазването по света се управлява от икономисти, финансисти, юристи,
специалисти по социални или застрахователни дейности. у нас в един огромен парадокс ?!?!?!?
здравеопазването се управлява от самите лекари - та те чии права и интереси биха могли да защитават - на лекарите или на пациентите?!?!?! та ако промените могат да се внасят само от министерство на здравеопазването, то надали има някакъв шанс за промяна. тези дни си мислих приеха ли към всяко министерство да има такива граждански съвети  и ако да как човек може да се свърже с тях?
но май така като гледам от години си върви практиката - по документи едно, а в действителност друго, та ако ти е разбран лекраря всичко е ок.ама ако не може по друг начин , то търсиш подходящ лекар.

# 527
  • Мнения: 7
Здравейте,
Някой знае ли алтернатива на антибиотичните и кортикостероидни мазила за силно подсечено
дупе на бебе? За смрадлика знам, но не върши работа.

# 528
  • Мнения: 1 376
Здравейте,
Някой знае ли алтернатива на антибиотичните и кортикостероидни мазила за силно подсечено
дупе на бебе? За смрадлика знам, но не върши работа.
Зехтин, но истински  Peace и голо дупе. Това ни го препоръча една мед. сестра в Гърция и се оказа вълшебно, поне за нас  Hug

# 529
  • Мнения: 20
flower88 няма безопасни ваксини, това не го отричат и самите производители. Живакът, алуминия и всички вредни компоненти не се изчистват от организма. Даже четох че се отлагат в костите или други органи.

# 530
  • Мнения: 1 376
Някой гледа ли сутрешния блок на Бтв? При прегледа на печата четоха нещо от сорта: "Родители отказват ваксини на децата си, ширят се варицела и грип...'  ooooh! Няма ли кой да светне всички журналя, че няма в БГ ваксина с/у варицела? Пък за летните грипове... не съм чула и по чужбинско да имат  Crazy

# 531
# 532
  • Мнения: 3 098

Не им ли омръзна да се излагат?


Марица, изобщо не успях да разбера за какво пишеш... Не си достатъчно конкретна за нарушените права и за каква наредба става дума...


Търсех коя Европейска организация, съюз или там каквото е се занимава с жалби на граждани към здравната система.
Днес ми пристигна писмото отговор на моето оплакване. Удоволетворена съм. Наистина няма такава Наредба, с която да се забранява достъпа на родители до детето по време на манипулации. Ходих в поликлиниката с отговора, взех час за манипулация и ми отбелязаха на листа с часа, че имам право на достъп в манипулационната, ще придружавам детето си.
Сега всичко това ще го изпратя до тукашното МЗ, за да имат предвид, че тази поликлиника си създава нови правила, в разрез със сегашният закон за правата на детето пациент.
Явно по този начин в поликлиниките се опитват да държат родителите настрани, а със сигурност и много от тези родители въобще не им хрумва да проверят дали наистина съществува такова нещо, защото няма логика да е така.

# 533
  • Мнения: 301
Браво Марица, точно така си е! Може ли да споделиш ти до къде писа?

# 534
  • Мнения: 4 753
Наистина няма такава Наредба, с която да се забранява достъпа на родители до детето по време на манипулации.

Ама каква е тази дивотия? Как ще се забранява достъп на родителите до манипулационна? Виж до операционна мога да се съглася...

# 535
  • Мнения: 3 098
Писах на съюза на пациентите. Той е първото място, където човек може да изпрати жалба, конкретно запитване, препоръки и мнение или да изрази благодарност към лекар, или цял екип.
Става въпрос за Валенсия, не съм в България.
Аз както казах прерових всичко, но не намерих никакво доказателство за наредба, забраняваща достъпа на родителите. Имаше описани такива практики в някои болници и поликлиники,но само толкова. Нямаше нито номер на наредба, нищо, а би трябвало, ако е била приета. Затова реших да действам, предполагах че ще ми отговорят положително, както и стана.
Когато ходих в поликлиниката, ми направи впечатление, че въпреки че не им стана никак приятно, се държаха много любезно и говориха с мен доста тихо. Иначе, ако имаше нещо зад гърба им, щяха да направят грандиозен скандал, много крещят в такива случаи.
Мисля да пиша и до министерството, да си кажа мнението по въпроса, те имат там такъв отдел, който се занимава с разглеждане на такива неща. Само че там става по - бавно придвижването на документацията.

Ако ми бяха отговорили уклончиво, въобще незадоволително, щях да търся (затова питах и тук, вие пишете такива жалби) къде в ЕС е възможно да се оплаче човек от тия практики.


Наистина няма такава Наредба, с която да се забранява достъпа на родители до детето по време на манипулации.

Ама каква е тази дивотия? Как ще се забранява достъп на родителите до манипулационна? Виж до операционна мога да се съглася...

За операционната и аз не казвам нищо. Другото според мен е експеримент, ако мине номера, явно в повечето случаи им минава. Вчера чак координатора дойде да говори с мен, обадиха му се да слезне и ме пита защо имам такова недоверие към персонала, тъй като той отговарял за него. Казах му защо съвсем спокойно и мисля, че ме разбра. Когато ставаш често свидетел на немарливост, започваш да се презастраховаш.

# 536
  • Мнения: 1 586
http://www.naturalnews.com/040571_Gates_Foundation_vaccine_monit … ring_dangers.html
According to new reports, Bill & Melinda Gates Foundation-backed scientists in both the United States and Great Britain have jointly developed a computerized global monitoring system capable of tracking all social media activity around the world that defies mainstream vaccine dogma, and reporting it directly to authorities.


http://www.grandchallenges.org/Explorations/Pages/GrantsAwarded. … d=8&Phase=all
Establishing an Anti-Vaccine Surveillance and Alert System
Primary Investigator:   
Seth Kalichman, University of Connecticut, Storrs Mansfield, CT, United States - US
Topic:   
Design New Approaches to Optimize Immunization Systems
Round:   
Round 8 – May 2012
Phase:   
Phase I
Seth Kalichman of the University of Connecticut in the U.S. will establish an internet-based global monitoring and rapid alert system for finding, analyzing, and counteracting misinformation communication campaigns regarding vaccines to support global immunization efforts.

# 537
  • Мнения: 5 234
Всеки трети у нас е с алергия
"използването на ваксини и антибиотици потискат появата на инфекциите, но на преден план излизат алергиите".

# 538
  • Мнения: 364

Здравейте,

не помня в темата да е ставало въпрос за това - в "Майчнин дом" сами, без бой, дават бланка-декларация, в която майката може да откаже ваксините в родилното; отказът не поражда въпроси. Поне дъщеря ми вчера не са я тормозили с "ама защо?!"

# 539
  • Мнения: 487

Здравейте,

не помня в темата да е ставало въпрос за това - в "Майчнин дом" сами, без бой, дават бланка-декларация, в която майката може да откаже ваксините в родилното; отказът не поражда въпроси. Поне дъщеря ми вчера не са я тормозили с "ама защо?!"


Amitola, аз питах за Майчин дом. Благодаря за информацията! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт